Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3818. a84bd81510 (válaszként erre: 3814. - Nanda)
2011. nov. 1. 20:20

Sziasztok!


Nálunk 100%-ban ugyanígy van, mintha rólunk írtál volna!!!


Nem tudom, meddig szoptassam, mert nem jelent gondot és bébi is szereti...Persze azért mondogatják már nekem, hogy lassan leszoktathatnám a ciciről, de ha megteszem, ilyen már soha nem lesz :) Imádom, ahogy közben néz rám a csillogó szemeivel, néha még dumál vagy mantrázik is :)

2011. nov. 1. 19:47
Képzeljétek, Doncsi elindult!! :-D
2011. nov. 1. 19:47
Mi is cebion multit használunk, de mikor a múltkor vírusos torokizéje volt, doki azt mondta, álljunk vissza a cebion cseppre....nemtudommiért....:O Most fog elfogyni, most kapja minden nap, utána visszaállunk a multis változatra - abban van D vitamin is, legalább így megkapja, mert én hülye oly' sokszor felejtem el...:(
2011. nov. 1. 19:45

Sziasztok. :)

Nálunk akkor volt az alvással gond, amikor elválasztotta magát...nem is tudom, szerintem 2 hónapon át kellett ölben altatnom, mert máshogy nem ment.:S Aztán szép lassan szegyre éberebben raktam le a kiságyba. Ha nem ment, akkor előlről az egész. Most ott tartunk, hogy tápszer altatónak ébren, büfi, puszi és be az ágyba - most már simán otthagyom, hasravágja magát és szépen csendben várja az álommanót. Persze ha fogacska kínozza, akkor borul az egész.:S

3814. Nanda (válaszként erre: 3813. - A84bd81510)
2011. nov. 1. 08:20

Sziasztok!


Nem vagy egyedül,nálunk is hasonló a helyzet!

Este mindig is szopival aludt el a Gáborka,de most már délután is úgy alszik el.Na meg éjszaka is,de esélyem sincs máshogy visszaaltatni,mert mikor felébred egyből áll fel,rázza a kiságyat,és sír...ha lefektetem akkor is áll fel egyből,csak szopival nyugszik meg.

Jó lenne olyan márciusig még szopiztatni addig van időm kigondolni hogy szokatom majd le róla...

2011. nov. 1. 00:53

Sziasztok!


Nálunk az utóbbi napokban katasztrófa az alvás. Biztos én vagyok a hibás, hogy 14 hósan Tara nem tud egyedül elaludni. Még mindig nagyon igényli a szopizást elalvás előtt, sokszor bele is alszik. Az már haladás, ha szopi után kikérezdkedik az ölemből és elnyúlik a kanapén..utána pár perccel már vihetem is az ágyba. De az egyáltalán nem megy, hogy kómásan be az ágyba, ott maradok az ágya mellett és csak simizem :( Éjszaka közepén is min.1 óra kell, mire így vissza tud aludni.

Nálatok könnyebben megy az elaltatás?


Ja, jóhír (mármint nekünk): Tara végre ivott, frissen présel répa és alma levét higítva, bő 1 decit! Ma már a vízet is úgy itta, mintha a kedvence lenne :)

3812. Kata 1977 (válaszként erre: 3809. - A84bd81510)
2011. okt. 29. 09:46

Azt mondták a patikában az immunrendszerre és az étvágyra is jó.

Majd kiderül!!

3811. Nanda (válaszként erre: 3809. - A84bd81510)
2011. okt. 29. 09:24

Én is a cebion multit adom a kölöknek,igaz csak két naponta,nem tudom attól-e vagy nem,de mostanában többet eszik.

Kiváncsi lennék mennyit hízott,de ebben a hónapban nem megyünk méreckedni.

3810. patedina
2011. okt. 29. 08:05

Sziasztok!


Hát sajnos betegség az nálunk is van. Az egész család le van robbanva. Én kezdtem a hányós-fosós nyavajával, aztán apjuk kezdett csúnyán köhögni meg tiszta takonykór lett, aztán miután nálam egy nap alatt lement ez a nyavaja elkaptuk mi is a gyerekkel a takonykórt. Nekem 3 akkora herpesz van a számon, hogy olyan mintha botoxoznám.

Petire szegénykémre meg olyan köhögőrohamok törnek még éjszaka is, azt hiszem megfullad.

Az éjszakát most ugyan átaludta (előtte 2 éjszaka is felkelt) de a köhögései miatt mi nem aludtunk.

Tegnap elvittem dokihoz, hogy nézzen rá nehogy a 4 napos ünnep alatt legyen valami. Kaptunk valami mentolos végbélkúpot, hogy kapjon éjszaka levegőt az orrán meg Sinecod cseppet a köhögésére. Én mellé még Multikidet adok. Peti étvágya is elég hullámzó, de remélem most már hamarosan meggyógyulunk.

3809. a84bd81510 (válaszként erre: 3808. - Kata 1977)
2011. okt. 29. 01:26
Én is veszek majd Bébinek, ha elfogyott a C vitaminja.Esetleg az étvágyra is jó hatással van?
3808. Kata 1977 (válaszként erre: 3807. - A84bd81510)
2011. okt. 28. 20:12

Igen ezt vettem, a gyógyszerész is nagyon ajánlotta.

Ja és már ezerrel megyünk,nagyon kis ügyes.

3807. a84bd81510 (válaszként erre: 3805. - Kata 1977)
2011. okt. 28. 19:26

Milyen vitamint vettél Krisznek?

Ismerős csajszi a Cebi@n multivitamit ajánlotta.

3806. a84bd81510 (válaszként erre: 3804. - Nanda)
2011. okt. 28. 19:18

Már annak is örülnék, ha mondjuk csak 1x kelne éjszaka, gyors szopi és visszaaludna, aztán kellne reggel 7-kor...

Látszik rajta, hogy szenved, mert álmos, de vmiért mégsem megy. Már gondoltam arra is, hogy a tízórai körte okozott pocakproblémát, vagy esetleg fél a félhomályban...kismajomként csimpaszkodott belém. Amíg ölben volt, ringattam, olyan békésen csicsizett, de amint hozzáért a háta az ágyhoz..totál kiakadt :(

3805. Kata 1977
2011. okt. 28. 18:36

Sziasztok!


Nálunk is elég kaotikusak néha az éjszakák.

Bár a legtöbbet átalussz,köztünk persze,de néha borzalmas.

Ha nagyon hamar kidől akkor felkel éjfél-1 kor az hiszi reggel van és elkezd dumálni ,sétálni ,játszani a korom sötétben:-))

Vagy van ,hogy még 3 körül megébred és akkor csak a tápszerrel alszik vissza.

De fél 7-nél tovább nem sikerül mert a sulisok felkeltik:-((

Tegnap még éjfélkor nem aludt, lekacsoltam a tv-t és még fél órát dumált és úgy aludt el ,erre 3-kor keltett a párom, hogy Ricsi lázas :-(4körül vissza is aludta, és 6kor kelet a nagyokhoz,de kipihent voltam,vagyok.

Most a Krisz elég sokat, vagyis hosszan volt beteg, nemrég gyógyultunk és most félek nehogy elkapja a Ricsitől!

Vettem a kicsinek vitamint és ez jó, mert tele C vitaminnal meg egy csomó mással és D vitamin is van benne így külön a Vigantolt nem kell neki adni,úgyis sokszor elfelejtettem:))


Nekünk 6 fogunk van csak.

Az evése még mindig kiborító.

De nagyon okos, sokat beszél,imádom!!!

3804. Nanda (válaszként erre: 3802. - A84bd81510)
2011. okt. 28. 18:07
Ezt mintha csak rólunk írtad volna,Gabócám is így "alszik "mostanában,csak neki nem hiszem hogy a fogától lenne...de tényleg borzasztóan fárasztó ez mindkettőnknek!:(
2011. okt. 28. 01:03

Ja, és hogy valami pozitívat is említsek:


- tehát 2 új fogacska-kezdemény alul (9-10.fog :)

- mutatja a köldökét és mondja, hogy "dede"

- megpróbálja felhúzni a nadrágját (persze ülve :)

- kezd egy "anyára" hasonlító szót mondani: korábban inkább "ájde" volt (van egy ilyen szerb szó, Apa szokta használni arra, hogy "no-gyerünk"), most már inkább "áde" és közben mutat rám..

- néha már hajlandó pár kortyot inni csőrös itatóból (az utóbbi napokban ivott zöldteát, répa-alma levet)

- megpróbál egyedül zuhanyozni, mármint tartja a rózsát a mellkasához


ennyi...kéne már aludnom, mert tuti mindjárt kelnem kell...

2011. okt. 28. 00:57

Sziasztok!


Kész őrület, hát mi már sosem fogunk aludni!

8-kor aludt el Bébikém,aztán ébredt 9-kor és fél 11-kor...és utána amint leért a háta az ágyhoz, azonnal felsírt, lerúgta a takaróját és felállt. Midezt 7x egymás után...baromi álmos volt, hisztizett,fekve toporzékolt, megfeszítette magát.

Az a legrosszabb, hogy nem tudom, ez csak a kibújó fogacskák miatt van (2 új rizsa alul!) v. szimplán nem akart elválni tőlem (úgy csimpaszkodott, mint aki retteg, hogy elhagyják). Elég fárasztó, a derekam tropa. Remélem most már pár órát tud aludni az én Bogárkám, mert ez Neki is fárasztó...

3801. patedina
2011. okt. 25. 08:29

Sziasztok!


Nálunk szerencsére lehet kézenfogva vezetni Petit, igaz ő így is tanult meg járni. A lakásban most már csak kétlábon közlekedik, néha olyan sebességgel hogy amikor elesik csak úgy puffan.

Ő is széttép mindent, kaját ő is lopkod aztán néha szanaszét hagyja a lakásban. Apájának puszit ad, engem meg folyamatosan harap. Tegnap is lila foltos lett a kezem úgy sikerült megharapnia.

Persze ha rászólok pláne csinálja.

Amúgy mostanában ő sem egy evőbajnok, egy tányér (200 g körüli) főzeléket kétszeri evésre sem eszik meg. Reggel 230 g tápot eszik, este változó van hogy 40 g-ot, de van hogy akkor is lecsúszik a 230 g.

Egy pár napja nem nyúz annyira, egész jól elfoglalja magát a játékaival, cipel mindent egyik helyről a másikra. Sokszor tele van a nappali a konyhából behozott műanyag dobozokkal. (Most aztán tényleg szemétdombra hasonlít a lakás) De képes a ruháskosarat is cipelni, még ha nagyobb is nála.

2011. okt. 25. 00:44

Rohadt nagy biznisz a babakaja, innivaló...csak nem az Anyukáknak...Vérlázító, mi pénzt kérnek érte. Én már alig adok neki kimondottan bébikaját, 2-3 féle grízpépem, és 2 babapudingom van még. Azért tartalékba szomtam tartani 1-2 üvegeset (gyümit és főzit), hogyha megyünk vhová.

Nem tudom, hogy Tara mit szólna a babatejhez...múltkor bekevertem neki 1 dl tápszert, hát nem kellett Neki. Ivott már gyümis, gabonás tejpépet, de abból is csak pár kortyot. Amennyit szopizik, az biztos már édes kevés Neki, de tehéntejet még nem akarok adni Neki.

2011. okt. 25. 00:38

Sziasztok!


El sem tudom képzelni, mi lesz még később...és nekem csak 1 gyerek van, nem úgy mint néhányotóknak..


Én nem tudom, hogy ez az ultrafos idő okozhatta-e Taránál, de du-n 4,5 órát (!!!!!) aludt egyhuzamban. Előző este fél 11-kor aludt el, fél 4-kor sírt fel, szopi, aztán együtt aludtunk fél 8-ig. Szinte alig kajált reggeltől délig (csak a szokásos joghurt), aztán du-n 1-kor elszundított a babakocsiban és úgy aludt 17.20-ig, kabátban, sapkában...már többször ránéztem, hogy minden okés-e. Aztán utána meg olyan jól evett, bepótolta az elmaradását, olaszos paradicsomlevest és rizst csirkemájjal. Most este 3/4 11-kor aludt el, előbb ébredt, és szopival visszaaltattam.

2011. okt. 24. 09:55

Doncsi egyedül nem hajlandó menni, kézenfogva meg akárhová....:S

Kaja nekünk is igen változó, de kakija még mindig nem a normális még folyamatos normaflore-lal sem. :( Nem fosik, semmi betegség, neki ez az álatalános, mióta megszületett, olyan, mintha sűrű palacsintatésztát adagolna kifele, színre persze meg szagra rendben van, csak állagra nem tetszik.....Pedig most már tényleg nagyon sok felnőtt kaját eszik, kenyeret is meg ilyeneket, meg banánt, és semmi változás.....most akkor ez a gyerek ilyen féligfosos lesz egész életében?? :O

Pedig most dobozos tápszert veszek neki, a hippeset, abban pre-és probiotikumok is vannak ugyanúgy, és 1 évestől van.

Keksz, képzeld, nálunk a rossmannban a literes hipp babatej 1999 ft!! Vesszenek meg.....

Kérdés: mennyi tápszert kap még a babátok egy nap leforgása alatt?

2011. okt. 24. 09:50

Sziasztok. :)

És mik lesznek még itt később kérem szépen.....:-D

3796. Babakeksz (válaszként erre: 3795. - A84bd81510)
2011. okt. 24. 08:04
Sziasztok! Mintha csak az én lányomról írnál. Én nagyon gondolkozom a gyerek hámon...a séták borzasztóak, egyszerűen nem fogad szót...
2011. okt. 24. 00:15

Sziasztok!


Tara is ugyanúgy nyúz, mint Titeket a Babóitok. Mondjuk Ő már egyedül szaladgál és inkább pont a baj, hogy nem hajlandó kézenfogva menni, ezt tanítjuk neki. Széttépi az összes újságot, ellopkodja a kekszeket, szalad a kanapén...na meg rajtam élesíti a fogacskáit, egyre többet halandzsázik és mégtöbbet hisztizik. A kajálása nagyon ingadozó, pár napja benyomott egy 220g-os kaját, ma meg alig evett szilárd kaját, a joghurton kívül csak szopizott. Valószínüleg újabb fogacska készül, mert nyáladzik és állandóan a szájában turkál.


Képzeljétek, már tudja mutatni a nóziját, és ma megmutatta a cicát az egyik kiskönyvében :)))

3794. Kata 1977 (válaszként erre: 3793. - 4c1a787e8f)
2011. okt. 19. 16:03

:-))

Hát nekem se kell,főleg most a nagy fogyim alatt!!

De hátha Krisznek fog használni,lassan tömnöm kell!

3793. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3792. - Kata 1977)
2011. okt. 19. 16:00
Baja nem lesz tőle, ártani nem használ... No azért talán egy kicsit. Az én étvágyam bezzeg megjött tőle, én azért nem szedem..
3792. Kata 1977 (válaszként erre: 3790. - 4c1a787e8f)
2011. okt. 19. 15:41
Én is elkezdem neki adni,mert az evése szörnyű és mostanában elég sokat beteg!
2011. okt. 19. 15:24
Feltettem azt a képet, amikor tavasszal "férjhezment" a lányom...
3790. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3784. - Kata 1977)
2011. okt. 19. 15:24
Béres cseppet én sokat adok nekik, bár 6 hetente tartunk kis szünetet. (Előbb-utóbb biztos hat)De amellett ilyen gázos időszakban még szoktam adni valami multivitamint is, ha lehet probiotikumosat, mert az a hasi-bajokat is csökkenti, ellenállóbbá teszi....
3789. Kata 1977
2011. okt. 19. 12:35

Nektek a súly és hossz mellett, a mellkas és a fejkörfogatuk is nő minden hónapban, a bócáknak??

Krisznek a mellkasa és a feje, 5 hónapja ugyan annyi de a védőnő szerint normális.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook