Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves és miért nem akar napközben aludni? fórum

1, 5 éves és miért nem akar napközben aludni? (beszélgetős fórum)


2014. febr. 11. 06:12

Na nálunk ugyanez volt!!! Most múlt másfél éves a kisfiam január végén. Most sikerült visszaszoktatnom az önálló elalvásra újra. Leírnál minden mozzanatot, hogy amíg elaludt nappali is akkor, hogy aludt el?

Gyorsan leírom nálunk hogy volt. Eddig ha letettem, elköszöntem, becsuktam az ajtót elaludt magától. Majd sehogy sem akart aludni. Majd jó két hét után rájöttem, hogy el tud aludni úgy, ha én ülök és ő az ölembe ül, magamhoz szorítom, picit ringatom és énekelek neki.

De, azért ez nem jó módszer, a babakocsi sem az.

Jó 2-3 hétig altattam így, majd a gyerekorvos javaslatára kellett egy markáns változtatást alkalmaznom. Most lerakom, elolvasok neki egy mesét. Utána kijövök, de nem csukom be az ajtót. De előtte el kell neki mondanom, hogy elmesélek neki egy mesét utána kimegyek, mert dolgom van, nyitva hayom neki az ajtót, ha hív jövök. Ezt elfogadta... Az esti altatásnál ugyanez volt, ugyanezt vezettem be...

10. inta
2014. febr. 10. 21:30

Van napirendetek? Az sokat segíthet.

És az is, ha mindennap viszed a levegőre, délelőtt mindenképp, de a legjobb alvás előtt és után is. Ha nem akarod, hogy elaludjon a babakocsiban az alvás előtti levegőzéskor, vedd ki, másfél évesen már elég nagy hozzá.

2014. febr. 10. 19:51

A kisebbik fiamat a fény kezdte zavarni 1,5 évesen,azért nem aludt. Illetve elaludt,de 20 percig nyűglődött elötte az ágyban.

Ezzel arra akartam utalni,h próbálkozni kell! Sötét,fény,séta korábban,h ne aludjon be,de elfáradjon (kérdés,h ha nyűgös,hogy fog ebédelni),stb. Sok sikert!!!

2014. febr. 10. 19:01
Ilyenkor még nagy szüksége lenne a délutáni alvásra ez biztos.Vannak ilyen időszakok,meg kell próbálni mindent.Nem lehet,hogy sötét van és az zavarja? Vagy hogy nem vagy ott,esetleg fél valamitől???valami oka biztos van,és az nem az,hogy elég neki napi 10 óra alvás.
7. Ani2
2014. febr. 10. 18:42
10-11 órát
2014. febr. 10. 18:39
Mennyit alszik éjszaka?
5. Ani2
2014. febr. 10. 18:37
frontok?? 1 hónapja?
4. Ani2
2014. febr. 10. 18:37
ennyi?? akkor ha du.- szeretnék valahova menni ő elalszik pl.: a kocsi és nem bírom felkelteni és akkor meg este pörög nem tudom időbe letenni. Nem lenne baj a napközbeni nem alvással, ha nem aludna el, ha épp megyünk valahová.
2014. febr. 10. 18:36
Biztos a frontok zavarják.
2014. febr. 10. 18:34
ennyi az alvasigenye
1. Ani2
2014. febr. 10. 18:32
Pár hete nem tudom őt napközbe letenni aludni. Eddig 1 órakor vittem lefektetni 5-10 perc és aludt is. Na de mostanság szörnyű, már több módszert kipróbáltam. Egyedül akkor alszik el ha kimegyek vele babakocsiba elalszik majd otthon átteszem az ágyába, na de ez se mindig megoldás. És ugye ha nem alszik akkor ha esetleg du.-n vhova szeretnénk menni akkor kocsiba tuti elalszik és nem bírom felkelteni... Mit tegyek?? Ja este meg nagyon jól alszik, beteszem az ágyba és 5 perc alszik is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook