Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 03. 28-tól 90 napos diéta ? Valaki velem tart? fórum

03. 28-tól 90 napos diéta ? Valaki velem tart? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
55. ::zsozsi:: (válaszként erre: 50. - Smallyka)
2011. márc. 28. 14:49

Spenótot nehézkes elkészíteni erre a diétára, mert elvileg keményítő napon jó (azaz a 2. napon), de akkor meg a tej nem megengedett. Szóval ne tegyél bele tejet, amúgy ízesítsd minden mással. Mi nem szoktunk bele lisztet tenni alapból sem.

Én például holnapra sárgaborsó főzeléket csinálok sült hagymával. :)

54. Vecy (válaszként erre: 53. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 28. 14:07
Akkor a tojásleves :DDDD
53. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 52. - Vecy)
2011. márc. 28. 14:03
Figyelj, jelenleg olyan éhes vagyok, h vagy a gyerekemet falom föl, vagy a rántás nélküli tojáslevest.... :D a gyerek nagyobb, de olyan szép, kár lenne érte :D
52. Vecy (válaszként erre: 51. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 28. 13:50

Ha meg tudod csinálni rántás nélkül ehetőre, akkor próbáld ki.

Én mentor... hehhhe... :D

51. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 48. - Vecy)
2011. márc. 28. 13:33

Igazad van, megfogadom a tanácsod. Kezdesz amolyan mentor-féle lenni nekem... :) köszönöm ;)

Vélemény: fehérje napon tojásleves -kevés v semennyi rántással- ?

2011. márc. 28. 13:02
Ma túrót ebédeltem tejföllel. Csak úgy simán, szeretem. Vacsira szerintem dobok össze egy salátát némi kis párizsival és sajttal. Kérdeznék: A spenótot főzeléknek hogy kell elkészíteni, hogy megehessük a diéta alatt? És melyik napra jó? Köszönöm!
49. Vecy
2011. márc. 28. 12:45

Nekem ma van gyümölcsnap.

Eddig reggelire ettem egy banánt és egy narancsot.

Délelőtt elmentem kondizni.

Most ebédeltem egy almát, banánt, és fél óra múlva szerintem egy narancsot is bevágok.

Fontos a sok folyadék ezen a napon, és vettem egy kis szotyit is, hátha nem bírnám ki ezt a napot.

48. Vecy (válaszként erre: 45. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 28. 12:44
Szerintem ne legyél se szigorú, illetve épp ezért ne alkudozz másban magaddal, hanem mondd azt, hogy a kávét megengedtem, akkor ezt most nem. Valahol meg kell találni az arany középutat, és el kell dönteni, hogy mi legyen áldozat, hiszen mégis a megvonásnak kell jellemzőnek lennie egy diétában. Mindemellett nem lehet sanyargatni magunkat, mert akkor gyorsan kedvünket szegi.
47. Vecy (válaszként erre: 44. - Smallyka)
2011. márc. 28. 12:42
Gyümölcsnapon szabad szotyival is nassolni, persze mértékkel. Úgyhogy erről sem kell teljesen lemondani, ráadásul a lehető legjobb nap megengedett, amikor a legjobban szenvedünk az evés hiányától :)
46. Vecy (válaszként erre: 42. - Smallyka)
2011. márc. 28. 12:40
ugyanmár :), a reggeli tejes kávéba mégis mennyi tej van? Biztos nem két deci. Szóval nem kell ennyire görcsösen felfogni ezt a diétát, nyugodtan igyátok a kávétokat továbbra is tejjel, mert különben szenvedni fogtok, és kínzásnak fogjátok érezni a diétát. Az a kicsi tej meg hát... rúgja meg a ló, ha ezen múlik :)))))))
45. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 43. - ::zsozsi::)
2011. márc. 28. 12:33
A reggeli tejes kávé elhagyása nekem is ijesztőnek tűnik, de félek,h ha már most elkezdem az alkudozást, nem fogok ellenállni másnál sem. Vagy ne legyek ilyen szigorú magammal?
44. smallyka (válaszként erre: 43. - ::zsozsi::)
2011. márc. 28. 11:09

Köszönöm a megnyugtató szavakat :) Bevallom, ennyit minden nap csalok majd én is, mert ez kell a reggeli ébredésemhez. De a többit megpróbálom betartani.

Sajnos, amióta leszoktam a cigiről, azóta állandóan ennék. Még úgy-ahogy a szotyival tudom kompenzálni :) De most azt sem lehet. Azért igyekszem, mert ez nem állapot ... :)

43. ::zsozsi:: (válaszként erre: 42. - Smallyka)
2011. márc. 28. 10:39
Pont ma nem csalás, mivel elvileg ma lehet tejet inni. Jóó, persze nem reggel, de ha ez megnyugtat én ennyit minden nap csalni fogok. Így egyeztem meg magammal. :) Napi 1 tejeskávé reggel belefér nekem. Szóval hajrá, mással ne csalj és hidd el, nemsoká látni és érezni fogod az eredményt!
2011. márc. 28. 10:06

Sziasztok!

Én is ma kezdeném. Már egy ideje kacérkodom a gondolattal, de bátorságom még nem volt :)

Viszont már rögtön csaltam is :( Sajnos hozzászoktam, hogy minden reggel tejeskávét iszom. Nekem ez kell. Persze cukor nélkül :) Ez nagy baj? Mindenkinek kitartás!

2011. márc. 27. 22:15

Húha!

Beindultatok ám!!!

Már most látom, hogy én nem is fogok tudni veletek lépést tartani,sajna nincs sok időm netezgetni, de igyekezni fogok.

Torna szerintem mehet mindig minden napon, én amikor csináltam ezt a diétát akkor a gyümölcsnapon esett a legjobban a mozgás. Valamilyen torna, futás,stb. kell mindenképpen hetente min.3-4-szer.

Holnapi kajám délelőtt gyümölcs, ebéd natúr husi salátával,és a vacsi is ez.

40. Vecy (válaszként erre: 38. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 27. 21:35

Nagyon jól tetted, sokat most ismerkednek ezzel a diétával.

Én a protein napot mondjuk fehérje napnak ismerem, de a lényege ugyanaz :)

39. Vecy (válaszként erre: 37. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 27. 21:34
Addig kell elkezdeni, amíg sok a lelkesedés :) Holnap vágj bele :D
2011. márc. 27. 21:32

"REGGELI - minden napra:

Minden reggeli ugyanaz: egy kevés gyümölcs, két alma, körte, barack, vagy egy marék apró gyümölcs, eper, málna, szőlő, cseresznye....... stb.

Fontos, hogy az utolsó gyümölcsevés után 1 óra teljen el az ebédelés előtt.


1. nap PROTEINNAP:

Tejet, sajtot csak ezen a napon szabad enni.

Ebéd: 3 szelet (20 dkg) főtt, vagy sült hús, hozzá egy szelet kenyér. Hús helyett fogyaszthatunk 3 tojást, sütve vagy főzve, vagy a hússal megegyező mennyiségű sajtot.

Salátát - olaj nélkül - korlátlan mennyiségben ehetünk. Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest igyunk.


Vacsora: ugyan az, mint az ebéd, de leves nélkül. Ügyeljünk arra, hogy ugyanazt, és ugyanannyit együnk mint ebédre ettünk. Tehát ha húst ebédeltünk, akkor húst vacsorázzunk, vagy ha tojást, akkor tojás legyen a vacsora is."


Nem haragszotok remélem, belinkelem, hátha vki másnak is jól jön, csak úgy emlékeztetőül..... :o)

37. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 36. - Vecy)
2011. márc. 27. 21:28
Fúúú, köszi, így már lehet h megpróbálom.... NA NEM!!! Semmi 'megpróbálom' duma, megcsinálom, és kész!!!!!!!! Váááááááááááá :DDDDDDDDD
36. Vecy (válaszként erre: 35. - E8dd6bb1c9)
2011. márc. 27. 21:16

Igen, mehet! Joghurt, túró, tejtermékek csak a fehérje napon. Jobban mondva, minden ami fehérje mehet. Salátát pedig minden nap lehet enni.

Amúgy a délután négyre akkor vagy be kell iktatni egy kis programot, vagy akkor falatozni kell valamit az aznapi megengedettből, de nem nasit.

A nasi marad a harmadik napra, amikor is szénhidrát nap van, szinte bármilyen nasi mehet, de csak mértékkel.

35. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 23. - Boszi1981)
2011. márc. 27. 21:03

Jaj, sajnos már én is pár hete próbálom elhatározni magam, aztán úgy délután 4ig minden ok, majd mélabú, éhség, fáradtság, ezáltal csalódottság, és elrontom vmi nasival.

Szívesen kipróbálnám a 90napost, csak sajnos nem eszem húst, halat. Helyettük sajt, tojás mehet?

34. Vecy (válaszként erre: 33. - ::zsozsi::)
2011. márc. 27. 19:46
:)
33. ::zsozsi:: (válaszként erre: 32. - Vecy)
2011. márc. 27. 19:45
Meg gyógyteákat...a zöldtea pl vízhajtó hatású! Persze cukor nélkül. De lebegjen a szemetek előtt az álomsúly, és a nyári bikinis szezon! :P
32. Vecy (válaszként erre: 30. - ::zsozsi::)
2011. márc. 27. 19:41
így van. A legjobb, ha sok bubimentes vizet iszunk.
31. Nona55 (válaszként erre: 26. - ::zsozsi::)
2011. márc. 27. 19:31
Akkor okés, én is így gondoltam.Valamivel el kell terelni a figyelmet.:)Holnap nálam roston husi lesz meg sali.De lehet egy-két joghurt még lecsúszik.:)
2011. márc. 27. 19:23
Amúgy a folyadék még nagyon fontos! Sokat kell inni, mert akkor a méreganyagok gyorsabban távoznak a szervezetből. Nem mellesleg pedig a sok folyadéktól teltségérzetünk lehet és talán kevesebbet eszünk majd...talán. :)
29. ::zsozsi:: (válaszként erre: 25. - A360345bdd)
2011. márc. 27. 19:21
Én holnap szerintem natúr szeletet fogok enni friss zöldséggel és egy kis sajttal szerintem. Elvileg 2 dl tészta nélküli húslevest is kellene inni utána, de az nekem szerintem most kimarad. 1 kis szelet kenyeret lehet enni hozzá, de ha elhagyod, annál jobb. Vacsira ugyanezt, csak kicsit kevesebb mennyiségben és ha lehet 6 előtt. Reggelire meg almát fogok enni, meg délelőtt egy kávé tejjel. (ma lehet tejet inni, a többi napon nem) Valami hasonlót találj ki te is! :) Hajrá!
28. Vecy (válaszként erre: 26. - ::zsozsi::)
2011. márc. 27. 19:19

Én gyümölcsöt :)

Amúgy egyetértek a véleményeddel, kell csinálni valamit, hogy elterelje a figyelmünket az evésről. Később szerintem könnyebb ez a nap, de kétségtelen, ezt utálja mindenki a legjobban, s itt lehet elvérezni. Gyümölcsnapon kevés olajos mag megengedett, lehetőleg sótlan.

27. Vecy (válaszként erre: 25. - A360345bdd)
2011. márc. 27. 19:17

Holnap a reggeli, csak gyümölcs (ez minden nap így lesz majd).

Ebédre hús. Lehetőleg csak salátával. Egy szelet kenyér megengedett. Köretek kizárt (majd holnap).

Ehetsz tojást, sajtot, joghurtot is holnap. Vacsira kb. ugyanezt kellene enni, csak kevesebbet.

26. ::zsozsi:: (válaszként erre: 22. - Nona55)
2011. márc. 27. 19:16

Nekem csak sporttal ment...mindig kell csinálni valamit gyümölcs napon, különben eszedbe jut, hogy éhes vagy. Energiát lehet gyümölcsből is nyerni, szerintem menni fog a sport!

Már feltettem a kérdést korábban is, de senki nem válaszolt. Megpróbálom megint: Mit esztek holnap ebédre és vacsira? :) Szoktatok főzőcskézni?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook