Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? fórum

15 éves kamaszt elengednéd szórakozni az éjszakába? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 6. 20:18

Attól sokkal lustább volt, semhogy elmenjen...

Kétszer volt diszkóban rábeszélésre. Azt mondta, hogy SOHA TÖBBET!

2012. jan. 6. 17:16

NEEM!!!

Már csak azért sem, mert jelenlegi jogszabály nem engedi!

78. d84afa853b (válaszként erre: 76. - Ágica...)
2012. jan. 6. 13:57

Ez például durva...az én időmben még nem volt fb, vagy nem volt az internet sem ilyen közelségben.

Nem is tudom én mit tudnék ezekkel kezdeni!

Jó, hogy ilyesmiket is megbeszéltek!

A Te nevelésednek köszönhető, hogy nem foglalkozik vele szerintem!

77. 00a194caf9 (válaszként erre: 76. - Ágica...)
2012. jan. 6. 13:56
Ezt senki nem tudja, egyelőre még ő sem... Majd visszatérünk rá itt x év múlva. :)
76. ágica... (válaszként erre: 69. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:51
Nincs gond, hogy másként látod! Bár jó lenne tudni, hogy te hogyan reagálod majd le, ha lesz egy szép lányod . Pl elég durva mikor meséli a lányom, hogy felnőtt idős , családos pasik irkálnak neki a facebookon .De igen jól esik ahogy elhajtja vagy éppen nem törődik a leveleikkel!!
75. ágica... (válaszként erre: 74. - D84afa853b)
2012. jan. 6. 13:48

Ezeket a hozzászólásokat is elolvastatom vele ha szeretné természetesen, hisz ezért is szerettem volna véleményeket olvasni tőletek!

Tényleg köszi a véleményeket .

74. d84afa853b (válaszként erre: 62. - Ágica...)
2012. jan. 6. 13:38

Szerintem jól cselekszel ebben a helyzetben.

Nem is biztos, hogy kritizálni akartak/tam, hanem minden ember, gyerek más és minden helyzet is más és más.Te ismered a lányodat, mi pedig csak úgy ismeretlenül tudunk általánosságban hozzászólni a témához, esetleg saját magunkból, környezetünkből kiindulni.

Egyébként jó volt elbeszélgetni a témáról úgy, hogy nem volt egymás nyakának esés:-)

73. Derya
2012. jan. 6. 13:37
Naná, hogy nem.
72. cybee
2012. jan. 6. 13:35
Nem!
71. e16fe97baf (válaszként erre: 69. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:34
tetszik? nem baj ha nem egyforma a véleményünk...nem kell elmenned...
70. 00a194caf9 (válaszként erre: 64. - E33ecb08b8)
2012. jan. 6. 13:31
Nagyon nagy szerencséjük volt veled. :)
69. Böbusz (válaszként erre: 68. - E16fe97baf)
2012. jan. 6. 13:30

Drága anyukám sokszor elmondta, hogy egy percet sem aludt... csak miután hazaértem... :) Úgyhogy tuti én sem fogok aludni egy percet sem!!! :)

Nevelés kérdése minden, de nem a szigoré!


Nektek nem tetszik amiket írok, de ez van. :)

Sziasztok!

68. e16fe97baf (válaszként erre: 65. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:26
aranyos vagy, de majd lesz neked is gyereked! és biztos vagyok benne hogy nem fogsz aludni egy percet sem amíg hazanem megy reggel a már felnőtt gyereked...nem azon múlik, hogy tudjuk e hogy hol a gyerek, és hogy otthon kipróbálta e velünk a cigit, vagy a piát, nyilván drogot nem adunk a gyerekünk kezébe...nem ezen múlik, mennyire vagyunk laza, jó fej szülők
67. Böbusz (válaszként erre: 63. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 6. 13:25

Jól hangzik, mindig büszke lehet az ember egy jófej anyukára! :)

Én kívülállóként írok... mert először nem hittem a szememnek... aztán benne voltam és láttam... de ez csak egy ember véleménye.

Lényeg, hogy ismerd a gyermeked és akármi bántja had mondja el... had legyen őszinte...

Szép napot nektek! :)

66. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 64. - E33ecb08b8)
2012. jan. 6. 13:23

:))


Ahogy látom egyidősek vagyunk és egyformán is nőttünk fel :))

2012. jan. 6. 13:22

Hiszitek vagy sem, brutálisan fiatalkorúak járnak az éjszakába... ki tudja ki miért lehet ott.

De beengedik őket... és ott lehetnek... és ki vannak téve BÁRMINEK.


Anyám mindig azt mondta, ha apádnak nem is, de nekem mindig mondj igazat... :) ... ha baj van, tudjam merre vagy. Szerinte nem lehet attól pocsékabb helyzet, amikor szólnak, hogy "gáz történt" és jön a sztori, hogy a gyerek itt meg ott van és anyuka nem tud róla... :S Csak baj történt és nem is teccik tudni, hogy ott van??????????!

:S

2012. jan. 6. 13:21

Én azt gondolom, h ez nevelés kérdése. Számomra megkérdőjelezhetetlen volt az, amit apám vagy anyám mondott. pedig volt tiltás. És amit tiltott, azt nem cisnáltam.

Vagy csak szerencséjük volt velem? nem tudom.

63. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 61. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:20
Ne ítélkezz egy mondatból!Az én fiam nem is vágyik egyelőre ilyen éjszakai bulikba.Amúgy meg nem vagyok maradi,sőt,az osztálytársai szerint a leglazább anyuka vagyok :)) Mindent megbeszélek a gyerekkel,mindenről fel van világosítva.Lehet kételkedni és nevetni,de biztos vagyok benne,hogy SOHA nem lesz gondom ilyen téren a gyerekkel.Soha nem kell majd hazudnia sem.A mi kapcsolatunk tökéletes :))
2012. jan. 6. 13:19

A cigit és az alkoholt is kipróbálták, nem szedtem le a fejüket, jeleztem, hogy nem szeretném ha cigiznének, mert ott volt előttük az élő példa (én is cigiztem, igaz nem sokáig)hogy mennyire nehéz letenni ! Nem mondtam nekik, hogy megtiltom . Volt dísznek illatosított szivarom, kipróbálták, de nem kiabáltam le őket! Kipróbálták az alkoholt, belenyaltak ebbe abba, mikor esetleg társaság volt nálunk, nem tiltottam! Tudom, hogy belenéztek már az ikreim a felnőtt filmekbe is, nem mondtam nekik, hogy ejnye bejnye, fúj ...vagy bármi mást, mindent meg lehet velem beszélni, nem parancsolgatok nekik soha csak kérek. Ami miatt kiakadtam az az, hogy a lányom azt mondta, hogy szigorú vagyok, mert én nem engedem el őt az éjszakába a haverjaival, akiről hallottam már nem túl jó dolgokat .

Okosak a gyerekeim, intelligensek, talpra esettek, megbízom bennük,de azért bennem van a félsz, hisz ha bajuk lesz egy életen át viselniük kell a következményét és az nem biztos, hogy az éppen pár hét "Szolnok fogság" !

Tudom, hogy helyesen nevelem őket, de az elbizonytalanodás ott lebeg olykor , hogy tényleg jól teszem-e!

Mosolyogtam azon, hogy kilóg az ablakon... nem tud, mert a negyediken lakunk ! Persze azt is tudom, hogy nem verne így át egyikőjük sem !

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Építő volt minden támogatás és a kritikát is köszönöm, attól függetlenül, hogy nem érzem jogosnak! :)

61. Böbusz (válaszként erre: 57. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 6. 13:17

Ez a világ nem az, amiben te felnőhettél.


Akármennyire is konzervatív anyuka vagy, ő akkor is el fog menni. Ha nem ma, holnap. Ha nem jövőhéten, majd azután.

Kár, hogy nincs közvetlen, "laza" viszony anya és gyereke között......

Amit tiltasz úgyis megteszi!!!!!!!!!!!! :)

Ha nem éjszaka, majd nappal!!!!!!!!!!! :D

Jobb, ha fel van világosítva és tudja értelmezni mit miért és miért ne... mintsem egy nagy NEM!!!

60. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 13:16

Abszolut egyetértek veled. Nekem nincsen még saját gyerekem, de a nővérem gyerekei most kezdenek kamaszodni.

Fiút sem, nem hogy kislányt nem engednék bele az éjszakába.

Én is voltam 15, akkor apukám jött értem a diszkóba 22 óra elmúltával. Pedig akkor nem volt annyira veszélyes az éjszaka! Én félteném éjszaka a a gyerekemet az utcán, buliban, összevissza.

2012. jan. 6. 13:14
nem.
58. Böbusz (válaszként erre: 52. - D84afa853b)
2012. jan. 6. 13:12

ismerős, ismerős....... :)

Annyival másabb most, hogy a sztoriban a cigit helyettesítsd a fűvel meg a bogyeszokkal... és azzal gondold végig ugyanezt a történetet.

Ez van.

Tudsz róla vagy sem, ez létezik és ugyanolyan elterjedt, mint a cigi a boltban.

És "menőnek" számít, HA OLYAN A FELFOGÁSOD!

57. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 29. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:10
Én utólag sem szeretnék értesülni arról,hogy a fiam a piától vhol magán kívűl bulizik!!!Inkább ezt megelőzendő el sem engedem. 15éves gyerek mi a búbánatot keres az éjszakában???
2012. jan. 6. 13:02
szülőként és gyerekként is más a szituáció...nyilván akinek van gyereke nem engedné mert félti, 15 évesen meg felesleges ... gyerekek meg nem értik mint ahogyan annak idején mi sem, hogy miért féltenek minket...sajnos ez egy olyan dolog ami nem csak gyerek, szülő, nevelés, jófejség, bizalom függő....sokszor nem a gyerekekben nem bízunk hanem az életben...és jogosan....megbántam hogy jófej szülő voltam...és nem a gyerekem volt a hunyó, ha egy pofonnal kezdenek és elveszik a telefonját hogyan kér segítséget és kitől, az emberek elfordulnak...de lökjük ki! próba szerencse hátha nem lesz semmi baja...százból egyszer történjen baj az már elég...addig amíg a saját gyerekünkkel nem történik baj, azt hisszük hogy csak mással történhet meg...rá ér még bulizni, és lehet nem az éjszakában is...
55. simple (válaszként erre: 1. - Ágica...)
2012. jan. 6. 12:49
Ez a gyerektől függ. Mennyire érett, megbízható, mennyire van meg a magához való esze. Te ismered, te tudod. Amúgy ha nem egy hülyegyerek, én simán elengedném. Én ennyi idősen már nem laktam a szüleimmel. Szóval embere válogatja.
2012. jan. 6. 12:48

A lányaid pedig tényleg nagyon-nagyon szépek!

Én is csak gratulálni tudok Neked:-)

2012. jan. 6. 12:48
15 évesen hajnlaig nem engedném el...ebben a korban maximum 10 óráig hétvégén, és persze csak úgy, ha leinformálható helyre mennek többen.
52. d84afa853b (válaszként erre: 50. - Böbusz)
2012. jan. 6. 12:46

A cigiről annyit, hogy nálunk az osztály több mint fele bagózott.A barátnőm volt az egyik legnagyobb cigis, de mikorra jött érte az anyukája mindig kezet mosott és beparfümözte magát és a kezét meg bekrémezte.Én szerintem így is tökre érződött rajta mondjuk, de lehet hogy csak azért volt így mert tudtam róla:-)

Már jócskán felnőttünk, de ő még most is titkolja az anyukája előtt a cigi dolgot.Ezt nem is értem.

Sokszor én tettem el a cigijét suli után, hogy nehogy észrevegyék!Otthon el is mondtam, hogy miért van nálam a doboz.El is hitték, mert anyukám bízott bennem.Persze a barátnőmről meg volt a véleménye.Azt is elmondtam, hogy suli után én is kipróbáltam, mert égőnek tartottam (16 éves fejjel ), hogy nem próbáltam még.Beleszívta és az lett életem első és utolsó szál cigije!

51. 04fcdde522 (válaszként erre: 40. - Ágica...)
2012. jan. 6. 12:35

Most nézem tényleg nagyon szép lányod van!! :)

Gratula!!

Vigyázz rá!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook