Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 fontos fogyásom és a kiegyensúlyozott életem megvalósításának története fórum

100 fontos fogyásom és a kiegyensúlyozott életem megvalósításának története (beszélgetős fórum)


1 2
20. Magdi985 (válaszként erre: 18. - Magdi985)
2020. júl. 15. 14:31
Fordítva, igen :)
19. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. júl. 15. 14:30
Én meg mindig a kilóba zavarodok bele (sokáig nem metrikus rendszeres országban éltem), de 1 kiló az kábé 2,2 font. Ahhoz, hogy az ember évi 4-5 kilót hízzon, nem kell drasztikusan sokkal többet ennie és nem is annyira feltűnő eleinte.
18. Magdi985 (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. júl. 15. 14:29
1 font kb 2 kg.
17. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 14. - Magdi985)
2020. júl. 15. 14:25
De, ha folyton ennyi pluszban vagy, akkor szépen, lassan hízol. Ha ennyi a deficited, akkor meg szépen, lassan fogysz.
16. Lávli* (válaszként erre: 15. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 14:25

😂

Nem tudom a váltószámot font és kiló között, de az biztos, hogy 3000 kalória olyan könnyen összejön, hogy sokan nem is gondolnák.

Egyrészt eleve a nagy mennyiségek reggeli ebéd vacsi miatt, aztán kis ez, kis az, Hipp hopp megvan az a 3000, hidd el. Aztán elég lenne a fele is.

15. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2020. júl. 15. 14:21
Bocsánat, a mozgás elmaradása miatt valamivel több volt a plusz, de azért nem napi 3000. 1 font az 3500 kalóriányi pluszból jön össze, akkor 10 év alatt 3 tonnát híztam volna, akkor azért már ismernétek a Blikk címlapjáról :-D
2020. júl. 15. 14:15
A heti + 400 kalória, az egy vasárnapi sütemény. Egy szelet sütemény. Attól senki nem hízik el, de még a napi + 300-400 kalóriától sem.
13. Lávli* (válaszként erre: 12. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 14:13

Szerintem is legalább napi 3000 plusz kalória kell ennyi hízáshoz.


Mindig megmosolyogtat a fórumcím, mikor meglátom, nem a mértékegység ugrik be elsőre, hanem hogy 100szor tartottad fontosnak a fogyást :))

12. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 11. - Magdi985)
2020. júl. 15. 14:09
Semmi gondom a vitával, de miért lenne elírás?
2020. júl. 15. 12:21
Véletlenül se vitatkozni akarok, de a heti 3-400 plusz kalória nyilvánvalóan elírás....
10. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 9. - Magdi985)
2020. júl. 15. 10:29
Köszi, szerencsére mindenem rendben van :-) illetve tényleg 10 év alatt jött össze, egyenletesen, nem az történt, hogy hirtelen meghíztam. Ehhez csak ennyi kellett, hogy heti 3-400 kalóriával többet egyek, mint amennyit elégetett a kis (majd egyre nagyobb) testem.
2020. júl. 15. 10:05
Jótanács: Egy hormon panelt lehetne nézetni, mert önmagában a mozgásszegény életmód egészséges táplálkozás mellett nem szabad, hogy 45 kg plusszhoz vezessen. Nyilván “segítettek” a nagy adagok is, de ez a felesleges sok.
8. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 6. - Lávli*)
2020. júl. 15. 10:00
Köszönöm! <3
2020. júl. 15. 09:09
Szóval... a legtöbb történet azzal szokott kezdődni, hogy "egész életemben duci voltam", na, az enyém nem így kezdődik, mert életem első 30 évében semmi különösebb gondom nem volt, teljesen normális volt a kiterjedésem (nyilvan tinédzser koromban nekem is volt egy "úristen, de dagadt vagyok" korszakom, de szerencsére, nem tartott sokáig). Aztán valahogy belecsúsztam egy nem túl jó párkapcsolatba és egy elég megterhelő munkába, ami ráadásul ülőmunka is volt, úgyhogy elkezdtem szépen gyarapodni. Sokan fogadkoznak, hogy velük ilyen sosem fog megtörténni, hogy észbe kapnak, mozognak, fogyóznak, nem fognak elhízni, úgyhogy az első 10 kiló után megpróbáltam odafigyelni, de rohadtul nem ment, egyszerűen túl fáradt voltam és amúgy is, minden fontosabb volt, mint a súlyom és a kinézetem. Azt gondolom, hogy sajnos, van ilyen, amikor az ember nem tud "uralkodni" magán, de sosem késő újratervezni. Eleve nem vagyok beszólogatós ember, de feleslegesnek tartom, ha valaki azért bánt valakit, mert túlsúlyos - a túlsúlyos ember tisztában van ezzel a ténnyel és biztosan nem egy, nem két rossz percet okozott neki, és biztosan nincs arra szüksége, hogy leigénytelendagadtdisznózzuk. Segíteni mindig konstruktívabb, mint rombolni egy eleve sérült lelket, de ehhez kell némi önfegyelem, sajnos úgy vagyunk mi emberek beállítva, hogy bizonyos esetekben jól esik, ha gonoszkodhatunk másokkal - pláne ismeretlenekkel, tét nélkül. Visszatérve hozzám, én nagyjából évente 4-5 kilót híztam, ami sok év távlatában lett sok, napi, heti szinten nyilván fel sem tűnt. Egyébként leginkább a mozgásszegény életmód tett be meg az, hogy egyre nagyobb adagokat fogyasztottam, egyre későbbi időpontokban. Annyiból "béna" az egész, hogy amúgy nem eszem egészségtelen ételeket, sem a nehéz magyaros kosztért nem vagyok oda, sem az édes ízért. Halvány fogalmam nincs, hogy mikor ettem utoljára rántott ételt vagy süteményt, de nem is vágyom rájuk.
6. Lávli* (válaszként erre: 5. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 08:30

Nem kerülte el a figyelmemet, hogy eltelt már egy hónap :)

Kitartást és sikert kívánok, és tényleg érdekel az Út, amit megjársz :)

5. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. júl. 15. 08:24
Nekem csak egy üres pincém van :-) De abszolút értem, hogy miről beszélsz, úgyhogy addig nem is akartam megnyitni ezt a fórumot, amíg nem telt el már egy kiegyenSÚLYozottabb időszak az életemben.
4. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 2. - 6b72794f68)
2020. júl. 15. 08:14
Köszi :-)
2020. júl. 15. 05:53
Sikertörténetet boldogan olvasnék, időnként képekkel spékelve pláne, a fogadkozós, mitettemma és micsúszottbehirtelenestepedignemisakartam demajdegyszerbiztoslefogyok írásokkal már tele a padlás is meg a kémény is.
2020. júl. 15. 04:36
Hajrá!😊 Sikerülni fog! 😉
2020. júl. 14. 23:47
Sziasztok! Sok minden történt velem az elmúlt évtizedben, klassz is, vacak is, de igyekeztem mindenből okulni. Az egyik nem annyira klassz dolog, hogy sikerült magamra szednem 100 fontot (ez nagyjából 45 kiló, de nekem egyszerűbb fonttal számolni, úgyhogy maradnék is annál), illetve egy nagy rakás lelki probléma is társult hozzá (nem vészesek, de ne próbáljátok ki őket!). Mindenesetre, most, hogy betöltöttem a negyvenet pár hónapja, azt hiszem, hogy ideje, hogy a következő negyvenet csuda klasszul töltsem. Ha valaki szeretne csatlakozni, akkor nagyon fogok örülni; igyekszem mindent megosztani, legyen szó fogyókúráról, lélekápolásról vagy a kenceficékről - sajnos, függő vagyok :-) Holnap megírom, hogy hogy telt az első hónap és mit sikerült elérnem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook