Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 15 évvel később kiadott diploma kiállítási dátuma mi lesz? fórum

15 évvel később kiadott diploma kiállítási dátuma mi lesz? (tudásbázis kérdés)


25. simple (válaszként erre: 23. - Be95e6ff22)
2021. jan. 6. 22:14
Azért az durva, hogy valaki 15 év alatt nem képes letenni egy nyelvvizsgát, inkább hagyja a diplomát is elúszni... Ráfeskzik az ember, megvan 2 év alatt.
24. l.luiselotte (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. jan. 6. 19:19

Utánanéztem én is, a fiamnak szintén SZTE TTK-s 2013-ban kiállitott Msc-s diplomáján (és a Bsc-sen is )ez a szöveg van.

Nyelvvizsgáról egy szó nincs benne, bár ő még a

gimiben 3 nyelvvizsgát letett.


Az én diplomám latinul van, magyar forditását nem találom, de a 4,5 éves osztatlan egyetemi képzést jelenleg MSC-nek tekintik.

23. be95e6ff22 (válaszként erre: 22. - Asgardi)
2021. jan. 6. 17:40

Az én időmben az dívott, hogy mire leérettségizel, legyen legalább egy középfokú nyelvvizsgád. Pedig én 1997-ben érettségiztem, egy vidéki város gimnáziumában.

..és akkor még nem az volt, mint ma, hogy az angolnyelvtudást a for profit szférában nagyon sok helyen alapkövetelménynek tartják.

És, egyébként sem árt a civil életben sem, ha valaki beszél rendesen egy idegen nyelvet.

22. asgardi (válaszként erre: 16. - Be95e6ff22)
2021. jan. 6. 09:14

Szerintem oda nem nagyon lehet nyelvvizsgák nélkül bekerülni, mert népszerű szak, magas a felvételi ponthatár. Plusz ahhoz, hogy MSc diplomát kapjon, előtte kell egy BSc, aminek szintén volt nyelvvizsga feltétele. (Persze a régi rendszeresekkel kapcsolatban fogalmam sincs, hogy volt ez pl.)

Én sosem kérkedtem a diplomáim számával fiatalabbként,szóval kérlek ne általánosíts. Nem jobb ez a bontott rendszer, hidd el... Aki benne volt, tudja. Egyébként az valahol szégyen, hogy olyan szakokon valaki képtelen összehozni ezt, ahol a tárgyak x százaléka nem gyakorlat vagy labor (tehát 100%-ban megköveteli, hogy folyamatosan ottlégy) plusz még a diplomamunkát sem évekig tartó estig/éjszakáig gürizéssel (kutatással) kell megírni.

Egyszerű lenne a megoldás, egyetemi bemeneti követelménnyé kellene tenni a nyelvvizsgát...

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Be95e6ff22)
2021. jan. 6. 08:55
Lassan az OKJ is diplomat at... :)
20. be95e6ff22 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 6. 07:36

Így igaz,osztogatott,ollyannyira hogy így is szerepel a diplomámban,az angol nyelvű betétlapon is,mert még azt is adtak hozzá.

Pécsi Tudományegyetem(amit még Janus Pannoniusnak hívtak,amikor elkezdtem.)

Akkoriban a standard 5 éves képzés után kaptál 2 db diplomát,ezzel a titulussal.

Testvérem 10 évvel később járt ugyanoda,ő már két diplomát kapott.

Szóval,amikor az ifjabb generáció a mellét döngeti,hogy neki 2 diplomája van,mindig eszembe jut,hogy az én korosztályom ugyanazt végigcsinálta,és egyet kapott:-)

19. Ági0830 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 6. 07:08
A 20 évvel ezelőtti 5 éves osztatlan egyetemi képzés felel meg a mostani MSc diplomának. A főiskolai képzés pedig a BSc-nek. Vagyis igen, MSc diplomája van, még ha nem is annak hívták akkor. Nekem is az van.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Be95e6ff22)
2021. jan. 6. 06:38

"még nekünk közel 20 évvel ezelőtt két középfokú üzleti vagy felsőfokú nyelvvizsga kellett a közgazdász MSC diplomához,"



Ööööööö 20 évvel ezelőtt mely intézmény osztogatott Msc-t?

Hm?

17. NomNom (válaszként erre: 16. - Be95e6ff22)
2021. jan. 6. 04:53
Ne sajnáld tőlük mert ahogy mondtad, annyit is ér.
16. be95e6ff22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 6. 03:30

Akármilyen dátum is kerül rá,gondolom jelzik ezeknél a diplomáknál,hogy nyelvvizsga nélkül lettek kiállítva,és hogy diploma 15 évvel az államvizsga után lett kiállítva.

Minden HR-es le fogja vonni a következtetést,hogy mit jelent az,hogy valaki 10-15 évig nem volt képes nyelvvizsgát tenni.

Dolgoztam fejvadász cégnél,volt rálátásom,hogy mi volt a hozzáállás akkor,ha valaki elkezdett egy főiskolát,egyetemet,de nem sikerült megkapni végül a diplomát.Eléggé negatív üzenete van az illető kitartásáról,arról,hogy mennire (nem) képes küzdeni egy célért.

Személy szerint nagyon nem tartom fairnek,hogy még nekünk közel 20 évvel ezelőtt két középfokú üzleti vagy felsőfokú nyelvvizsga kellett a közgazdász MSC diplomához,most kiadják nyelvvizsga nélkül...

15. NomNom (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 6. 01:27
Te jo eg, hany evig rakosgatjak ezeket??? 😲
14. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 13:36

A visszamenőleges dátumozás okirathamisítás.

Lehetséges hogy történik hivatkozás az államvizsga ill a záróvizsga időpontjára, de a diploma kelte a tényleges kiállitás időpontja lesz.

13. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 13:31
Tíz éve már nem állították ki a maga fizikai valójában, hanem oklevelet kapott, akinek nem volt nyelvvizsgája.
2021. jan. 5. 13:18
Szerintem meg rajta kellene lennie mindkét dátumnak, és annak is, hogy nyelvvizsga nélkül kiadva.
11. asgardi (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. jan. 5. 12:37

Javítva: a kiállítás dátuma volt két héttel később, mint a záróvizsga (ás a záróvizsga-bizottság határozata).

Remélem, így érthető.

2021. jan. 5. 12:36

Az én MSc-s diplomám szövegezése a következő:- "...A záróvizsga-bizottság x év y hónap z napján kelt határozata alapján (ez a záróvizsga/államvizsga napja) nevezett mesterfokozatot és .... szakképzettséget szerzett, ezt követően szerepel a jegy.


Végül a kiállítás dátuma, de ez nem egyezik a záróvizsga napjával. Nálam utóbbi két héttel később volt. (2014 -Szegedi Tudományegyetem TTK)

2021. jan. 5. 12:29

SZerintem a mai dátumot ill. a kiállitás dátumát kell feltüntettni, mert az elengedett nyelvvizsga miatt csak most lettél jogosult a diploma megszerzésére. eddig nem voltál diplomás, ha megkaptad, azóta az vagy.


Olyan rovat nincs a diplomán, hogy mikor feleltél meg egyes tárgyakból.

2021. jan. 5. 11:03
Az lenne ha mindket datum szerepelne, mert nagyon nem mindegy hogy ki mikor vegzett. Most kap egy csomo ember diplomat akar 15 ev utan ugy hogy mar azt is elfelejtette hol volt az egyetem ahova jart, nemhogy azt amit ott tanult... nem mindegy hogy valaki az utobbi 5 evben tanulta es azonnal diplomat szerzett vagy 15 ev kihagyas utan kap a kezebe egy papirt olyasmirol amit sose hasznalt...
2021. jan. 5. 10:37

Szerintem ezt amolyan ösztönzésképp mondják csak. :) A diplomákat akkor állítják ki amikor ténylegesen végzett az illető.


És az kerül hónapokba hogy most több tízezren kérték ki, de alapból is le kell gyártatni őket, előtte minden egyes hallgató adatait le kell ellenőrizni, meg a nyomdával intézni, nem az egyetemen nyomtatják őket...

2021. jan. 5. 10:29
viszont ha ez így van akkor nem értem mi kerül hónapokba az átadáson.
2021. jan. 5. 10:26

Na csak azért kérdezem mert anno (15 éve anno!!) a tanszéken azt mondták nekünk, hogy a sikeres államvizsga után a diplomát 1 héten belül az egyetem a maga fizikai valójában kiállítja, majd elzárják a tanulmányi osztályon és a nyelvvizsga bemutatása után adják oda.

Na most ha ez igaz, akkor az én papírom 15 éve kiállítva ott rohad a tanulmányin 2005-ös dátummal.

2021. jan. 5. 10:18
Szerintem is.
2021. jan. 5. 10:17
Én 10 év után kaptam meg tavaly (januárban lett meg a nyelvvizsgám, erre áprilisban mindenki megkapta a diplomáját :D). A lényeg: a dátum a kiállítás dátuma volt, nem amikor végeztem az egyetemen.
2021. jan. 5. 10:13
Hát mostmár akkor mindjárt meglátod, hogy mi van rajta, nem? :) De ezt célszerűbb az egyetemtől megkérdezni, a tanulmányi ügyintéző fél perc alatt tud erre válaszolni. Szerintem 2020-as dátum lesz rajta, függetlenül attól, hogy mikor államvizsgáztál, hiszen most állították ki.
2021. jan. 5. 09:50

15 évvel később kiadott diploma kiállítási dátuma mi lesz?



2005ben , vagyis 15 éve diplomáztam. A diplomát a mai napig nem kaptam meg, mert hiányzott a nyelvvizsga.

Élve az amnesztiával, kikértem az egyetemtől és meg is fogom kapni, idén januárban (már értesítettek).


Kérdésem: mi lesz az oklevél kiállításának dátuma?


Ugyanis az érdekes lesz, ha államvizsgáztam 2005ben és kapok egy diplomát 2021-es dátummal...

egy olyan szak diplomáját, amely ráadásul 2008ban meg is szűnt... mert a bolognai rendszerre való átállás miatt azt az osztatlan képzést úgy ahogy van megszüntették.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook