Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? fórum

15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 6. 11:12
Én nem engedném el, az biztos, pláne, hogy még lány is. A fiam sem mehet sehova 8 után, ő 14 éves. És ez még egy pár évig így is lesz. Lehet ezen durcizni, hisztizni, de amíg az én kenyeremet eszi, sajna néhány szabályt be kell tartani.
19. tötyi (válaszként erre: 18. - C4de233d89)
2012. jan. 6. 11:08
Egyetértek!
18. c4de233d89 (válaszként erre: 7. - Haaeen)
2012. jan. 6. 11:06
te csak azt hiszed...felnőttekkel is előfordul nap mint nap....egy 15 éves gyönyörű kislány könnyű préda
17. tötyi
2012. jan. 6. 11:06
Azt hiszem az apukához lenne egykét keresetlen szavam és a helyedben én már csak azért sem engedném el mert ivott.
16. nana06
2012. jan. 6. 11:05
Én 15 éves koromban nem nagyon mászkáltam sehova. Mos 20 évesen kezdem el élni, azt a korszakot amit úgy gondolom hogy 16-17 éves koromban kellett volna megélnem. Az én szüleim nem engedtek bulizni, 11-re mindig itthon kellett lennem. Akkor nem lázadtam ez ellen, de most hogy látom mit hagytam ki, kicsit neheztelek rájuk. Szerintem lassan elengedheted, beszélgess vele sokat, legyen tartásod előtte mindenképp, hogy tudja hányadán is álltok. Szerintem is nézzétek meg azokat a topikokat miket már előttem leírt valaki. De szerintem ha olyan nevelésben részesült a lányod akkor nem kell aggódnod amiatt hogy esetleg el fog züllni...Beszélgess vele ezekről a dolgokról...az ivást nem nagyon fogja elkerülni szerintem, de a drogokra és a hasonló tudatmódosító szerekre hívd fel a figyelmét. Mindig tudd hogy hol van, és szerintem néha küldhetsz neki egy sms-t, de erről szólj neki hogy csak azért van hogy tudd hogy jól van-e :)
15. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:03

Hát nem is tudom.15 évesen szerintem fiatal még,hogy neki menjen az éjszakának.A másik 15 évesen melyik szórakozó helyre engedik be?Tudtommal nem lehet kiskorú szülői felügyelet nélkül.

Ha meg el is engeded szigorú feltételekkel.Pl.éjfélre itthon lenni,nem inni,se drogozni,se mást ami tilos.

Ha megszegi utána nem szabad elengedni.

Egyik ismerősőm 14 éves gyerekét elengedte bulizni,úgy telefonáltak neki,hogy a gyereket elvitte a mentő a detoxba....

14. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:03
Igen komolyan elbeszélgetnék az apukával.
2012. jan. 6. 11:02
Ne engedd el! Nagyon csúnya világ van odakinn...még gyerek!
12. tötyi
2012. jan. 6. 11:02

Sziasztok.

Én biztos nem engedném el nekem a fiam nyáron lesz 15 de biztos nem mehetne.A lányom 20 éves és már nem egyszer megköszönte,hogy annak idén nem engedtem el egyes helyekre.

2012. jan. 6. 11:01

Nem,én semmiképp nem engedném el.Egyszer volt nemrég (13éves)egy éjfélit tartó suli-buliban,de akkor utána ott is aludtak,tanár is volt velük.

Korai még az éjszakai kimaradozást,bulizgatást elkezdeni.

10. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 4. - Haaeen)
2012. jan. 6. 10:59

Egyetértek Veled!

Ágica, hozzatok egy közös nevezőt a lányoddal, engedd el, de mond el miket vársz el! Beszéljétek meg, hogy Te csak félted, de mindenben számíthat Rád! Ha eltiltod, nem fog legközelebb elmondani semmit!

2012. jan. 6. 10:57

Szilveszter az más, de egy 15 évesnek semmi keresnivalója az éjszakában (GYEREK MÉG), főleg, hogy lány is ráadásul. Lehet ha legközelebb is kiesnek neki dolgok akkor olyan történhet vele amit később nem tud visszacsinálni.

Nekem speciel 18éves koromig mindig haza kellett érnem éjfélig legkésőbb. Mondjuk én nem is nagyon járkáltam szórakozni.

8. Ancsika13 (válaszként erre: 2. - Lanvin)
2012. jan. 6. 10:57

Szia!

Én (bár nem vagyok anya) azt mondom engedd el.Engem anyukám 15éves koromban bárhová elengedett.Még csak időt sem mondott mikorra menjek haza.Nem mondom mert volt olyan hogy berúgtam,de ezt nem tudod elkerülni.Soha semmit nem tettem amit nem akartam.így tehát a drogot sem használtam."hazudni tanít aki tiltással nevel".Gondolj csak bele,jobb lenne,ha éjszaka kiszökne az ablakon és azt sem tudnád, hogy hol van, mit csinál? Már pedig a mai fiatalság (nem mintha olyan öreg lennék,sőt)ha menni akar akkor így is úgy is megy.

7. haaeen (válaszként erre: 3. - C4de233d89)
2012. jan. 6. 10:56
ha megtanitodd a gyerekeddel, hogyan vigyazzon magara, kiben bizzon es kiben ne, hogyan kell viselkednie az ejszakaban, es ha tudja, hogy barmikor barmiben szamithat rad, akkor kicsi az eselye, hogy bedrogozik, elraboljak...
2012. jan. 6. 10:54
Ebben a felállásban szó sem lehet a reggelig tartó tivornyákról.
2012. jan. 6. 10:54

Szia!

Engem is elengedtek a szüleim 15 évesen szórakozni. Mindig megvolt, mikorra érjek haza, soha sem késtem, így mindig kicsit tovább maradhattam. Nem k..vultam el, nem lettem tiniként terhes, nem lettem alkoholista, sosem próbáltam ki a drogokat:)

Szerintem a túlzott szigorral pont az ellenkezőjét éred el, mint szeretnéd.

Persze ez csak az én példám.

2012. jan. 6. 10:54
szia. en elengednem bulizni, ha tudnam mikor, hol es kivel van. + megszabnek egy idopontot, amikorra muszaj otthon lennie. ha tul szigoru vagy, es ha azert tiltasz meg neki dolgokat, mert elmeselte, hogy mit csinalt szilveszterkor, akkor azzal csak azt ered el, hogy legkozelebb nem mond el semmit, vagy atver.
3. c4de233d89 (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 10:53
semmi esetre sem engedd el....fiatal még, keress rá a Bedrogoztak? Kiraboltak? Átléptek? topikra mutasd meg neki és nézesd meg vele az Elrobolva című filmet
2012. jan. 6. 10:52
Amikor én 15 éves voltam (lassan öt éve) eszembe se jutott, hogy reggelig kimaradjak. Voltam bulizni, koncerteken itt-ott, viszont anyáék néha rám csörögtek, valamint értem jöttek.
2012. jan. 6. 10:49

A lányom 15 éves (nagyon szép , dekoratív kislány )és a szememre hányta, hogy túl szigorú vagyok, mert nem engedem el a haverjaival szórakozni . Az apja Szegeden él mi Szolnokon . Nos a szilvesztert nem itthon töltötte hanem az apjánál, aki elengedte reggelig haverokhoz és elmondta nekem a lányom, hogy ivott és esett ki kép is neki . Megmondtam, hogy ezek után ne várja el , hogy egy ideig leengedem őt Szegedre . És ekkor kaptam meg, bezzeg apa nem szigorú ennyire ! Ti mit tennétek, tettetek a kiskamaszotokkal ebben a kérdésben? Mi a helyes megoldás a problémára ?

Mi a véleményetek erről?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook