Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008. Januárban született babák fórum

2008. Januárban született babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
12760. Bun Csilla (válaszként erre: 12758. - VTünde)
2009. júl. 7. 17:37

Petra még mindig lázas, hűtőfürdőztem meg kúpot adtam neki,de 2 óra múlva ismét belázasodik. Ma még majdnem egész nap aludt, felkel pihen az ölemben vagy az ágyon másfél órát és alszik is!

Reggel még evett kakaós csigát, de utánna már csak almát evett meg egy fél literes joghurtot adtam neki azt mindet megette! De hála a folyadék az jöhet minden mennyiségben!

12759. VTünde
2009. júl. 7. 14:48

Neked is köszi a választ Teri!Jó egyszerre írtunk!


Picurka hogy van odabent?

12758. VTünde
2009. júl. 7. 14:46

Sziasztok!


Köszi Mkinek az info-kat.Azért örülök h nem csak Nóri nem akar pohárból inni,azt meg megpróbálom h vízzel hígítom a gyümölcslevet, egyrészt költségkímélő, másrészt így vizet is iszik.


Kukk a naplóm mostani bejegyzését, és várom a reakciókat!


Ne haragudjatok, h csak kérdezni ugrok be de sajna tényleg nincs időm.


Olvasok, amikor tudok, de az írásra már ritkán érek rá:(


Csilla hogy vannak a lányok?


Briginek írtam sms-t, nemrég írt h kiszedte a doki a varratokat és holnap mehet haza!!!


Puszi Nektek!

12757. Mandula71
2009. júl. 7. 14:44

Sziasztok!


Norbi sem issza a vizet, illetve igen, de csak a fürdőkádban a játékokból:) Na meg van egy nagy rózsaszín pohár, ha azt meglátja, akkor abba kér magának vizet, de csak pár kortyot. Úgyhogy ő is főleg gyümölcslevet iszik.És az a megoldás, amit Vera is javasolt, hígitani kell. Én először felesbe adtam, aztán most már sokszor több a víz, mint a gyümölcslé, de simán elfogadta.

A poharazáshoz nem tudok mit hozzászólni, mert Norbival mi mindig poharaztunk, a cumisüveg csak a tápszerhez, vagy most már a reggeli, meg az esti kakaóhoz, kávéhoz van. A csőrös itatópohátból pedig olyanunk van, ami szintén szilikonos, azt pedig utazáshoz használjuk. Megtanult üvegből is inni, azt is nagyon szereti. A szívószálat még nem próbáltuk.


Brigivel beszéltem ma, túl van a műtéten, a cső még benne van, ha jó lesz a alborja, holnap délelőtt mehet haza.

12756. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12753. - Bun Csilla)
2009. júl. 7. 14:34

A hosszú ideig eltartható/fogyasztható pasztőrözött tej

E tejféleség korszerű gyártástechnológiájának kulcsa a 136-142 Celsius-fokon néhány másodpercig tartó hőkezelés, majd az azt követő aszeptikus (mikrobamentes) letöltés, amelyet a szakma ultrapasztőrözésnek hív. Az ultrapasztőrözött, röviden UHT- (Ultra High Temperature) tejet az angol szóhasználatban "Long Life Milk"-nek, vagyis szó szerint "hosszú életű tej"-nek nevezik. Ennek megfelelője a német nyelvben a "Haltbare Milch", röviden a H-tej névhasználat. A Haltbare Milch pontatlan magyar fordítása állhat annak hátterében, hogy a köznapi nyelvben a "tartós tej" elnevezés is fellelhető, de törvényi megnevezése a Magyar Élelmiszerkönyvben "ultrapasztőrözött tej".

Szóval a "tartós" tejben nincs tartósítószer.

A zsírtartalmat én is így tudom, min. 2,8-ast kellene adni. Én nem iszom meg.

12755. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12741. - Bun Csilla)
2009. júl. 7. 13:46
de mi sarok ház vagyunk és két kapunk van most melyikbe álljak? és ahhol nincs szomszéd mert utca van akkor ott kié a kerítés az önkormányzaté? nekem ez bonyolult :S hol van a házamnak a szembe? az ahol utcafrontra néz két ablak mert hivatalosan ahhoz az utcához tartozunk, vagy az az oldal ahol a bejárati ajtó van?, mert hivatalosan ahhoz az utcához semmi közünk.
12754. Bun Csilla (válaszként erre: 12744. - VTünde)
2009. júl. 7. 13:45
Nekem cumisüvegből isznak szinte mindent amit kínálok, vizet, kubu + viz, tea, gyümölcslé.Pohárból kevesebbet isznak és kispalackból is pár korty majd kéri a cumisüveget akár az egészet egyszerre megissza!
12753. Bun Csilla
2009. júl. 7. 13:39
Én a csajoknak először 3.5% tejet adtam majd 2 hónap múlva 2.8%. Nekem a doki azt mondta mindenképp 2,8%-ost igyon mert nekik kell az a zsírtartalom! Mi is 1.5% iszunk, de nekik mindig veszek frisset, sőt én nem merek nekik tartósat se adni 2 éves korig nem ajánlanak semmi olyat amibe tartósitó van mert még nem tudják teljesen feldolgozni!
12752. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12744. - VTünde)
2009. júl. 7. 13:05

Friss tejet írtam? Teljes tejet akartam. Szóval higítás nélkül. Szerintem azt add neki, amit ti isztok, frisset, vagy tartósat. Én 1,5

-et adok Lucának, mert mi azt isszuk. De a nagyobb zsírtartalmú eleinte állítólag jobb.

Ötlet: higítsd ásványvízzel a gyümölcslevet! Tavaly Luca nagyon keveset ivott fél évesen a dög melegben, akkor kapott gyümilevet először, hogy igyon. Aztán higítva adtam, megmondom őszintén, pénztárcakímélés miatt. Ilyen melegben több a víz. Issza így is, a vizet is, ha szomjas. Ne aggódj, nem rontottál el semmit. A víz a legjobb, ezt mindenki tudja. (és szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, meg ahogy a gyerek igényli) Van gyerek, aki nem iszik egyáltalán vizet, pedig azt kínálják. Valaki meg csak vizet iszik. Valaki lőtyölős, egész nap inna, valaki alig iszik. Luca iszik pohárból itthon. Szívószállal többet megiszik. Lent meg olyan szívókásból, vagy kisüvegből. Szerintem ne aggódj ezen se, majd iszik pohárból. gyakran kínáld meg.

12751. veroosh81
2009. júl. 7. 12:51

Tegnap megkaptuk a 18 hós oltást, a részleteket beírom a naplómba majd, 2 helyre most nincs erőm...

nekünk nem kell ortopédiára menni.

12750. veroosh81 (válaszként erre: 12740. - 7934d1ac97)
2009. júl. 7. 12:47
A helyzet ismerős...50 cm re kell legyen a kerítéstől, és max 2.5 magas lehet.
12749. VTünde (válaszként erre: 12745. - Emesemm)
2009. júl. 7. 12:04

Köszi Emese a válaszokat.


Gondolom, e is szeretnéd pohárra szoktatni, de hogy? Ha elveszem az itatópoharat, hisztizik, sőt a vízért is ha mimit kér:(

12748. Emesemm
2009. júl. 7. 11:11
Ortopédia! Mi július közepén megyünk. Ezt én kértem kifejezetten, mert Artemon olyan görbén ül. Azt mondták ez majd változik,(mióta ülni tud így ül és soha nem erőltettem az ülést, elég sokára is ült meg egyedül), de nem változik. Gondoltam megmutatom egy szakorvosnak.
12747. Emesemm
2009. júl. 7. 11:08
Mindenkinek köszönöm még egyszer a névnapi jókívánságokat!
12746. Emesemm (válaszként erre: 12742. - Bun Csilla)
2009. júl. 7. 11:07
Csilla, én elvinném dokihoz. VAgy már voltatok???
12745. Emesemm (válaszként erre: 12744. - VTünde)
2009. júl. 7. 11:06

Sziasztok!


Ez a pohárkérdés nagyon nehéz nálunk is. Iszik belőle egy kortyot és visszaadja, hogy kész. Aztán kér inni, na ekkor megiszik cumisüvegből 1,5 dcl is egyszerre.


Artemon vizet kap, amennyiszer csak lehet. Persze ő is imádja az üdítőt. Én kubut is adok neki hígítva. 3/4-e víz 1/4-e kubu.


A friss tejet hűtőpultban árulják. A tartós tejet meg nem. Ezt nem tőlem kérdezted, de azért írom.

12744. VTünde
2009. júl. 7. 09:48

Sziasztok!


Vera pontosan hogy értetted a friss tejet? Minden dobozos pl. tartós ugye? Abból a 1,5%-osat vegyem Nórinak?


Szilvi Neked is köszi a választ, a napokban megkóstoljuk a tejet.


Nóri sem eszik túl jól, de nem mondanám nagyon kevésnek.Sztem a fog és a meleg egyaránt tehet a dologról:(


Én viszont azt kérdezném h mit isznak a Babóitok a tejen/tápszeren kívül, és miből?


Az én Manóm nagyon rászokott a 100%-os gyümölcslére, úgy hívja h mimi és azt kéri, vizet alig iszik, csak pár kortyot és itatópohárból:(Tudom, ez az én hibám, de adjatok ötletet, hogy csináljam, mert néha dnék Neki gyümilevet, de vizet kellene többet innia...

Az itatópohár jó ha úton vagyunk, de itthon pohábról kellene, arra hogyan szoktassam rá? Tud belőle inni, csak ez egyszerűbb Neki:(

12743. Bun Csilla
2009. júl. 7. 09:08
Ahogy olvasom átlagosan nem sokat esznek a gyerkőcök!Egy kicsit megnyugodtam hogy nem csak az enyémek esznek keveset!
12742. Bun Csilla (válaszként erre: 12729. - 65b2d1c1c1)
2009. júl. 7. 08:50
4 napja megy a hasuk és ma reggel Petra belázasodott! Lehet a fog miatt van!
12741. Bun Csilla (válaszként erre: 12740. - 7934d1ac97)
2009. júl. 7. 08:47
Szia! Ha szembe állsz a házatokkal,jobbra a te kerítésed van amit neked kell csinálni , balra a szomszédodé! Szerintem ha le akarod keríteni a aszomszéd részét ahhoz is jogod van! Az Ő kötelessége megcsinálni, de ha te akarod azt megteheted! Ez nálunk is így volt! A szomszéd nem csinálta meg az ócska kerítést, mi pedig a gyerekek miatt megcsináltattuk!
12740. 7934d1ac97
2009. júl. 7. 08:25

Sziasztok!

Indítottam egy ilyen kérdést itt a Hoxán, esetleg közületek nem tudja véletlenül valaki, hogy hogy is van ez?? Köszi!


Igazából azt se tudom, hogy honnan kell nézzem, hogy jobbos vagy balos? HOgy az ő kerítése-e vagy a mienk? Most milyen irányból kell ezt nézni?


Hogy is van ez? Szomszédom felől paravánt szeretnék felrakatni, mert állandóan kukkol. Hány cm-re kell rakjam, hogy ne tudjon beperelni?

12739. kszisz
2009. júl. 7. 07:40
Verus, én Nórim nevében is köszi! :)
12738. kszisz
2009. júl. 7. 07:39

Sziasztok!


Emeséknek utólag is boldog névnapot!


Brigiről nem tud vki vmit?


Tünde, nekünk se mondta senki,h vinni kellene Nórit ortopédiára megint....


A tejkóstolást pedig mi szinte pontosan úgy kezdtük, ahogy Vera is írta. Mi tartósat iszunk, egyszer sem forraltam Nórinak.

És nagyjából ő is akkor kezdte kóstolni, mikor már csak 1x szopizott egy nap.

12737. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12734. - VTünde)
2009. júl. 6. 21:20
Nálunk eddig úgy volt, hogy akkor kell vinni a kicsit, amikor egyedül tud járni. Mára már változott, a háziorvos beutalhat, ha úgy látja, hogy szükséges.
12736. Mandula71 (válaszként erre: 12734. - VTünde)
2009. júl. 6. 21:05
Az ortopédia városonként, orvosonként eltérő. Van, ahol 1 éves kor után, illetve amikor már stabilan tud egyedül menni a kicsi, elküldenek ortopédiára. De például nálunk sincs ilyen kötelező kontroll, csak akkor küld a doki, ha valami eltérést tapasztal.
12735. Mandula71 (válaszként erre: 12725. - Bun Csilla)
2009. júl. 6. 21:03

Sziasztok!


Kevés, vagy sem, úgysem tudsz tenni semmit. Norbi ma például reggel megivott két részletben 3 dl kakaót, délelőtt evett egy fél doboz krémtúrót, ebédre főtt kaját nem fogadott el, mindössze 1 szelet (!) löncshúst evett meg (kenyér nélkül...). Délután nagy nehezen, több részletben elfogyott egy darab banán, vacsorára kb. 1 dl leves, meg egy krémtúró. A lefekvéshez pedig a szokásos másfél deci tejeskávé.

És nálunk ez nem 3 napja, hanem hetek, hónapok óta így van, néha-néha azért eszik ennél egy kicsit többet, de nem jellemző.

12734. VTünde
2009. júl. 6. 15:19

Köszi Vera.


Ortopédia?


Ha eszembe jut még kérdés, írok.

12733. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12732. - VTünde)
2009. júl. 6. 15:09

Szia Tündi!

Szerintem ha úgy gondolod, kóstoltasd meg Nórival a tejet. Ha friss tejet isztok, azt forrald fel eleinte. Ha tartósat, azt nem kell állítólag. Nekem doki mondta. Először add fele tej-fele víz arányban. Aztán kb. 2/3 tej, 1/3 víz. Ha ízlik neki, és nincs tünet, adhatod a teljes tejet. Próbálhatsz kakaót, karamellás tejet is.

Én Lucát 1 évesen ültettem először bilire. Először persze nem tudta, mi a fene ez, ült rajta, én magyaráztam. Nem hagytam rajta egy percnél tovább. Aztán egyszer belepisilt. Össze-vissza dicsértem. Aztán még egyszer belepisilt, és még egyszer, még egyszer... Aztán bele is kakilt. Rendszeresen ültetem, nem erőltetem. Reggel ébredés után, délelőtt, ha indulunk valahova, előtte mindig, ebéd előtt, alvás előtt és után, stb. Nem kérdezem, kell-e pisilnie, hanem ültetem. Legtöbbször bele is pisil. Ez nem szobatisztaság, hanem inkább pelusmegtakarítás. :-) Nem szól, nem érzi, nem tudja visszatartani. Illetve nem tudom, mert van olyan nap, amikor 1 pelus fogy nappal, mert mindig a bilibe pisil-kakil. Másnap meg alig. Legtöbbször ráül, és ha "elkaptam", azonnal pisil is.Sosem erőltetem, ő nem tiltakozik. És nem ül rajta 10 percenként, és sosem sokáig. Így csinálom. Tegnap jött oda, hogy "kakász". Elővettem a bilit, mert a pelus üres volt. Pisilt, nem kakilt. Visszatettem a pelust, 2 perc múlva éreztem... Ha várok még, belepisil, de sosem hagyom rajta üldögélni.

12732. VTünde
2009. júl. 6. 14:39

Sziasztok!


Köszi Verus, aranyos vagy!


Brigike, gondoltam Rád!!!!


Vera (és többiek): ha Nóri már csak a déli elalváshoz szopizik, kóstoltassam meg vele a tejet? Ez ma jutott eszembe, ő még nem ivott.Ha igen, hogyan, mennyit, mikor?


A másik kérdésem, h a rendelőbe fél füllel hallottam h 1 éves kor után kell menni ortopédiára...nekem erről nem mondott senki semmit, ez így van?


Ildi nekem se jött még meg a GYED:(


Vera, Lucánál hogy kezdted a szobatisztaságra nevelést, szoktatást?

12731. veroosh81
2009. júl. 6. 14:25

Emeséinknek boldog névnapot kívánok!


És így előre a Nóriknak is sok boldogságot!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook