Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3968. lov.ildi (válaszként erre: 3964. - A84bd81510)
2012. jan. 4. 08:48

Sziasztok!


Bius is szopizik.

Egy időben Ő is egész éjjel cicizett. Most éjjel is felébredés után ivott vizet és kapott cicit is. Pár percen belül így se aludt el.

Ilyenkor gyorsan készítek egy üveg tápszert. Miután megitta magamhoz öleltem és úgy aludtunk el.

Szerintem nekik a bőrkontaktus ami nagyon fontos. Sokszor a cicizést ki tudom váltani simogatással vagy a keze fogásával,de van amikor már az is elég neki,hogy a ruha alatt a hasamra teszi a kezét.

Ő is többet igényelné a cicit,de próbálom határok között tartani. Amikor érzem,hogy nem szopizási céllal kell a cici,akkor elveszem.

Amikor jön a foga,akkor Ő is cicivel nyugtatja magát.

Ötletem sincs,hogy hogyan fogom a cicizésről leszoktatni.

De arra megpróbálok odafigyelni,hogy ne játékcumiként használja.

3967. Nanda (válaszként erre: 3966. - A84bd81510)
2012. jan. 3. 22:44

Eleinte én is reménykedtem benne hogy átmeneti lesz az éjszakai ébredés!:)))

Mondjuk most hogy nem jön foga,egyszer vagy kétszer kel fel éjszaka.

Szerintem ha egyszer lesz rá idő beszélek majd a védőnőnkkel,hátha van valami jó ötlete.

De október óta nem találkoztam vele,nálunk meg nyáron volt valamikor utoljára.

3966. a84bd81510 (válaszként erre: 3965. - Nanda)
2012. jan. 3. 22:40

Hát ez az, hogy én sem tudom, hogyan fogom csinálni!

Remélem csak egy újabb átmeneti időszak ez a gyakori éjszakai ébredés.

3965. Nanda
2012. jan. 3. 21:55

Sziasztok!

Nálunk még megy a szopizás éjszaka is,de ez nálunk már a kezdetektől így volt.Azt ne kérdezd hogy majd hogy fogom leszoktatni...

A védőnődet nem tudod megkérdezni erről?

3964. a84bd81510 (válaszként erre: 3963. - Simancsa)
2012. jan. 3. 13:00

Sziasztok!


Megnéztem a képeket, Kispasid nagyon huncut :)


Csajok, van köztetek olyan, aki még szoptat, akár éjszaka is?

Tara lassan már óránként követeli a cicit, enni persze nem akar ilyen hévvel.Talán újabb fogacska lehet,de nem enged benézni a szájába.

Kórházból hazajövet még 2 hétig nyugi volt éjszaka, akár 6-8 órát aludt egyben, még szopizni sem kelt fel. De aztán 1x-1x kapott cicit éjszaka és szép lassan visszaszivárgott az életünkbe, ezzel együtt a többszöri sírva ébredés is. A legnagyobb gondom az, hogyha megébred sírva, nem elég neki sem a ringatás, ölelés, simi, puszi, netán vizecske...kizárólag anya és a cicijei. Ha nem kapja meg, iszonyat hisztibe kezd, amibe hamar belelovalja magát és már nem is tudunk hatni rá (a napokban 1,5 órán át nyomta, se lát-se hall, dobálja magát és nem is figyel ránk, nem tudjuk kizökkenteni...csak a szopi, ha az megvan, 10 perc múlva már békésen szunyókál tovább..

Olyan, mintha a fogzás, dackorszak és szeparációs szorongás egyszerre jött volna ki rajta, egy lépést sem tehetek nélküle!

3963. simancsa
2012. jan. 1. 23:12

BÚÉK újra mindenkinek.

Tettem fel képeket a naplómba, annyira szépek a műteremben készült képek, alig tudtam kiválasztani melyiket is tegyem fel.

3962. simancsa
2012. jan. 1. 14:51
Nagyon Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek.
3961. lov.ildi
2012. jan. 1. 13:30

Erdő szélén ezüst fenyő

havas ággal büszkélkedő

őz és nyuszi körbe járja

tekintetük megcsodálja.


Képzeld el, hogy ott állunk és

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

3960. Kata 1977
2012. jan. 1. 13:01

Sziasztok Csajok!


BUÉK!!


Hogy telt a szilveszter?

Hú volt durrogás éjszaka, mintha augusztus 20. a lett volna, de Krisz nagyon élvezte:-)

Az alvása viszont izgin alakult, egész nap nem aludt, eset 8-kor kidőlt 10-kor felébred és hajnal fél 3-kor aludt el újra, mikor mi:-)

De ez kivételes volt, legalábbis nagyon remélem!!!!

Nagyon jól sikerült az este bömbölt a zene, táncoltunk, vettünk parókát, nagyon csini volt mindenki:-), ittunk, ettünk a férjem táncolt a lányommal, nagyon édik voltak, de én fel akartam venni tartottam is a gépet de nem videóra volt állítva, így semmit nem vet fel, jól ki is bőgtem magam miatt milyen béna vagyok, de a gyerekek megnyugtattak, hogy egy életre szóló emlék maradt ahogy a párom bohóckodott:-))

2012. jan. 1. 02:56
BUÉK Csajok!
3958. Kata 1977 (válaszként erre: 3956. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 31. 16:23

Hát igen, ez a többgyerekes szülők egyik "öröme" a sok közül:-)

Hát nálunk nagyon elcsúszott,megörülök mire vissza állítom a régi rendet!!

2011. dec. 31. 14:17
De most mindenkinek Boldog Új Évet kivánunk! Puszi. :)
2011. dec. 31. 14:16
Sziasztok. Nekünk is most, hogy nincs suli, később kelnek kicsit a lurkók - na nem annyra, mint Katáéknál...:D Nálunk olyan fél8 körül van ébresztő. Így most egyszer alszik Doncsi, és az ebéd után van végre. :) De mi lesz, ha beindul megint a reggeli menetelés?? :(
3955. Kata 1977
2011. dec. 31. 12:52

Annak aki bulizni tud menni, jó szórakozást!

Mi megint itthon leszünk, de a párom azt ígérte, hogy jó estét fog csinálni, kíváncsi leszek, vagy különben nagyon durva újévi fogadalmat teszek!:?-))


Krisz viszont kiakaszt!

Mióta szünet van, éjfél előtt nem alszik el csak mondogatja, hogy "titija"!

Aztán persze másnap 10-11-ig alszunk, csak tudnám ezt 3. ától, mikor már suli lesz, hogy oldom meg?Nehéz lesz az átállás!

Viszont mára kijött a 8. k fogunk!!:-)

Nem visszük túlzásba!

3954. patedina
2011. dec. 31. 11:54

Hi!


B.U.É.K!!!

3953. Kata 1977
2011. dec. 31. 11:38

Sziasztok!


Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

2011. dec. 30. 16:52
Tettem fel néhány képet a naplóba :)
3951. Kata 1977 (válaszként erre: 3950. - A84bd81510)
2011. dec. 30. 16:51

:-)

Mi Krisz ajándékát először bejelentettük becsomagolni, pedig neki volt a leg terjedelmesedd,aztán elfelejtettük a fa alá tenni,de a végén csak oda került:-)

Ma meg a 7 éves Ricsit ünnepeltük.

3950. a84bd81510 (válaszként erre: 3949. - Kata 1977)
2011. dec. 30. 16:15

Anyósom érezte ilyen cikin magát, mivel ő is úgy tudta, hogy nem lesz ajándékozás, erre kapott egy gyapjú ágynemű garnitúrát és egy nagyobb étkészletet...

Képzeljétek, tegnap este jutott eszünkbe, hogy Bébikémnek vettünk egy babalaptopot, amit elfelejtettünk odaadni Neki :) Mondjuk így is van pár új ajándék játéka..lehet majd a februári névnapjára adjuk oda, Ő úgysem fogja tudni :)

3949. Kata 1977
2011. dec. 29. 21:17

Nálunk is a szeret a béke és a gyerekek öröme a legfontosabb,és eddig minden évben szegényes volt a Jézuska,na most sem lcd tv-t kaptak:-),de egy kicsit bőkezűre sikeredett.

Nálunk akkora a család ,hogy nem is járunk sajnos össze de nem is győzném anyagilag,elég a mi 4 srácunk és a 2 sógor 5 gyereke!

Így is kitolt velem az egyik sógor, mert direkt felhívtam mikor mentünk a gyerekeknek ajándékot venni,hogy akkor tuti jönnek e?Ó persze igen,de csak a gyereknek vegyünk,a felnőtteknek elég 2 puszi és slussz.Na én ebbe a tudatban voltam, és ők csak hoztak ajándékot én meg itt álltam és néztem mint bálám szamara,elég kellemtelen volt.

3948. a84bd81510 (válaszként erre: 3947. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 29. 16:13

Ez a fajta ajándékozás sem rossz ötlet, én pl. javasoltam, hogy inkább csak a Gyerkőc kapjon ajándékot, nekünk már ez nem olyan nagy szám, ajándékozzunk szülinapkor (bár már azt is összevonva tarjuk, akiknek 1 hónapban van). Végül is Apumék "ajándéka" az volt, hogy kifizették az ehavi hitelünket, ami nem is kevés..Papám is megtoldott egy kis zsetonnal. Most Anyósomat ajándékoztuk meg, Ő siralmasan kevés pénzből él, és sokmindent nem tud megvenni magának.

Nálunk sohasem számított, hogy aki ad, az kapjon is...nem azért tesszük, mert viszonzást várunk, tényleg az együttlét a fontos!

3947. urbanszkyviki (válaszként erre: 3946. - A84bd81510)
2011. dec. 29. 08:32

Sziasztok.

Akkor nektek is nagyon gyönyörű karácsonyotok volt! :)))) Nálunk is a felnőttek körében mindig kihúzzuk a neveket, mert mindenki csak 1 ajándékot kap max. 3-4 ezer ft érékben, és most könnyítésnek a párok is (férj-feleség, vagy hasonló)együtt voltak szerepeltetve. Mi egy nagyobb fajta növényt kaptunk, de még a nevét sem tudom....:O

Sajnos nálunk elég furcsa a család gondolkodásmódja, ezért nem nagyon lehet felhőtlen öröm még ilyenkor sem......mondjuk most valahogy tűrtőztették magukat a kötözködők.

2011. dec. 29. 00:30

Sziasztok!


Nálunk nagyon lájtos ünneplés volt, mivel sajna elég cudarul állunk anyagilag..konkrétan nem tudtunk ajándékot venni :((

Szerencsére a mi családunkban ennek semmi jelentősége, ilyenkor az a legfontosabb, hogy együtt legyünk! Inkább eszünk egy jót, na meg faljuk a különféle sütiket! Anyum főzte az ünnepi ebédet, valamint diós és mákosbeiglit gyártott, csokis fatörzs tortát, én meg mézes zserbót, sajtos pogit, mézeskalácsot és szaloncukrot.

Tarabébi azért kapott egy mágneses rajztáblát, teázó készletet, golyóvezető fejlesztőjátékot, építőkockát.

A lényeg, hogy jól éreztük magunkat,megölelgettem a Nagypapámat, Nagybátyámat és velünk ünnepelt Anyósom is, ráadásul osztrákoknál élő Hugommat is láthattam webkamerán keresztül (Ő most már 17 hetes kismama :).

A karácsonyfánk is elég egyszerű, kis műfenyő, aranyos kis régi stílusú fa díszekkel, gírlandokkal és szalmadíszekkel, jellemzően piros árnyalatban. Anyéknál már nagyobb fa volt, szintén műfenyő, idén a kék szín dominált. Elvünk, hogy miattunk ne vágjanak ki több fenyőt, de Tara miatt talán változtatok ezen...


Tarának nagyon bejönnek az ajándékai, egész nap azokkal játszik, sikerült jól választani.

3945. urbanszkyviki (válaszként erre: 3943. - Kata 1977)
2011. dec. 28. 13:40
Na azért nehogy azt hidd, hogy fogyok.....de legalább nem hízok. ;) Még mindig van így is rajtam minimum 8 kg plusz :S
3944. Kata 1977 (válaszként erre: 3942. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 28. 13:04

Nálunk pont ezért kellett lakást rendezni,hogy a fa ne a nagyszobába Krisszel együtt legyen.Így kikerült a halba,de legalább éjszaka az alvásnál nem zavar a villogása.

Ez aranyos lehet,azok a buta díszek nem engedelmeskednek:-)

Nálatok is akkor lehet öröm!

3943. Kata 1977 (válaszként erre: 3940. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 28. 13:01

Most állsz neki??:-)

Én azt mondtam karácsonykor,hogy legközelebb jövő karikor akarok konyhát látni:-)

Annyi süti,pogácsa stb volt,hogy azt hittem nem fogy el,de már a Ricsi ma kérdezte,hogy a pilótát kibonthatják e?:-)

Na a fogyókúrát hagyjuk:-(((

2011. dec. 28. 12:22

Nálunk is jól teltek az ünnepi napok, a gyerekek nagyon örültek, tökre fel voltak pörögve. Már nem bánom, hogy megint a kis műfenyőnket vettük elő, Doncsi már harmadjára döntötte fel most délelőtt ezt is :S Mindig a díszeket lopkodná és a szájából kell kihalásznom őket. :( És amikor az a fránya dísz az istennek sem akar lejönni a fáról szófogadóan, na akkor megy utána a fa is!

Egyébként csudijó minden, nálunk is kicsit bőkezűbb volt most a Jézuska, de csak azért, mert már rájukfért a játékfrissítés.

2011. dec. 28. 12:19
Sziasztok! :) (bocs)
3940. urbanszkyviki (válaszként erre: 3938. - A84bd81510)
2011. dec. 28. 12:19

Nálunk még nem is lett kész a bejgli! :DDDDD

Most fogok nekiállni, ha rászánom magam. Tudjátok, így könnyebb fogyózni...;)

3939. Kata 1977 (válaszként erre: 3938. - A84bd81510)
2011. dec. 28. 11:43

Sziasztok!


Na nem tudd meg ,annyi kaja maradt hogy napokig azt eszegethetjük,a bejglit ma vágtam fel,de hogy minek??

Ez volt az utcsó karácsony ,hogy ennyi kaját csinálok és ennyi pénzt dobok ki potyára az ablakon!


Jó telt az ünnep,hihetetlen, hogy erre készül az ember hónapokig ,aztán 2-3 nap és el is száll.


A Jézuska nálunk most elég bőkezű volt,biztos nem látta ,hogy nem olyan jók ezek a lurkók:-)))

A nagy fiú mivel szeret és gyönyörűen rajzol, kapott egy szép könyvet ami ebben segít neki,meg egy darts táblát, a kislány egy telefont,ő mondjuk meg is érdemelte,a Ricsi egy falra mászós autót,a Krisz meg egy készségfejlesztő asztalt.Ezeket kapták tőlük, de még 3 rokon család is jött,így nem maradtak ajándék nélkül.

Én egy szép gyűrűt és hozzávaló karkötőt kaptam a párom meg egy régen áhított telefont.

De a Ricsinek most 30.án lesz a szülinapja, így vár még rá pár meglepi:-))

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook