Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
3758. patedina (válaszként erre: 3756. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 11. 07:53
Nekem a szülés óta totál rendszertelen, pedig előtte óramű pontosságú volt. A mennyisége is változó, volt hogy lavinaszerű és volt hogy épp csak valami. És furcsa módon az ágyékom fáj ilyenkor (olyan szét akar feszülni érzés), a hasam továbbra sem ugyanúgy mint előtte.
3757. a84bd81510 (válaszként erre: 3756. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 11. 00:13

Sziasztok!


Hát nekem még mindig nincs piri, hála a szoptatásnak, úgyhogy sajna nem tudok tanácsot adni.

Kiváncsi vagyok, mikor fog megjönni, és milyen lesz, mert korábban nem volt vészes.


Nálunk már szombaton bekapcsolták a fűtést, kellemes langyos van. Bébikét egy hosszúujju kezes-lábasban altatjuk.

2011. okt. 10. 22:06
Csajok! Volt már valamelyikőtöknek olyan, hogy a piri nem nagyon akart megjönni? Vagy valami hasonló? Vagy beállt mindenkinek normálisra mint a nagykönyvben? Nekem most kéne negyegyjére megjönnie, de csak két kis pecsét 2 nap alatt....Se hasfájás(mondjuk nálam nem is jellemző), se puffadás, elvileg védekezünk, annyi, hogy fogom fel a vizet, mint mielőtt megjönne.....
3755. urbanszkyviki (válaszként erre: 3754. - Simancsa)
2011. okt. 10. 22:01

De jó nektek, hogy új ablakotok van! Nálunk még az összes régi, a rá szánt pénzből kocsit kellett lecserélni és megpótolni...:S

Nálunk is elindították végre már ma délben a fűtést. Egyelőre itt is lightos, de már érezni. :) Az erkélyajtónk viszont nagyon sz@r, télen ki fog fagyni a kis fenekünk is...:(

3754. simancsa
2011. okt. 10. 21:53
Hál istennek fűtésünk már van 2 napja. Igaz még csak lájtos, de így pont elég. Az új ablakokat megérezzük, ilyenkor már nagyon szoktunk fázni.
3753. simancsa
2011. okt. 10. 21:48

Sziasztok!

Nagyon régen jártam már erre. Próbáltam visszaolvasni de inkább feladtam, most nincs türelmem hozzá.

Helyzet nálunk: KisPetinek majd 1 hónapja folyamatos hőemelkedése láza van-volt. Dokinéni mindenféle homeós bogyóval próbálta orvosolni, semmilyen sikerrel, végén, vérvétel vizeletvétel volt. eredmény semmi. tehát a gyerek nem beteg. Tüzetesebben megvizsgálta a száját, és jönnek a rágófogak, borzasztó hisztis lett mostanában, rájött, hogy a sírásra nem reagálunk, most kiabál, de olyan hangerővel, hogy egy idő után zsong a fejem. Valahogy erről is le kéne szoktassam, de ez idegtépőbb....

3752. patedina
2011. okt. 10. 10:18
Nálunk most a 2 lépés egyedül majd mászás kombináció van a porondon.
3751. patedina (válaszként erre: 3750. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 10. 10:17
Gratula az ügyes nagyfiúnak! Nálunk is csak reggel óta van fűtés és az idén nem is kérdezték, hogy kérünk e előfűtést.
2011. okt. 10. 10:07
Képzeljétek, Donát tegnap este - már alvás előtt - elindult egyedül! ;) Az apjához illegett-billegett kb. jóegyméter távolságot, vidámkodva nevetve nagybüszkén..:)) Kb. 5 lépés (legalábbis annyi tuti volt, mert számoltam), de egymás után többször is megcsinálta, mindig visszatettük a kiindulási pontra :-D
2011. okt. 10. 10:05

Sziasztok.

Befagy a seggem is......:(

Nálunk még nincs fűtés, a lépcsőházizé emberke nem szól be az istennek se a távhőhöz, hogy indítsák már el a fűtést......minden évben megkérdezzük, amikor bejön a hideg, hogy ugyan hajlandó-e már kérni a fűtést és kiröhög minket, hogy ez még nem hideg, meg hogy ők már régen hozzászoktak, amikor még kicsik voltak, szokjunk hozzá mi is...:S

Ma pedig megint fogom Tibit küldeni, hogy beszéljen a fejivel, mert már a t.köm is kivan attól a hülyétől. :(

Donát 3 napja az ölemben alszik csak el, de kezdünk rájönni, hogy azért, mert fázik hirtelen a kiságyban, hogy nincs neki "előmelegítve" :) Már ott járunk, hogy hosszúujjú kombidressz+ hosszúujjú (nadrágos) pizsi+ bélelt hálózyák+ jóvastag babapléd (azaz igazi téli). És van egy vastag babapléd alatta is, a lepedőjére ráterítettem, az csak hamarabb és jobban bemelegíti tündérbogyeszt.....

3748. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3747. - A84bd81510)
2011. okt. 10. 09:49
Na igen, egy pasinál még érthető, ott kell a folyamatos átmenet, de egy kiscsajnál...DDDD
2011. okt. 9. 14:39

Sziasztok!


Nem tudom, Taránál mi ez a cicifüggőség. Szívesen szoptatom, sokszor csak így talál megnyugvást. Esti lefekvés elképzelhetetlen nélküle, ami hosszútávon nem túl jó...

2011. okt. 9. 10:13

Kimaradtak a fiaim éjszakára. Most jöttek haza... Árpika le se szállt fél óráig a ciciről...


Nálunk számítógép imádat van, kéjesen mosolyog, ha csak sikerül a billentyűzetet megsímogatnia. Néha hagyom játszani az egyszervolt.hu babajátékain... Persze csak 2-3 hetene 5-10 percet. Nem jó még neki a monitort bámulni, de azért az se baj, ha nekik már ez a világ evidens, nem indulnak akkora hátránnyal, mint anno én...

2011. okt. 9. 00:34

Jó éjszakát!


Hát nálunk ez a laptop imádat ott tart, hogy kisasszony 4 billentyűt is kipattintott a helyéről, kettőt vissza sem lehet már rakni :(


Tarababa 2 napja nem tud aludni napközben. Reggel fél 8-kor már kint vagyunk az ágyból és csak du-n fél 5 körül dől ki! Max 1,5 órát alszik, aztán 10 fel álmosodik el újra. Úgy vettem észre,hogy ez azóta van, amióta ilyen hideg lett és korán sötétedik. Ja, meg kb. 2 hete minden hajnalban mellém kerül az ágyikóba, igényli a közelségemet. A cicimet meg kicsinálja! Nagyon rákapott a szopizásra, bármikor képes a nap folyamán letámadni, húzza fel a polómat és sír érte! Csak karistolnának a fogacskái...

3744. patedina (válaszként erre: 3743. - Patedina)
2011. okt. 7. 12:35

Na most sikerült elaltatnom.

Mostanában nagyon rákattant a kakaós nápolyira. A múltkor az apja az asztalon hagyott egyet és azóta ha meglátja a nápolyis vödröt kikunyerálja magának.

3743. patedina (válaszként erre: 3740. - A84bd81510)
2011. okt. 7. 12:06
Peti 1/4 8 óta van fent de még esze ágában sincs aludni. Kíváncsi vagyok meddig húzza. Most épp az apja fejlámpáját kapcsolgatja...
3742. patedina
2011. okt. 7. 12:05

Sziasztok!


Peti is imádja csapkodni a laptopot, így csak akkor van esélyem leülni elé ha el van foglalva valamivel vagy ha alszik. Az asztali gépet pedig simán ki és bekapcsolja, még szerencse hogy van rajta hátul egy főkapcsoló, különben ahányszor elmenne mellette ki-be kapcsolgatná. Így is próbálkozik vele de mivel nem történik semmi, így ott is hagyja.

3741. Nanda (válaszként erre: 3740. - A84bd81510)
2011. okt. 7. 12:03
Gabó úrfi most ébredt,megyünk főzni...:)
3740. a84bd81510 (válaszként erre: 3739. - Nanda)
2011. okt. 7. 12:02

Sziasztok!


Tara is simán kikapcsolja a gépet, és persze pont akkor, mikor nagyon benne vagyok vmiben...


Kisasszony még nem óhajt aludni, fél 8 óta vagyunk fent, azóta szopizott 2x, evett natúr joghurtot reggelire, fél órája meg 1 banán+fél őszibarack. Remélem lassan kidől, mert még semmit sem tudtam csinálni itthon!

3739. Nanda
2011. okt. 7. 11:34

Sziasztok!

Nálunk a kis szaros megtanulta hogy kell kikapcsolni a számítógépet!:S

2011. okt. 7. 11:10
Most tettem le aludni. Hamarabb szokott, de el kellett mennünk a dokihoz, mert most néztem, hogy elfogy a flixotide pipája.:S Szerencsére nem aludt el a babakocsiban, így legalább nyugi lesz a kiságyban egy jódarabig. 2-3 órákat szokott durmolni egyhuzamban, és csak ez az egy alvása van nappal. Reggel szerencsére megitta a 210 ml tápszert, és 9-kor is evett tejpépet. Muszáj volt vennem, mert most jelenleg visszaálltunk a 6-hós kajákra...:S
2011. okt. 7. 11:08

Sziasztok.

Doni sem igen enged a géphez...ha leülök ide, rögtön elkezd nyígni és hessegeti el a kezem a billyentyűktől. Ő inkább féltékeny a gépre, bár néha pötyögni is akar..:-DDD

2011. okt. 6. 23:21
mármint nem engedem a sz.géphez..kimaradt pár betű :)
3735. a84bd81510 (válaszként erre: 3734. - Patedina)
2011. okt. 6. 17:17

Hát igen...

Szoktam mondani, hogy tuti lesznek majd "boltban fölhöz vágom magam" szituk, Tara nagyon akaratos és türelmetlen. Szokta is mondani Anyukám, hogy most visszakapom azt, hogy én milyen vagyok :)


Van, hogy rögtön elkezd nyekeregni, ha pl. elakad a kisautója, és mi nem ugrunk azonnal kiszabadítani, vagy ha nem engem a sz.géphez. Ilyenkor biggyeszti a száját, potyogtatja a könnyeit, közben hatásvadász módon néz ránk...de van, hogy annyira felspanolja magát, hogy nem vesz levegőt, ívbe megfeszül.

3734. patedina (válaszként erre: 3732. - A84bd81510)
2011. okt. 6. 15:11

Ne is mondd! Eddig is voltak hisztijei de ilyen durván még nem adta elő.

Amúgy én már előre félek mi lesz majd akkor ha egy-egy játék vagy édesség miatt fog hisztizni amit nem kap meg.

2011. okt. 6. 11:46

Drágámat most rakom le aludni, álomba szopizta magát :)


Bogyó és Babócát játszottam le Neki, aztán meg mondókákat, de nem izgatta. Eldöntöttem, hogy rendszeresen nyomatom majd, hátha felkelti az érdeklődését, mégse a tv-t nézze! (pápázott neki, mikor kikapcsoltam :)

2011. okt. 6. 11:42

Sziasztok!


Hát Edina, jól rádijesztett Peti! Nekem is tuti görcsbe rándult volna a gyomrom, aztán úgy maradt volna még jóideig. Reméljük ez az incidens egyszeri volt és nincs komoly oka. Az arcbafújást mi régóta használjuk hiszti esetén, bár amikor Tara még mini volt, a ráfújásnál nem vett levegőt egy pillanatra...


Viki, milyen édes lehetett Doncsi, ahogy kérte Tőled a simizést :)

2011. okt. 6. 10:23
Nekem is , amikor "valami van", olyan gyomoridegem van még sokáig, hogy kész vagyok.....:S
3730. urbanszkyviki (válaszként erre: 3729. - Patedina)
2011. okt. 6. 10:22
Tényleg! Az arcukba fújást én is telje. elfelejtettem!!! :O
3729. patedina (válaszként erre: 3727. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 6. 09:59
Gondolhatod én úgy megijedtem hogy gondolkodni sem tudtam. Pedig tudom, hogy az is megoldás lett volna ha az arcába fújok. Ráadásul még hányingerem is lett a gyomoridegtől.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook