Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 110 mg/dl cukorszintnél milyen diétára van szükség? fórum

110 mg/dl cukorszintnél milyen diétára van szükség? (tudásbázis kérdés)


22. tien (válaszként erre: 21. - Eliananelson)
2021. szept. 2. 12:54
👍
2021. szept. 2. 08:44
Don't worry because your sugar level is not high, If we talk, about normal sugar, then usually the amount of sugar is between 70-110 when you are hungry. After half an hour of eating this quantity increase to 110-140. So just be careful not to add more sugar than this, keep on dieting and exercising daily and avoid sweets for a while.
20. tien (válaszként erre: 17. - Unom)
2021. aug. 31. 13:42
👍
19. tien (válaszként erre: 18. - Bichi)
2021. aug. 31. 13:41

Igen ,én is ebben bízom.

Ezekben az időkben ,épp elég a pajzsmirigy kontrollra mennem.

Nem hiányzik még egy komoly probléma.

Na ,de nem kívánság műsor.

18. Bichi (válaszként erre: 16. - Tien)
2021. aug. 31. 13:02
Nem tudom, hányszor volt mérve, amikor rossz lett, mert én egy műtét előtt jártam úgy, hogy éppen emelkedett volt, de mondta a műtő orvos, hogy azért ezzel jó lenne foglalkozni. Elmentem a körzetihez, aki elküldött terhelésesre, mikor megláttam, hogy 75 g cukrot kell meginni, akkor mondtam,hogy na ez kizárt (eleve nem fogyasztok cukrot), otthon mértem rendszeresen sosem volt magas, utána vérvételesre is elmentem még párszor, akkor sem. Szóval simán lehet, hogy ez csak egy egyszeri emelkedés volt...
17. unom (válaszként erre: 15. - Tien)
2021. aug. 31. 11:54

Nem tudom, szereted-e az ízesített vizeket.

Ha igen, figyelj arra, hogy a márkásakban sok a cukor, érdemesebb az áruházláncok saját márkásait venni.

Ne ijedj meg, ez még simán kezelhető laza diétával.

16. tien (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. aug. 31. 11:47
Nagyon kedves vagy , köszönöm szépen!
15. tien (válaszként erre: 14. - Unom)
2021. aug. 31. 11:46

Tervben van a vércukormérő.

Anyukámnak volt,de ki tudja hol van az már ,és hogy működik e?

Azért is tartok ettől ,mert a csalàdban volt 2 típusú cukorbeteg.

A doki is csak annyit mondott,lehet belőle gond vagy nem..

Búcsút mondhatok a Granininak ,ezt a gyümi levet ittam csak ,de igen sok benne a cukor , függetlenül mennyire drága.

Mivel vékonyka vagyok ,eddig mindent IS ehettem .

Jó lesz diétázni 😬

14. unom (válaszként erre: 1. - Tien)
2021. aug. 31. 11:08

[link]

Ez az érték éppen csak kicsit emelkedett, nem kell aggódni.

Figyelj oda a CH bevitelre, pŕobálj 160 g alatt maradni.

Érdemes venni egy vércukormérőt, a saját megnyugtatásodra.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. aug. 31. 11:01

Valójában bő fél cm vastagra nyújtom, és mire megsül, a sütőportól lesz kb. 1 cm vastag szelet.

Keleszteni nem kell! Rögtön lehet sütni.


Szoktam vacsorára a szeleteket vízszintben kiskéssel elvágni, megkenem vajjal, rá egy szelet szalámi, sajt, és be a mikróba. Majd hozzá valami paprika, uborka, akármi. Tökéletes vacsora.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Tien)
2021. aug. 31. 10:54

Valójában Guruljka fordította németből, és eredetileg kiflit, zsömlét készítettek a tésztából, sütőben sütve... majd visszakeresem a linket, mert van róla fotó is.


Én találtam ki, hogy serpenyőben sütöm belőle a kenyér-szeleteket, de a recepten nem változtattam:


- 60 dkg liszt (én 40 dkg tk. lisztet + 20 dkg fehér lisztet használok)

- 2 csomag sütőpor

- 2 dl langyos tej

- 2 dl langyos vízből, amennyit felvesz

- 2 teás kanál só

- 1 kávés kanál cukor

- 4 evő kanál olaj


A liszt-sütőpor-só-cukor szárazon össze, a langyos tejbe belekavarom az olajat, majd az előzőekhez öntöm. Elkezdem begyúrni, a langyos vízből már csak annyit, hogy a tészta ne ragadjon, de túl kemény se legyen.

3 bucit gyúrok belőle, majd elnyújtom kb. fél cm vastagra, a széleit szögletesre darabolom, és a többit kockára. A 3 buci széleit ismét csak összegyúrom, és még azokból is lesz 2-4??? szelet.


A teflon serpenyő legyen forró, vékonyan kikenni olajjal, és közepes láng!! fölött sütöm, az első oldalát beborítva, de egy kis rést hagyva. Megfordítom és már födő nélkül a másik oldalát.


Összesen nekem 16 szeletke, ez napi kettesével 8 nap. Persze ki mekkorára szeli. Ha kihűlt, a felét párosával csomagolva fagyóba teszem, a többit a normál hűtőben.

11. tien (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. aug. 30. 19:25

Szívesen venném ,ha leírnád😊

Köszönöm előre is.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Tien)
2021. aug. 30. 17:13

Pontosan pajzsmirigy alulm. miatt egy éve hogy magam sütöm a kenyeret. A liszt kétharmada teljes kiőrlésű, és csak egyharmad része fehér liszt. Nekem sütőporos receptem van.

Kenyérsütőm nincs, bevált egy serpenyőben (szeletelt kenyér módjára) készíthető sütési változat. Egyszerű és nagyszerű.

Szívesen írom a receptet, ha kéred.

9. tien (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2021. aug. 30. 14:38
👍
8. tien (válaszként erre: 7. - Imisz)
2021. aug. 30. 14:37

El sem hiszed ,mennyire örülök ennek az írásodnak!


Már mielőtt kiderült ez a kissé magasabb cukorszint ,elhatároztuk a férjemmel,hogy kenyeret fogunk sütni!


Ebben az elhatározásunkban megerősítettél!🌹

7. Imisz (válaszként erre: 3. - Tien)
2021. aug. 30. 14:20
Szia! Nem tudom van-e összefüggés (tapasztalatom szerint van), de párom cukros -2. típusú, tablettás- és ő is nagyon kenyeres :) Viszont évek óta magam sütöm a kenyeret. Nem viszem túlzásba tehát nem nevelgetek otthon kovászt csak simán élesztővel. Igaz egy egy kenyér jó 2,5-3 óra mindennel együtt, de megéri azt a kis időt. Szóval összefüggés ide vagy oda észre vettük, hogy a cukra a számára előírt célérték közelében marad bármennyi kenyeret is eszik. Jó, nem eszik eleve már annyit mint a betegség előtt, de azért nah...megeszi a magáét. Míg a boltban vettük bárhogy csökkentette az adagot -mert azért van amihez KELL a kenyér- nem voltak ilyen jó értékei. Nem tudom mik, milyen adalékok vannak a bolti kenyerekben ami emeli a cukrot, nem vagyok biztos, hogy csak a liszt a bűnös. De mondom semmi tudományos magyarázatom nincs rá, csupán saját tapasztalat.
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Tien)
2021. aug. 30. 14:18
Nincs mit:))Ha Gondolod nézegess bele Pödör Novák Réka dietetikus videóiba ,,nagyon sok jót talász érthetően ,táplálkozás témában:))Tényleg nyugodj meg,,kis odafigyelés és kész:))
5. tien (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2021. aug. 30. 14:12

Remélem valóban megelőzhető.


Nem hiányzik még a pajzsmirigy problémámhoz.


Köszönöm szépen a tanácsokat.

Kicsit megnyugodtam.

4. libikóka (válaszként erre: 3. - Tien)
2021. aug. 30. 13:30
Nem lesz gond:))nem kell mindent egyszerre letenni,Nem vagy cukros csak okosan megelőzöl:))Ahogy írtam vannak jó Ch csökk. kenyerek az (aldi ,lipóti)de biztos máshol is:))
3. tien (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2021. aug. 30. 13:24

Köszönöm szépen.

Mikor mondta a doki , kicsit megijedtem és nem kérdeztem rá a teendőkre.

Cukros üdítőt nem iszom.

A kenyérrel lesz gond ,mert imádom😁

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Tien)
2021. aug. 30. 13:18
CSak tudományoskodás nélkül:)) Nem gondolom hogy különös diéta kellene:))CSak simán odafigyelni a CH csökkentésre.Ha csak mindent ami gáz lefelezel,vagy épp kiiktatsz(üdítő,,cukor teába kávéba) ,már előbbre vagy.Kenyér,krumpli,rizs, cukor, liszt,üdítők,stb.Kenyérből is vannak jó CH csökkentettek:))Észre sem veszed és megoldod:))
1. tien
2021. aug. 30. 12:28

Ma voltam a dokinál a laborleleteimért.

Pajzsmirigy problémám van ,de nézett glükózt is.


A cukorszint 110 mg.

Határeset ,pont még a normál tartományban.

A doki azt mondta jobban örült volna egy 90 értéknek.

Az édesség tiltó listára kerül,de mit tehetnék még annak érdekében , hogy ne következzen be amitől tartok.A cukorbetegség..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook