Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 13 éves lány még gyakran bepisil éjszaka. fórum

13 éves lány még gyakran bepisil éjszaka. (beszélgetős fórum)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sirga)
2023. jan. 2. 15:34
Köszönöm válaszod!
24. Sirga (válaszként erre: 23. - Sirga)
2023. jan. 1. 09:15

Sőt: azt is, hogy a kislányt nem zavarja.

Egész más problémánk volt: a lányom 5 éves korától (13 éves koráig!) éjjelente felsírt. Szegényt felsős korában már nagyon nyomasztotta. A helyi gyermekpszichiátriai gondozóval nem jutottunk előbbre, nekem kellett rákérdeznem, hogy nem lehet-e pavor nocturnus (köszi, internet!). Mire kijelentette a doki, hogy nem, mert az nagyon ijesztő - majd fellapozta a könyvet, és az elmondásom alapján azt felelte: végülis lehet. :/

Ami igazi segítséget jelentett, az a Vadaskert.

De nálunk nem volt ellenállás a lánykám részéről - így azért könnyebb! Olyasvalakinek kéne elbeszélgetni a lányoddal, akinek meg mer nyílni, mer beszélni az érzéseiről, a problémáról. Ez általában az anya/nővér/nagynéni ...

23. Sirga (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. jan. 1. 09:07
Egyetértünk. De én azt is nehezen tudom elképzelni, hogy anyukát nem zavarja.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2022. dec. 31. 19:02
Teljesen kizárt!!!
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Teráz)
2022. dec. 31. 18:51

Erről a gyószerről is hallottam és olvastam is.

Ijesztő a betegtájékoztatója. :(

20. Teráz (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2022. dec. 31. 17:59
Azt a szülőktől tudnád megkérdezni . 🤣
19. adele41 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 16:40
Gerinc eredetű is lehet a probléma. Érdemes lenne neurológushoz elvinni a gyereket.
18. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 16:19
Biztosan lelki probléma áll a háttérben,nálunk 7 éves koráig volt ez napi szinten. Ma ott tartunk,hogy pszichiátriai gondozott a gyermek ( Apukája miatt ) SNI diszlalkuliával sokat segített a szakszolgálat. Persze a pisilés már nem,de jött helyette körömtépés,alvászavar és egyéb szorongásos tünetek. Mai napig nem tudom,mi az oka,de borzasztó hogy 12 évesen antidepresszánst szed a gyermekem. Ki kell vizsgáltatni a gyermeked!
17. 3922e0e3cc (válaszként erre: 16. - K-né Zsóka)
2022. dec. 31. 16:08
:)
16. K-né Zsóka (válaszként erre: 14. - Janszi)
2022. dec. 31. 15:49
Tanácsot kért, nem kritikát. De ugye ebben vagyunk a legjobbak, ész osztásban.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Teráz)
2022. dec. 31. 15:44
3 évesen? Jesszus, az még teljesen természetes. Egy természetes , normális folyamatba miért kellett kívülről beavatkozni?
14. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 15:31

Őszinte leszek,neked legalább 10 éve kellene aggódnod amiatt,hogy az anyja,aki mos rá,tehetetlen ebben az ügyben,de valahogy nem így látod.Azt sem érted,ha már minden ötletet és tanácsot kipróbáltak és nem működik semmi,hogy jut eszedbe azt gondolni,hogy a lányt ha bepisil,nem zavarja különösebben?Fura gondolkodásod van.Orvos és orvos között is jelentős a különbség.

Aztán van itt olyan fórumozó,aki azt gondolja,hogy a szakorvosi véleménynél többet ér a pszichológusi konzultáció,holott minden orvos pszichológiából is vizsgázik,nem baj ha tudjátok.

Találgatások helyett szívesen olvasnék valós referenciával kapcsolatban.

2022. dec. 31. 15:10

Ez egy nehéz helyzet és érthető, hogy tehetetlennek érzed magad. Elmondásod alapján, az édesanyját nem különösebben érdekli a probléma. Mindenesetre szerencsés a kislány, hogy legalább egy szülője van, akit igen.


El sem hinnéd, hozzánk mennyien fordulnak hasonló problémákkal. Jó szívvel javaslom, hogy keresd fel a területileg illetékes Pedagógiai Szakszolgálatot. Az ott dolgozó pszichológus kollégák többet fognak tudni neked segíteni, mint mi, fórumozók.


Az igaz, hogy motiválatlan klienssel nem hatékony a terápia. Azonban úgy gondolom, az is segítség lehet, ha részt veszel egy szülőkonzultáción. A problémát nyilvánvalóan nem oldja meg egy egy alkalmas beszélgetés, de talán irányba állít, hogy merre érdemes indulnod a megoldást illetően. Talán segít, hogy tudj mit kezdeni érzelmileg ezzel a tehetetlenséggel.


Ingyen van. A gyermek lakóhelye vagy intézménye szerint illetékes településen látható el.

2022. dec. 31. 14:06
Elvileg az éjszakai ágytisztaságért egy hormon felel, ami 6 éves korog kezd el termelődni. Ha ez a hormon hiányzik, akkor külsőleg kell pótolni. Mindenképpen kivizsgáltatnám hormonális irányban.
11. Teráz (válaszként erre: 10. - Imisz)
2022. dec. 31. 13:03
Nem gáz , de neki is segíthet ez a gyógyszer 💊 ...🤔
10. Imisz (válaszként erre: 9. - Teráz)
2022. dec. 31. 12:56
Azért a 3 és a 13 éves között van 10 év. 3 évesen -még- nem annyira gáz.
9. Teráz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 12:24
A barátnőm gyermeke is három évesen is bepisilt . Oka , hogy túl mélyen aludt . Melipramin nevű gyógyszert kapott egy ideig . A probléma megoldódott .
2022. dec. 31. 11:38

Gyermekkorunkban a húgom nagyon mélyen tudott aludni. Szinte beájulva. Kisiskolás koráig bepisilt. Nem szóltak érte, nem gúnyolták (mi, testvérek sem). Viszont minden éjjel kettő körül fel kellett kelnünk kimenni a wc-re.

Így, hogy mind a hárman felébredtünk, mentünk ő is megszokta ezt és már nem pisilt be.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 11:23
Nem hiszem hogy ne zavarná, max nem veled szeretné ezt megbeszélni. Ami egy 13 éves lány esetében érthető. Keress valakit a családban, baráti körben, akinek meg tudna nyílni, akivel őszinte lehet. Ha már anyuka nem nyitott a problémára.
2022. dec. 31. 11:19

Részvétem. A barátnőm fiának is nagyon hasonló problémája volt. Náluk egy nagyon csúnya kapcsolat után mentek külön, és még utána sem szűntek meg a problémák az exek közt.

Ők próbáltak valami csengős rendszert is - nem sok sikerrel. Majd megkérdezem, hogy mi segített, ha beszélünk.

Viszont egy biztos, valóban nem függ attól, hogy mennyi folyadékot fogyaszt, sőt ha keveset, akkor a betöményedett vizelet még irritálhatja is, így még nagyobb az esély, hogy bepisil.

2022. dec. 31. 11:02

Egészen biztos, hogy pszichés oka van. Hogy mi a kiinduló ok azt nagyon nehéz kitalálni. Bántalmazás, lelki kényszerítés, megalázás családtag által, fizikai bántalmazás, örökös elégedetlenség a napi vagy iskolai teljesítménye miatt- nem egyszerű rájönni.

Gyermek neurológus és endokrinológus bemutatás volna célszerű , mert kivételesen neuro-hormonális eltérés is okozhatja. Addig is fontos a megerősített lelki támasz, hogy ez valamilyen betegség és attól a szülei őt nagyon- nagyon szeretik.

DM-ben kapható védőlepedő betét és incontinencia betét, amelyek segíthetnek ,amíg ki nem derül az ok. Vagy gyermek urológus írhat védőnadrágot.

4. kisj
2022. dec. 31. 10:42

"Rendszeresen, ingyenes pszichológia részemről nem megoldható és a lányom is ellenáll."

Ilyen nincs.

Ha valóban érdekel a lányod, akkor elviszed az orvoshoz, még ha ellenáll is.

3. Channa* (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2022. dec. 31. 10:04
Nekem is hasonló kérdéseim lennének...
2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 10:02
A pszichés sok mindent takarhat. Most lehet sokan kiakadnak, de nem molesztálták/ják? Nem tudom hogyan kérdeznék rá úgy, hogy őszinte is legyen a válasz és ne legyen a kérdés kényelmetlen, de értse is amit szeretnék kérdezni. De rávezetném a kérdésre.
2022. dec. 31. 09:59

A tények:

Elvált szülők, én vagyok az apa.

Az anya nem foglalkozik a problémával, őt nem érdekli, nem zavarja. Képteles vagyok rávenni őt, hogy foglalkozzon vele.

Szervi baj elvileg kizárható. (6 évesen voltak vizsgálatok, vizelet többször is az évek alatt)

A háttérben rengeteg dologgal próbálkoztam már és rengeteget olvastam a témáról.

Rendszeresen, ingyenes pszichológia részemről nem megoldható és a lányom is ellenáll.

Nem kel fel egyből ha szólok reggel mert bepisilt. Nem zavarja annyira.

Háziorvos személyes konzultáción elintézte annyival, hogy biztos pszichés.

Nem a folyadék mennyiségen múlik. Elmondása szerint sokszor volt, hogy sokat ivott este és reggel nem volt probléma. Fordítva is igaz, hiába ívott keveset...

Nagyon mélyen alszik.

Patthelyzetben vagyok, de nem tudok közömbös maradni és mikor nálam alszanak engem is érint a dolog.

Tehetetlennek érzem magam és az idő csak telik és már nem tudom, hogy egy 13 éves lánnyal ezt hogy kell kezelni ha megtörtént a dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook