Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 18-20 évesen férjhez menni? fórum

18-20 évesen férjhez menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
159. badonyimariaeva (válaszként erre: 158. - 80ASIQ)
2007. ápr. 20. 20:47
A mostani barátomat ismerem 4 éve.Látom,valóban figyelsz engem?De vigyázz,most már én is rajtadtartom,a szemem.
158. 80ASIQ (válaszként erre: 157. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 20. 00:37

26 év után...

Tudok csodálkozni azon amikor valaki azt írja, hogy 4 éve ismerem, TUDUM, hogy 20 év múlva is ugyanígy fogjuk imádni egymást! Jó, jó, úgy legyen, de azt hiszem mi már tudjuk, hogy még 20 év után is változhat a helyzet.

Szerintem Ti tudtok emberi módon kommunikálni a volt férjeddel, mégha a házasság maga fel is bomlott.

2007. ápr. 19. 22:55

Én 18,a volt férjem 20 éves volt,mikor összeházasodtunk.Sajna mi 26 év után elváltunk.

De van két gyönyörű gyermekünk,akikre büszkék vagyunk.

156. CILUSKA
2007. ápr. 19. 21:02
A párom 19 éves volt, én 18 amikor összeházasodtunk. 35 évet éltünk együtt jóban-rosszban, született két szép gyermekünk, majd jöttek az unokák. Nem bántuk meg a korai házasságot. Sajnos 4 évvel ezelött súlyos betegségben elhunyt.
2007. ápr. 19. 11:59
Lassan 24 éves leszek, de egyenlőre nem gondolkodom házaséleten és gyerekeken. Úgy érzem h fiatal vagyok ezekhez a dolgokhoz, nem éretlen, csak 2-3 évet várnék vele..
154. csacsa
2007. márc. 23. 16:10
En 13 eve mentem ferjhez es meg nem volta 20. Bevalom egy percet sem bantam meg, es meg mindig azt mondom hogy a parommal fogok megoregedni. Ez is bizonyitek arra hogy nem a kor szamit!!!!
2007. márc. 23. 15:04
A jó házasság titka, hogy érett emberek kapcsolják össze az életüket. Az érettséghez az is hozzátartozik, hogy ismerik és szeretik önmagukat. Én amondó volnék, hogy 18-20 évesen sokan még közelében sincsenek az érettségnek...csak azt hiszik.
2007. márc. 23. 14:42
Én 22 évesen mentem férjhez,jelenleg van két aranyos gyerekünk ,és most már 8 éves házasok leszünk.Minden rendben jol vagyunk.A véleményem az,hogy nincsen idöhöz kötve a házasság ,az ember jol lehet akkor is ha korán teszi meg ezt a lépést,és akkor is ha késöbb jön el a nagy pillanat.
2007. febr. 9. 12:30

Az egyik osztálytársam 18 volt mikor férjhez ment, leérettségizett és nyáron augusztusban kimondták a párjával a boldogító igent, a párja már a 30 felé közeledik.. de megvannak! Szeretik egymást és ez a lényeg. Még mindig együtt vannak és boldogok!

Nekem az expárom mondta, kb. 2 éve, hogy ő elakar jegyezni nos akkor voltam 18.. de én a falnak rohantam mikor meghallottam.. engem megijesztett.. mostmár, úgyérzem ha a jelenlegi párom kérdezne rá a bizonyos kérdésre, talán igent mondanék..! Bááár szerintem ez mééég naagyon messze van.. bár lennék szívesen már eljegyezve... számomra az eljegyzés egy köteléket jelent..! Valaki azt mondja, hogy minek, mert semmit nem ér, szerinte igen.. szorosabb kötelék, hogy tényleg összetartoztok..!

Azokat a fiatalokat nem értem, akik úgyérzik.. jaj nagyon szerelmes vagyok összeházadosom a pasimmal és kb. 1 év múlva szétválnak útjaik. Ismerek ilyen embert is.. hááááátt az én véleményem ha valaki olyannal akarom összekötni az életemet akivel aztán nem akarok elválni, szerintem érdemes előtte jóóól nagyon is jóól kiismerni, hogy ne utánna hanem még előtte tudjunk dönteni..!

150. ica!
2007. febr. 8. 15:29

Hmm...örömmel látom, hogy a legtöbb vélemény a fiatalkori házasságról pozitív!!! Én 20 éves vagyok, a vőlegényem 26 és a napokban lesz az esküvőnk! 3 éve vagyunk együtt! Amiatt nem aggódok, hogy rosszul választottam volna, de a baráti társaságom nem tart normálisnak, ami olyan negatívan hat rám...persze nem érdekel túlzottan, de azért kicsit lehangoló! A szüleink viszont annál inkább támogatják az elszántságunkat, ami nagyon jó!!! Pár évvel ezelőtt soha nem gondoltam volna magamról hogy ilyen fiatalon házasodjak, de most már szinte magától értetődik, és az sem utolsó szempont, hogy legalább három gyereket mindenképp szeretnék, viszont semmiképp sem 30 fölött! Na persze ezzel senkit nem akarok megbántani, mert nem egy ismerősöm szült már 30 fölött, csak én akkor már nem merem bevállalni! De ki tudja, még bármi lehet! :) Szóval remélem nálunk is minden happy lesz, mint ez sokatoknak bejött! Amúgy szerintem se a kor számít, hanem hogy elfogadjuk a társunkat minden hibájával együtt, legyünk mindig őszinték, és mindent beszéljünk meg a másikkal! Szerintem egy jó kapcsolat alapja a megfelelő mennyiségű kommunikáció! Ha ez sikerül, már nem lehet nagy gond! :)))

Sziasztok!!! :)

149. Rika1 (válaszként erre: 148. - Hjaniko)
2007. febr. 7. 23:45
Nincs mit.:)Mi is 25 éves házasok leszünk.:))és nagyon boldogok,és nyugodtan kimondhatom a férjem nevében is,hogy még mindig szerelmesek:)ez van.
148. hjaniko
2007. febr. 7. 23:35
Egyetértek. És Rika, Neked köszönöm:)
2007. febr. 7. 23:30
Beleolvasgattam a történetekbe, van itt minden:-) Én 14 voltam, amikor megismertem a férjemet, ő 4 évvel idősebb. 19 voltam, amikor férjhez mentem hozzá és 26, amikor elváltunk. Ez kilenc éve történt, azóta tegnap beszéltünk először. A beszélgetés meggyőzött, hogy jól döntöttünk, amikor elváltak útjaink. Tegnap volt 40 éves, de még mindig nem nőtt fel, szerintem nem is fog... Az egyik kapcsolatból kiléptem és rögtön beléptem a másikba, de szerencsére, bár nem házasodtunk össze, ez a kapcsolat működik és a szerelem sem múlt el. A saját példámból kiindulva szerintem a házasság nem a születési évektől függ, hanem az egyéni érettségtől.
146. Rika1 (válaszként erre: 145. - Hjaniko)
2007. febr. 7. 23:26
Nagyon szépen leírtad,mintha a férjemet hallanám:)
145. hjaniko
2007. febr. 7. 23:16
Mi túl vagyunk már a 24. házassági évfordulónkon. Ő 26 éves volt, én majdnem 22. És mintha csak egy pillanat lett volna eddigi közös életünk...közben felnőtt két csemeténk - még egyetemisták. Nélküle, azt hiszem, nem tudnék élni.
144. Droma
2007. febr. 7. 22:45

Jó hallani ezt a sok szép történetet:)

Én indítottam ezt a fórumot,mert azt hittem,hogy nálam is aktuális,de mostmár nem.Nem is bánom:)

143. 80ASIQ
2007. febr. 7. 22:37

Lehetnek szerencsés esetek, de ítéletet mondani minimum 10 együtt töltött év után lehet.

Én azt mondom 25 éves kora előtt ne menjen férjhez a nő.

2007. febr. 7. 08:24
Én 20 évesen mentem férjhez,ekkor 3 éve voltunk együtt.A mai napig nagyon jól kijövünk egymással és jelenleg babát várunk.Májusban leszünk 3 éves házasok.
141. casarel
2007. febr. 7. 08:15
18évesen mentem férjhez,félév múlva külön költöztünk(a férjem még élni akart ,haverok ,lányok,)20évesen megismertem a jelenlegi páromat,van egy 18 éves fiam,és mi még mindig együtt vagyunk!
140. hjaniko
2007. febr. 7. 07:41
Én 21 és háromnegyed évesen mentem férjhez és nem bántam meg! Persze, ehhez szerencse is kell!A boldogság, mint tudjuk, 2 emberen múlik!
2007. febr. 7. 07:35

Én először 18 évesen mentem férjhez/mint kiderült csak azért vett el mert terhes lettem,holott nem kényszerítette senki,el is váltunk 3év után/

A mostani párommal nem házasodtunk össze/de nem is akarok/6 éve vagyunk együtt.

2007. febr. 7. 07:28
Én 14 évesen ismetem meg a párom. 5évi udvarlás után mentem feleséűl hozzá, és nemsokára ünnepeljük a 8 házassági évfordulónkat!:)
2007. febr. 2. 11:48
Én is nagyon korán mentem férjhez. 15 alig voltam, hogy megismerkedtem a férjemmel, aki kilenc évvel volt idősebb nálam. nagyon szerelmes voltam bele (most is!. Házasságunk azonban hamar szóba került, ugyanis nálunk a családban hagyomány a nagyon fiatalon férjhez menés, minden nőrokonom anyai ágon 17-18 évesen kismama volt már. Anyám is 16 éves volt, mikor férjhez ment, és 17 alig volt, hogy engem megszült. Így én is, mikor betöltöttem a 16-ot, három hónapra rá férjhez mentem. 17 évesen iker kislányaim születtek. Idén májusban leszek 19 éves, és nagyon szeretjük egymást a férjemmel, szóval egyáltalán nem bántam meg, hogy gyerekfejjel mentem férjhez. Sőt, azt ajánlom minden tizenéves lánynak, hogy menjen férjhez, ha úgy gondolja.
2007. jan. 9. 20:38
Én először 16 évesen mentem férjhez, sajnos ez a házasság másfél év múltán felbomlott. A második házasságomat is korán kötöttem 19 évesen, ma már 24 éves házasságban élünk. Az első férjem nyolc évvel volt a második hattal öregebb nálam.Jól megvagyunk azt azért nem mondom, nincs néha kanálcsörgés, de hát úgy szép az élet, ha zajlik.
135. syl33
2007. jan. 9. 19:40
én 20 évesen mentem férjhez de 13 év után elválltunk mert rájöttünk nem alkotjuk meg az igazi párost most barátok vagyunk és van egy 5 éves csodállatos párkapcsolatom olyasmi hogy a zsák megtalálta a foltját.
2006. dec. 30. 17:26
18 évesen két évi ismeretség után mentem volna férjhez korábbi vőlegényemhez. Ő 24 éves volt, 6 év volt a korkülönbség köztünk. Én megijedtem a gyorsaságtól, ő pedig szeretett volna megnősülni. Nem lett eblőle semmi. Végül 26 évesen mentem férjhez, fél év ismeretség után. Most lassan 4 éves házasok vagyunk és nagyon szeretjük egymást.
133. Rika1
2006. dec. 30. 16:24

Én 21 éves voltam a párom 25 éves volt akkor.

Most pedig az ezüst évfordulónk lesz.

De mi sem érezzük magunkat most 20- nál többnek.

Gratulálok Marcsy006 nektek,és kívánok még legalább ugyanennyit, vagy még többet mint amit

irtál.:) pussza

2006. dec. 30. 12:23
Arról elfeledkeztem,hogy mikor a férjemmel megismerkedtünk én 13 voltam Ő pedig 17 éves volt.Lassan 30 éve,még kimondaní is sok.Az a jó,hogy nem érezzük a korunkat,még mindig tizenévesnek érzem magam.
2006. dec. 29. 19:51

Nem mindig kor fuggvenye a dolog. Lehet fiatalon is jol valasztani es eretteben is elcseszni...

En az elso baratommal azt hittem, orokke egyutt leszunk es aztan nem ugy lett. Most meg mar 29 eves leszek lassan, kisbabat varok / varunk, de nem hazasodtunk ossze ennek ellenere sem es nem a szerelem / szeretet hianya miatt, hanem mert nem tunik egbekialtoan fontosnak.

En amugy sajnos a kornyezetemben nem nagyon latok olyanokat, akik ezer eve hazasok es minden jol menne. Mindig szomoruan hallok egy - egy valasrol es olyankor osszedol bennem egy kis vilag, hogy "na, megint egy vakvagany...". Talan nem esszel, hanem szivbol kell hazasodni? Vagy epp forditva? Vagy olyanba kell szeretni, akirol az eszunk sem beszelne le? ;)

2006. dec. 29. 19:49

Sziasztok!


Igy beleolvasba egy-egy írásba hát eléggé megoszlanak a vélemények. Az igazság az, hogy én is elég fiatalon ismertem meg a most már ex-vőlegényemet és azt hittem, hogy vele fogom leélni az életem. Imádom és most is szeretem még, de ő semmibe vesz és hallani sem akar arról, hogy újra kezdjük, de akkor kérdem én: miért kérte meg a kezem??? Ez olyan mindennapos dolog, vagy mi?? Azt mondja, hogy nem szeret már és hogy már egy rutin voltam neki. Egy írtó nagy pofon volt ez az élettől számomra, hogy én naiv hittem neki és lelkemet beleadtam a kapcsolatban és ő meg most jól belém rúg. Nagyon jól megkell gondolni ezt!!! Lehet, hogy jobb így, mert ha tényleg együtt maradtunk volna és még egy közös gyerekünk (gyerekeink) lennének és akkor hagy el sokkal rosszabb.

De ehhez szerencse is kell persze.

Mindenkinek sok sikert, nekem nem jött össze.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook