Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
4058. Nanda (válaszként erre: 4057. - Kata 1977)
2012. jan. 25. 11:58
Hú,hát az se semmi!:(
4057. Kata 1977 (válaszként erre: 4055. - Nanda)
2012. jan. 25. 11:33

Sziasztok!


Nálunk még 21 évig!!:-((

4056. patedina
2012. jan. 25. 11:32
Én áldom az eszünket, hogy 9 éve forint alapú hitelt választottunk.
4055. Nanda (válaszként erre: 4053. - A84bd81510)
2012. jan. 25. 10:49

Sziasztok!


Sajnos nálunk is családtag a CHF hitel,még 15 évig!:(

4054. patedina
2012. jan. 25. 09:27

Sziasztok!


Látom a mesélés a téma. Nálunk még nincs türelme Petinek a meséket kivárni (mindig ellapoz) de azt nagyon szereti, ha nézegetjük a képeket, ő mutogat én pedig magyarázok.

Persze ez csak napközben lehetséges, esténként általában még fel van húzva fürdés után és rohangálna amiben a hálózsák sem akadályozza meg. Így aztán általában nem egyszerűek az esti lefekvések. 10-nél előbb ritkán alszik el közöttünk és csak utána lehet átcsempészni a szobájába.

2012. jan. 24. 22:55

Jó estét Lányok!


Ezt az olvasás dolgot én is azért kezdtem el, hogy hátha segít Tarának kicsit lelassulni, átmenet legyen a játékos zúzás és az alvás között.


Na látom többen sínylődünk a svájci frank hitel miatt, mi is szeretjük :S


Hú, Peti és Krisz jó formában van :)))


Beteg Babóknak jobbulást!

4052. Kata 1977 (válaszként erre: 4050. - Simancsa)
2012. jan. 24. 17:37

Az én gyerekkoromba nálunk is ez volt,bár a mamám mesél is,és nagyon élveztem főleg ,hogy nem könyvből csak úgy,de a drága hamarabb elaludt mint én:-)és kíváncsi voltam a hülye piroskával mi történt, és miért ette meg a vadászt mert már szegény annyira fáradt volt, hogy összekeverte:-)))

De a mi időnkbe legalább normális mesék mentek,de most...

Annak örülök ,hogy a Brigi szeret neki olvasni,nekem sokszor már nincs türelmem.

4051. Kata 1977 (válaszként erre: 4049. - Simancsa)
2012. jan. 24. 17:34

Igen,ez így van,bőg utána ha megy melózni minden képen mutatja és mondja, hogy apa,kb 100x hallom 1nap de azt, hogy anya csak ha kell valami:-)

Egyiknél sem sírt,egy álom gyerek!

Hát azt látom ,hogy szereti ,gondolom ti már mindent esztek nem úgy mint mi:-((

Ez a gyerek az oviba fog megtanulni darabosat enni,már kész vagyok tőle!!!

DE így s 84cm és 12kiló,szóval nem vézna:-))

Hát ez tényleg elég ellentmondásos, de inkább nézzék meg,gondolom úgy nyugodtabb leszek!

Ne is mond, nekünk is svájci frankos most is alig győzzük, pedig 2 éve könnyítést kértünk és "csak" a felét fizetjük,júniusban viszont a duplája lesz,nem is gondolok rá mert akkor felkötöm magam!

Igen az elsőnél még én is nagyon élveztem az otthonlétet, de mát nekem sok és hiányzik a társaság az emberek és a pénz!!

4050. simancsa (válaszként erre: 4048. - Nanda)
2012. jan. 24. 17:07
Igen ez nálunk is így volt. 7 óra körül volt valami mese, és utána irány az ágy :) De én szerettem nagyon a menő manót :D
4049. simancsa (válaszként erre: 4047. - Kata 1977)
2012. jan. 24. 17:06

Folyton apát keresi Peti is, de ha itthon van meg engem nyúzna :)

Igen tényleg ügyi volt. Mondjuk eddig egyik oltásnál sem sírt.

Szereti a pocakját :D

Gastro-ra azért kell mennünk, mert nem bírja a tejet, és a tejfölt. Kicsit lazább a széklete, néha hígabb. Szóval a dokinénink szerinte tejcukor érzékeny lehet. Bár nem igazán értem, mert a tápszer is tejalapú. No meg eszi rendesen a joghurtot, a túrót a sajtot, és ezektől egyiktől sincs baja. 1x már voltunk vizsgálaton, de épp meg volt fázva egy kicsit, és a 3 órás kínszenvedés után közölték, hogy így fals az eredmény csináljuk majd újra.

Örülök, is meg nem is hogy mehet bölcsibe. Szeptemberben akartam csak bölcsibe adni, de az anyagi helyzetünk sajna katasztrofális (chf hitel), így egy kicsit örülök, hogy nyugodtan tudok menni dolgozni. A mókuskerékre még nem vágyom, nagyon élveztem, hogy itthon lehetek a gyerkőccel :)

4048. Nanda
2012. jan. 24. 16:13

Sziasztok!

Jobbulást a kis betegeknek!


Nálunk egyenlőre még nem izgalmas dolog a mesélés,azt jobban szereti a gyerkőc,ha szétszedheti a könyveket,utána meg megy a dolgára!

De mindenképp szeretnék majd mesélni neki,nálunk ez nem volt "divat" nálunk gyerekkoromba,mindig a tv mesélt nekünk!:S

4047. Kata 1977 (válaszként erre: 4046. - Simancsa)
2012. jan. 24. 15:55

Nálunk nagy divat volt a 2nagynál a Ricsi már az apját igényelte:-(,és Krisznek meg a Brigi szokott olvasni és nagyon okos ,figyel ha lát állatot akkor felismeri és mondja,nagyon édes.


Nagyon ügyes volt akkor, sírás nélkül viselni a szurit,egy kis hős.

12,6 és 80cm kis gömböc:-)))

Gastrora ti miért mentek?

De jó nektek ,hogy van bölcsi és be tudod adni,ő csak jót fog tanulni és a javára lesz,te meg tudsz dolgozni,több pénzetek lesz és kimozdulsz a mókuskerékből.

4046. simancsa
2012. jan. 24. 15:49

Én még nem vezettem be az esti meseolvasást, de lehet, hogy jó ötlet. Peti is egyre többet, hozza a mesekönyveit, hogy olvassunk, az ölembe ül, és élvezi.

Ma voltunk végre 15 hós oltáson :) Annyira büszke vagyok, egy nyikk nélkül tűrte, majd nagyon bólogatott utána :D zabálni való. Lemérték 12,60 kg és 80 cm. Most már értem miért érzem egyre nehezebbnek :)

A beteg babóknak jobbulást.

Ma beszéltem a gastro-val február 8-ra kaptunk megint időpontot.

Ma hívtak a bölcsiből is, úgy néz ki lesz helyünk, holnap délelőtt be kell menjek megbeszélni a részleteket, és persze befizetni a februárt előre :( amennyivel több lenne a gyedem, azt a bölcsi elviszi. De most valahogy nem bánom, legalább helyünk legyen és nyugodtan vissza tudok menni dolgozni. Az egyik szemem nevet, a másik nagyon sír :(

2012. jan. 24. 12:52

SZiasztok. Nálunk most Doncsi taknyos és asztmás megint....Remélem nagyobb baja nem lesz, bár nem vagyok meggyőződve róla, mert zöldváladékos az orrikája. :(

Mesélés: én még úgy konkrétan este nem mesélek Doncsinak, sőt, mostanság a nagyoknak sem minden nap, néha apu ugrik be helyettem olvasni - akkor szakadok ám a nevetéstől :DDDD - néha pedig előrehozzuk délutánra a meseolvasást. Akkor Doncsi is figyelgeti, de inkább lapozgatná a könyvet, mert keresi a képeket...:D

4044. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4042. - A84bd81510)
2012. jan. 24. 10:55

Nálunk már inkább társasági élet van este, és hallgatja, ha a nagyoknak olvasok, megbeszélünk valamit, vagy van, hogy a nagylány olvas. Harmadik gyerek már csak "nevelődik"..


De míg kicsik voltak a nagyok, nálunk is nagyon központi dolog volt este az olvasás. Még a diplomahajrá közepén is fél órát szakítottam arra, hogy odaültem, és olvastam. A felnőtteknek is kell, a morcos férjem néha szólt, hogy várjam meg a mesével, mert ő is hallgatja... Akkoriban főleg Grimmet olvastam (hogy nekünk is jó legyen), vagy fejből meséltem.


Aztán később fedeztem fel Bartos Erika könyveit, a Babócásat, meg az Anna Pegi Gergőt. Főleg akkor volt az jó, amikor Árpika születését dolgozták föl lelkileg. Nálunk kor és nemek szerint is úgy vannak a gyerekek, mint abban a könyvben, néha csak Juli Feri Árpi-nak hívják. Meg hát ugye a könyvet író hölgy is építész, ugyanolyan hüle, mint én, így hát szó szerint ugyanazok esnek meg velünk is sokszor, mint velük.


Ez meg nagyon fontos nekik, hogy fel tudják dolgozni az élet dolgait...


Meg kell nekik az a biztos pont...



Egyébként most meg lázas a babó, elég carul van, de hát ez az enyhe idő ezzel jár... Azért lehet, hogy elviszem este a dokihoz, mert elég sokaknak van hörghurutja, arra meg kell valami gyógyszer, mert nem akarok tüdőgyuszit...

2012. jan. 23. 23:40
Azt hiszem a módszert megpróbálom a napközbeni alváshoz is, aztán ha már nem fog szopizni, akkor talán összebújva olvassuk a mesét és majd magától elalszik :)
2012. jan. 23. 23:38

Sziasztok!


Ti Mindannyian olvastok már a Babóknak lefekvéskor?

Nálunk bevált, hogy átmegyünk a kisszobába, leülünk az ágya melletti matracra. Én minden nap ugyanabból a könyvből olvasok neki, 3 rövidke mesét, Tara addig játszhat a babájával v. állatkájával mellettem. Ha végeztünk, lámpaoltás és szopizás, végül elalszik és beteszem az ágyikójába.

Kórház után megpróbáltuk folytatni az ottani rendszert, 8 körül fekvés, saját ágyban magától elalvás, persze fogtuk a kezét és simiztük. Na ez kb. 2 napig ment, aztán hetekig sírás és hiszti, mert nem akart aludni. Amióta a mesélős fektetést bevezettük, egy perc sírás sem volt, sőt néha már Ő húz át a kisszobába és ül le a matracra. Ma már a babáját takargatta, miközben olvastam, néha mellé is feküdt!


Ráadásul mára virradóra elég jól aludt (magához képest). Este fél 11-kor aludt el, hajnali negyed 2-kor megébredt és szopizott,majd 6-kor felsírt, de nem kelt fel, végül 9 előtt pár perccel ébresztett a dumálásával. Hozzá tudnék szokni :D

4041. simancsa
2012. jan. 20. 17:48

Képzeljétek levásároltam az egyik pelusos "cégtől" a pontokat. Kis Petinek nagyon tetszik. Már vagy 5x elolvastatta velem.

Délután vettem észre, hogy kibújt a 10 fogacskánk :)

4040. simancsa (válaszként erre: 4033. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 20. 17:46

Szia!

Jobbulást a gyekrőcnek.

2012. jan. 20. 14:09
Nálunk Ruben fulladt be a doki szerint erre az időre, úgyhogy most őt is pipázom a kék pipával, de csak hétvégén. Hétfőn viszem vissza a dokihoz, hogy ráhallgasson.
4038. urbanszkyviki (válaszként erre: 4037. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 20. 14:08
Sziasztok - jobbulást nektek!
4037. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4034. - Vercsaszy)
2012. jan. 20. 09:46

Szerintem kivételesen ez most azért lehetett, mert egy nagy tányér borsófőzeléket letolt rántott párizsival az este, és semmit sem rágott meg. Minden egybe volt..


A virus volt nálunk is pár hete, de azért túlélhető formában. (vagy már kezdek hozzászokni).


De aztán persze ki tudja..


Ez az enyhe idő nem kedvez a baciknak, és most majd főleg ezek a hörghurutos, tüdőgyulladósok jönnek, meg az influenza is ki fog tolódni, még áprilisba is ezekkel fogunk küzdeni. De ne legyen igazam.


Egyébként már tegnap is jól volt, el is mentünk a város másik végére munka miatt, szerencsére nem volt semmi.. Mert persze senki sem tudott eljönni vigyázni rá, mert 19.-e volt, ami ugyebár a 20.-a előtt van egy nappal, ami pedig Szent Áfabevallás napja...

4036. a84bd81510 (válaszként erre: 4033. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 20. 00:14
Én is jobbulást kívánok Nektek!
4035. Kata 1977 (válaszként erre: 4033. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 19. 13:24
Jobbulást!!
4034. Vercsaszy (válaszként erre: 4033. - 4c1a787e8f)
2012. jan. 19. 13:04

Reméljük így is marad,azért ne kiabáld el!

Szegényke:( Egyike a legszarabb betegségeknek ez a fosós-hányós vírus!:(

Jobbulást!Azóta jól van?

2012. jan. 19. 07:58

Sziasztok!


Árpi végighányta az éjszakát...


Most meg már persze semmi baja..

4032. a84bd81510 (válaszként erre: 4028. - Patedina)
2012. jan. 19. 01:04

Sziasztok!


De jó, hogy nem történt baj! Sajnos már tudjuk, mit tud okozni 1,5 dl forró kávé!


Szerintem az is kevés lenne, ha a fejünkön körben szemek lennének, minimum 8 karunk lenne, mint a polipnak! Tara is állandóan elcsen és szájbavesz dolgokat, esetleg a földről veszi fel...no meg felmászik a kanapéra és szaladgál rajta...

Eszméletlen, miket ki tudnak találni ezek a Lurkók, néha engem is az agyvérzés vagy infarktus kerülget!

4031. Kata 1977
2012. jan. 18. 19:11

Nálunk most az éjszakák egész jók,igaz majd éjfél mire lelövöm de aztán sokáig alszik akár 10-11-ig.


Szerintem teljesen jó súlyban vannak a babók.

Mi 84cm-ek vagyunk és 12kilók.

DE nem tudom mitől mert alig eszik:-(

Már kész vagyok tőle!

DE ő fiú meg szerintem az én de főleg Apa alkatát örökölte legalábbis most még.Mert mind a 4 ilyen 1-másfél évese husi volt aztán meg vékonyak a Zsozsót kivéve,de nyáron ő is sokat nyúlt is a 172cm-éhez a 71kiló jó,bár nem vékony!?

4030. Kata 1977 (válaszként erre: 4025. - Vercsaszy)
2012. jan. 18. 19:07

Vagyok kedves csak sok a gond!

A naplómba a részletek!

4029. Kata 1977 (válaszként erre: 4028. - Patedina)
2012. jan. 18. 19:06

Sziasztok!

Ez ismerős mindig mindkét szememmel a gyereket kell sasóli,mert mindig történik valami.

Tegnap előtt a dokinál voltunk és amíg én bent voltam apa figyelt rá.

Na jó volt,egy kis lejtő volt a rendelő előtt apuci azt hitte ügyese leszalad rajta, de nem jött össze megcsókolta az aszfaltot, most jól néz ki az egyik szemöldökén a bőrt le is nyúzta,visított szegénykém,de ez mindig akkor történik ha ő vagy én, vagy együtt vigyázunk rá!!

Tegnap fél másodpercen múlt, hogy nem esett hatalmasat, az ágy ki volt már nyitva persze neki azon kell táncolni és épp elkaptam, hogy nehogy hanyatt essen az ágyról, a szívem majd megállt!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook