Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babának lehet már csirke-, pulykamell sonkát adni? fórum

1 éves babának lehet már csirke-, pulykamell sonkát adni? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 10. 12:48
Aki tej allergiás,intoleranciás a keresztallergia miatt kerülje:Marha,borjú húsokat, és ezekből készült minden nemű hús készítményt!!!!
2010. júl. 9. 07:19
Szia! Adható, az én fiam is tejfehérje allergiás volt és sonkát meg kolbászt(házit,persze nem sokat) is adtam neki 1 évesen,nagyon szerette, 2,5 éves korára teljesen eltűnt az allergiája. A keresztfiamat mindentől óvták 2 éves koráig, mindenre allergiás,vigyázni kell a túlzott odafigyelésre is,ezt az orvosom mondta.
2010. júl. 9. 07:09
adhatsz neki de csak pár falatot aztán ha nincs baja tőle kaphat többet is később. az én fiam 1évesen kapott felvágottat csibefasirtot és imádta nem lett baja tőle
14. hemos
2010. júl. 9. 00:02
Én egyéves koráig nagyon odafigyeltem a kajcsira, aztán már lazább voltam. Most másfél éves és csak nyers tehéntejet, mézet, dió-mogyprót szóval a nagyon alergizálókat nem adom, a többivel már nem vacakolok. Mármint a fűszerezésre persze figyelek, de ennyi. Lehet, hogy túl bátor voltam, de végülis nincs semmi problémánk.
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Ella89)
2010. júl. 8. 21:36
Az én kislányom 2.5 éves múlt, gyakorlatilag mindent eszik már és semmire nem allergiás (bár a múltkor a bölcsiben mézet adtak nekik, amitől kiütés lett a szája körül... azóta a méz helyett lekvárt kérek neki). Viszont tejből napi fél liter körül fogyaszt, ami sok lenne, ha tehéntejet inna. Úgyogy még egy jó darabig 2+-os juniortejet kap.
12. Ella89 (válaszként erre: 11. - Amandamanó)
2010. júl. 8. 21:29

Igen, nálunk is ez van, hogy a lányom már nagyon enné, amit mi, de tejszínes ételből nem adok neki, hiába eszik sok tejterméket, nyers tejet még nem kapott, majd csak az MMR oltás után 1-2 hónappal. Addig tápszer, újabban junior ital.


Felvágottak, gomba, mogyoró - és szederfélék feketelistán. Majd 2 éves kor után. :)

11. Amandamanó (válaszként erre: 4. - Ella89)
2010. júl. 8. 21:16

Ohh nem kapkodok így sem. Tejterméket pl. még egyáltalán nem kapott, nem is tervezem még legalább fél évig elkezdeni a bevezetését.


Így is még csak ebédel kb 100 g.-nyi főzeléket, meg vacsorázik ugyanannyi gyümölcsöt, vagy egy szelet A.onett-et, a többi még szopi. De majdnem 11 kiló, úgyhogy nem aggódom. Csak ugye együtt reggelizünk és annyira enné azt, amit én.


De rákérdezek a védőnőre.

2010. júl. 8. 21:15
Boltit semmi esetre sem. Házilag megfőzöttet igen. Sárgarépa/almapüré mehet mellé.
2010. júl. 8. 21:14
nálunk sincs allergia az enyém 10hósan már milánóit evett 4hósan meg tömte magábsa a húslevest
2010. júl. 8. 21:14
Az allergia miatt én megkérdezném a dokinő és védőnő véleményét. Egyébként meg az én kisfiam 9 hónapos és már megkóstolta a virslit és a párizsit. Szereti, csak úgy csócsálja.
2010. júl. 8. 21:13
Nátrium-nitrites felvágottakat kerülni kell 2 éves korig, vagy tovább, kisgyerekeknél rákkeltő:(
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Amandamanó)
2010. júl. 8. 21:10

Szia!

Szerintem a felvágottakkal még várni kellene, nem elsősorban az allergia miatt, hanem mert rengeteg só és tartósítószer van bennük. Én 2 éves kor után adtam, de azóta is csak mértékkel, a virslit nagyon szereti a lányom, de heti egynél többször nem adok neki. Felvágott helyett inkább itthon kisütött húst hűtök le, és azt esszük szeletelve.

5. Amandamanó (válaszként erre: 3. - C8d93a7aea)
2010. júl. 8. 21:09
Köszönjük szépen!
2010. júl. 8. 21:07

Nálunk ugyan csak dióallergia van a családban, de vettünk múltkor Nestlé menüt a lányomnak, ami lencsefőzelékből és sonkából állt, megmelegítettük, megette és semmi baja! Sőt, még előtte 8 hónaposan is kapott sonkás bébiételt (Kecskeméti) és akkor sem volt semmi.


De lehet, hogy ha ennyi allergiás van a családban, érdemes lenne várni 2 éves korig. Minden esetre kérdezd meg a védőnőt, úgyis havonta kell menni hozzá (legalábbis nálunk) és szerintem nem verseny a hozzátáplálás, várd meg az ő tanácsát!


Amúgy a gyermekgondozási kiskönyvben (amibe az oltásokat és a vizsgálatokat bejegyzik) benne van, hogy szalámi, párizsi, kolbász, virsli csak 2 éves kor után adható. Nem tudom a baromfisonka hová sorolandó, mert sok bébiételben van kis mennyiségben.

2010. júl. 8. 21:05
És előre is boldog első szülinapot Nektek! :-)
2010. júl. 8. 21:04
Szia!Én már előbb adtam a fiamnak mint 1 éves kor.Igaz nálunk nincs semmilyen allaergia.Szerintem próbáld meg és ha nem okoz gondot nyugodtan adhatod.Nekem a gyerekorvos annó azt mondta,hogy 9 hónapossan már a szalámikenyeret egye ha nincs vele baja.
2010. júl. 8. 21:02

Sziasztok!


Kislányom 1 éves lesz kedden. Nagyon óvatos voltam eddig a hozzátáplálással, mert Apuka és a féltestvére is (apuka részéről) tejfehérje allergiás volt. A tesónak mikor kiderűlt az allergiája szójatartalmú ételeket sem volt szabad ennie. Egyenlőre nem találtam egyértelmű infót arról, hogy 1 éves kor után felvágottak adhatók-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook