Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 08:39-kor meghallva a főnök hangját diszkréten félredobtam... fórum

08:39-kor meghallva a főnök hangját diszkréten félredobtam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 11. 14:43
Még karácsonykor is csak 1-1 szem szaloncukor azoknak, akikkel egy szobában dolgoztunk. De pontosan annyit is vittünk haza, hiszen az a másik is azt hozott. :))
2022. dec. 11. 13:11

Remélem, sosem növök fel teljesen, és lesznek hatvan évesen is "infantilis" dolgaim.

Nem szabad túl komolyan venni a dolgokat, főleg a "felnőttek világát".

26. loch ness (válaszként erre: 19. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 7. 18:21
Nem munkahelyre gondoltam, hanem családra, esetleg barátokra.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. dec. 7. 07:37
Ma már nem horgolnak a nők a munkahelyen. Mint olvasható a vallomásban, neteznek!!!!
24. sanyinak (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 21:54
Ma már biztos valami applikációban horgolnak a nők a mobiljukon... 😁
23. sanyinak (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 21:53

A kultúrába az emberek belekerülnek, nem választják meg.

A mai kiskapu keresős, korrupt kultúra sem helyes, mégis, aki nem alkalmazkodik hozzá, az komoly hátrányba kerül.

2022. dec. 6. 18:54

Hogy mit várok a mai munkanaptól?

- A végét, de azt nagyon!

21. globus (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 17:38
Ma már ilyen nincs. A magánkézben lévő munkahelyen megköszönik a látogatást, multinál meg örül, ha belefér tíz órába a meló.
20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 6. 17:32
Annyi eszed lehetne, hogy a monitoron megnyitva a munka legyen!
19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2022. dec. 6. 17:32
Szerintem, kicsit infantilis dolog felnőtteknek egymás közt Mikulásozni, és nem is volt/van divatban minden munkahelyen.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 6. 15:05
Igen, szépek voltak. Közel 60 db különböző méretű csipke terítőt horgoltam, az volt a "stafírung", amit vittem magammal. Aztán neki is adtam az összeset anyósomnak, mert a világos szekrénysoron (amit vettünk magunknak) egyáltalán nem mutatott. Helyette varrt nekem anyósom kismillió keresztszemes terítőt, miután megtanítottam, hogyan is kell. Azok is szépek voltak.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2022. dec. 6. 15:01
Persze, hogy tréfából mondtuk, mondták. Azért annyira a szoc.-ban sem ment jól, hogy ezt komolyan is vegyük. Különösen, aki nem közvetlenül a húsos fazék közelében ült. Annak bizony dolgoznia is kellett a fizetésért.
16. loch ness (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 14:23

Ezt én is hallottam :) Főleg olyanoktól, akik becsületesen dolgoztak, és csak tréfából mondogatták ezt.

Egyébként előfordult velem is, összesen egyszer vagy kétszer életemben, hogy valami miatt úgy kellett tennem, mintha dolgoznék, miközben abban a pillanatban nem volt semmi dolgom. Komolyan, sokkal fárasztóbb volt, mint dolgozni.

15. loch ness (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 6. 14:21
Tévedés! Mindenkinek van, aki értékelni tudja és szeret játszani :)
14. birebora (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 13:49
Ez aranyos:)
2022. dec. 6. 11:05
Biztos van olyan hely is, ahol meghalt a Mikulás. Itt azért adtunk pici csokit, szaloncukrot egymásnak.
12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 10:24

Szép lehetett.


Én viszont multi-katonaként kezdtem, ahol csattogott az ostor rendesen. Még a vécére is utánam jöttek, ha a külföldi gazdánk telefonált.

11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 4. - Fülemüledal)
2022. dec. 6. 10:20
Valamint a Mikulás is csak gyerkőcöknek van.
10. Soufflet (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 10:13
A legjobb, mikor a fonok nem latja, hogy nem is dolgozol, mert maga sem tudja, mit kell csinalni :P
9. Soufflet (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 10:10
Apam villamosmernok egyetemistakent epp betont tort az utmunkahoz 30+ fokban, es valaki lealitottam megkerdeznik oket, hogy ezert kapnak-e fizettet. Es felhaborodott a kis aktataskajaval. Mert nepunkert kellene tenni. O maga ugyanazert nem allt volna be, de mas igazan tehetne.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 09:56
Egyébként pedig akkor is voltak tisztességes, becsületes emberek, nem lehet, nem szabad általánosítani. Egy biztos, a közmondás már akkor is igaznak tűnt: Fejétől bűzlik a hal!
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 09:45

Dehogynem! Népgazdasági tulajdon volt! Aminek egy részét hazavittük megőrzésre!

Mondjuk én csak pár szál géppapírt és egy kézi indigót, mert kézimunka-mintát akartam másolni... Ez semmiség volt ahhoz képest, amikor a portásoknak feltűnt, hogy a konyhai dolgozók a nagy kék kannákban vitték haza a moslékot (= össze öntögetett maradékot), de mindig frissen mosott, keményített fehér szalvétával volt a födő lezárva. Mert a nagy kannában kis kanna, tele pörkölttel köret nélkül, és hasonlók...

6. michelle.r (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. dec. 6. 09:30
Ennek a generációnak köszönhetjük többek között azt is, hogy a köztulajdon senkié, arra nem kell vigyázni. És még ők mondják, hogy a mostani fiatalok semmire valók 🙄
2022. dec. 6. 09:23
Olyan íróasztalunk volt, hogy két oldalt polcos, egy ajtóval lezárva, középen pedig egy nagy fiók. Abban ugye elől a ceruza-radír tartó, tűzőgép, egyebek... belül pedig a félig meghorgolt terítő, amin szorgalmasan "dolgoztam", ha nem volt főnök. Amikor hallottam, hogy a hátam mögött nyílt az ajtó, csak bedobtam a fiók mélyére a horgolást, és belöktem a fiókot. Egy alkalommal nem sikerült elég gyorsnak lennem, mert a horgolócérnát nem tudtam egy mozdulattal lehúzni az ujjamról... a főnök a hátam mögött: "Mutassam már meg, milyen mintát horgolok, az ő felesége is szokott horgolni. Otthon!"
2022. dec. 6. 09:20
Ilyen alapon minden nap van valaminek a világnapja, ünnepeljünk mindig! :)
2022. dec. 6. 09:04
Nem is tudom melyiknek örülnék jobban a főni helyében, ha a beosztott látványosan lazsál, vagy ha azt se tudja, hol keresse a munkát :DDD
2022. dec. 6. 08:59

Nyugdíjas bácsika tanítása volt az első munkahelyemen:

- A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is odaférjen

- A munkához úgy kell hozzáállni, hogy semmittevésünk lázas munkavégzésnek hasson.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook