Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek ha kevés a tej, és nem fogadja el a pótlást? fórum

Mit tegyek ha kevés a tej, és nem fogadja el a pótlást? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 1. 10:14
Saját magam példája.Mi ugyanígy jártunk,nem akart a tejcsi sehogyan sem elindulni.Aztán a védőnőm tanácsára mindig cicire tettem amikor kérte.Pár napon belül annyi tejem lett,hogy nem győztem fejni.Nem stresszeltem,csak szopiztunk,nyugalomban egész nap.Az biztos,hogy vékony falú pohárból isznak a babák.Én nem vagyok híve a tápszereknek,akárhogyan is az nem természetes.Ezért próbáltam mindent megtenni,hogy legyen tejem.Mondjuk nem is fogadta el,úgyhogy sok választásom nem volt.Tehát először próbáld meg,hogy szánj rá pár NYUGODT napot,és ha akkor sem,fordulj szoptatási tanácsadóhoz.Sok sikert,majd írj!
2011. okt. 28. 05:21
Majd írd meg, mire jutottál!! Szorítok! :))
2011. okt. 27. 18:40
Eszembe jutott valami. A születés után az újszülött osztályon 2 napig csak vizet adtak a babáknak. A lányom pici pohárból kapta a vizet, majd tápszert is, mivel későn indult meg a tejem. Megitta. Ha vékony falú pohárból próbálnál tápszert adni neki, lehet, h elfogadná. Próba szerencse. Egyébként nekünk egy éves koráig csak hipoallergén tápszert írt fel a doktornő, Milupát és a Humanát is szerette.
30. pusztavam (válaszként erre: 29. - Homern)
2011. okt. 27. 18:35
igen, ezt a szerkentyűt a védőnő is mondta, gondolom bababoltban, vagy gyógyászati segédboltban lehet kapni.
29. homern (válaszként erre: 1. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:31

Hú,ismerős,mi le is mentünk vele az ügyeletre megnézetni nincs-e kiszáradva.Ha elkezdett szopizni 1 korty után abbahagyta mert vér jött(csúnyán sebes lett).Fejni tudtam volna neki és azt odaadni,mert a vérzés elállt 1 perc alatt,utána tiszta volt már a tej.De sem cumisüvegből,se kiskanálból,se fecskendőből,semmiből sem fogadott el semmit :(

Nálunk nem oldódott meg,pár napig nagyon keveset evett,utána begyógyult a mellem és evett rendesen.A doki sem tudott mit mondani :( Esetleg nézz utána a szoptanítnak,nem épp erre való,de a ti esetetekben jobb,mint a semmi.

28. pusztavam (válaszként erre: 27. - Mucmuc987)
2011. okt. 27. 18:29
Köszi, nagyon rendes vagy:-))
27. Mucmuc987 (válaszként erre: 24. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:28
Egy nagy kalappal!!
26. Mucmuc987 (válaszként erre: 24. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:26
A homeopátiás szereket nem szabad kávéval, tejjel vagy mentolos fogkrém használata után bevenni. Fél órát kell várni, aztán ihatsz utána kávét.
2011. okt. 27. 18:25
Azt mondják, hogy nem szabad stresszelni magad a szoptatás miatt mert megérzi a gyerek. Én ezt nem tudnám megvalósítani.
24. pusztavam (válaszként erre: 23. - Mucmuc987)
2011. okt. 27. 18:24
Majd utána nézek. Remélem sikerrel járok:-))
23. Mucmuc987 (válaszként erre: 21. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:21
A patikában. Egy kis doboz ha jól emlékszem 690 Ft. Nem jut eszembe a neve.
22. Mucmuc987 (válaszként erre: 20. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:20
Nekem utólag mondták, hogy szednem kellett volna kálciumot a szoptatás alatt. A mai fejemmel szednék, de csak természetes, gyorsan felszívódót (pl. Korall kálcium vagy Tiens kálcium vagy a legjobb a Fytomineral az Energytől). A terhes vitamint is lehet szedni, de ezek a vitaminok mesterségesek, ezért a felszívódásuk nem valami jó.
2011. okt. 27. 18:17
A homeopátiás bogyót hol lehet kapni?És mennyibe kerül?
2011. okt. 27. 18:14
Én is gondoltam arra, hogy hátha a terhes vitamint kéne megint szednem, elvileg rajta van, hogy szoptatás alatt is lehet, csak nem tudom, hogy ez minőségben és mennyiségben változtatna e valamit a helyzeten. A védőnő is tanácstalan...
2011. okt. 27. 18:10
Van homeopátiás bogyó, mely anyatej serkentő. A barátnőmnek nagyon bevált. Nekem csak 3 hónapos koráig volt tejem, próbáltam tejserkentő teát, vitaminokat, de semmi. Alkalmanként egy óra hosszáig szopott és nagyon dühös volt, mert nem jött elég tej a mellemből. A védőnő mit tanácsolt?
18. pusztavam (válaszként erre: 15. - Rencsa79)
2011. okt. 27. 18:08
És szerinted neked melyik hozta meg a sikert?
2011. okt. 27. 18:07
Silikonosból mind a két félét, abból a sárga színűből is próbáltunk, ezeket Nubys üvegge, plusz az aventost is kipróbáltuk, de egyiket sem akarja. Ha megy is a szájába valami, azt is kiköpi. De amint mellre teszem, azt elfogadja.
16. Mucmuc987 (válaszként erre: 13. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:05
Megkóstolta már a tápszert vagy egyáltalán nem hajlandó bevenni a szájába a cumit?
2011. okt. 27. 18:05
nekem se nagyon volt tejem az elején, mindent kipróbáltam, és kb. 1 hete egyre több van. Vettem karamelz alkoholmentes maláta italt, homeos bogyót, tejserkentő teát, őszilevet, gabonakávét koffeinmentes és valamelyik tuti használ, próbáld ki őket!!!
14. Mucmuc987 (válaszként erre: 11. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:04
Hány féle cumival próbálkoztatok?
2011. okt. 27. 18:04
Szegény úgy sír, mint akit ölnek,amikor megpróbálom neki a pótlást adni. Pedig csak jót akarok neki:-((
12. Mucmuc987 (válaszként erre: 7. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:03
Locsolj egy kis anyatejet a cumira és ha azt megkóstolta, hátha bekapja.
11. pusztavam (válaszként erre: 8. - Mucmuc987)
2011. okt. 27. 18:02
Már ezt is kipróbáltuk, sajna semmi.
10. Cepheus (válaszként erre: 7. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:02
Szerintem ne erőltesd a cumisüveget sem, ha szoptatni szeretnél.
2011. okt. 27. 18:01
Lehet, hogy csak növekedési ugrás, 3 hó körül van ilyen. Ha sokszor mellre teszed, felszaporítja magának a tejet.
8. Mucmuc987 (válaszként erre: 1. - Pusztavam)
2011. okt. 27. 18:00
Ha másképp nem megy, vegyél más formájú cumit a cumisüvegre. A lányom a normál cumik közül eleinte csak azokat fogadta el, melyek nem voltak túl nagyok, elfértek a szájában. Én a helyedben kipróbálnék többféle cumisüvegre való cumit, lehet, hogy az egyiket el fogja fogadni (amelyik alakja leginkább a mellbimbóra hasonlít)
2011. okt. 27. 17:58
És a cumisüvegre nincs valami ötletetek? Hogyan tudnám vele elfogadtatni?
2011. okt. 27. 17:54
A tejből annál több termelődik, minél nagyobb rá az igény, úgyhogy tényleg tedd gyakran mellre, és fogyassz sok folyadékot! Vannak tejcsi serkentő teák, nekem a görögszénamag is bevált (mindkettőt találsz gyógynövényboltban, a tea tutira kapható a gyógyszertárban is), és érdekes módon azt tapasztaltam, hogy ha pizzát ettem, attól mindig gyarapodott a tejem. A lényeg, hogy ne add fel, lehet, hogy átmeneti állapot, nálam is volt ilyen!!!
5. pusztavam (válaszként erre: 2. - Gera175)
2011. okt. 27. 17:49
A ciciből elfogadja, csak más formában, pohár, kanál, cumisüvegből nem.
2011. okt. 27. 17:49

Miramira-nak igaza van!!!! Nagyon sokat igyál, de ne erőszakoskodj a babával semmiképp.

Én is feladtam, az a kevés is elapadt!

Kitartás, no stressz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook