Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves délután nem akar aludni. Mit tegyünk? fórum

3 éves délután nem akar aludni. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


30. M_Marcsa (válaszként erre: 29. - Dorka29)
2009. jún. 23. 22:23
Köszi:)
29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - M_Marcsa)
2009. jún. 22. 14:32

Gratulálok.

Nagy kitartás és következetesség kell egy-egy ilyen "apróság" megoldásához.


Aztán jön a következő.;)

2009. jún. 22. 14:21

Probléma megoldva.

fOTELT be a szobájába, meseolvasás. Egy mese. Aztán ültem csendben. Játszott, nem akart aludni. Volt hogy másfél-két órát ültem mellette.

Aztán egyszer csak kevesebbet. Fél óra.

odáig jutottunk, hogy most 10 perc alatt elalszik.

Két hónapba került, de sikerült.

2009. jún. 13. 19:30
Az enyém se akar aludni,az oviban se aludt,de nem is erőltetem,mert nem igényli az alvást.Bezzeg a nagyfiam meg aludt az oviban ,csak a nagycsoportban nem.Sok mindenben különböznek.
26. aeb750e196 (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2009. jún. 13. 11:01
szia. van amikor elsötétítenek, de nem mindig. a bölcsiben most úgy csináltuk, hogy aki nem akart aludni, és forgolódott csak, amellé odaültünk, simogattuk a hátát, és pár perc múlva már aludt is. de volt olyan,aki egyáltalán nem aludt, mert nem igényelte.
2009. máj. 8. 16:10
Kétnaponta szokott aludni. Olvasok egy mesét, addig ülök mellette míg elalszik. Egy óra az egész. De, jobb megoldásom még nincs.
24. supin (válaszként erre: 7. - 4ca460d3e8)
2009. ápr. 19. 16:02
Pontosan igy gondolom én is.
23. lufi
2009. ápr. 19. 10:33
Az enyém se alszik, csak nyáron. Akkor jobban elfárad. Először engem is zavart, de már nem. Este 8-tól reggel 7-ig alszik, de ha elalszik napközben akkor este nem tudom időben lerakni.
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Be52089f0e)
2009. ápr. 18. 21:19

Szakemberek szerint nagyjából iskolás korig kéne aludjanak a gyerekek.

CsAK, érdekes a világ, sok a dolog, ha fejben eldönti, hogy nem akar aludni, nehéz az ügy.

2009. ápr. 17. 22:04

Az én fiam 2 éves kora óta nem alszik. Próbáltam altatni, de sohasem sikerült. Ha nagyon korán kel fel reggel, akkor néha alszik délután, de akkor 10 perc után keltem, mert éjfél lenne mire újra elalszik.


Tudják ők, hogy mennyi alvásra van szükségük.

20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Raniko)
2009. ápr. 17. 21:14
Olvastam, kis babáknak vannak ötletek ott.
19. raniko
2009. ápr. 16. 16:01

Sziasztok!

Pont most olvastam a www.kismamablog.hu/baba-alvas/

a babák alvásáról.

Sok hasznos információt találtok itt a kisgyerekekkel kapcsolatban.

Nekem két 9 hónapos iker unokám van és elmondhatom összeteszem a kezem hogy csak ketten vannak.Szerintem ha tehetnék ötféle időpontban aludnának.

2009. ápr. 14. 20:43
érdekes, z apjának elalszik, lehet mert jobban tart tőle.
17. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2009. ápr. 14. 20:42
Jó ötlet, hogy csak pihennie kell.
2009. ápr. 13. 21:19

Az én lnyom sem akart már 2 és fél évesen aludi délután. Az óvodában sem tudott mindig elaludni, de legalább feküdt.


Miután megszületett a tesó, ebéd után hazahoztam az oviból, de minden délután kell pihennie másfél órát.


6 éves múlt, a télen már nem akart pihenni, engedtem neki - gyakran fájt a feje.

Mostanában újra pihen délután és rendeződött.


Szóval: 3 évesen szüksége van a pihenésre. Beszéld meg vele, hogy nem kell aludni, csak pihenni - ezt elfogadja és lesz , amikor el is alszik:))))

2009. ápr. 13. 20:52
Igen,vannak óvodák, ahol kicsit sötétítenek.Ne azt mondd, hogy aludni mentek, hanem halkan beszélgetünk egy kicsit, vagy mesélek neked. A halk, monoton beszéd pl az ő aznapi dolgainak a felsorolása, vagy a kiskutya története,aki reggel felkelt, megitta a kakót...általában leköti őket.
2009. ápr. 13. 20:12
beveszi a fejébe, hogy nem akar aludni. Mert sok a dolog...Így persze nem is alszik. Felül, játszik, stb.
13. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Aeb750e196)
2009. ápr. 13. 20:11

Meseolvasás nem működik, kipattan a szeme.



Óvodában elsötétítve alszanak a gyerekek? lehet egy sötétítő segítene?

2009. ápr. 13. 17:12
Nagylányom már 2 éves korától nem aludt,féltem az ovitól,hogy ott sem fog aludni,de ott nem volt semmi gond.Eleinte nehezen aludt el,de ott kellet aludni és aludt is,és alszik is a mai napig.Kicsi sem alszik már,ő ősztől megy oviba,remélem vele sem lesz gond.
11. klarika5 (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2009. ápr. 13. 16:55
Szerintem meg egy 3 évesnek bőven szüksége van a déli alvásra-ha belebeszélhetek-, nem véletlen, hogy oviban a 6-7 éveseknek engedik csak meg, hogy nem kell aludni,mert iskolában ugye nem is lehet, de sok helyen a csendes fekvéshez ragaszkodnak. Nálunk jó módszer volt, hogy töksötét szoba, zokni le,ujjakat birizgálni, néhány vers, mondóka, mese-nem sok, mert mindig ugyanazt kérik. Elég annyi, hogy piros autó, sárga csibe, fekete cica, vagy a cica nyávog, a kutya ugat, a kecske mekeg...idő után azt mondom: na én most már alszok/sokszor valóban sikerül/, és ha ő is alszik, akkor kiosonok, és folytatom a munkát. Mondjuk ez időigényes, de a tökölődés is az, és mégsem pihen.
2009. ápr. 13. 16:44
Lehet, hogy a szervezete már nem igényli az alvást. bár az is lehet, hogy a két eltérő módszer megzavarta, és így nem tudja megszokni az állandóságot. Ha nagyon álmos, akkor úgyis elalszik ( én pl most ébredtem fel, mert véletlenül elaludtam tanulás közben :D ). A meseolvasás meg SZERINTEM maradjon meg estére.
2009. ápr. 13. 16:13
enyém 1 éves korától nem aludt, haza is hoztuk mindennap délben az oviból, akkor még otthon dolgoztam, nem tudsz mit csinálni, ha aludt az oviban , akkor éjjel 2-ig fent volt, ilyen, és kész. Ő bagoly természet, most is sokáig fent marad,akkor a legaktívabb, és reggel alszik-/ ill aludna/.
2009. ápr. 13. 15:34

Félóra mese olvasás sem jó, addig csendben van, aztán indul.


Este, persze hamarabb lefekszik, 7-8- között, ha kimarad az alvás.

2009. ápr. 13. 15:33
Nem biztos, hogy az a baj, mármint, hogy anyósod másképp csinálja, a lányod is változik, meg itt a jó idő! Nekem a nagyfiam is ennyi idősen mondott le a délutáni alvásról, az oviban sem alszik, viszont este nincs gond, nincsenek fent sokáig!:)
2009. ápr. 13. 15:32

Erőltetni úgysem tudod..Tapasztalt barátnőim szerint elég,ha ilyenkor lefekszel mellé az ágyba és nézegettek egy könyvet, a lényeg,hogy nyugi legyen min.fél óráig.Talán előbb elalszik este!



Egyszer én is ilyen problémával fogok küzdeni,de az ikreim még simán alszanak két órát ebéd után (2 és fél évesek)

2009. ápr. 13. 15:32

Elfárad, kifárad, akkor sem alszik. Pedig szüksége lenne. Aztán kiüti magát, hisztis lesz, nehezen kezelhető.

Vagy ha kijövök a szobából, játszik az ágyában. Órák hosszat.

2009. ápr. 13. 15:30

Tanácsotokat szeretném kérni alvás ügyben.

Kicsi lányom áprilisban lesz 3 éves. 2 évig velem volt, én visszamentem dolgozni. Anyósom ügyel rá.


2 éves koráig betettem az ágyba, aludt.

7 napból 3-szor én fektetem délben, négyszer anyós.

A baj az, hogy anyósom túlzásba viszi a dolgokat. Lefekvéskor ringatás, ha kéri Ági mese, ha kéri Ági vele marad, lefekszik a szőnyegre is, stb. Minden van, össze -vissza.


Oda jutottam, lefektetem, kijön, 2 óra hosszat pakolom, kijön. Néha elalszik, néha nem.



Ez június közepéig így lesz, aztán nekem vakációm van őszig, velem lesz, aztán óvoda.


Már nagyon unom a déli lefektetést, szerencsére este nincs baj, mert kifárasztom.

3. SF
2009. ápr. 13. 15:30
Akkor ne aludjon! Jobban alszik este.
2009. ápr. 13. 15:30
Az enyémek sem alszanak, most lettek 3 évesek!
2009. ápr. 13. 15:28
3 éves délután nem akar aludni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook