Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kislányomnak kínszenvedés a körömvágás. Mit tegyek? fórum

2 éves kislányomnak kínszenvedés a körömvágás. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 26. 10:13
Hajmosáskor úszószemüveget adok rá. Megoldható, mert fiú és ezért jó rövid a haja. Tökéletesen megmosható így. Fogat mosni kifejezetten szeret, anélkül soha nem fekszik le. A kézkörmeit is engedi, csak a lábbal küzdünk.
13. sikijudit (válaszként erre: 12. - Manó2012)
2012. jan. 25. 21:05

Szia!

Mi is sokáig gondban voltunk ezekkel a dolgokkal. A hajmosást úgy oldottuk meg, hogy a férjem kendőt tett a lányom arca elé, én meg mostam a ahját. Aztán egyszer megmutattuk, hogy milyen jó dolog belehajolna a kádba hátrafelé és azóta úgy mossuk. Már a kicsi is eltanulta Tőle. A fül tisztitást, mi megoldjuk azzal, hogy hajmosás közben kimossuk és utánna egy zsepivel szárazra töröljük.

A körömvágásra pedig a férjem találta ki, hogy mondjunk momdókát közben( Ez elmet vadászni, stb), mert nálunk is üvöltés lefogás volt. Aztán, hogy mondókáztunk és átköltöttük ezt mindeféle vicces dologra már egész jól viseli. Most 5 éves, de 2 éves kora körül volta legrosszabb.

Kitartás, szeretet, türelem! Kívánom, hogy sikerüljön!

2012. jan. 25. 20:08

Eddig ollóval vágtam!De ma siker élmény volt mert a kéz körmöket levágtuk.Igaz hogy izzadás,sirás,üvöltés közepette,de meg van.Én is kapcsoltam neki a NÓ...Tv-t de nem érdekelte.

Ja körömcsipesszel és ugy könnyebb volt,de a lábán olloval kell mert a csipesszel nem tudok alá nyúlni.Majd ha ma elalszik megprobálom levágni.Remélem sikerül.


De amúgy haj mosás,fül tisztitás és a fog mosás is két orditás közt készül:( :)

11. pzsvi
2012. jan. 25. 20:03
Sziasztok...én is beállok a sorba...nálunk a kéz nem probléma csak a láb.....mostanában azt csinálom, hogy fürdés után egy két ujj....de ha csak nagyon vészes......nálunk először a kéznél az vált be hogy a you...-bon kapcsoltam neki zenét és elterelte..szerencsére a kezét már engedi
2012. jan. 25. 19:55
szia! Nálunk is ez van vagyis mostanra kicsit enyhült már mert a beígért csokiért 2 nap engedi levágni. Én ollóval vágom de olyan lekerekített végűvel nem babaolló hanem felnőtt csak a férjem lerendezte és így jól le is lehet vágni és fő hogy hamar. Kinövi addig kitartás és a leggyorsabb módszert kell választani.:)
2012. jan. 25. 18:07
Amennyire emlékszem még, én is menekültem mindig, ha édesanyám elővette az ollót. A kezemet hagytam, de a lábam nem :) mondjuk utóbbit azért, mert nagyon csikis voltam/vagyok.
8. homern (válaszként erre: 1. - Manó2012)
2012. jan. 25. 17:30
Mivel vágod?Ollóval én sem tudok a közelébe menni,a körömcsipesz ellen nincs kifogása,beleül az ölembe,tartja az ujjait és nézi hogy csattog a csipesz :) a lábáról ritkábban kellene levágni,de amint kész a keze már veszi is le a zokniját hogy azt is vágjam le.utána még játszhat kicsit a csipesszel és megyünk tovább a dolgunkra.(most töltötte a 2 évet) neki van egy kis babacsipesze,nekem a nagy amivel vágom,így jól elvan :)
2012. jan. 25. 17:25

Én is fürdés után probálkozok vele mert akkor könnyebb levágni.

Kézen lévö körömnél mindig ugy csináltuk meg akkor ki is kellett lakkozni,már azt se engedi.

Álmába probáltam de Nekem akkor se sikerült mert akkor is huzza a kis lábát és egyszerüen nem tudom ugy megfogni hohy tudjam vágni.


Mi is úgy vagyunk vele hogy legvégsö esetbe vágunk és sajna most lenne hogy muszály.Mert már rá van hajolva a ujjára!:(

2012. jan. 25. 17:07

nem vagy egyedül! a kisfiam sem engedi a lábán lévő körömvágást. üvöltés, sírás.... stb. ülj az ágy szélére és úgymond ültesd mögéd, hogy a lába a hátad felöl kerüljön az öledbe. így csak azt a lábát kell jó erősen megfognod, amin épp vágod a körmöt.

a kézen lévő vágásnál taktikázz! vedd az öledbe egy asztalhoz ülve, először a Te egyik kezeden lévő körmököt vágd le. mutasd neki - anyának is le kell vágni - ez nem fáj....

nálunk ez a kéznél már bevált, nincs sírás.

a lábnál még nekünk is nagy gondjaink vannak.

talán fürdetés után könnyebb, mert a köröm is megpuhul.

5. Venu (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. jan. 25. 17:06
Nem lehetne reszelőt használni? ...nincs gyerekem, de a barátnőmet láttam hogy azzal csinálja a kisfiának...
2012. jan. 25. 17:05
éjjel álmában nem probáltad még? Egész pici babáknál is azt szokták csinálni. Nem ébrednek rá fel.
2012. jan. 25. 17:05
Mi is így vagyunk a körömvágással. Kisfiam a lábáról nem engedi levágni. Csak akkor vágjuk, ha nagyon muszáj, kb. 3-4 hetente, de akkor kegyetlenül le kell fogni, üvölt, rugdos. Egyszer majd csak kinövi, mint sok más hisztijét, remélem...
2012. jan. 25. 16:52

Sziasztok!Tanácsokat és tapasztalatokat kérnék.2éves lányomnál a körömvágás egy kín szenvedés,már én félek amikor körmöt kell vágnom.Régebben megengedte és hónapról-hónapra egyre rosszabb lett.Az utolsó idökbe már a kezéröl se engedi levágni.

Lekell fogni,de akkor annyi erö van a kis lábába hogy nagy nehezen tudom megfogni.Tegnap azon a szinten voltam hogy most abba hagyom mert elájul.Sikitozik,ükölödik,kiabál.Amit csak lehet csinálni ö megcsinálja.

Éjjel se tudom levágni mert szerintem megérzi merta kkor is jár Neki a lába és képtelenség megfogni.

Már kiprobáltam amiket lehet(anyának,babának körömvágás,egy köröm egy gumicukor,meg ami eszembe jutott,DE sajna nem sikerül semmi.


Mit tudnék csinálni?Köszönöm akik válaszolnak

2012. jan. 25. 16:47
Segitség!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook