Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12. heti ultrahang, hogy is van ez? fórum

12. heti ultrahang, hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Gabes7
2011. nov. 16. 11:22
sziasztok, nekem is hasi UH volt a 12. heti, a képeim között ott van, hogy milyen jól sikerült a felvétel.. :) Azóta már voltam 4D-n is..
2011. nov. 16. 09:49
Nekem azt mondta a doki, hogy ezt már hasiként szokták, de ha kimondottan vágyom rá, akkor lehet hüvelyi is. :-)
48. Jaina
2011. nov. 15. 14:43
Nekem eddig mindegyik hasi volt... 6 hetesen hasival állapítota meg a doki, hogy van baba, 8 hetesen amikorra visszahívott szintén hasival nézett, majd közölte, h hüvelyivel jobban tud mérni és akkor megnézett azzal is, de hasival többet nézegetett.
2011. nov. 15. 14:12
Nekem is hasi volt és nagyon szép képet tudtak róla csinálni :)
46. de4b589afa (válaszként erre: 44. - M_Marcsa)
2011. nov. 12. 21:43

Nekem ez már hasi volt, és nagyon jól látszott is minden:-)

De szerintem ilyenkor már mindenkinek hasit csinálnak, hogy ne piszkálják a babát.

45. Jaina
2011. nov. 11. 11:17
Beszéltem az orvosommal, azt mondta, hogy a december 13 még belefér, de ha nagyon-nagyon izgulok akkor menjek el az Istenhegyi klinikára, mert ott is megcsinálják.
44. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - De4b589afa)
2011. nov. 11. 09:13
Az hüvelyi vagy hasi ultrahang lesz?
2011. nov. 9. 14:59

Én is úgy tudom, hogy 11-13 hét között kell menni valamikor. Én holnap fogok 11+5-nél.

Egyébként szerintem tudja a dolgát a doki és az UH-os is, biztosan megfelelő mindkét időpont, mert a terhességi héthez és naphoz tudják mérni. A doki szeretne hamarabb túl lenni rajta, az UH-osok meg inkább nagyobb babát nézegetnének. Nem hiszem, hogy bármelyik időpont is rossz lenne, ha ők mondták, egyszerűen csak nem veszik már olyan szigorúan. :)

2011. nov. 9. 14:39
igazából én azt se értem minek kell Sztk-ba időpontot kérni??
41. Bcicus
2011. nov. 9. 14:35
11. hét 2 nap korai a másik már késői. 12. betöltött héten ell menni, ha nem adnak időpontot, menj magánba.
40. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 38. - Diusmama)
2011. nov. 9. 14:31

végül is szerencsém volt az Sztk-ban mert jó szakember nézett!

én se oda akartam menni mert amikor először voltam(6.hetesen barnáztam) bunkók voltak!így mikor eljött a 12.hetes UH ideje gondoltam elmegyek magánba de azt mondák az nem hivatalos!

így maradt az Sztk de akkor és azóta is legalább szerencsém van!:)

39. Jaina (válaszként erre: 36. - Smile:))
2011. nov. 9. 14:30
Persze beszélek vele, meg azon filóztam, hogy abban a kórházban ahova beutalt ő főorvos, tehát talán csak oda tud hatni az UH-ra...
38. Diusmama (válaszként erre: 34. - 4bd8ba24e4)
2011. nov. 9. 14:25
én se mentem volna ha az sztk-ban nem szarják el. és a magándokim nem közli h az ő gépe elavult ezekhez a vizsgálatokhoz. szép mi?! nah mindegy.
2011. nov. 9. 14:25
Megnézem.Köszi
2011. nov. 9. 14:24
Beszélj a dokiddal mindenképp én 11+5 hetes voltam a kisfiammal mikor mentünk a genetikai uh-ra és szerintük 11+0 volt akkor.Ha kicsit előbb van az nem baj de ha később az nem jó sztem.
35. Diusmama (válaszként erre: 30. - Smile:))
2011. nov. 9. 14:23
pff 2 éve voltam. akkor asszem 14 ezer volt vagy valahogy így. már nem emlékszem de asszem a honlapjukon fent vannak az árak.
34. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 33. - Diusmama)
2011. nov. 9. 14:22

na akkor engem jól át ba*tak!!!:((

mondjuk már mindegy is!már a 23.hetet tapossuk!:)

33. Diusmama (válaszként erre: 29. - 4bd8ba24e4)
2011. nov. 9. 14:21
ha magánba megy el és nem csak babamozira hanem orvosi vizsgálatra az is hivatalos.
32. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 27. - Diusmama)
2011. nov. 9. 14:21
Ez mennyire igaz!!!:D
31. Diusmama (válaszként erre: 28. - Jaina)
2011. nov. 9. 14:20
szerintem 1 max 2 hét. de fel kell hivni őket minél hamarabb. max lemondod.
30. Smile:) (válaszként erre: 23. - Diusmama)
2011. nov. 9. 14:20
Ez engem is érdekel,privátba tudsz nekem árakat irni,még ha csak úgy körülbelülre is?Lehet,hogy újra pocakos leszek hamarosan úgyhogy ezért érdekel,mert a kisfiammal is oda szerettem volna menni genetikára csak későn tudtam meg (30 hetesen) hogy van ilyen.
2011. nov. 9. 14:19

A kötelező genetikai UH-ákat mindig az Sztk-ban vagy kórházban kell végezni mert az a hivatalos!

és azt mindig genetikusnak kell felügyelnie!


Persze lehet menni magánba vagy 4D-re de az nem hivatalos!!!

28. Jaina
2011. nov. 9. 14:18

Az istenhegyi klinikán milyen átfutási idővel tudnak adni időpontot?

Szeretném megvárni a pénteket, hogy beszélhessek a dokimmal és ha ő is azt javasolja, hogy korábbi időpont, akkor felhívom a klinikát. De ha ők is 4-5 hét múlvára tudnak időpontot adni, akkor nagyon nem leszek kisegítve... :S

27. Diusmama (válaszként erre: 25. - Hannapanni)
2011. nov. 9. 14:18
abszolut igazat adok neked. az afp már sehol nem számit a világban. és soha nem találják el pontosan mikor kell levenni. csak idegesitik az embert ezzel a sok hülye vizsgálattal. több ezer éve születnek gyerekek mindenféle afp meg hokusz pokusz nélkül. ez mind a pénzről szól....nehéz rendes dokit találni akit tényleg az érdekel mi van veled és a babával és nem csak egy újabb pénzescsuprot lát benned.
26. de4b589afa (válaszként erre: 25. - Hannapanni)
2011. nov. 9. 14:17

Mennyire igazad van HannaPanni!!!

Nyugi! Minden rendben lesz, kedves fórumindító!!!!


Sajnos tényleg az orvosok nem a babát vagy a kismamát nézik, hanem a szakkönyvek írásait. Más nem igazán érdekli őket. Tisztelet a kivételnek, természetesen!

2011. nov. 9. 14:14

A lényeg, hogy ne aggódj! Amiatt mindegy, hogy ha Te tudod, hogy több az idő, akkor a nagyobb méret nem frászol be annyira. Én a harmadiknál kaptam hibás AFP eredményt, mert az orvos okosabb volt nálam az ultrahangjával, és hiába mondtam, hogy percre tudom, mikor jött össze a baba...aztán emiatt genetikára küldtek, én meg elküldtem őket...Az ő hülyeségük miatt nem kockáztatom az 1% vetélést.

Ezeken a vizsgálatokon még semmi végzetes nem múlik. Én az ötödiket várom, eleve betöltött 11 hetesen mentem , hogy ne kelljen annyit bumliznom. Így rögtön megvolt az UH is. Igaz a doki kicsit kiakadt, hogy miért csak most jövök, de hát attól, hogy ők tapiznak, attól a gyerek nem fejlődik jobban...

Használd a józan parasztit, és főleg: NYUGI!

A 40. hétig még annyiszor frászt kaphatsz, ha nagyon akarsz, de a babának az a legjobb, ha csak simán örömmel veszed az akadályokat!!!

Ja és a babák nem feltétlenül az orvosi szakkönyv által előírt ütemben és ritmusban fejlődnek, csak ezt a dokik szeretik elfelejteni.

2011. nov. 9. 14:12
Én az Istenhegyi klinikán csináltatom pénteken, akkor leszek 11+6 napos menstruáció szerint. A doki azt mondta, hogy egy héttel nagyobb a baba, mint a menstruáció szerinti időpont. Az Istenhegyin az ülőmagasságot kérik és az alapján mondják meg, hogy mikor jó neked az időpont.
23. Diusmama (válaszként erre: 1. - Jaina)
2011. nov. 9. 14:12
szia! az első gyerekemmel mikor terhes voltam, nekem is elszámolták a heteket és hamarabb küldtek minthogy 12 hetes lettem volna. persze az eredmény rossz lett és rámhozták a frászt. hiába mondtam nekik hogy rosszul számolják a heteket mert én pontosan tudom mikor estem teherbe. barátnőm ajánlotta hogy menjek el az Istenhegyi Génklinikára dr. Hajdu Krisztinához, aki prof. géndiagnoszta. igaz hogy nem ingyenes mint az sztk-ba, de emberszámba vesznek és megkapsz minden magyarázatot ami csak érdekel. én teljesen kiábrándultam az sztk-s orvosokból. szóval én ide mentem a 12 hetesre is és a 18 hetesre is. csak ajánlani tudom. most 10 hetes terhes vagyok de biztos hogy oda fogok menni a fontosabb vizsgálatokkor is. sok sikert és boldog pocakos napokat
22. Jaina (válaszként erre: 13. - Papp Szilvia)
2011. nov. 9. 14:11
Sztk-s dokihoz járok és ő küldött a kórházba a 12. hetes uh-ra. Pedig neki is van uh gépe, csak lehet, hogy régebbi, vgy nem olyan pontos és azért kell a kórházba mennem a vizsgáltara.
21. de4b589afa (válaszként erre: 16. - Trinitas)
2011. nov. 9. 14:10

Mi magán dokihoz jártunk, volt UH gépe, ettől függetlenül szintén magán klinikára mentünk 12. és 16.heti UH-ra, vérvételre, mindenre.

Szerintem ez orvosfüggő.

Az UH-ot pedig szonográfus végzi, ha jól tudom....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook