Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves gyerek napközbeni altatása fórum

2 éves gyerek napközbeni altatása (beszélgetős fórum)


8. anya4005 (válaszként erre: 1. - Ani_Ati)
2013. okt. 20. 01:03

Nekem most 19 hónapos a kicsi. Abból lett elegem néhány hónapja,hogy kizárólag tápszerrel (cumisüvegből) aludt el nappal is,este is. Igazából a cumisüveg zavart! Aztán egyszer fogtam magam,és miután megebédelt,megmosta a fogát,beraktam az ágyába,adtam egy puszit,és lefeküdtem a kanapéra. Felemelte a fejét,látta,hogy ott vagyok,gyengéden szóltam,hogy tegye le a fejét,letette,és elaludt. Eleinte 30-40 percig tartott,néha még keresett,most viszont kb 10 perc és alszik is. Nincs tápszer,nincs cumi (sosem volt),nem csacsogunk.

Nappal 2-2,5 órát alszik,este 9kor van lefekvés,és reggel 8-8.30kor kel,ha a nagyot nem visszük oviba. Ha nem aludna nappal,nem bírná estig,nyűgös lenne.

2013. okt. 19. 15:56

Amikor nem aludt, akkor általában fél8-8 körül kelt, és este szintén ilyen tájt ment aludni. 12 óra ébren, 12 óra alvás.

Amikor esetleg nyűgös kezdett lenni, akkor leültünk együtt megnézni egy mesét, addig pihent egy kicsit, de mondjuk már 5 órakor nem kezdtem el elaltani, így vészeltük át...

2013. okt. 19. 15:44

Az egyetlen gond azzal, hogy nem alszik az, hogy akkor keso delutan meg kezelhetetlen.

Es nektek este hany ora korul megy aludni, ha nap kozben nincs alvas?

5. Ekka
2013. okt. 19. 15:34
Attól függ, hogy mikor ébred reggelente.
2013. okt. 19. 15:33
Szia!Az én kislányom menekül a déli alvástól így én nem erőltetem.Ha álmos magától is elalszik,de ha egész nap nem alszik akkor este fél 8 fele már alszik is.Semmi gond nincs belőle.Nem nyűgös és semmivel sem hisztisebb,mint alapjáraton.
2013. okt. 19. 15:19

2 évesen a gyerkőcöm nem aludt nap közben, viszont éjszaka egyhuzamban 12-13 órát. Nem volt belőle semmi probléma.

2 és fél évesen oviba került, kb 1 hónap alatt visszaszokott a napközbeni alvásra.

Most 3 és fél, de ha nem akar aludni napközben, és nem nyűgös, most se eröltetem.

2013. okt. 19. 15:17

Szia nekünk három lányunk van. a nagyot még altattuk 3 éves koráig de a két kicsit már nem, ugyanígy voltunk a kicsikkel meg a naggyal is hogy csak szenvedtünk aztán a vége az lett hogy nem altattuk őket este 7-8 között elaludtak reggel 8 körül keltek és egész nap fennt voltak semmi bajuk nem lett.


Sőt a kicsi az oviba olyan szépen elalszik hgoy csak na de itthon nem alszik

2013. okt. 19. 15:13
Azt szeretnem kerdezni, ki hogyan altatja 2 eves kor koruli babajat nap kozben? Kisfiam sajnos nagyon nehezen alszik el, tartogatni mar nem tudom mert tul nehez, es most szuletett a hugocskaja es igy idom sincs ugy altatgatni sokszor.. Mar nem racsos agyban alszik igy hiaba teszem be az agyba, ki tud jonni..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook