Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 éves és még mindig anyával alszik fórum

10 éves és még mindig anyával alszik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
245. bowie (válaszként erre: 244. - Spinneli)
2015. febr. 22. 10:51

Ez oké, de ha egy 8-10 éves, akinek másnap suli van, nem alszik este 11kor, az megint felvet bizonyos problémákat..:D

Meg is zavarodnék, ha a gyerekeim este 11kor még akcióznának.

244. spinneli (válaszként erre: 236. - 388b941089)
2015. febr. 22. 09:46

Az esti szertartásnak szerintem is sok jelentősége vna, nemcsak azért, mert a gyereknek többet kell fizikailag aludnia/pihennie, mint egy felnőttnek, hanem azért, mert akkor érzi magát biztonságban, ha tudja a dolgok menetét, keretét-ezt a szülőknek kell biztosítania.

Egy bizonyos kor után persze belefér néha rugalmasság is ezen a téren (pl. egy 10 éves ha nem akar ne feküdjön le a szokott időben szilveszterkor pl.) de szerintem jó, ha van egy csapásirány.

Na meg igen, ha a gyerek elfekszik, akkor van idő egymásra, magunkra is.

Egy kollegámék ha megfeszülnek sem tudják az 1,5 éves kislányukat 11 előtt letenni, pedig sok mindent kipróbáltak már, én meghülyülnék, ha nem lenne az az esti 1-2 óra magamra/magunkra.

243. 388b941089 (válaszként erre: 242. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 22:02
Ha állandoan a gyerek a tèma ès a gyerek körül forog a világ akkor szted nem? De van itt olyan, aki megèlte a negativ, pozitiv helyzetet is, az ö vèlemènyère biztos jobban adsz.
242. fincsi5
2015. febr. 21. 21:55

A szülők mint emberek megszűnnek. ??

Na jó .

241. 388b941089 (válaszként erre: 238. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 21:50

Ha a gyerek ejszaka is ott van a szulokkel, ill.este akkor nyilvan mindent hall amit a szulok beszelnek. Ha a gyerek van mindig a kozpontban, akkor a gyerek iranyit. A szulok mint emberek megszünnek.

14 evig volt kutyám es neki is megvolt a maga helye, nem aludt helyettunk a haloszobankban xddd

240. fincsi5 (válaszként erre: 239. - Zamila)
2015. febr. 21. 21:46
Én miért estem túlzásokba? Ne már.
239. Zamila (válaszként erre: 238. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 21:44
Ne ess túlzásokba.Mégha durván is írta le,akkor is sok igazság van abban amit Vanessa írt.
238. fincsi5 (válaszként erre: 236. - 388b941089)
2015. febr. 21. 21:39

Más, hogy a gyerek a központ és megint más, hogy a gyerek irányít!

Amúgy a " koravén " gyerek biztos nem az éjszakai alváskor értesül anyagi helyzetükről.

De, ha rendnek kell lenni, akkor rendnek kell lenni....

Amúgy kutyád van?

237. fincsi5 (válaszként erre: 236. - 388b941089)
2015. febr. 21. 21:29
:(((((((
2015. febr. 21. 18:36
A gyereknek is meg kell tanulnia h nem mindig körülötte forog a világ, nehogy már este 11-kor is a gyerek legyen a központ, amikor a felnőttekè már a terep. Vannak felnőtt tèmák amiket akkor lehet megbeszèlni mikor nincs ott a kölök. Azok a gyerekek akik túl sok időt töltenek felnőtt társaságban koravènek lesznek. Rengeteg olyat láttam már h 8-10 èves gyerek arrol beszèlt h anyukája, apukája mennyit keres stb :O egy gyereknek is tudnia kell h hol van a helye, nem a gyerek irányit.
235. Zamila (válaszként erre: 234. - Selena78)
2015. febr. 21. 17:30

Nálunk is fontos a saját tér,pont ezért van mindenkinek saját hálószobája.Mi is sajnos későn fekvő típusok vagyunk(azért sajnos mert a férjem hajnal fél 4-kor kel)hétvégén ez kb fél 2-2,hétközben már sikerült visszaszorítani 23-23.30-ra.

Amikor előző házasságomban a lányom velünk aludt,akkor mindenki lefeküdt már este 8-kor,nem volt jó,hisz én csak kínlódtam,mert akkor voltam elememben igazán.


A kérdés jogos,sztem mindegy.

234. selena78 (válaszként erre: 231. - Zamila)
2015. febr. 21. 16:25

Nálunk fontos volt a saját tér. Talán azért is, mert nekem sokáig nem volt.


Viszont én nem tudom elképzelni gyakorlatban ezt az együttalvást. Mi mindig "éjszakai" emberek voltunk, éjfél után feküdtünk, és habár nálunk a kölöknek sem kellett lefeküdnie 8-kor, azért 9-10 között csak elment aludni.


Így nem is értem, nem mindegy, hogy az én ágyamban adom az esti puszit, és kijövök, vagy a saját szobájában teszem ezt?

233. Zamila (válaszként erre: 232. - Spinneli)
2015. febr. 21. 16:19
Persze,szokás kérdése az egész.:)
232. spinneli (válaszként erre: 231. - Zamila)
2015. febr. 21. 13:44

Persze itt sok múlik a család ritmusán, meg hogy ki mit szokik meg, nálatok biztosan leredukálná ez a megoldás az időt, nálunk pl. sok minden nem fog változni e téren a külön szobával.

Csak ennyit akartam mondani.

:)

231. Zamila (válaszként erre: 230. - Spinneli)
2015. febr. 21. 13:24
Persze lenne külön akkor,egy fél szoba(amit mondjuk nappal nem tudom mire használnánk,mert nappalinak azért nagyon kicsi),mert abban van a kicsi.Tehát nem is a helyiségek száma,hanem a kényelem,hogy együtt ágyból filmezünk,ha olyanunk van,akkor beszélgetünk,szexelünk,aztán egyszer csak bealszunk,összebújva.Ez így sokkal kényelmesebb,mint mondjuk ugyanezt úgy,hogy utána vonuljunk át a másik szobába.Van annyira kényelmes az ember,hogy ha már a hálóban megvan ágyazva,akkor belefekszik,mert ugye a gyerek sem akar elaludni anélkül,hogy ott feküdnél mellette,aztán vársz-vársz,és mire ő elalszik,lehet Te is,ha nem akkor sem biztos,hogy van kedved felkelni,és átmenni a másik szobába,így szép lassan a kettesben töltött idő is leredukálódna.A férjem is olyan,hogy ha ágyat ér,és csönd van körülötte,2 perc múlva már alszik,szóval valószínű úgy telnének az estéink,hogy lefekszünk a gyerekkel,hogy elaltassuk,és ő hamarabb aludna mint a kicsi :))) Jó ez így ahogy van,mindenkinek van saját hálószobája,este 8 után mindenki azzal tölti az idejét a saját szobájában amivel akarja.Jól esik este már a csend,mert két lányom van folyamatos a csiripelés,és még mellettük van egy nimfánk,akinek be nem áll a szája(talán fiatalabban jobban bírnám,az állandó hangzavart,és azt,hogy a saját dolgaim folyamatosan háttérbe vannak szorítva),mi így alakítottuk ki az életünket,mert így mindenkinek jó,mindenkinek ugyanannyi jut anyából,és anyának is jut saját dolgaira,gondolataira,hobbijaira stb. így nincsenek feszültségek.
230. spinneli (válaszként erre: 229. - Zamila)
2015. febr. 21. 12:39

Értem, de akkor ha a gyerekekkel együtt aludnátok is lenne egy külön helyiség.

Nem keresek a kákán is csomót, hiszek abban, hogy az a jó, ami mindenkinek jó, csak a saját tapasztalataimat írtam le arról, hogy attól, mert közös a háló, még nem csorbul feltétlen a kettesben töltött idő.

Ha csak 1 szobás a lakás akkor persze más a helyzet...

229. Zamila (válaszként erre: 223. - Spinneli)
2015. febr. 21. 08:21
Nincs külön nappalink,3 szoba van.1-1 a gyerekeknek a 3. a miénk,nappal mindenki itt tévézget,itt folyik az élet,a kanapén,fotelba.Este pedig mi itt alszunk,akkor hálószobaként funkcionál.Tehát ezért van összekötve.
228. Bcicus (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 01:16
Nem, de vannak alapvető dolgok. Pl, hogy a mi szobánk a mienk és nem az övé. Persze lehet bárhol szexelni, mi is csináltuk/csináljuk sok helyen. De pl összebújva elaludni csak az ágyban tudok, az erkélykorláton nem.
227. tavasz007 (válaszként erre: 206. - Megi04)
2015. febr. 20. 23:46
Te irtad!:)
226. trapiti (válaszként erre: 224. - 388b941089)
2015. febr. 20. 22:20
Miből? Abból hogy egy kicsi gyerek azt éli meg hogy az anyukája reagál az igényeire? Mert a kötődő nevelés erről szól, nincs benne semmi beteges...
225. trapiti (válaszként erre: 223. - Spinneli)
2015. febr. 20. 22:17
Mi meg faházban lakunk, gyakorlatilag a lakáson belül nincs hangszigetelés :) még szerencse hogy nem szeretjük a horrort...
224. 388b941089 (válaszként erre: 216. - Megi04)
2015. febr. 20. 22:17
Igen, ebből alakul ki a beteges kötődès.
223. spinneli (válaszként erre: 217. - Zamila)
2015. febr. 20. 22:07

Nem nagyon értem, hogy miért van összekapcsolva a kettesben töltött idő a hálószobával?

Mi a fiunk születése előtt is a nappaliban néztünk TV-t (nagy ritkán), beszélgettünk, boroztunk stb.

A kisfiamat pár hét múlva költöztetjük a saját szobájába, de mi ugyanúgy a nappaliba "műveljük" a fentieket, ami más lesz, az valóban az, hogy a hitvesi ágy újra betölti a szerepét, de ezen az egy dolgon kívül én nem nagyon látom, hogy hol csorbul a kettesben töltött idő.

222. Zamila (válaszként erre: 221. - Megi04)
2015. febr. 20. 21:55
Mi mindent megbeszélünk,átbeszélünk,nagyon sok régi-régi fájdalmas dolgot is,vagy éppen egészségügyi dolgok,vagy éppen az aktuális érzelmi állapot,ami igazán nem való mondjuk gyerekfülnek,és nem is jön ki az emberből,egy szimpla csevegés alatt.
221. megi04 (válaszként erre: 220. - Zamila)
2015. febr. 20. 21:47

Igen,igazad van.Nekem nem volt kényelmetlen sem szőnyegen,sem fotelban.De lehet,hogy azért,mert nem nagyon voltak/vannak kényes témáink.Horror filmeket,meg tizenévesen néztünk utoljára...(De ez ízlés dolga természetesen)Ha akarnánk,nézhetnénk,mert a hálóban nincs tévé.

Mindenkineek magánügye.Nekem nagyon bejött a kötődő nevelés,de belátom,nem vagyunk egyformák.

220. Zamila (válaszként erre: 218. - Megi04)
2015. febr. 20. 20:48
Mondjuk én kényesebb témáról nem tudok úgy beszélgetni,hogy a gyerek vagy alszik,vagy éppen megébredt és csukott szemmel fekszik,de közben hallgatózik,meg a franc sem akar a szőnyegen ücsörögni mondjuk 1-2 órát,ahelyett,hogy összebújva feküdnénk,és úgy beszélgetnénk,vagy csak egyszerűen,mondjuk egy jó horror filmet megnéznénk,mert mondjuk azt megint nem lehet úgy,hogy ott a gyerek.DE.Van akinek,így is jó.Ez az ő dolga.
219. Zamila (válaszként erre: 218. - Megi04)
2015. febr. 20. 20:45
Én is csak a saját példámat hoztam,mivel a férjem hajnali 5-kor elmegy itthonról,és este 7-kor ér haza,kizárt,hogy megtudjuk oldani a kettesben létet máshogyan.
218. megi04 (válaszként erre: 217. - Zamila)
2015. febr. 20. 20:40
Igen.Valahol szerintem,mindenkit a szex-rész érdekelt. Beszélgetni,akár meghitten,nem hiszem,hogy csak este lehet. Barátnőm férje pl. állandó éjszakás,tehát ők reggel beszélgetnek meghitten,amikor a gyerekek suliban vannak..De lehet délben,délután,bármikor,amikor egy pár időt tud egymásra szakítani....De ennek szerintem,semmi köze ahhoz,hogy éjjel velem alszik a gyerek,vagy sem..Hiszen ALSZIK. Tehát beszélgetni tudok akkor is ha ő alszik,és a fotelban ülünk...Vagy a kanapén,vagy a szőnyegen..
217. Zamila (válaszként erre: 216. - Megi04)
2015. febr. 20. 20:33
Ezt nem is mondta senki.Nagyon elment a szex témába,holott,igazából a házaspár kettesben töltött ideje az ami sokkal kevesebb.De én abszolút értem azt is,ha valakinek erre nincs akkora igénye,mint másnak.
216. megi04 (válaszként erre: 215. - Zamila)
2015. febr. 20. 20:22

Hát ja...a tantra szexet talán nem ismerték...de valahogy csak elboldogultak...:)

Tök mindegy...szerintem fantasztikusan megoldható,NEM A GYEREK MELLETT,de mostanság több helység van a lakásokban.Nekünk soha nem jelentett problémát az biztos.Mostanában olvastam a fécen,hogy nem egyedül vagyok "hülye" csak amit én ösztönből tettem,azt most úgy nevezik:Kötődő nevelés.Nagyon sok fiatal anyuka,házaspár alszik a gyerekével,és nem,és nem akarom elhinni,hogy nélkülözik a szexet...:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook