Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hós fiam nem fogadja el a vizet. Mit tegyek? fórum

15 hós fiam nem fogadja el a vizet. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
31. tfazek
2010. jún. 15. 22:20
Köszi a válaszokat. A mai nap egész jól alakult, bár csak 4 dl ivott meg, de délután már nem ordított. Szerintem menni fog ez. Jó éjszakát nektek
30. Tücke (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2010. jún. 15. 16:22
az már kicsit sok sőt én azért a 1évet is sokallom sztem bőven elég a 6-9 hónap... amúgy nekem szerencsére ilyeneket nem kellett csinánom se a ciciről nem kellett leszoktatnom se a tápszerről se a cumiról ő tudta magától hoghy nincs rá szüksége
2010. jún. 15. 16:21
légy határozott és tarts ki a víz mellett, ha igazán szomjas 2 óra alatt kéri a vizet. egyszerűen csak akaratoskodik. én a 2éves fiamt 1,5 óra alatt szoktattam le így a ciciről
28. Tücke (válaszként erre: 27. - E3e8ab07a5)
2010. jún. 15. 13:39
PErszte jogos én is csak azért javasoltam az édesítőt mert ha 1cseppet teszel a 2dl -be akkor tuti nem adagolod túl. a Fruktóz meg hát nem tudom zt elég szépen túl lehet adagolni és ugyanm olyan ées lesz. mint a gyümilevek:S
27. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 23. - Tücke)
2010. jún. 15. 13:24
Igazad van, de én akkor sem tudnék édesítőt adni neki, mondjuk gyümilevet is csak 100%-osat kap, bár ő is inkább vizet iszik, azt kér. Szerintem köztes megoldás a fruktóz, nem fehércukor, nem édesítő, gyümölcscukor, ezt ajánlják, az édesítő meg amúgy is kétes, mindenfélét olvashat róla az ember, magamnak beleteszem kávéba, teába, kilók miatt, de most, hogy a második babámat várom nem bírom ha valamiben édesítő van, rosszul vagyok tőle, pedig évek óta minden édeset azzal ettem-ittam. Most meg nem megy, lehet a rosszulléttel védekezik a szervezetem az édesítő ellen? Na mindegy, nem erről szólt a fórum! Szép napot nektek és sok vizet, mert meleg van :DDDD!
2010. jún. 15. 13:23
nagy hülyeséget írtam: szóval elsősorban mi is babavizet iszunk! Bocs...!
25. Tücke (válaszként erre: 24. - Tücke)
2010. jún. 15. 13:21
és azt aztán hígíthatod is neki
24. Tücke
2010. jún. 15. 13:20
Vagy a maásik ha ragaszkodik a gyümiléhez akkos is a természetes gyümilére próbálj hangsúlyt fektetni ... ha lereszelsz 3almát és kifacsarod a levét az is jobb mint a bolti gyümilé
23. Tücke (válaszként erre: 21. - E3e8ab07a5)
2010. jún. 15. 13:18
Hát az az 1csepp nem fog neki ártani a 2dl tejben... meg ha belegondolsz a gyümilevek is tele vannak édesítővel
2010. jún. 15. 13:18

SOokan javasolták a hígítást! igazuk van, bár csak fokozatosan lehet, mert a kis radarjuk rögtön riaszt, ha eltérő ízt érez..!

A mi kislányunk imád pohárból és flakonból is inni. -most már szívószálasat is adtam neki -de ő 20 hónapos lesz..- Tetszik neki , de közben azért iszik is, elsősorban és ritkán házi , cuk.mentes gyümilevet.

Nem vagyok a radikális eltiltás híve, próbáld ki az arányváltoztáson kívül ezt is, hátha sikerül!

21. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 18. - Tücke)
2010. jún. 15. 13:16
Édesítőt egy 15 hónaposnak????!!! Ne haragudj, de szerintem nem szabad, max. fruktózt, de édesítőt ne, akkor már inkább cukor. Csak az én véleményem!
20. Tücke
2010. jún. 15. 13:16

hát ha azt veszem alapul hogy az én yerekem most megissza a napi 2liter folyadékot és nincs olyan nap hogy ne egyen levest.



Amikor olyan idős volt akkor is simán megitta a napi 1litert sztem. meg plusz a leves amit akkor is adtam neki

19. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 16. - Tfazek)
2010. jún. 15. 13:15
Testsúly kilogrammonként minimum 80 mili/nap. Ez nem csak víz, hanem az egész napos folyadékból álljon össze (leves, víz, anyatej/tej, gyümik)
18. Tücke (válaszként erre: 15. - Tfazek)
2010. jún. 15. 13:14
akkor bébitea .... meg forrald fel a tejet hűtsd vissza max annyit tehetsz hogy édesebb legyen hogy 1-2 csepp édesítőt teszel 2dl tejbe neki.. az is jobb mint a gyümilé ...
2010. jún. 15. 13:14
Az én kisfiamat szinte csak vizet iszik, de kap hozzá kb. másfél deci jó minőségű gyümilevet is naponta, ha nem adnék nem tudna kakilni, próbáltuk, tapasztalat. Plusz tejet is iszik, reggel, este. Tfazek tanácsot kért, tudja már, hogy elrontotta a csak almalével, de miért kell bántani???!!!
16. tfazek
2010. jún. 15. 13:14
Amire igazán kíváncsi lennék, az az, hog yemnnyit kellene innia eg yilyen babának vízből egy nap
15. tfazek
2010. jún. 15. 13:12
Köszi, a hígításos dolog sajna nem jött be. Megvan a maga történet hogy miért szúrtuk el így, valóban hülye voltam ,de igazából nem ez volt a kérdés. De folyadéknak tartom a vizet, és amig nem volt gyerekem, addig én is azt mondtam hogy én soha semmi cukrosat nem adok neki. Aztán jött az első kánikula tavaly és a csak anyatejes gyerekem édeshez szokva nem itta meg a vizet., Akkor még csak pár korty gyümilé kellett mellé, nem is aggódtunk. Na és aztán szép fokozatosan jutottunk el idáig. Szóval köszi a jogos kritikákat, de a tanácsokkal előbbre vagyok.
14. Tücke (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jún. 15. 13:11
egyébként ebben a melegben adhatsz neki nyugodtan sok levest is az is folyadék víz alapú mégse üccsi ..
13. Tücke (válaszként erre: 10. - Bazsimaci)
2010. jún. 15. 13:10
enyém se szereti a teát és ha beteg akkor se hajlandó meginni csak vizet de olyankor meleget kér:DDDDDDDD
12. Tücke (válaszként erre: 7. - Kisj)
2010. jún. 15. 13:10

Nem minősítésként csak reagálás:


Én se hittem volna nálunk már 5és fél éves a törpe de csak vizet hajlandó inni és kb havonta 1 olyan alkalom van amikor colát iszik vagy valamilyen cukros löttyöt... Anyum is azt mondta hogy amikor 2-3 havonta nála van megiszik kb 1deci almalevet vagy narancslevet aztán issza a vizet mert neki az a jó.

2010. jún. 15. 13:10
csipkebogyó tea...az is jó lehet aztán szépen a víz...
10. bazsimaci (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2010. jún. 15. 13:09

Nálam is víz van csak az üdítőt nem is szereti hála tea meg ha beteg csak akkor van de azt se szereti nagyon.

A hígítással egyet értek mert én az éjszakai tápszert cserélem le vízre és már fele fele arányban vagyok szerintem be válik.


Sok sikert hozzá.

2010. jún. 15. 13:07

Hígítani kell az üccsit ... fele fele arányban.

Meg van a hippnek teája ami alma ízű próbáld ki annak jobban víz alapja van lehet könnyebben tudod majd átszoktatni a teáról a vízre.


Nem szeretnék ítélkezni mert semmi közöm hozzá. De lehet már most elrontottad a fogait hogy csak a gyümilevet issza meg.

Ezért vannak amúgy a bébivizek és a bébiteák.

2010. jún. 15. 13:06
bocsánat, hogy -egyelőre gyermektelen lévén, de leírom: nem értem, miért nem tartják folyadéknak sokan a vizet?
7. kisj (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jún. 15. 13:05

Legyél következetes, -még akkor is, ha megszakad érte a szived-, és csak vizet adjál neki.

Ha végképp nem megy akkor valami CUKOR NÉLKÜLI babateát javasolnék.


Egyébként nem akarok okoskodni, de soha nem hittem volna, hogy valaki csak gyümölcslét ad a babájának:(

2010. jún. 15. 13:05

kezdd el hígítani az almalevét.


Az almalében lévő folyadék éppen arra elég, hogy feldolgozza vele magát az almalevet. Szomjazik a szervezete.

Muszáj a víz.

2010. jún. 15. 13:05

Na én ezért nem adtam neki mást csak vizet és neki a víz az innivaló. :)


Próbáld meg azt, hogy hétről hétre fokozatosan hígítod vízzel az almalevet.

4. Szabónéhajni (válaszként erre: 1. - Tfazek)
2010. jún. 15. 13:05

Szia!


Szerintem próbáld meg először felhígítani az almalevet, és apránként egyre több vizet önts hozzá!

Hátha beválik, hallottam már, akinek így sikerült!

2010. jún. 15. 13:04
Sztem adj Neki gyümölcs teát egyre kevesebb cukorral a végén natúr :))
2010. jún. 15. 13:04

szia!

Én fokozatosan szoktattam rá a vízre, hígítottam a gyümölcsteáját, mindig kevesebb tea, több víz, a végén tiszta víz. Esetleg próbáld meg! Lényeg, hogy mindig legyen előtte folyadék, esetleg megpróbálhatjátok a pohárból való ivást, az másabb, lehet érdekes lenne neki, és tetszene, elfogadná a vizet, persze hacsak nem már most is poharat használ. Sikerülni fog!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook