Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 éves és még mindig anyával alszik fórum

10 éves és még mindig anyával alszik (beszélgetős fórum)


65. Cippora (válaszként erre: 60. - Zamila)
2015. febr. 20. 08:51
Nekem lehet azért nem kérdés ez,mert nagy házban lakunk.A gyerekszobán kívül még van két másik szoba ahol lehetünk,tehát hiába alszik a gyerek a nagy ágyban,nekünk még mindig van egy szabad szoba :) Igaz ha lesz kis tesó akkor marad nekünk egy szoba,de ebben az esetben én viszem be a matracot a gyerekszobába betegség esetén.
64. viva70
2015. febr. 20. 08:18
Én a külön alvás híve voltam mindig is. Értem a külön szobát ez alatt. Meg lehet kövezni, de már hathetesen külön raktam a lányomat. Soha,semmi gond nem volt belőle. Most már huszonéves felnőtt.
63. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Globus)
2015. febr. 20. 07:50
Ez azért elég beteg.
62. 388b941089 (válaszként erre: 59. - Egypt)
2015. febr. 20. 06:50
Voltak esetek mikor nalunk is velunk aludt a gyerek, szokasa volt 3-4 eves kora korul hajnalban atjonni. Volt mikor visszavittuk, volt mikor hagytuk magunk mellett. Ha nem szoktattuk volna vissza, a nyakunkon marad. Sztem eloszor azert jonnek mert vmi bajuk van, utana meg mar azert mert megszokjak. Altalaban veve nem jo senkinek, se gyereknek, se felnottnek hosszutavon es allando jelleggel. Es nemcsak a szexrol szol a dolog. A haloszoba haloszoba, a gyerekszoba gyerekszoba. Mi se megyunk be szexelni a gyerekszobaba.
61. 388b941089 (válaszként erre: 52. - Zamila)
2015. febr. 20. 06:45
En ertem, nyugi, ez a normalis:)
60. Zamila (válaszként erre: 57. - Cippora)
2015. febr. 20. 06:25
Ha beteg a lányom én is együtt alszom vele.Mondjuk ez elég ritka,mert nem egy betegeskedős típus,de nem is csak a szexre gondolok,valahogy mindenki leragadt ennél :))) Hanem amikor kettesben van valaki a férjével:)
59. egypt
2015. febr. 19. 23:07
Szerintem kicsi korban az átjárkálás természetes, de nagyobb korban már szimpla beidegződés vagy rossz szokás. Nem igaz, hogy nem lehetne leszoktatni róla egy iskolás gyereket, ha a szülőnek lenne erre igénye. Akinek jó így, az tegye, nekem mindenesetre nagyon kényelmetlen volt, hogy a lányom 3,5 éves koráig rendszeresen átjött, nem tudtam soha rendesen kipihenni magam. Most már mindenki nyugodtan alszik a saját helyén.
58. spinneli (válaszként erre: 56. - Zamila)
2015. febr. 19. 22:48

Nincsenek, a te hsz-eid speciel nem is olvastam, csak andiéra reflektáltam.

:)

57. Cippora (válaszként erre: 26. - Zamila)
2015. febr. 19. 22:48
Igaz én csak akkor alszom együtt a lányommal ha beteg (ami igen sűrűn van egyébként) de hidd el 120 nm2-en,3 hálószoba,több ágy,ülőalkalmatosság,ülőgarnitúra...van miből válogatni :)
56. Zamila (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2015. febr. 19. 22:47
Látom szövegértési gondjaid vannak neked is :)
55. spinneli (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2015. febr. 19. 22:44
Egyértelmű, a hitvesi ágyon kívül nem lehet szexuális életet élni, se egymást szeretgetni...azt hittem tudod.
54. 408020f45e (válaszként erre: 20. - Mona..)
2015. febr. 19. 22:32

Mentálisan nem egészséges. De aki ezt nem érti, az olvasson utána. Bocsi, de nem fogom magyarázgatni, hogy a közös ágyban alvás mi másért is egészségtelen. Nem véletlenül mondják a pszichológusok is azt, amit én.

De egyébként mindenki úgy alszik fejtől-lábtól és akár öten is egy ágyban, ahogy és ameddig akar.

Én csak a kérdésre válaszoltam.

53. 33d15ad6ba (válaszként erre: 50. - Zamila)
2015. febr. 19. 22:31

Az elején lehet, hogy az anyának ad nagyobb biztonságot, ha ott van mellette a gyereke, utána pedig mivel a gyerkőc megszokja neki.


Ezért írtam, hogy nincs olyan, hogy normális és nem normális, de ebben a témában /is/ mindenképpen kell a szülőknek kompromisszumot kötni.

52. Zamila
2015. febr. 19. 22:25

Kinek mi a fantasztikus,én mind a két verziót próbáltam,imádtam azt is amikor a pici lányom ott aludt velünk,de fantasztikusnak inkább ezt érzem amikor a férjemmel kettesben vagyunk az ágyban:)

Gondolom direkt nem érted amit írok,ezért is forgatod ki a szavaimat,mondjuk nem tudom,én nem gondolom,hogy bármelyik házasságot is össze lehetne hasonlítani,azt meg végképp nem,hogy ez valami verseny lenne,hogy ki csinálja jobban,és ha lehúzzuk a másikat,attól mi jobbak leszünk:)

51. megi04
2015. febr. 19. 22:15
Hát nem tudom...A mi kapcsolatunk fantasztikus minden téren.De belehalnék az unalomba,ha csak a hálószobában,szigorúan az ágyon kellene...izé...összebújni,meg beszégetni..Amelyik gyerek "átgyalogol" az átgyalogol a hálószobán is.Az enyémek nem gyalogoltak sehova..Hosszú évek óta,4 gyerek mellett megoldottuk,hogy fantasztikus legyen a házaséletünk.A 4ből 3 saját szobát igényelt,a negyediknk meg tökmindegy.És igen.Marha nagy ágyon együtt aludni....Fantasztikus! :)
50. Zamila (válaszként erre: 49. - 33d15ad6ba)
2015. febr. 19. 21:58
Ez azért nehéz dolog,mert ha a gyerek baba kora óta saját szobában van,akkor ott érzi jól magát.Tehát végül is szoktatás kérdése.Nálunk kifejezetten szeretik,hogy saját szobájuk van,ahol este lefekvés előtt elszöszölhetnek a kis dolgaikkal,ahol este csillagok ragyognak a plafonon:)Valószínű mi sem úgy neveljük a gyereket,hogy esti lefekvésnél üvölt a félelemtől a saját szobájában,mi meg fekszünk a miénkben.
49. 33d15ad6ba (válaszként erre: 44. - Zamila)
2015. febr. 19. 21:54
Nem vagdalózásnak szántam, csupán úgy gondolom, ha a szülők arra adták a fejüket, hogy gyereket vállalnak, akkor első sorban azt nézzék, hogy jó a gyereknek, mi az ami biztonságot nyújt neki.
48. 388b941089 (válaszként erre: 11. - Globus)
2015. febr. 19. 21:51
Egyre jobb. Ez mar beteg.:O
47. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 6ec25708bf)
2015. febr. 19. 21:49
Gratulalok. Jo lehet a hazassagotok :O
46. Zamila (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2015. febr. 19. 21:48
Nem tudom,én csak a saját példámat tudom.Látom a különbséget a két házasságomban,ami nem azt jelenti,hogy másnál is így van.
2015. febr. 19. 21:47
Biztonsagban erzi magat... ne felj, nem sokaig!
44. Zamila (válaszként erre: 41. - 33d15ad6ba)
2015. febr. 19. 21:47
Nem kell eltúlozni a dolgokat,az,hogy a szülő nem alszik a gyerekkel,az nem azt jelenti,hogy a férfi és a nő,csak egymásnak akar élni,és nem való neki a gyerek.Kell ebben egy egészséges egyensúly.Akinek jó így az éljen így,akinek nem,az meg ne éljen így,nem kell rögtön vagdalózni,hogy az mondjon le a gyerekről.Butaság.
43. andi6020 (válaszként erre: 39. - Zamila)
2015. febr. 19. 21:44
Ezzel azt akarod mondani, hogy felszínes az a kapcsolat, ahol a szülőkkel alszik a gyerek? :O
42. Zamila (válaszként erre: 28. - Sopianae)
2015. febr. 19. 21:44
Az tény,hogy nem csak a hálószoba létezik,de az már nem jó,ha a hálószoba egyáltalán nem létezik.Egy kiadós érzéki szexhez,ahhoz az igazi lassú,nem kapkodós,aztán meztelenül összebújóshoz,azért a hálószoba a legalkalmasabb.Nem a nappali,amin félő,hogy egyszer csak átgyalogol a gyerek,vagy a mosógép teteje :D
41. 33d15ad6ba (válaszként erre: 37. - Unom)
2015. febr. 19. 21:43

És az jobb a szülőknek, ha a gyerek esetleg fél valamitől és ezért nem tudja kialudni magát a szobájában?

Azt gondolom, ha már vállalták a gyereket, akkor számoljanak az esetleges kényelmetlenséggel. Ha pedig csak a férfi és a nő egymásnak akar élni, akkor mondjon le a gyerekről.

40. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2015. febr. 19. 21:42
De nem? Én is ezt szoktam kérdezni.
39. Zamila (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2015. febr. 19. 21:39
Nekünk hét közben csak az este jut.Este 7-kor ér haza a férjem,8-9 között a gyerekek már a saját szobájukban vannak,9 után van az,hogy egyik sem jön már ki a szobából,alszanak.Utána fürdés,és mi is lefekszünk,akkor jut idő beszélgetni,szeretgetni egymást,de akkor sem sok,hisz a férjem fél 4-kor kel.Ha a gyerekek a mi ágyunkban aludnának,ennyi sem jutna,és úgy gondolom,nem csak anya és apa vagyunk,hanem két szerelmes,egy férfi és egy nő,és amit megadunk gyerekeknek időt,és figyelmet napi szinten azt egymásnak is meg kell adni.Igazi beszélgetés amikor kitudjuk azokat a dolgokat mondani,ami a szívünk mélyén van,azt nem lehet úgy,hogy mindig belekotyog valaki.Persze,az én viszonyom a férjemmel,nagyon mély,nagyon...nem is tudom,hogyan fejezzem ki,de el nem tudnám képzelni,hogy nem töltsem vele kettesben az estéimet.Ez a második házasságom,az előző,ehhez képest egy felszínesebb kapcsolat volt,ott velem aludt a lányom,mert bőven belefért ez is.
2015. febr. 19. 21:38

Nekem nincs gyerekem de kicsinek én is vágytam, hogy anyuval alhassak. De ez kb 6-7 éves koromig tartott. Szerintem nincs abban semmi ha kisebb korában a szülővel alszik a gyerek. De ha már nagyobbacska, szerintem sem jó.

Keresztanyám fia 13 éves koráig ott aludt az anyja melett, aztán rájött anyuka, hogy ez annyira mégsem jó így... És szerintem is túl nagy már ahoz, egy 11+ pár éves gyerek ,hogy a szülővel aludjon.

37. unom (válaszként erre: 36. - 33d15ad6ba)
2015. febr. 19. 21:36

Mi van, ha a szülőknek nem jó így?

Szerintem ez rendben van, ha mindenkinek jó. De ugyanígy a külön szoba is.

2015. febr. 19. 21:35

Szerintem ebben a témában, nincs olyan, hogy helyes vagy nem helyes. Véleményem szerint a szülők, ha nagyon össze szeretnének bújni, akkor megtalálhatják annak módját nem csak este a hitvesi ágyban, hanem más helyen is.

Ha a gyereknek így kényelmes, hogy a szülők, vagy anyuka mellett alszik, akkor hagyni kell. Eljön majd az az idő, mikor erőltetés nélkül úgy dönt, külön szobába költözik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook