Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ferjem vizeleteben tul magas cukorszintet mutattak ki. Milyen etrend javasolt? fórum

Ferjem vizeleteben tul magas cukorszintet mutattak ki. Milyen etrend javasolt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 29. 17:18
Van valami fejlemény a férjed állapotában?
2014. jan. 19. 18:01

Én, már előbbre írtam, hogy mit egyen addig is, amíg eljut orvoshoz. Átlagban, egy cukorbeteg, 160gr.szénhidrátot eszik naponta, illetve, annyit lehet. Nálam,ez úgy működik, hogy reggel 50gr, délben 60gr, este 50 gr.

Mindennek meg kell nézni ,hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz. példa,ha egy zsemle 30 gr,szénhidrát, akkor mellé már csak olyat szabad enni amiben nincs,vagy csak 1-5gramm van.Sovány felvágott, hús,sovány sajt. ezeket 10 dkg-ra számold.

A kenyereken is rajta van, hogy 100 gr ban mennyi a szénhidrát.ki tudod számolni, hogy mennyit ehet belőle.Tésztákon is rajta van,ezekből a durum,vagy a lassú felszívódásút lehet enni,szigorúan, csak a megadott adagig.100gr.tészta, kb.70 gr.szénhidrátot tartalmaz.Abbó nem ehet 10 dekát ebédre.Ehet nyugodtan csirkemellet, szárnyasból készült ételt,párolt húst, savanyúságot, tojást, sajtot, zölségeket, uborkát, paprikát,paradicsomot, salátát,sőt, még szalonnát is!.Ezekben 0 mennyiségű a szénhidrát.Tejet nem, mert az nagyon gyorsan megemeli a cukrot,de natúr joghurtot, kefírt lehet, túrót, tejfölt is, .A belsőségekből készült ételeket kerülni, májat, pl.mert abban van!Kóla, üdítő, cukor nem lehet!Ketchup, majonéz szintén nem!Krumplit, csak mértékkel,és rizst is, max. 5-6 dkg ot.

Ameddig nem jut el az orvoshoz, talán, ez segítség a diétában,támpontnak addig is! Sok sikert, és jó egészséget!

42. bibity (válaszként erre: 40. - Ladybug4)
2014. jan. 19. 08:33

Hát akkor jó, ha elmegy orvoshoz. Nekem kismama diabetikus étrendem van, ha az jó, akkor szívesen átküldöm. A napi szénhidrát mennyiség a férjednek szerintem több kell, mint ami abban van. Viszont ha gyógyszert vagy inzulint kap, akkor még speciálisabban étrendet fog kapni. Étkezés után és néha előtt mérjétek a cukrát. Ha nem megy magasra, és a napi szénhidrát mennyiség is megvan, az jó lenne. A vizeletében éhgyomorra vagy evés után volt cukor? Ez fontos.

amúgy az elején úgy lehetett érteni, hogy nem fog orvoshoz menni...

azért kérdezősködünk, mert a cukorbetegségnek fokozatai vannak, szóval nem mindegy, mennyire súlyos.Így nincs egy általános diéta, mert állapottól, tápláltságtól, napi mozgástól függ.

2014. jan. 19. 08:31
jellemzo az otthoni forumokra,leginkabb nem arra valaszolnak ami a kerdes.Nekem is volt egy kerdesem,de valaszul javasoltak,surgosen dobjam el a szivmukodesemhez elengedhetetlen gyogyszereket,igyak herbteakat,nana,hogy nem hallgattam rajuk,arrol nem is beszelve,sosem kerdeztem/kertem a gyogyszerezessel kapcsolatban semmit!!:))
40. Ladybug4 (válaszként erre: 39. - C6cc1a938e)
2014. jan. 19. 00:14
Diabetikus etrendhez kertem otleteket,ti pedig maris diagnozist allitotok fel. Azert mert ide irok nem azt jelenti,hogy nem megy orvoshoz. Ido mire oda bekerul. De aki azt hiszi minden ugy megy mint a TV-ben a Veszhelyzetben arrol nem tehetek. Felejtsd el,amit kerdeztem,nem fontos!
39. c6cc1a938e (válaszként erre: 38. - Ladybug4)
2014. jan. 19. 00:05
Semmi gond bébi.Legfeljebb meghal.Nem igaz?B+...valamit csinálni kell,hallod magadat miket írsz???Mozdítsátok meg a seggeteket végre,ne ide írkálj!
38. Ladybug4 (válaszként erre: 37. - Bibity)
2014. jan. 18. 21:51
Vercukormero van,ingyenes orvosi ellatas nincs. Copay van,de minimum jovedelemhez kotott. Az ingyenes orvoshoz tul "magas" a jovedelem,biztositashoz meg tul alacsony.
37. bibity (válaszként erre: 35. - Ladybug4)
2014. jan. 18. 21:22
Írtam, hogy amerikában állítólag van ingyenes sürgősségi ellátás. valahol olvastam,hogy igénybe lehet venni. egy vércukormérőt tudnátok venni?
36. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Ladybug4)
2014. jan. 18. 19:31
nagyon komoly a helyzet, sürgősen menjen orvoshoz, igen magas lehet a cukra, egyszercsak bekómál, akár vezetés közben, iszonyú nagy baj lesz
2014. jan. 18. 18:32
Nem tudok tobbet. Ennyit mondott az orvos a rutinvizsgalaton (gk vezeto) cukor van a vizeletbe menjen orvoshoz. Idopontot kell kerni,idobe telik szakorvoshoz jutni. Amerikaban vagyunk,biztositas nincs.
34. c6cc1a938e (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2014. jan. 18. 17:44
Tuti bőven 10felett van.Azt írta túl magas...Lehet,hogy tényleg el fog szállni az anyagcsere,azt bekómál.A kórház biztos olcsóbb odakint,mint a szakrendelés...:)
33. c6cc1a938e (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. jan. 18. 17:43
Ja.A protokoll szerint.Megint más az élet,meg a gyakorlat...Babyblue...:/
32. c6cc1a938e (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. jan. 18. 17:41
Csatlakozom.Lehet dietetikus után sápogni,de tuti gyógyszerelés kell neki...:/
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Ladybug4)
2014. jan. 18. 15:56

Akkor írnál valami konkrétat?

Mennyi az a túl sok, és persze jó lenne referencia érték is. Vérvétel is volt? Akkor gondolom van ott is cukor érték, az is kellene és persze ennek a referenciája is. Így csak vaktában lövöldözünk és semmi hasznosat nem tudunk írni....

30. Ladybug4 (válaszként erre: 29. - Bibity)
2014. jan. 18. 14:05
Nem tunt el,olvas. Megkoszontem a segitseget,es koszonom az ujabb hasznos hozzaszolasokat is.
29. bibity
2014. jan. 18. 11:18
Kedves fórumindító eltűnt...
2014. jan. 17. 01:59
Hat nem tudom, en is kulfoldon elek,de mind a GP(hazi orvos),mind a vervizsgalat ingyenes,epp tegnap voltam ott,innen tudom,sot a szivmutetem is 1 honappal ezelott ingyenes volt.Persze a felso 10 ezernek nem ingyenes!:)
27. trapiti (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 22:42
Ha a vizeletben is megjelenik a cukor, az 9-10 feletti vércukrot jelent minimum.
2014. jan. 16. 15:12
Ha már a vizeletben magas cukorszintet írnak, akkor a vérben levő cukorszint is magas!Mindenféle képpen szükséges egy diabetológus kivizsgálás,és kezelés! Valahogy meg kéne oldani, hogy eljusson orvoshoz, mert így akár a munkája is veszélybe kerül, a kezeletlen cukor miatt!! A diabetológus megmondja, milyen diétát kell tartania, mennyi a napi szénhidrát bevitel amit tartania kell!
2014. jan. 16. 14:59
Nem tudom, hogy külfölfön ez,h ogy megy, meg milyen messze vannak Magyarprszágtól, de megérné haza jönni egy kivizsgálásra.
24. Zebra25 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 14:58
Attól tartok, hogyha már a vizeletben magas a cukor, akkor a vérben......nagyon magas lehet. :(
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2014. jan. 16. 14:45

Pont erre gondolok. Ha csak kicsivel haladja meg a referenciát, akkor nincs akkora gáz, mert első a diéta, de ha sokkal, akkor gyógyszer is kell.

Vércukornál ez annyit jelent, hogy ha 5,9 felső referencia, akkor 6,6 os értékig nincs gyógyszerezés, csak diéta javasolt, de ha magasabb, akkor diéta és gyógyszer is kell.

22. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ladybug4)
2014. jan. 16. 14:28

étrend? Persze, fontos


De elsősorban haladéktalan kivizsgálás cukorbetegség irányában!!!

21. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2014. jan. 16. 14:07
Ráadásként balesetveszélyes is így vezetni, hisz jön egy diabos kóma és baleset is érheti.
20. Zebra25 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 14:06

Már miért ne számítana?

El kell menni orvoshoz, mert ha nagy a baj, akkor gyógyszer kell. Egy 20-as cukorra már nem elég a diéta magában.

2014. jan. 16. 14:06
Akkor lehet, hogy cukorbeteg? Tényleg menjetek orvoshoz, akár menjetek el Magyarországra, ez nem vicc. Az említett károsodásokon kívül be is kómálhat, ha hirtelen lezuhan a vércukra, most még azt se tudja, mire kell odafigyelni... mindenképpen menjetek szakorvoshoz, minél előbb! Ha már egy orvos is azt mondja, hogy valószínű inzulin kell, akkor jobb, ha elhiszitek, hogy nem elég, amit ti tudtok kitalálni.
2014. jan. 16. 14:04

Szerintetek nem számít, hogy mennyi az a cukor, amit mértek?

Nekünk a dietikus azt mondta, hogy az első a diéta, és ha azt betartva nem javul a cukor szint, akkor jön a gyógyszer.

2014. jan. 16. 14:03
Van a neten cukorbetegek diétája.
2014. jan. 16. 14:00

Ezzel mindenképpen orvoshoz kell menni, mert Ő fogja beállítani neki a gyógyszert és az étrendet is.

A szénhidrátot nem kerülni kell, hanem egy számára megszabott mennyiséget kell fogyasztani és ügyelni kell kell a felszívódására. 5-6 alkalommal enni egy nap. Reggelire mehet a teljeskiörléső kenyé, valami húsfélével. Tízóraira mehet valami grahampogi, vagy tk keksz, mindegy, csak lassanfelszívódó legyen és diabetikus természetesen. Ebédre hús, basmati vagy barnarizs zöldséggel. Krumpli totál felejtős.

Lehet enni durumtésztát is és nokedlit, ami tk lisztből készült mondjuk.

Vacsorára szintén kenyér, persze teljeskiörléső, vagy pici rizs husival.

De ez csak egy gyors példa. De nagyon szigorúan kell venni a diétát és ügyelni kel,h ogy a cukra a jó tartományban legyen mindig és ne ingadozzon. Gyümölcsöt csak és kizárólag olyat aminek alacsony a cukortartalma és inkább csak délelőtt.

Túró is jó, mert jó a felszívódása.

Ezt komolyan kell venni, mert a látása, a hallása vagy akár valamelyik végtagja is bánhatja. Nem megijeszteni akarlak, csak tapasztalatból írom, hogy mennyien carnak a diétára, hisz szedik a gyógyszert.

2014. jan. 16. 13:57

Nekem természetes, de a korpás zsemlye az sajnos 1 db.

"trapiti"-nek és bibiti-nek 100%-ban igaza van.

A vizeletben lévő cukor az már komoly probléma.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook