Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 18-20 évesen férjhez menni? fórum

18-20 évesen férjhez menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
69. Kathy (válaszként erre: 68. - Droma)
2006. aug. 27. 03:32

Lehet, hogy csak en dramatizalom el ennyire a helyzetet, de mivel a fiam mar 28 eves, igy nagyon varom, hogy megnosuljon es vegre csaladot alapitson. A mostani kapcsolatbol csupan anyagi okok miatt nem tud kilepni. O is belatja, hogy a mostani baratnoje nem az "igazi".

Egy kubabol szarmazo, de Amerikaban felnott, igazi amerikai mentalitasu holgy a baratnoje, aki akkor eszik fott etelt, ha a fiam foz, vagy etterembe mennek enni. Nem erossege a takaritas sem, egyaltalan nem hazias es nem erdekli Ot a fiam csaladja. Tobb mint egy evig jarokeptelen voltam, nem tudtam meg magamat sem ellatni es egyszer sem kerdezte meg tolem, hogy tudna-e valamit segiteni, de meg azt sem, hogy vajon hogy vagyok. Sok fajdalmat okozott mar nekem a viselkedesevel, pedig en probaltam Ot ugy kezelni, mint barmelyik csaladtagomat. Eloszor azzal magyaraztam a dolgot, hogy mas kultura, mas neveltetes, de rajottem, hogy inkabb az erzesek hianyoznak ebbol a lanybol. A fiam is tudja mennyire rossz nekem, hogy ilyen novel el egyutt, de meg nem olyanok a korulmenyei, hogy valtoztasson.

68. Droma (válaszként erre: 67. - Kathy)
2006. aug. 26. 13:43

Ne haragudj,de hogy hogy nem tud kilépni a kapcsolatból?

Ha akarna akkor ki is lépne.Nem?

És ha már nem lép ki akkor talán neki jó az a kapcsolat...

67. Kathy (válaszként erre: 66. - Mociscsaj)
2006. aug. 25. 16:55

Nekem ket fiam van es az egyik Magyarorszagon el a csaladjaval, Ok nagyon hianyoznak. A masik fiam itt el, velem egy varosban, de O meg mindig nem ert revbe. Erte is sokat aggodom, mert most egy rossz kapcsolatban el, amibol egyenlore nem tud kilepni. Minden vagyam az, hogy vegre csaladot alapitson ez a fiam is es unokak szaladgaljanak korulottem.


Orulok, hogy Te megtalaltad a boldogsagot es a nyugalmat, tenyleg szerencsesnek mondhatod Magad.

66. mociscsaj (válaszként erre: 61. - Kathy)
2006. aug. 24. 22:58

En is hasonloan erzem, megbekeltem legtobbnyire az eletem fordulataival es nagyon szerencses vagyok, mert boldogan elek immar ket eve a parommal.

Fiam felnott, eli ez eletet ugy ahogy o elkepzelte, tehat nem panaszkodhatok...ennel tobbre nem is vagyhatnek. :-)

2006. aug. 24. 22:49
Nagyon sok esetben válással végződnek a túl fiatalon kötött házasságok.Én 26 évesen mentem férjhez.Előtte 2 kapcsolatom volt, mindkettő 4-4 évig tartott.Nem bánom, hogy voltak, mert kellettek ahhoz, hogy elérjek oda ahol most vagyok, de az biztos, hogy sokminden kimaradt az életemből.
64. Nike
2006. aug. 22. 20:51
Kösz :) Azt hiszem, megvan
63. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 62. - Nike)
2006. aug. 22. 09:43
Sok boldogságot Nektek!
62. Nike
2006. aug. 21. 21:46
19 éves voltam, mikor férjhez mentem, 24 mikor szültem, 27 mikor elváltam, de még abban az évben újrakezdtük a párommal. Idén lesz (lenne) a 15 éves házassági évfordulónk. Megtartjuk, mintha a válás meg sem történt volna.
61. Kathy (válaszként erre: 60. - Mociscsaj)
2006. aug. 21. 20:41
Igen, en is ugy erzem, hogy sokban hasonlit a sorsunk, mindketten sok nehezsegen kellett, hogy keresztulmenjunk. Kinek mi adatik meg. En megbekeltem a helyzetemmel, de azert most sem felhotlen korulottem minden.
60. mociscsaj (válaszként erre: 57. - Kathy)
2006. aug. 19. 11:10

Kathy, azt hiszem rokonlelkek vagyunk...nagyon hasonlit a storink. :-)

Sajnalom, hogy elveszitetted a ferjed, de orulok, hogy most boldog vagy!

59. Brigitta.a (válaszként erre: 58. - 4726e582cf)
2006. aug. 19. 07:24

Nem keresem igazan ha a sors is ugy akarja ugy is egymasba botlunk!:))

Koszike a kivansagot edi vagy!

58. 4726e582cf (válaszként erre: 54. - Brigitta.a)
2006. aug. 19. 03:03

Ne keresd, rád fog találni, ha itt az ideje. Előbb nem, még ha keresed is. Ez most lehet vadul hangzik, de így van. Annyi a dolgod, hogy nyitott vagy, és nem a négy fal között várod, hogy történjen valami. Tom, könnyű mondani, de hátha...


Mindenesetre nagyon kívánom, hogy egymásra találjatok :).

57. Kathy
2006. aug. 18. 23:28

En 19 eves koromban mentem ferjhez es 20 evesen szultem az elso gyermekemet. Visszagondolva azokra az evekre, nagyon nehez is volt es szep is volt egyben. Tul fiatal voltam meg, nem eltem, nem szorakoztam ki magam. Raadasul azonnal jott is a gyerek, igy nagyon le voltam kotve, csak kesobb tudtam befejezni a szakkozepiskolat. Csak ejszakankent tudtam tanulni, mivel nappal a gyermek toltotte ki az idom nagy reszet. Azutan hamarosan jott a masodik fiam, igy mar ketszeresen is foglalt lettem. Mar a foiskolat ket gyerek es munka mellett tudtam elvegezni, ami iszonyu nehez volt.

A ferjem nem segitett tul sokat sem a haztartasban, sem pedig a gyerekek neveleseben. A mostani eszemmel es tapasztalatommal mar maskent csinalnam. Nem kapkodnam el sem a hazassagot, sem pedig a gyermekaldast.

A ferjem azota meghalt, nincs velunk, a gyermekeim felnottek, igy en uj eletet kezdtem egy uj orszagban, ami megint nem volt konnyu, de vegul megiscsak sikerult.

56. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 54. - Brigitta.a)
2006. aug. 1. 11:08
Ejnye-bejnye, mi az hogy öregszel?Én 43 éves vagyok és ennek a kornak is örülők! Minden kornak meg van a maga szépsége és soha semmiről nem maradunk le!Csak kivánni kell,hogy testemnek lelkemnek megadjam azt ami jól esik!Tudod amikor egy nagy betegségen átesik az embe r és tudja, hogy meg is halhatott volna, akkor onnantól kezdve nem érdekli sem az Önsajnálat sem a sok buta szabály!Hanem megprobálja kiélvezni minden neki tetsző lehetőséget!Esélyt pedig kapunk rá bőven,csak nyítottá kell válni!Légy Te is vidám és élvezd azt az életet amit megélhetsz!Csak rajtad múlik!Nehogy öregen siránkozz majd!Sok sikert és boldogságot mert ez neked is jár!
55. Droma (válaszként erre: 49. - Brigitta.a)
2006. júl. 31. 10:14

Sajnálom hogy elvesztetted a szerelmedet.Biztos nagyon megrázó élmény lehetett.

De szerintem is meg kell próbálnod túllépni rajta és megtalálni azt akivel jól érzed magad,és nem feltétlenül vele kell leélned az életedet.

Tudod..aki keres,talál:)

54. Brigitta.a (válaszként erre: 53. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 31. 08:13

Tisztaban vagyok vele,hogy oregszem!:))

Mar tul vagyok rajta de meg sem talaom akit keresek de nem adom fel!:)

53. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 52. - Brigitta.a)
2006. júl. 30. 15:02
Addg amig nem zártuk le a régit nem tudunk helyet adni az újnak!Élet pedig megy tovább, az idő pedig halad!
52. Brigitta.a (válaszként erre: 50. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 30. 06:01
Igen lehet,meg talan nem engedek ujra magamhoz senkit annyira kozel!:(
2006. júl. 30. 01:43
Nem szabad fiatalon férjhez menni szerintem. Én mondjuk 24 voltam, de még ez is elég fiatal :) De el is váltam, és majd csak 32 évesen mentem újra férjhez. Pont megértem a feleség, és az anya szerepre. A kislányom 1 éves lesz 12-én, és boldogan élünk :)
50. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 49. - Brigitta.a)
2006. júl. 29. 23:03
A válasz benned van! Lehet, hogy ragaszkodsz, hogy ugyanolyan legyen a következő mint Ő volt?
2006. júl. 29. 20:57

31 multam iden de nem erzem,hogy ferjhez kellene mennem.lehet bennem van a hiba!?:(

2o evesen szerettem volna nagyon de egy tragikus balaesetben elvesztettem eletem szerelmet.

Azota nem talaltam meg meg a megfelelo szemelyt akivel letudnam elni az eletem!

Talan azert is van,hogy eddig nem kototek be a fejem!

2006. júl. 29. 14:02
Fiatalon férjhez mentem,de a házassági levélnek nem tulajdonitottam jelentőséget.Ha valami jelentősége van az a gyermekeim szempontjából fontosak!Persze álmom volt a mennyasszonyi ruha,az hogy emlékezetes maradjon számomra/tudom, hogy ha elhalasztom akkor később ezt soha nem lehetet volna pótolni,főleg nem ezzel a felállással!/és ezt az örömöt olyanokkal osszam meg akiket szeretek!Igy együtt keveset van az ember az életbe,na és a párommal örök életemben együtt lehetek!Csak két év mulva születet meg az első gyemekünk, ezért volt időnk együtt a szórakozásra és a nyaralásokra is.Majd szép csendben visszavonultunk/épitkezés,gyermekvállalás/.Most, hogy a gyermekeim felnőtt koruak, nem tagadok meg magamtól semmilyen nekem való szórakozásról!Vagy a párommal töltjük időnket, vagy akár külön külön is.Hiszen nincs egyforma elfoglaltságunk a családon kivül.De igy van jól, hiszen szükségünk van néha egy kicsit a saját dolgaink megélésére is!Valószinü ezért müködődik még mindig ilyen jól a kapcsolatunk/26 év.házasság/!Most pedig nem hagynám ki még 43 éves koromban sem, hogy elmenjek a hastáncos lányokkal a Budapest parádéra, mert különböző táncosok fogják megnyítni idén először.Jól fogom érezni magam!
47. daroki
2006. júl. 27. 21:02

Sziasztok!


Én 11éve élek élettársi kapcsolatban,3 közös gyerköcünkkel.Eljegyzés az volt még anno,de esküvőt én sosem akartam.Vhogy nem volt fontos.Igazából az eljegyzés is arra volt csak jó,hogy megint legyen egy nagyobb családi összejövetel,de jelentősége amúgy nem volt.Én annak vagyok a híve,hogy elvagyok egy olyan papír nélkül is amin rajta áll,hogy férjezett vagyok.Így is kitartunk egymás mellett,nem hiszem,hogy csak azért jobb lehetne a kapcsolatunk,mert férj-feleségként élnénk egymással.Meg tudjátok!Olyan sokba van ma már egy válás:))

Viszont ha újra 18-20 éves lehetnék akkor biztosan,hogy jobban kiélném magam,többet járnék szórakozni,többet utazgatnék,tanulnék,talán külföldön dolgoznék a tesóimmal,szóval ma már sok mindent másképp csinálnék az biztos.De ezzel együtt nem bánom a 3 csodaszép lurkómat,de én azt hiszem,hogy naív kis hülye voltam és nem éltem ki magam eléggé.Most így is jól érzem magam főállású családanyaként,csak azért irigykedek a fitalabb bnőimre,hogy most az egyik lediplomázott,most pihen a Horvát tengerparton,kapott egy nagyon jó állást,jó fizetéssel,a másik bnőm most indítja be a mit tudom én hányadik üzletét,ilyenkor én meg mindig elgondolkodom,hogy én hova siettem,nem ráértem volna szülni most 31 évesen?De aztán ránézek a gyerkőkre,a nagyfiam már 11éves lesz lassan,és megnyugtatom magam,hogy ez így is nagyon jó,fiatal anyuka vagyok és ezt akartam.Mit irigykedek egy Horvátországi nyaralás miatt,vagy egy diploma miatt?Egészséges vagyok,még fiatal,nem kell leírnom magam:)

2006. júl. 27. 02:47

Sziasztok! Férjhez menni? Dilemma. Mi 3,5éve vagyunk

együtt, novemberben lesz két éve, hogy eljegyzett, már van 2éve, hogy együtt lakunk. Az édesapja kigondolta, hogy 2008ban összeházasodunk -kisebb nézeteltérés akadt is. Én úgy gondolom, hogy ez a hekyzet ami van velünk, ez pont jó. Mindketten suliba járunk, ő dolgozik is. De legyen egy biztos anyagi hátterem ahhoz, hogy neki tudjak vágni egy önálló életnek. Kevés az, hogy kiesek az egyetem/fősuli kapuján, és durr bele, házasodjunk meg. Egyszer majd én is szeretnék gyerekeket. De addig is szeretnék élni, és tombolni, dolgozni.

Remélem ha odakerülök, jól döntök!

Gratulálok a már házasságban/élettársi viszonyban élőknek, és sok sikert azoknak, akik most kezdik ezeket el!


:)

45. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 44. - Elvira1)
2006. júl. 23. 19:50
Sajnos példák vannak erre is és arra is!Én a tapasztalatomból úgy érzem, hogy ha valaki korán férjhez megy ismernie kell a tulajdonságait is!Én személy szerint soha nem akartam nagy dolgokat véghez vinni , csak egy harmónikus családban élni! Nem szabad csak azért férjhez menni mert jobb lessz mint otthon,vagy dacból mert büntetni akarok valakit!Szerelem, kölcsönös szerelem kell, hogy a hétköznapi problémák ellenére is ki tudjon tartani két ember egymás mellett!Persze ismerni kell azt is akihez hozzámegyünk, mert ha olyanba ütközünk amit nem szeretnénk, azt később sem fogjuk tudni megváltoztatni!HA VALAKI ÖNSZÁNTÁBÓL NEM AKARJA A VÁLTOZÁST AZT NEM LEHET MEGVÁLTOZTATNI!Akármilyen szerelmesek vagyunk, egy férfi ha az alkoholt vagy a nőket nagyon szereti , az csak nagy bonyodalmakat fog mindig okozni!De ez csak egy példa.Egyébként az ilyen tipusu fiukat mindig kerültem!Hála Istennek Én jól választottam!
2006. júl. 23. 16:15
A fiatalsagot elvezni kell,kar olyan koran kotottseget vallalni.Ott a ferj mar akkor jonnek a gyerekek es utana a magbanas hogy nem volt eleg ido kielni magunkat es ez sajnos tobb esetben valas koveti .
2006. júl. 22. 09:21
Én 19-évesen mentem férjhez. Csak 9 évig tartott a házasságunk, a férjem beteges féltékenysége miatt ment tönkre. "Szakemberi segítséget" sem akart elfogadni. A gyerekek miatt inkább a különválást válastottam. A mai napig nem bántam meg.
42. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 41. - V.erika)
2006. júl. 21. 12:30
Akkor hol itt a probléma? A párkapcsolat mottója: Én Te érted, Te Én értem! Sok boldogságot!
2006. júl. 21. 07:35

Gratulálok azoknak,akiknek sikerűlt.Nekem nem.

Igaz,most már boldog házasságban élek.

40. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 39. - Droma)
2006. júl. 19. 16:19
Kössziiii!!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook