Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 11 éves gyerek az apjával akar élni. Hogyan valósítható ez meg? fórum

11 éves gyerek az apjával akar élni. Hogyan valósítható ez meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
166. zakajeo
2015. nov. 27. 06:07
Erősen a mi sztorinkra hajaz egyébként.....ott pl a kommunikáció úgy nézett ki megvolt nagyon nagyon sokáig és kb derült égből villámcsapásként lett beadva a gyerekelhelyezés megváltoztatása iránti kezdeményezés stb.....nagyon nehéz ezt kivülállóként....
165. Érdekes73 (válaszként erre: 162. - Zakajeo)
2015. nov. 26. 21:39
Először kommunikálni kéne a szülőknek és nem kitenni a gyereket egy felesleges jogi huzavonának teljesen alaptalanul :( Nem mellékesen meg ez szerintem nem az új asszonyra tartozik hanem a szülőkre.Minden rosszindulat nélkül ha vki annyira rossz emberismerő hogy nem veszi észre hogy egy alkeszhoz ment hozzá az vszínüleg következő alkalommal se választ mintaembert :(
164. Érdekes73 (válaszként erre: 54. - Mézes-Krémes)
2015. nov. 26. 21:05
Az eddigi infók alapján teljesen más sztori.Csak magadra vetted pedig nem a te inged...
163. zakajeo (válaszként erre: 13. - Bichi)
2015. nov. 26. 19:18
nagymértékben elég amit a gyerek mond.....igaz ő még nincs 14 de akkor is .....és nem kell nyomós indok hidd el...ez csak urban legend hogy anyától nem veszik el a gyereket ha minden rendben
162. zakajeo
2015. nov. 26. 19:15
Végig sem olvasom mert eléggé össze vagyok törve...az elejét olvastam amiket irsz...simán meg tudom neked mondani mit csinálj hogy elvedd az anyától a gyerekét még ügyvédet is tudok aki hajlandó ezt végigcsinálni.....eszméletlen profi vagyok benne....nem te vagy az exem neje véletlenül? nyilván nem ez keserű poén akart lenni.....borzasztóan szeretném most az anyukát megkérdezni ő mit gondol erről....és a védőnőt pl hogy oviban suliban milyen a gyerek állapota...a tanárokat,a gyermekjólétit stb....nagyon kíváncsi lennék ki mit mond mert ezt te irtad le....nem a párod aki a gyerek apja hanem te...
161. Magdalénia (válaszként erre: 158. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 19:02
Hát igen, az erős kifejezés, hogy jó szülő. :)
2015. nov. 26. 19:00

Megérne egy fórumtémát a pia, bár azok, akik isznak, nem valószínű, hogy bevallanák. Akár férfiak, akár nők.


Szerintem az első poharat akkor követi a második, ha izlik és oldja a delikvens gátlásait, feldobja.

Erre némely ember alkoholizmusig issza magát.


Én fizikailag is allergiás vagyok az alkoholra, még fiatalon sem szerettem a szagát sem.

Mondhatnám, hogy gyűlölöm a piás embert, de inkább értetlenül szemlélem és egy nagy kérdőjel vagyok irányukban.

159. 76c87e32e1 (válaszként erre: 156. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:48
A témáról már minden csontot lerágtunk, a fórumindító pedig elvan a saját életében, biztos meg fogják oldani a problémákat együtt. :)
158. 76c87e32e1 (válaszként erre: 155. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:47

Attól még, hogy nem reggeltől estig iszik, ugyanolyan felelőtlen és rossz szülő, ha akkor iszik, részegségig, mert ugye az alkoholista nem két korty pálinkát vagy egy pohár bort iszik meg egy nap, amikor a gyerekével van.

Biztos békés, egyszerű emberkék, nem mindenki válik a piától agresszívvá, attól még nem elfogadható egy szülőtől sem. Lehet, meg sem hallaná, ha a szomszéd szobában baja esne a gyereknek, vagy nem tudna segíteni.


Attól még lehet egy alkoholista szülőt szeretni, mint ahogy egy antialkoholistát nem szeretni, de ne mondjuk már az ilyenekre, hogy jó szülők...

157. csikil4ny (válaszként erre: 155. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:42
Meg vannak akik más mankót használnak, valamiért kell valami szer ami tompít, vagy lelkesít. Én nem tudom megérteni, ilyen alapon mindenki ihatna.
2015. nov. 26. 18:42
Azt hiszem már nagyon elkanyarodtam a témától. Bocsánat! :)
155. Magdalénia (válaszként erre: 152. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 18:37
Nem minden piás iszik reggeltől estig. Sőt inkább vannak az esti ivók, vagy a zugivók.
154. Magdalénia (válaszként erre: 150. - Csikil4ny)
2015. nov. 26. 18:33

Én sem találnék jobb szót, hogy bonyolult.

A munka miatt munkaidőben tiszták, aztán beindulnak. Néha még a környezet sem tudja.

153. csikil4ny (válaszként erre: 152. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 18:27

Hát valahogy én sem, állandó piafelhőben s ahogy írod megváltozott érzékeléssel... Ez egy olyan dolog amit én ebben az életemben nem fogok megérteni - nem iszok alkoholt, csak nagyon-nagyon ritkán és csak amennyit nagyon muszáj, egyszerűen semmilyen pozitív hatását nem éreztem egy fajtának sem...


Ez az élet, alkalmazkodni kell, van aki bírja a strapát, van aki meg nem. Az idő és az elfogadás ami segít.

152. 76c87e32e1 (válaszként erre: 150. - Csikil4ny)
2015. nov. 26. 18:20
Én azt is el tudom képzelni, hogy sem nagy passzivitást, sem agresszivitást nem mutatnak, éldegélnek együtt, és az itallal is. De attól még nem tartom ezeket jó szülőknek. Piásan semmit nem érzékelsz, értékelsz a megfelelő, valós szinten.
151. 76c87e32e1 (válaszként erre: 148. - Csikil4ny)
2015. nov. 26. 18:17
Nem arra értettem, hogy rögtön új kapcsolata lenne valakinek válás után vagy nem. Hanem arra, ha válás után pár hónapra két ember szünetelhetne egymásból, sokkal higgadtabban kezelnék a megoldandó problémákat, feladatokat. De ha közös gyerek van, nem tehetik meg, hogy válás után ne beszéljenek, találkozzanak, és mivel bennük van még az indulat, nehezen tűrtöztetik magukat.
150. csikil4ny (válaszként erre: 145. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:17
Ez azért bonyolultabb történet, a sérelmekről valószínű nem beszél. Az alkoholizmus betegség, ha nem is szenved tőle az aktív tag, szenved a család (ha passzív lesz tőle az alkoholista akkor attól, ha meg agresszív akkor meg attól).
149. 76c87e32e1 (válaszként erre: 147. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:15
Egyáltalán nem elképzelhetetlen, de attól még nem tartok jó szülőnek egy alkoholistát, mert szereti a gyerekét és a gyerek is őt. :) A legtöbb gyerek, akármilyen is a szülője, szereti, főleg amíg még kisgyerek. És nyilván nagyon kevés szülő mondja azt, bárhogyan is bánik a gyerekével, hogy nem szereti.
148. csikil4ny (válaszként erre: 144. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 18:13

Nem kötelező rögtön fejest ugrani az újabb kapcsolatba! Igenis idő kell míg az emberben letisztulnak a dolgok, csak sajnos ezt sokan fel se fogják, évekig sincs értelme nyalogatni a sebeket.


Így igaz, a legfontosabb a történetben a gyerek kell legyen. Ahhoz, hogy ne sérüljön szükséges, hogy az apa és az anya is lelkileg talpraálljon, ez marad el sok esetben. Ma már nem szégyen szaksegítséget kérni!

147. Magdalénia (válaszként erre: 146. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 18:07

Nem is meggyőzni akarlak, csak a való életből merítettem.

Ez nem az az eset, hogy "akit vernek, az is szereti a szüleit".


Persze, hogy ez nekünk elképzelhetetlen, de van ilyen is.

146. 76c87e32e1 (válaszként erre: 145. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 18:01
A legtöbb gyerek, akit vernek, az is szereti a szüleit. Engem nem tudsz meggyőzni, hogy egy alkoholista szülő jó is lehet. Bepiálva én is mindenkit szeretek és kedves vagyok, szép az élet és könnyű, semmire nincs gondom, szarok a világra. :) Nyilván azért a piát jobban szerették a gyereknél, és szerencséjük, hogy nem adódott olyan vészhelyzet, amiben józanul kellett volna azonnal cselekedni.
145. Magdalénia (válaszként erre: 140. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 17:52

Mivel nem tudom magam beleképzelni, így nem a magam tapasztalatlanságára koncentrálok, hanem ismert esetekre, a környezetemben.

Pl.van egy barátnőm, aki gyerekként alkoholista szülők gyereke volt, de annyi szeretet kapott tőlük, hogy hálás szívvel gondol rájuk. Meg merem kockáztatni, hogy több szeretetet kapott, mint némelyik gyerek, aki normál családban él. Ráadásul az apa csak nevelőapa volt.

Fura dolgok vannak ám!


Az hogy mi a szeretet fogalma, elég tág dolog, de őt soha nem bántották verbálisan, sem tettlegesen.

Ő nem lett alkoholista, nagycsaládos anyuka lett.

144. 76c87e32e1 (válaszként erre: 143. - Csikil4ny)
2015. nov. 26. 17:46
Nem is az a lényeg, ki kezdeményezi vagy miért válnak el, ez két ember magánügye. Azt sem lehet elvárni, hogy jóban legyenek utána, pláne barátok. Ha nem lenne közös gyerek, mindegyik menne a maga útján, nem is kéne beszélniük sem soha. De mivel arra sincs idő válás után, hogy kicsit magukban legyenek, feldolgozni a szakítást, lehiggadni, ezért érthető, ha elszabadulnak az indulatok és mennek a viták.
143. csikil4ny (válaszként erre: 142. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 17:17

Nem tudom, nem olvastam még olyan statisztikát, hogy melyik nem kezdeményezi inkább a válást. A környezetemben - hirtelen összeszámoltam 15 válásból - csak mi váltunk nem megcsalás következtében és a kezdeményezés fele-fele arányú. Azt nem tudom, hogy hányan élnek rossz házasságban, van aki nagyon jól titkolja...


Meg ahogy az is igaz, hogy sok nő is inkább vállalja a jól megszokott, biztonságos rosszat, minthogy kilépjen.

142. 76c87e32e1 (válaszként erre: 141. - Csikil4ny)
2015. nov. 26. 17:10

Lehet ilyen szigorúnak is lenni, de azért egy normális férfitől érthető, ha padlót fog, hogy hirtelenjében csak hetente vagy kéthetente láthatja a gyerekét, azt sem úgy, mint korábban. Én megértem ezt is, bár sajnálatos módon sokkal gyakoribb, hogy egy férfi a gyerektől is válik, és még ha eleinte megy is érte, idővel eltávolodik.


Az is szerintem gyakoribb, hogy a nők döntenek a válás mellett, sok férfi még rossz házasságot is bevállalna élete végéig, csak maradjon a megszokott közegben, családban.

141. csikil4ny (válaszként erre: 140. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 17:05
Nem a családi környezet hiányzik, hanem a bejárónő. Amíg a nő háztartást vezet, addig ez a rész ki van pipálva, viszont ez hozzátartozik az egyedülléthez. A családi környezet már eleve hibás, ha kilépnek belőle...
140. 76c87e32e1 (válaszként erre: 138. - Magdalénia)
2015. nov. 26. 16:50

De nyilván a gyerek biztonsága fontosabb annál, hogy lojális legyél egy alkoholistához. Szerinted ha az exférjed alkoholista lenne és sírna, ne vedd el a gyereket, az meghatna téged?

Én nem hiszem, hogy egy alkoholistát jó szülőnek lehetne nevezni, már csak azért sem, mert alkohol hatása alatt nem normális az ítélőképessége, sem a reakcióideje, könnyen veszélybe sordohatja a gyereket és önmagát is. De ez más téma. :)


Én ugyanúgy nem gondolom jogosnak egy nő egyoldalú bírálatát az exférje ellen, mint egy férjét az exneje ellen.


Váláskor általában ugyanaz jellemző az emberekre bizonyos szinten. A nő nem tudja igazán átérezni, hogy egy férfinak milyen nagy törés lehet, ha a gyereket ritkábban látja, mert míg együtt éltek, akkor is oroszlánrészt a nő vállalt a gyereknevelésben, foglalkozásban. A férfiaknak nemcsak a gyerek szokott hiányozni, hanem a családi közeg is, sokkal nehezebben bírják egyedül például, mint a nők.


A férfiak pedig nem mérik fel reálisan, hogy milyen költségekkel jár a gyerek, a gyerektartás összege ellen szoktak lázadozni, pedig ha leülnének összeszámolni, mennyibe kerül egy gyereknek a napi kaja, a ruhák, cipők, amiket folyamatosan venni kell, mert kinövi, a nyári táborok, az iskolai költségek, rájönnének, hogy az átlagos gyerektartási összegek meg sem közelítik ezeknek a felét. A másik, amiért megy a balhé, a láthatás, miért nem lehetnek ugyanannyit a gyerekkel. Néha megkérdezem egy-egy ilyen férfitől, te tényleg be tudnád vállalni, hogy reggel viszed az oviba, utána délután 4-5 körül már érte mész, főzöl neki, foglalkozol vele, játszótérre viszed, fürdeted minden nap, táppénzre mész, ha beteg stb.? Erre felelik, hogy hát nem, neki nem olyan a munkája, hogy délután már vége, de megoldaná bébiszitterrel, nagymamával. Mondom, akkor nem jobb már a gyereknek, ha ebben az időben az anyjával van inkább? Ja, hát igen. Akkor??

2015. nov. 26. 16:44
El se tudnam kepzelni, hogy elvegyem egy masik anyatol a gyermeket.
138. Magdalénia (válaszként erre: 136. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 16:38

Amikor a válás előtt józanul sír, zokog az asszony, hogy ne vidd el a gyereket, mert abba beleőrülök, belehalok, akkor a férfi sem tudja, hogy merre szakadjon. Pláne, ha otthagy mindent és inkább albérletbe megy.

Nem vagyunk egyformák és ebben sem a lustaság, vagy a nemakarás döntött, hanem a másik iránti lojalitás, amit éppen számon kérsz másoktól.


Megjegyzem, hogy nem minden piás rossz apa, vagy anya. Hogy nem a gyerek javára válik, az viszont biztos.


Mivel nő vagyok és anya, el sem tudom képzelni, hogy ne én neveljem a gyerekeimet. Szerencsére azt meg pláne nem, hogy piás lenne az apjuk. :)

137. 76c87e32e1 (válaszként erre: 136. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 16:18
És ez a minimum, amit megtennék, nem az lenne a "minden", hogy hát hagyom a dolgokat, nem látom, és max. szidom az exet.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook