Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12. heti ultrahang vizsgálatra jó szonográfus, genetikus fórum

12. heti ultrahang vizsgálatra jó szonográfus, genetikus (beszélgetős fórum)


27. mukkancs (válaszként erre: 25. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 14:11
Március 2-án volt a mintavétel, és 7-én reggel hívott a drnő, hogy baj van. 2 hetet mondanak az eredményre. Ahol nem csak a kor adja a rossz eredményt, azt a mintát előre veszik. Viszont 3-4 napot mindenképpen tenyészteni kell a mintát.
26. lapbarna (válaszként erre: 21. - Mukkancs)
2017. márc. 24. 12:20

Nekem Debrecenben volt cmv a 12. héten. Mentem a genetikai tanácsadásra, és mondtam, hogy szeretném ezt a vizsgálatot. Kérdezték is, hogy miért. (tehát ők csak a korom miatt nem ajánlották fel, az uh-n minden rendben volt)

Más fórumokban már leírtam, nem akarom szétoffolni ezt.

Elvileg fekvőbetegnek vettek fel. Gyakorlatilag bementem az uh-ba, hasat szabaddá kellwtt tenni. Uh. Tű. Nem volt érzéstelenítés. Nekem hátsó falon tapadt a lepény, nem sikerült az első 2 mintavétel. Egy biológus végig ott van, és nézi a mintát, megfelelő - e.

Végül egy másik orvosnak sikerült a szúrás (tehát a harmadik).

Sokan ódzkodnak az invazív vizsgálatoktól, de ezek adják a legbiztosabb eredményt, plusz a cmv eredménye max. 1 hét.

Lehet számolgatni, mennyivel növeli a vetélés kockázatát. Nekem 3 szúrás volt, de hogy még fokozzam, az első doktornő a 2 mintavételi próbálkozása során egy ízben annyira kotorászott a tűvel, hogy a tű áthaladt a méhen, és majdnem a szeméremdombomnál bukkant ki.

Tehát a méhfalon 1 lyuk helyett nekem 4 volt.

A beavatkozás után nagyon rendesek voltak, főleg az asszisztensek. Lefektettek egy másik szobában, egy fél órára. Utána mentem haza. Itt ugyanis mindenki azonnal távozik, nem fektetnek senkit. Előtte olvastam a vizsgálatról, hogy azért valamennyire képben legyek, de a debreceni nem volt leírva, csak a pesti, és meg is lepődtem, mennyire másképp mennek itt a dolgok.

4-5 napig görcsöltem, főleg az első nap. Utána minden rendben volt. Eredmény negatív.

Azóta már 14 hónapos a harmadik kisfiunk. Ja, és 40 éves vagyok.

Mindenkinek kitartást!

25. Ágnes1971 (válaszként erre: 24. - Mukkancs)
2017. márc. 24. 12:17
Köszönöm a választ. És eredmény mikorra lett?
24. mukkancs (válaszként erre: 22. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 12:03

A genetikai tanácsadáson a 13. héten voltunk. Rá két hétre kaptunk időpontot, de engem következő héten felhívott a genetikus drnő, hogy valaki lemondta, és tudnék-e menni másnap. Igent mondtam, így 5 nappal hamarabb voltam túl rajta. 15. héten végezték a biopsziát.

Az egész véletlenek sorozata volt, de így legalább időben kiderült, hogy baj van, és gyorsan tudtunk lépni.

23. mukkancs (válaszként erre: 22. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 12:00

Nem tudod elrántani magad, mert a lábadra ránehezedik az egyik orvos, így nem tudsz mozdulni.

2 hétig kímélő életmód. Vagyis nem szabad házaséletet élni, ülőfürdőt venni, nehezet cipelni, így gondolom sportolni sem.

22. Ágnes1971 (válaszként erre: 21. - Mukkancs)
2017. márc. 24. 11:00

Azért ez félelmetesen hangzik...Nem rántja el magát az ember akaratlanul is?

Hányadik héten voltál ill milyen gyorsan kaptál időpontot? ? Sport,szex? mennyi idő után engedélyezett?

21. mukkancs (válaszként erre: 16. - Ágnes1971)
2017. márc. 24. 06:16

Reggel 7-kor kellett jelentkezni a kórházban. Megkaptuk a szobákat. 4-en voltunk egy kórteremben. Kimondottan kérték, hogy együnk, igyunk előtte. 9-kor kezdték a mintavételeket, én a 4. voltam.

Be kellett menni a kis műtőbe, felfeküdni az ágyra. Nem kell levetkőzni, csak a hasat szabaddá tenni. Először is rögtön már az uh-ot teszik, feléd is fordítják a monitort, így nézheted a babát közben. Először kapsz a pocidba egy helyi érzéstelenítő szurit, utána jön maga a mintavétel. Nem kellemes érzés, de kibírható. Én végig a babát figyeltem, közben magyarázták mit csinálnak. A tű még a baba közelébe se megy, a magzatburkot sem szúrják át. :)

Utána vissza sétáltam a kórterembe és 1,5-2 órát feküdni kell. Délután 2-kor már mindenkit haza is engedték.

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Ágnes1971)
2017. márc. 23. 12:13

32.


Viszont a 12. héten elvitt a mentő, és életmentő vakbélműtétem volt, tehát nekem is kicsit később volt a "12" hetes UH. Annak köszönhetjük az életünket, hogy kivételesen a Honvéd volt ügyeletes, és fogadtak. Mivel volt már nagy hasi műtétem, sehol máshol nem lett volna esélyem, ma már tudom, de az ott irdatlan profi hely, csak lestem...


Aztán a 22-23. héten kezdődtek erős görcsök, amik csak részben voltak méhösszehúzódásból. Akkor is mentő, Uzsoki. Ott két hét alatt kaptam magnéziumot, ha kellett algopyrint, bár azt magamtól is szedtem, mert mondta a dokim, hogy ilyen erős görcsök simán beindíthatják a szülést. No ott megállapították, hogy pszichés problémám van, és kiengedtek.


Ezek után az első utam a Győrfi-hez vezetett, és mondtam neki, hogy én innen addig nem megyek el, amíg meg nem mondja, mi bajom van. Hát sokáig nem kellett maradnom, 3 perc után mondta, hogy egy tök általános dolog, a gyerek nyomja a jobb vesevezetéket, és már kétszer akkora a vesém, mint kéne, mert nem ürül, irány az urológia.. Voltam az urológiai klinikán is, bár ott csak ambulánsan, egyfolytában azt mérlegelték, hogy mi a veszélyesebb, ha így hagynak, vagy ha megkatétereznek. Végül nem csináltak semmit, és a kiírt napon született meg Nándika, teljesen egészségesen.


De azért még egyszer erre rávenni már nem lehet, az tuti, most már majd szüljön a lányom legközelebb..

19. Ágnes1971 (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 23. 11:22
Te hány évesen szülted a negyediket?
18. Ágnes1971 (válaszként erre: 17. - Mgesa)
2017. márc. 23. 10:57

Szia!

Köszönöm, pont ezt tettem. :-) Tegnap bejelentkeztem a Praxishoz is, a biztonság miatt. Szombaton, pedig már többet tudok a baba korát illetően.( januárban rövid volt a ciklusom kétszer is megjött, tehát annyira nem egyértelmű a baba kora)

17. mgesa
2017. márc. 23. 10:48

Szerintem 13+2 naposan nem késő az UH, elvileg a 12-14. hét között kell elvégezni, én megvárnám őt. Ha mégsem úgy döntesz, akkor én is ajanlom Győrfi Mátyást, a Praxis magánrendelőben dolgozik.

[link]

16. Ágnes1971 (válaszként erre: 13. - Mukkancs)
2017. márc. 23. 10:20
Néhány gondolatban összefoglalnád a Chorion biopsziát?( elméletben meg van..) Bent kellett maradnod egy éjszakát? Milyen gyorsan lett eredmény? Az Uh alapján kellett menned?
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Ágnes1971)
2017. márc. 23. 08:25

:-) Minden úgy jó, ahogy van, és jó is lesz.


Győrfi Mátyásék ha jól tudom 12-en vannak testvérek... Nem azért, mintha ennek hozzánk bármi köze lenne, csak aranyos. Pláne, amikor én is annyira odáig voltam, hogy már a 4.-et várom.. :-)

14. mukkancs (válaszként erre: 12. - Ágnes1971)
2017. márc. 23. 06:46
Én a Mensmentisben voltam. Online is lehet időpontot foglalni.
13. mukkancs (válaszként erre: 10. - Ágnes1971)
2017. márc. 23. 06:45

Nem amniot csinálták, hanem Chorion biopsziát. Itt a méhlepényből vesznek mintát. Hamarabb is van eredmény. A Bajcsy kórházban csinálták meg.


Két hete történt. :(

2017. márc. 22. 14:30

Győrfi Mátyás elérhetőségét esetleg megtudnátok mondani?

szombaton a doktornő is biztos ajánl valakit. Remélem.

11. Ágnes1971 (válaszként erre: 8. - Teltzsu)
2017. márc. 22. 14:29
Hát én pár nap híján 46 éves leszek, mire megszületik...
10. Ágnes1971 (válaszként erre: 6. - Mukkancs)
2017. márc. 22. 14:27

És kellett amnio-t is végezni?

Nagyon sajnálom..

Akkor nem olyan régen történt..ugye?

9. Ágnes1971 (válaszként erre: 8. - Teltzsu)
2017. márc. 22. 14:26

Igen...Nem tervezett baba!

Van 3 egészséges: fiú is lány is okosak, szépek...

Már amint a teszt pozitív lett, tudtam: EZT A BABÁT nem fogom elvetetni...De nem akarom kísérteni a sorsot...Természetesen, ha Hajdu doktornő a 13 héten megnyugtat akkor az Ő szava SZENT.

De lehet tényleg megnézem a Mátyást!!!

8. teltzsu (válaszként erre: 4. - Ágnes1971)
2017. márc. 22. 13:37

Biztos, hogy kell az amnio? Én is 40 felett szültem, és a Hajdú doktornő megmondta, hogy ha az UH-n nem találnak semmit, egyáltalán nem kell az amnio.

Ha ok az UH és a genetikai vérvizsgálat eredménye, akkor talán 1:1500 az esélye, hogy valamit mégis benéztek, míg ha 1500 nőnél csinálnak amniot, abból 15 tuti elvetél...

2017. márc. 22. 13:31
Dr. Elekes Tibor, Rózsakert Medical Center
2017. márc. 22. 13:09
Mi februárban voltunk 12. heti genetikai uh-on Győrfi Mátyásnál. Nagyon kedves, alapos. Ha nem úgy fekszik a baba, akkor hosszabb vizsgálatot is csinál, hogy mindent pontosan meg tudjon mérni. Engem először 40 percig nézett, aztán ki kellett mennem, utána újból behívott. A tarkóredőt többször is lemérte, mert 3mm lett. Mivel egybe lett a kombinált teszttel csináltatva, magas lett Down-kórra a kockázat. Sajnos be is igazolódott a baba betegsége. :( Ennek ellenére hálás vagyok, mert előtte voltam nem fizetős uh-on is, és ott nem vették észre, hogy baj van.
5. Ágnes1971 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 22. 13:00

Valóban! Ha jól emlékszem kb 10 éve Ő volt nagyon felkapott szonográfus, és a Bartók Béla úton volt a 4D-s rendelőjük.7 éve ott rendelt a Hajdu doktornő is , Ő vizsgálta a kislányomat és dacára a 39 évemnek azt mondta ő bizony nem végeztetne amnio-t annyira tökéletes minden. Csináltattam kombinált tesztet, aminek nagyon szép lett az eredménye.

viszont mostanra felesleges a kombinált teszt, mert a korom annyira befolyásolja az eredményt(az is egy szorzó), hogy 1:5 a Down kor kockázata...Vagyis 20%...De persze én tudom, hogy nem Down-os.....:-)

4. Ágnes1971 (válaszként erre: 2. - Teltzsu)
2017. márc. 22. 12:54

Köszönöm!

Igen, hozzá szeretnék és a 13+ 2. napra kaptam is időpontot,ami már késő, de azt hiszem mindenképp lesz amniocentézis...

Most szombaton lesz nyolc hetes és akkor megyek először orvoshoz. De ő nyilván megítéli a baba pontos korát a méretek alapján és jövő hétfőn egyből bejelentkezem a 18-20. heti uh-ra...Persze közben nyomozok a privát száma után. Sztem a 13 hétben is fog látni okos dolgokat! Legalábbis bízom benn!

2017. márc. 22. 12:19

Győrfi Mátyás nekem is megmentette az életünket, amit másfél hétig az Uzsokiban bentfekve nem találtak ki, azt ő 3 perc alatt mondta meg.


Anno régen még a drága kedvenc Faludi dokim ajánlotta, azóta mindennel megkerestem, már akkor is, amikor csak magánban volt. (No jó, Faludi doki nem ajánlgatott, hanem közölte, hogy "Kicsi, mész, bekopogsz, és megmondod, a Matyinak, hogy...")Egyébként annak idején Faludi volt az országban az egyik legjobb, de hát az még az öcsém idejében volt 30 éve.. De az jelent valamit, hogy ő bízott benne. Csak sajnos már a Győrfi is igencsak a benne van a nyugdíj korban, de még én is úgy tudom, hogy pár napot van itt-ott...

2017. márc. 22. 11:49

Szia!


A következő UH-ra mindenképp Hajdú doktornőhöz menj, a legjobb az országban, amit ő nem lát, az nincs! Szerintem már most kérj időpontot a következő UH-ra.

Akit még én tudok ajánlani: Győrfi Mátyás szonográfus. Ő több helyen is dolgozik, a neten biztos találsz olyat, ami számodra közel van.

Sok sikert és jó babavárást. :)

2017. márc. 22. 11:13

A 12. heti ultrahangra szerettem volna bejelentkezni Hajdu Krisztinához...Sajnos nem volt már nála hely. Mivel 45 éves vagyok, nagyon fontos lenne, a profizmus. Őt ismerem, évekkel ezelőtt jártam nála. Sajnos a mobil számát nem adják meg...És gondolom már ezerszer megváltoztatta!

Ha ismertek jó orvost, szonográfust, kérlek osszátok meg velem! elsősorban Budapest ill a környék érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook