Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 éves és még mindig anyával alszik fórum

10 éves és még mindig anyával alszik (beszélgetős fórum)


125. Zamila
2015. febr. 20. 12:08
A legrizikósabb az amikor az anya nem veszi észre azokat a jeleket,hogy a férjének ez a helyzet nem éppen ideális...mert azért nagyon sokan hajlamosak tényleg nem figyelni erre,hisz úgy gondolják,hogy ők anyák,tehát ez teljesen természetes,csak azt elfelejtik,hogy a férjük egy nőt vett el,nem egy anyát,és ha a kettő együtt nincs szinkronba,az azért elég gáz.És már most írom,senki ne vegye ezt magára,nem másról írok,hanem kizárólag saját magamról.
124. spinneli (válaszként erre: 120. - Trapiti)
2015. febr. 20. 12:03

Pont ugyanezt írtam lentebb.

:)

2015. febr. 20. 12:03

Én nem tudnék/tudok úgy gyereket nevelni/gondozni, hogy azon aggódom, hogy bizonyos dolgokban elkapatom, és lehet, hogy majd egyszer emiatt rossz lesz nekünk.

Egyrészt szerintem semmi nem garantálja, hogy ha kielégíted (nyilván ésszerű határokon belül, és a magad örömére is) a gyerek igényeit, akkor kötelezően később rossz lesz a családnak, másrészt én hiszek abban, hogy az a gyerek lesz érzelmileg kiegyensúlyozottabb, aki azt tanulja meg, hogy az igényeire válaszolnak, megértéssel kezelik, és elfogadják.

A legtöbb dolog szerintem azon múlik, hogy a szülők mennyire tudják helyén kezelni a gyerek habitusát, és mennyit tudnak arról a korszakról, amiben a gyerek van.

Pl. lehet szoktatgatni a 11 hónapost a bilizésre, de sok értelme nincsen, mert nem elég érett hozzá az idegrendszere.


Az általam vallott dolgokban természetesen benne van, hogy emiatt esetleg nehezebb lesz a fiammal, mint azokkal, akiket kezdetektől szoktattak valamire, de én még a nehézségek ellenére ezt látom a számunkra jobb útnak.


Bocs, kicsit eltértem a témától.

122. trapiti (válaszként erre: 118. - Globus)
2015. febr. 20. 12:01

10 évessel egy lakásban is rizikós :)

De szerintem egy 10 éves már kell hogy tudjon annyit a világról hogy ha hall is valamit akkor sem áll oda megkérdezni anyut hogy mit csinál.


Azt én nehezen tudom elképzelni, hogy a gyerek közben ott aludjon mellettünk, de gondolom sokakat nem zavar. Hála Istennek nem egy minigarzonban élünk, úgyhogy meg tudjuk oldani hogy ne közvetlenül a gyerek mellett történjen. Viszont az nem kizárt hogy meghalljon valamit, és nem szoktunk bezárkózni sem. 7 éves múlt, van fogalma róla hogy mi történhet és tapintatosan kezeli a helyzetet :) Olyan már volt hogy hallottam hogy épp felébredt, de nem állt oda szájat tátani az ajtóba :)

121. bowie (válaszként erre: 118. - Globus)
2015. febr. 20. 11:58

mondjuk, halkan jegyzem meg, h mi tesómmal egy szobában aludtunk anno anyámékkal, mikor építkeztek, és addig a mamáméknál laktunk 4en. Nincsen emlékem arról, h hallottam volna őket.

Miután átköltöztünk a 150 nm-es kertes házba, a gyerek szobát szerintem direkt helyezték a ház másik végébe, 1986-ban(!), már akkor gondoltak erre...:DD Na onnantól kezdve bizony hallottam őket olykor...:DDD úgyhogy a kertes ház se garancia..:DD

120. trapiti (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2015. febr. 20. 11:58
Lehet, de szerintem annyira nem tragikus a dolog, egy 10 évessel már lehet beszélni, és alapvetően a szülő jelöli ki a határokat jó esetben. "Kisfiam, elég nagy vagy már, lassan szeretném ha a szobádban aludnál." Ennyi :)
119. trapiti (válaszként erre: 113. - Egypt)
2015. febr. 20. 11:55

Ezért írtam hogy figyelni kell hogy a helyzet mindenkinek megfelel-e.


Nekem is van olyan ismerősöm - volt egyetemi szobatársam - aki nem tudott egyedül aludni egy szobában, mert annyira megszokta hogy a testvére ott van mindig a szobában. Akkor a testvéreket is külön szobában kell altani mert máskülünben később kínlódni fognak?

Példa meg ellenpélda is mindenre van...

Az ismerősöd esetében szerintem nem önmagában az együttalvás volt a gond, hanem hogy tovább állt fenn a helyzet mint ameddig az mindkettőnek jó volt...

118. globus (válaszként erre: 116. - Bowie)
2015. febr. 20. 11:55
Azért 10 évessel egy ágyban már rizikósabb :) Lehet, megkérdezi, hogy anya, most tornázol? :D
117. spinneli (válaszként erre: 89. - Trapiti)
2015. febr. 20. 11:53

Kétségbeesettnek nekem sem tűnik, de szerintem inkább megszüntetné már ezt a helyzetet...

Na, majd ők tudják.

:)

116. bowie (válaszként erre: 114. - Gribedli***)
2015. febr. 20. 11:53
Hát de nem? :D Most akkor aki garzonban lakik és úgy van neki egy gyereke? :O Azok mind betegek, ha szexelni mernek? Nem látok sok különbséget abban, hogy mondjuk 70 centivel van arrébb a gyerek, vagy 1 méter 30centivel...
115. spinneli (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2015. febr. 20. 11:51

Jaj igen, ami nem fekete az fehér, egyértelmű.


:)

114. gribedli*** (válaszként erre: 112. - Bowie)
2015. febr. 20. 11:50

Te kis perverz!

:D

A másikkal egyetértek, régen mindenki egy szobában és egy ágyban aludt kicsik és nagyok és mindenkinek jó volt így

113. egypt (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2015. febr. 20. 11:47
Én tudok erre ellenpéldát. Egy hoxás ismerősöm felnőtt koráig az anyukájával aludt, mert így szoktatta, és később sokat kínlódott emiatt, mert egyedül egyszerűn sehol nem tudott elaludni és az anyukáját hibáztatta emiatt. Szóval előfordul ilyen is.
112. bowie
2015. febr. 20. 11:44

Hát..én nem tartom magam betegnek, de én bizony szexelek a hálószobában olyankor, amikor alszik a gyerek. Ugyan nem egy ágyban alszunk, de a kiságya oda van tolva az ágyunkhoz.

Nem értem mi ezen a beteges...komolyan. Régen 10en laktak egy szobába és születtek gyerekek, nem ettől lettek lelkileg roncsok.

Ha a gyerek fölébred a hangokra, akkor az fölébred rá a másik szobában is. Mondjuk kertes házban lakunk, ott nyilván más ez, de nekem ne mondja senki, hogy mondjuk aki panelben lakik 20 éven keresztül párnát szorít a fejére, vagy soha fel nem sóhajt hangosabban, mert mi van ha a gyerek meghallja.

Ja. Simán szexelünk a gyerekszobában is, vagy a fürdőben, vagy a konyhában, de én nem rángatom ki az embert a szobából csak, mert ott alszik a gyerek. Bár akkor lehet az lenne az egészséges, ha kihúznám a kiságyat a konyhába pl..:)))

111. trapiti (válaszként erre: 109. - Trapiti)
2015. febr. 20. 11:40
Azt a mai napig észreveszem, hogy ha átjön hajnalban és együtt ébredünk reggel, akkor sokkal könnyebben indul a nap. Amikor nem jön át én kelek fel előbb, utána ébresztem őt, sokkal morcosabb, nyűgösebb.
110. andi6020 (válaszként erre: 109. - Trapiti)
2015. febr. 20. 11:37
Lájk
109. trapiti (válaszként erre: 104. - 388b941089)
2015. febr. 20. 11:35

Issza meg a levét??? Szerintem egy csomó pozitív hatása van, mint ahogyan a fórumindító is leírja. Pl. egy csomót tudnak meghitten beszélgetni.

Amikor én kettesben maradtam a gyerekkel nagyon jó volt nekem is és neki is hogy együtt aludtunk. Biztonságot adott mindkettőnknek, sokkal nyugodtabbak derűsebbek voltak a reggelek stb.


Szerintem ha valaki azt állítja hogy jó neki, akkor jó neki. Feltételezhetően nemcsak egyféleképpen lehet úgy élni hogy az ember jól érezze magát... és nemcsak úgy ahogyan te élsz ;)

108. apenta
2015. febr. 20. 11:34
nekem a fiam 10 éves koráig a lányom 11 éves koráig velem aludtak. persze a lányom csak azután hogy a fiam már nem jött át. most 12 a lányom és már ha kérem sem nagyon akar velem aludni:) én élveztem és szerintem semmi rossz nem volt benne. ott szuszogott mellettem...jó volt.ja teljesen egészséges gyerekek lettek.
107. 388b941089 (válaszként erre: 105. - 6ec25708bf)
2015. febr. 20. 11:33
Nem kell velem foglalkozni.:)
106. gribedli*** (válaszként erre: 102. - 6b006fc769)
2015. febr. 20. 11:26

Az enyémek ritkán betegek annyira, hogy mellettük virrasszak, de amikor lázasak, úgy csinálom, hogy beállítom magamnak az ébresztôt 3-4 óránkénti ébresztésre, addig úgysem adhatok nekik újra gyógyszert és jó alkalom arra, hogy ellenôrizzem, hogy mennyire lázasak még, betakarjam, kitakarjam, stb. Ha hánynak, akkor úgyis egybôl hallom, természetesen ugrom is fel. Volt is rá példa, hogy mindhárman egyszerre voltak betegek és 2-3 hányás megvolt 1 éjjel leforgása alatt, na akkor speciel vissza se feküdtem, hanem 2 hányás között levittem a koszos cuccokat mosni meg bedobtam egy redbullt...


De másnap kipihentem. Most viszont pluszban örülök, hogy a 2 kis csaj együtt alszik, mert ha valami történne, egymásra is felébrednek és szirénáznak, szóval ettôl a részétôl nem tartok, hogy nem venném észre, ha baj van.

105. 6ec25708bf (válaszként erre: 84. - Fincsi5)
2015. febr. 20. 11:25
Köszönöm, hogy megértetted, hogy mit akarok kérdezni valójában. Ezt az okos, cinikus Vanessat meg nem lehet letiltani? Kicsit destruktív a csaj és ha nem érdekli a fórum, vagy csak gúnyolódni tud, akkor nem kell ilyen fórumokra följönni.
104. 388b941089 (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2015. febr. 20. 11:24
Persze, hogy érezheti másként, de ennek a másként való érzésnek issza most meg a levét. Változtatni időben kellett volna, amikor még könnyebb lett volna. Aki azt mondja, hogy így jó neki, az feltételezhetően csak magát nyugatja és ámítja, amit mi sem bizonyít jobban, mint a fórumindító segítségkérő témaindítása.
103. trapiti (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2015. febr. 20. 11:16

Szerintem pedig nyilvánvalóan náluk mindenkinek jól esett ez így, és ezzel semmi gond nincsen. Mint ahogyan azzal sem ha kezd sok lenni és emiatt változtatnak a helyzeten.


Ugyanezeket az okosságokat kaptam én is, miszerint határozottan ki kellett volna tiltanom a 4 évest az ágyamból. És csodák csodája akkor is és most is úgy vannak a dolgok ahogyan nekünk jó. Attól hogy neked az a jó ha mindig külön van tőled a gyerek, mert neked nyűg ha ott van, más még érezheti másként...

102. 6b006fc769 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2015. febr. 20. 11:15
Őszintén megmondom, hogy amikor beteg, akkor semmiképp nem hagyom egyedül aludni, mert tudni akarom, hogy mi van vele. Mondjuk amúgy is velünk alszik legtöbbször. Szex persze nem olyankor van:))
2015. febr. 20. 11:13
Patkolom= parkolom
100. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Andi6020)
2015. febr. 20. 11:12
Igen, a férjem horkolása is zavar, de ôt álmában meglökdösöm és úgy csinálok, mintha nem direkt csináltam volna:)))) mondjuk az orrtapasszal tök jó eredményeket ért el, néha fel sem ébredek rá. De ha megfázik, már este készítem is a vendégszobát és vonulok oda. Mi is nappal leginkább, ezért nem értem, hogy miért gondolja mindenki, hogy a gyerek éjjel ebben akadályoz minden párt. Mi már a gyerekek elôtt is nappali "turnusosok" voltunk. Én emiatt is tartom a jó viszonyt anyóssal, jól lepatkolom nála a pereputtyot, mindenkinek van nagyizós napja, beosztva, ô meg élvezi is:D
99. 388b941089 (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2015. febr. 20. 10:58
Pontosan azért, hogy ez a hülye helyzet, amibe belekeveredett a kérdező és a családja, ne alakuljon ki. Persze, hogy cuki meg édes, meg aranyos, ha ott van a gyerek, de egy idő után már nyűg mindenkinek. Nem fértek el, rugdos, forgolódik, apuka horkol és még rengeteg más tényező is felvetődik ugye.
98. gribedli*** (válaszként erre: 66. - 6ec25708bf)
2015. febr. 20. 10:51
Tehát a férjed másik szobában alszik, te meg a gyerekekkel? Nézd, ha nektek így jó, nem is kell megkérdezned mások véleményét errôl, tégy, ahogy jónak látod! De ha te most úgy érzed, hogy emiatt esetleg kiesik a kontroll a kezedbôl, akkor itt az ideje, hogy a fiúk a saját szobájukba menjenek aludni. A pici baba mellett amúgy is kevesebbet fogsz aludni, a férjed meg szinte önállósítja majd magát és nem fog besegíteni semmibe. Mi a véleménye a szituációról? Ô semmit nem mond a srácoknak? Mert neki is kellene mondania, nemcsak neked.
97. trapiti (válaszként erre: 94. - 388b941089)
2015. febr. 20. 10:50

Kár ezt ennyire túldramatizálni, nem fog örökre ott maradni. Amikor én anno a 4 éves gyerekemnek megengedtem hogy állandóra átköltözzön mellém, ugyanezzel fenyegettek sokan, hogy majd nem tudom leszoktatni róla. Nem is kellett, ahogyan változott a helyzet, alkalmazkodott ő is, mi is.

A kérdezőnél születik a következő gyerek, a 10 éves nagyfiú szinte biztosan magától fog átköltözni. A 6 évesre nem vennék mérget, szerintem ő még inkább ragaszkodni fog az anyukájához amiatt hogy ott az új tesó.


És miért kellett volna a 4 éves visszaparancsolni az ágyába ha mindenkinek jól esett és sokat jelentett az együttalvás? Csak azért mert másoknak ez az elképzelése a gyereknevelséről, szerintem nem...

96. andi6020 (válaszként erre: 81. - 388b941089)
2015. febr. 20. 10:45
Megoldják, gondolom. Kénytelenek lesznek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook