Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? fórum

15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. Böbusz (válaszként erre: 48. - Ágica...)
2012. jan. 6. 12:25

Elárulom, a tudtod nélkül fogják kipróbálni a cigit és a drogokat is, csak nem mindegy, hogy utána kell-e még nekik, vagy lekakilják magasról... mert értelmetlennek tartanák... ez majd a felfogásuktól fogg függni. De nem tőled!! :)

A szexet és az alkoholt is ide sorolom. :)

Jah, de az alkoholról már tudsz is.


Te vagy az anyjuk, mi csak kívülállóként látjuk.

Én láttam azt is, amikor anyuka kísérgette a gyereket, vagy amikor anyuka rájött, hogy meglépett a gyerek, vagy amikor anyukát hívták a haverok mert a gyerek nem tudott magáról... SATÖBBI! :)

Legjobb korszak!!!!!!!!! :) Ezután már csak könnyebb lesz velük, hidd el, csak ezt kell túlélned!!!

49. d84afa853b (válaszként erre: 48. - Ágica...)
2012. jan. 6. 12:22

Sajnálom, hogy ilyen az apja.Az enyém is ilyen volt.Mikor felnőttünk beláttuk, hogy jobb nélküle és nem tartjuk vele a kapcsolatot, mert egy link, megbízhatatlan ember.

A cigi, a drogok és a pia szerintem nem csak 15 évesen hanem soha nem jó!

Megértelek, hogy megbüntetted a lányodat, azért ahogyan viselkedett.

Én úgy értem, hogy a büntetés utáni későbbi időszakban elengedheted esetleg, ha képes az általad szabott feltételeket betartani.

Egyébként jobb esetben egy ilyen ájulásig tartó ivászat egy időre, vagy jobb esetben örökre elveszi a lányod kedvét attól, hogy újból ilyet csináljon!

48. ágica... (válaszként erre: 47. - D84afa853b)
2012. jan. 6. 12:14

Mióta külön vagyok ellenem neveli őket, amit én nem engedek, az az éjszakai élet , (éjszakai buli cigi,drogok szex és az alkohol is!) Most decemberben töltötték az ikrek a 15 évet, szerintem nekik ez még korai.

Eddig akik azt írták, hogy én hibáztam azzal, hogy büntettem azért, mert állítólag őszinte volt a gyerek azokat a hölgyeket felvilágosítom, hogy azért bűntettem, mert kamuzott, hogy hol lesz és hogy nem megkóstolta az italt, hanem tudat vesztésig itta magát! Óriási a különbség!!

47. d84afa853b (válaszként erre: 46. - D84afa853b)
2012. jan. 6. 11:53
Most látom, hogy az édesapára nem igen lehet sajnos ilyen kérdésekben számítani...
46. d84afa853b (válaszként erre: 44. - Relytéj)
2012. jan. 6. 11:52

Ne legyen az, hogy az apjánál hajnalokig bulizhat bárhol, bárkivel otthon pedig ne mehessen sehová sem.Ez nem túl jó neveléspolitika.

A szülők egyezzenek meg közös szabályokban pl.:csak éjélig-egyig van kimenő, esetleg menjenek érte.Ez itthon is az apjánál is így legyen, ha pedig nem így van,akkor itthon is ott is bünti.

Csúnya világot élünk, de ennek ellenére azt gondolom, hogy egy esetleges eredményes félévi bizonyítvány esetben egy hétvégi beülés barátokkal például bele kell hogy férjen 12-1ig.

Hidd el jobb ha tudod, hogy hol van, kikkel van és van olyan a viszony, hogy nem ciki ha érte mész minthogy a hátad mögött kezd el elmászkálgatni!

45. ágica... (válaszként erre: 43. - Böbusz)
2012. jan. 6. 11:49

Én nem hiszem, hogy ezzel megborítottam volna a bizalmát !! De azt ne felejtsük el, hogy a tetteinkért vállalni kell a következményt! Egy ideig nem megy le az apjához ! Nem kiabáltam, nem hisztiztem... csak megbeszéltük és ezzel zártam le!

Többen írtátok, hogy elővennétek az apját, nos felesleges, mert nem felelősségteljes apuka , nem véletlenül váltam el tőle . De nem zárom el a gyerekeit előle, de ezt sem hagyhatom ...

44. Relytéj (válaszként erre: 39. - D84afa853b)
2012. jan. 6. 11:44

Kérdés az mitjelent a minden és a semmi !!?

Ha a MINDEN azt jelentheti , hogy minden ami a gyermek ki szeretne próbálni mert érdekli !

PL. alkohol és dohányzás "biztos jó ???"

esetleg a korai sex "15 évesen" alkoholos bef. miatt vagy önszántából ?


Ha ezektől nem kell rettegni akkor csak a barátok miatt akkor is kérdéses van e keresni valója egy gyereknek "az utcá".


A SEMMI meg azt jelenti , hogy nincs keresnivalód ete 20.00 után az utcán , sem szórakozó helyeken és nem feltétlenül csak a dico létezik .


A szülők sztem jogosan aggódnak gyermekeik miatt főleg ha csinos kislányokról van szó !

43. Böbusz (válaszként erre: 37. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:41

Nem, nem, az ÉN anyukámról írtam!!

Hogy ő SOHA NEM szedte le a fejem, mert ŐSZINTE voltam hozzá. Még ha néha utólag is... :)


Attól kerek a világ, hogy vannak olyan anyukák, mint Te... :) olyan felfogással, mint a Tied... :) Minden ember más és más.

Én biztosan nem tiltanék meg neki semmit azért, mert ŐSZINTE volt!!! Legközelebb nem lesz az veled...

42. Böbusz (válaszként erre: 35. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 11:38
PONTOSAN!!!!!!!!!!!!!
41. 04fcdde522 (válaszként erre: 40. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:35

Ez igaz,csak én úgy gondoltam ha Szolnokon akar elmenni valahová!!

És szerintem sürgősen beszélj az apukával!!

De lehet hogy már meg is tetted!! :)

40. ágica... (válaszként erre: 30. - 04fcdde522)
2012. jan. 6. 11:33
Nem tudok, ha nem Itthon teszi! Szolnokon élünk, az apja pedig Szegeden !
2012. jan. 6. 11:32

Ja és fontos, hogy az édesapjával is közös nevezőn legyetek az ügyben!Mert az ugye nem túl jó ha itthon semmi ott meg minden!

Én vele is komolyan elbeszélgetnék!

38. ágica... (válaszként erre: 34. - E32d76b828)
2012. jan. 6. 11:31

????

Manapság a társaság is rendesen befolyásolja a kamaszokat!

37. ágica... (válaszként erre: 32. - Böbusz)
2012. jan. 6. 11:31
Nem szedtem le a fejét! Miből szűrted ezt le ? Még a stílusom sem éreztetheti ezt!
2012. jan. 6. 11:31

Szia!

Én elengedném, ha megvan köztetek az a bizalmi viszony, hogy mindent elmond neked és meri a segítségedet kérni, ha baj van.Szerintem őszinte veled a lányod, ha a szilveszterről is ilyen nyíltan beszélt veled.Persze ne hajnalokig tartó tivornyákra engedd el, hiszen ahhoz azért még fiatal.Mindig tudd kivel megy és hová és legyen elérhető a mobilján.Én 1-2ig elengedném, ha pedig elveszítené a bizalmat, mert nem jön haza időben, vagy nagyon sokat ivott, akkor utána szankcionálj.

Azzal, ha nem engeded el soha sehová, akkor csak azt éred el, hogy titkolózni fog és a hátad mögött csúnyán kijátszhat.Szerintem adj egy esélyt a lányodnak!!!

35. 00a194caf9 (válaszként erre: 33. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:29

Egyáltalán nem vagy rossz. Nem erről van szó. Sőt, igazad van, teljes mértékben.


Csakhogy a legközelebbi alkalommal, amikor téged megkerül, már elmesélni sem fogja neked... És tudni sem fogod, hogy mikor hol van. Ez lesz a nagyobb baj (szerintem).

2012. jan. 6. 11:28
attól függ mit látott otthon...
33. ágica... (válaszként erre: 29. - Böbusz)
2012. jan. 6. 11:27

Úgy engedtem el az ikreket, hogy az apjukkal szilvesztereznek . És telefonon tudtam meg, hogy nem így van! A szegedi barátaikat nem ismerem annyira, hogy én elengedtem volna reggelig.Az apja fel sem hívta, pedig reggel nyolckor ment haza és ő sincs tisztában azzal, hogy a házibuliban kik is voltak ott.

Nem szidtam le, de elmondtam neki, hogy csalódtam és rosszul esett a húzása és hozzá fűztem, hogy egy ideig tuti nem engedem le ! Ha ez miatt én vagyok a rossz , akkor legyen!

2012. jan. 6. 11:21

Anyám egész életemben azt hajtogatta... CSAK ŐSZINTE LEGYEK HOZZÁ... :) Ennyi!

Habár volt, amiket utólag vallottam be neki, de soha nem szedte le a fejem. SOHA! Mert bevallottam.

31. 04fcdde522 (válaszként erre: 29. - Böbusz)
2012. jan. 6. 11:21
Na ebben van valami!!!!!
30. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:20

Nehéz ügy!!

Nem jó szigorúnak lenni ,de engedékenynek sem!

Szabjál neki egy idő intervallumot!!

És ha betartja,mindig kapjon kicsit több bizalmat!!

2012. jan. 6. 11:19

Most olvasom az első bejegyzést... BASSZUS, DE ŐSZINTE!!!!!!!!!! ÉS LEHURROGOD, FENYEGETED AZ ŐSZINTESÉGÉÉRT!!!!!!

Én is apuhoz húznék...... :)

28. c4de233d89 (válaszként erre: 21. - Haaeen)
2012. jan. 6. 11:18
éjszakáról volt szó és piáról....15 éves gyerek!! hidd el tudom miről beszélek...napi szinten találkozom ezzel a dologgal, felnőttek is nehezen tudják feldolgozni ha kiszolgáltattak, és áldozatok voltak...még ha nagy baj nem történt akkor sem könnyű és egy gyerek? hogyan dolgozza fel ezt...igen is a napi közlekedés és az élet sem veszélytelen de az éjszaka teljesen más...a szülő adja meg azt a pici esélyt arra hogy baj történjem amikor elengedi a 15 éves gyereket az éjszakába....nem csak bennük nem lehet megbízni ha nem azokban akik körülöttük ólálkodnak...
27. 00a194caf9 (válaszként erre: 23. - Tötyi)
2012. jan. 6. 11:18
Mire gondolsz?!
26. 00a194caf9 (válaszként erre: 24. - Böbusz)
2012. jan. 6. 11:18
Szerintem is.
25. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 11:18

Magamból indulok ki. Engem se engedtek el bulizni ennyi idősen. De mégis mentem... ott vertem át a szüleimet, ahol tudtam. Barátnőnél alvás, stb... Ha akartam valamit, mindig elértem, maximum az lett a vége, hogy azt sem tudták hol vagyok, és mit csinálok. :)

Persze megvolt a magamhoz való esze, és soha nem keveredtem semmiféle bajba (szerencsére).


Hogyha lázad és nem engeded, úgyis eléri majd valahogy a célját, maximum te nem tudsz róla. Így jobb lenne kompromisszumot kötni vele, és éreztetni, hogy bármi baja vagy kérdése van, azzal fordulhat hozzád, mert segítesz neki, és nem bünteted érte, hanem mellé állsz. Szerintem.

2012. jan. 6. 11:17

Másfél évig éjszakai szórakozóhelyet üzemeltettem... és láttam sok olyat, amit először nem hittem el!!! :D


Hidd el, elmegy akkor is, ha nem engeded, ha nem tudsz róla... :)


A mai fiataloknál tényleg ciki, főleg a srácoknál, ha 15 évesen nem jár fel szórakozni...

Jobb, ha tudsz róla és meg tudtok egyezni valamiben... mert mindenképp el fog menni. :) :)

23. tötyi (válaszként erre: 22. - 00a194caf9)
2012. jan. 6. 11:17
Az adatlapodat elnézve szivesen lettem volna az anyád.
22. 00a194caf9 (válaszként erre: 3. - C4de233d89)
2012. jan. 6. 11:13
Nem kell a gyereket rettegésre nevelni. Fel kell világosítani, de azért ez túlzás, talán.
21. haaeen (válaszként erre: 18. - C4de233d89)
2012. jan. 6. 11:12

akkor iskolaba se jarjon? vagy szulo kiserje nap-mint nap? vagy a felnott se menjen utcara, mert hatha elraboljak?

ugyan mar, nem az a megoldas, ha bezarkozunk, te sem gondolhatod komolyan!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook