Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 19 hónapos kisfiamnak hasmenése van már harmadik napja, voltunk ovosnál, diétázunk, hidrasecet kap, mit tehetünk még? fórum

19 hónapos kisfiamnak hasmenése van már harmadik napja, voltunk ovosnál, diétázunk, hidrasecet kap, mit tehetünk még? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. ildiko0914 (válaszként erre: 25. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 15:55

Mára már nem nyálkás szerencsére,egy kicsit meg nyugtattál, hogy egy hétig is eltarthat, akkor nem parázom most, utána is ráérek.

banánt ma még csak egyet evett de ezt is soknak találtam, remélem nem lesz gond. Adott a drnő valami kálciumkarbonát port, hogy ezt adjam étkezés előtt, hogy lassitsa a belek müködését, mivel mondtam, hogy minden étkezés után tele van a pelus.

Köszi mégegyszer és Isten éltesse lányaidat,két kis apróságod van, ahogy látom:)

2009. júl. 27. 15:50

Ha bármikor ilyen problémátok van,én nyugodt szívvel ajánlom (annak,aki elhiszi,hogy tényleg jó)a homeopátiás készítményeket.

Hasmenésre: ARSENICUM ALBUM 15CH minden széklet után 5 golyócskát elszopogatni,vagy pár csepp vízben feloldva a gyerkőc szájába cseppenteni,hogy a száj nyálkahártyájáról felszívódjon.

Ha hai görcs és fájdalom is társul,akkor még: COLOCYNTIS 9 vagy 15 CH ,ezt 3-5 alkalommal 5-5 golyócskát elszopogatni.

Hányás ,hányinger: NUX VOMICA 9CH 3-5x 5 golyócska.

Nálunk ezek nagyon beváltak,és szívesen elszopogatják a gyerekek.

25. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 24. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 15:47

A 3. naptól Lactívot kapott. Kb. a 6 nap körül kezdett normalizálódni a helyzet. Az orvos szerint egy hétig eltarthat a hasmenés.

A lányom tápszeres, és megfigyeltem, egyedül a tápszer után nem volt hasmenése este.

Ha nem nyálkás, vagy vizes-bűzös, az már jó!:) Az nem különösebben baj, ha minden étkezés után van, csak ne legyen híg.

A sós keksz, vagy ropi, sajtos tallér ezek jók, a banán is, csak vigyázz vele mert sok benne a kálium. 2-nél többet ne adj neki.:)

Ha pedig vírusos, akkor aminek ki kell jönnie, inkább jöjjön ki, nehogy még betegebb legyen.

Remélem, hamarosan meggyógyul a babád! Kitartás mindkettőtöknek!

Ja még valami! A kakis pelust minél előbb dobd ki a lakásból (én a wc-ben tárolom egy zacskóban 3-4 órát, nem szaladgálok vele egyesével, de ilyenkor azonnal ki a kukába), nehogy visszafertőződjön.:)

24. ildiko0914 (válaszként erre: 23. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 15:39

Hogy jöttetek helyre, mert idáig minden talál, de kiváncsi lennék arra is, hogy hogy gyógyultatok meg.éN AZT GONDOLOM VIRUSOS, mert első nap volt hőemelkedése a fiamnak és a pocija is görcsölt. Mára már összeáll a széklete(nem szólom el magam) , de minden étkezés után van. Menta teát adok neki, azt szivesen issza, loptam bele pici sót, meg sós kekszet eszik, mára már kapott banánt amit elég rendesen kér, már attól félek nehogy ártson abból is a sok.

Köszi a jókivánságot!

23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 17:21

A lányomnál ugyanez volt a helyzet két hónapja. Minden étkezés után tele lett a pelus, teljesen mindegy volt, mit evett. Sajnos majdnem egy hétig tartott, az orvos először vírusra gyanakodott, majd fogzásra, de egyik sem jött be, nem derült ki azóta sem, mi okozta.

Nyugodtan szoptathatod, és igyon sok folyadékot. Ilyenkor (bár kicsit cukros, de nem befolyásolja a hasmenést) nagyon jó a szűrt almalé is, ha megissza. Ha csak vizet iszik, abba tegyél egy pici sót, a folyadékháztartás szinten tartása miatt. A diétás étrend nálunk sem segített (egyként sem oldal szalonnákkal tömöm a gyereket, nagyon odafigyelek az étkezésükre). Én is krumplit, almát, sütőtököt, sárgarépát adtam neki, de nem volt eredménye.:( Minden reggel Lactív szuszpenziót (a kupakjában van a por, amit a cseresznyeízű folyadékkal kell keverni, ezt éhgyomorra beadni a babának) kapott a 3. naptól, előtte Normaflort adtam neki, de nem használt. A Smecta port az íze miatt sajnos nem itta meg.:(

A Hippnek van egy ORS200 nevű rizsnyákos itala, az is jó még hasmenés ellen, és a picik szeretik, nagyon kellemes íze van (gyógyszertárban, drogériákban, nagyobb boltokban kapható).

Mielőbbi gyógyulást Nektek!

22. tappancsmama (válaszként erre: 21. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 15:11
Általában csak a rágó fogak kijövetelekor fordultak nálunk is ilyenek elő,vagy a szem fogaknál.
21. ildiko0914 (válaszként erre: 18. - Tappancsmama)
2009. júl. 26. 14:46
16 fogunk van, elég korán kezdtek jönni, de ilyen eset még nem volt.
20. ében11 (válaszként erre: 17. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:42
szerintem kérdezd meg a patikust hogy a kettő mehet e,szerintem igen mert gyógyszer mellett is adható -amúgy is recept nélkül kapható.és többet tud mint a smecta,mert benne vannak a jótékony bacik(ami a joghurtban is van) amik a bélben is vannak.szerintem azért nem múlik nála, mert felborult a bélrendszere a sok kakitól.egyszer nekünk is ez volt-alig akart elmúlni a hasmenés-előtte antibiotikumot kapott és csak ez hozta rendbe neki.
19. ibike22 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:41
Szoptasd nyugodtan! Kell neki a folyadék-, ásványianyagpótlás, ellenanyag, segít a bélflórának helyrejönni, és ezt mind egyben megkapja. A szopi természetes gyógyszer! Off: ha estleg te lennél lázas, akkor is szoptathatod. A popója hogy van?Jobbulást kívánok a fiatalúrnak!
2009. júl. 26. 14:38

Nekünk akkor is szokott ilyen lenni ha fogzás van és napokig eltart.Én is normaflore-t szoktam Neki adni ilyenkor az sokat segít rajta.

Nálatok nem jön a foga?

17. ildiko0914 (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. júl. 26. 14:38
A normafloret nem ismerem, de gondolom hasonló mint a smecta, bélflóravédŐ? Gondoltam adok azt, de még nem mertem azt is adni a hidrasec mellett. Holnap kell vigyem vissza a dokihoz, és tiszta ideg vok, hogy nem sok a változás
2009. júl. 26. 14:36
ezért is ajánlom mert a sok hasmenés miatt a jótékony bacilusok is megfogyatkoztak odebent-és ez meg visszapotólja őket.
2009. júl. 26. 14:35
probált ki a normaflore-t.nekünk több mint egy hétig volt hasmenés-minden evés után jött a híg kaki-és ez hozta rendbe.ampullát kell az innivalójába önteni-szintelen szagtalan.és szerintem bajt nem okoz,mert pici babáknak is adható.
14. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. júl. 26. 14:33
Hidrasec por fokozza a viz visszaszívódását a belekből, megelőzve ezáltal a fokozott folyadékveszteséget.
13. ében11 (válaszként erre: 11. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:29
a cukros tejcsi-meghajthatja-mert most érzékeny erre is a gyomra bélrendszere,de nem ez okozza a bajt.
2009. júl. 26. 14:28
és a hidrasecet kapja-az milyen gyógyszer?én csak a normaflore-t ismerem, abban élőkultúra van és visszaállítja a bélflórát.
11. ildiko0914 (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. júl. 26. 14:26
az az igazság, hogy mondta, hogy első nap nem szoptassam, igaz napközben nem is adtam neki, de éjszaka igen.Pl a tegnap déltől nem volt széklete egészen hajnalig,de nem is szopott mivel lagziba voltuk igy a tesóm vigyázott rá.Hajnalban már majdnem rendes volt a széklete, de fél hatkor meg szoptattam és azóta már ötször volt széklete. De nem akarom el hinni, hogy az anyatej miatt
10. jujus (válaszként erre: 7. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:25
Szia. megkérdezhetem, merre laktok??? Nekünk is ugyan ez a tünet....
2009. júl. 26. 14:25

felborul a szervezete-felgyorsul az anyagcsere nem emészt rendesen csak átmegy rajta-kell egy pici idő mire normális lesz minden-addig egyen igyon szopizzon-mert kell a folyadék nehogy kiszáradjon.

ne izgulj-velünk is sűrűn előfordult.

nyáron lázzal vírus miatt,de antibiotikumok után is.és már volt hányás-hasmenése is.

8. ében11 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:23
inkább az evés miatt van.én azt figyeltem meg mikor hasmenéses volt általában minden evés után jött a kaki-és mindegy volt mit evett.
7. ildiko0914 (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. júl. 26. 14:22
Enyhe hőemelkedéssel kezdődött, picit a hasa is görcsölt, a doki azt mondta, hogy a nagy melegekben szokott előfordulni ilyesmi.DE idegesit, hogy még mindig csak a felére javult a helyzet
6. ében11 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. júl. 26. 14:21
ha a dokid nem mondta hogy ne szopizzon akkor ne vond meg tőle
2009. júl. 26. 14:20
én főtt rizst kekszet és normaflore-t szoktam adni neki.
2009. júl. 26. 14:20
meddig tarthat? Szoptathatom-e? Mert sokan azt mondják nem kellene szoptassam, igaz, hogy szopás után mindig elindul a széklete, de nem hinném, hogy az anyatej miatt lenne, hisz sehol nem olvastam, hogy nem szabadna szopni hasmenés ideje alatt.
2009. júl. 26. 14:18

szia

én ilyenkor csak sós vízbe főtt krumplit adok és smecta port teszek banánba.... kb 3 nap,és rendbejön

2009. júl. 26. 14:18
és mit mondott a doki,miért megy a hasa?
2009. júl. 26. 14:17
19 hónapos kisfiamnak hasmenése van már harmadik napja, voltunk ovosnál, diétázunk, hidrasecet kap de csak felére csökkent a székletek száma
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook