Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

22. titzi (válaszként erre: 7. - Dinkaanyu)
2012. szept. 10. 10:02

a világ legtöbb országában kötelező az egyenruha,köpeny az iskolában,pont a szegény Magyarországon berzenkednek ellene a szülők, én nem is értem.. a célja pont ez,hogy a gyerekek között anyagi értelemben ne legyen versengés,hanem lehetőleg szellemi értelemben legyen...

egyébként én támogatom az egyenruhát és ebben a kérdésben az oktatásügynek vagy az iskolának kell erős kézzel intézkedni,bevezetni és slussz,ez nem közkívánatra megy kedves szülők!:)

Csak úgy megjegyzem nyugaton egyenruha csak a bevándorlók által kedvelt oktatási intézményekben nem kötelező( de awahabism értékrendjét valló sulikban még ott is),egy komolyabb,színvonalasabb suliban tuti van

uniformis ,előfordul,hogy az iskola biztosítja,van ahol te is megvarrathatod,de előírás az anyaga,fazonja,hossza!!!ezt az iskola kiküldi jóval a tanévkezdés előtt

Ehhez még hozzáteszem,ékszerek tilosak és mobiltelefon is az órán,bentlakásos intézményekben pedig korlátozva van mobilozgatás

Még a Fülöpszigeteken,Törökországban is hordanak egyenruhákat a gyerekek,a drága elitista angol iskolákban pedig pláne!

2012. szept. 10. 10:02

Két gyerekem van, igaz, még nem kamaszok.

Úgy gondolom, hogy 80%-ban a mi értékrendünkre fognak építkezni majd, amikor majd a kortársaik megpróbálják a nézeteiket alakítani.


Az alapokat igenis mi tesszük le, az édesapjuk és én! Akinek a száján kijön, hogy zsíroskenyér zabálók, ott a szölő is hibás!

2012. szept. 10. 09:59

Nekem nincs saját gyerekem, de a mai fiatalságot elnézve elég kiábrándító a helyzet. Az az érdekes, hogy akik őket nevelik, nem ilyen szabadságban, és "bármit megtehetek" érzésben nevelkedtek. Hogy mit várhatunk tőlük? azt gondolom, hogy semmi jót... 15 évesen már nagyon késő nevelni egy gyereket, vagy felnő, és ezzel együtt "benő a feje lágya", vagy elcsúszik, és ő is az utcán, vagy börtönben végzi. Amíg a tizenéves lányok többsége kb 25-nek néz ki, és éjfélkor részegen csattog haza a 12cm-es platform cipőjében, pic*sagatyában és olyan felsőben, ami szinte nem is kellene rá, hiszen a mellét nem takarja, addig nem hiszem, hogy csodálkozni kell bármin is. A hasonkorú fiúknak pedig a szexen kívül nem sokminden jár a fejében, talán soknak még a kábítószer és a pia is. Sajnos ott van viszont a másik véglet, ha a szülőknek annyit kell dolgoznia, hogy egyszerűen nem marad sem idő, sem energia a gyerekre.. Éppen egyik koléganőmmel beszélgettünk erről, hogy mennyire gáz az, hogy egy nőnek éjjel kell dolgoznia ha nincs más lehetőség, hiszen a családjával kellene ilyenkor lenni.. hosszú a hsz, de elmesélek egy szomorú történetet.

Levittem a kutyusokat sétálni, és hozzánk csapódott egy, kb 10 éves kislány, akiről a beszélgetés alatt kiderült, hogy totál egyedül van otthon, mert az anyukája, és a nevelőapa is dolgoznak. Az úttesten átkelve megcsípte a kislányt egy darázs. Kérdezem én, ilyen esetben, vagy ha allergiás, kihez fordul? Vagy ott fullad meg az utcán?? Vártam vele egy ideig, hogy lássam kell-e orvost hívni hozzá, nem kellett, mondtam menjen akkor haza pihenni. Addig sem volt az utcán. Nem hiszem, hogy nem lehet megoldást találni, hogy a gyerek ne lent mászkáljon fél napig, míg anyuka hazajön. Kulcsos gyerekek. Sajnos szomorú.. Bocsi a hosszúért :)

2012. szept. 10. 09:58

Nem iskola köpeny kell, én is utáltam. A külföldi egyenruha minta teljesen megfelelő. Ott aztán nincs mit villantani, mert mindenkinekmindene egyforma. Csak hát egy állami iskolában ez nehéz ügy lesz.

Mellékesen a cikk jó! Felháborító világban élünk, és egyre rosszabb irányba haladunk...

2012. szept. 10. 09:54
Ezért nem lenne rossz, ha lenne megint iskolaköpeny.
17. a6bc29c843 (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. szept. 10. 09:53

Tök ismerős. :D

Azok a gyerekek, akik engem csúfoltak, vajas zsemlét szoktak reggelizni, mert otthon nagy volt a spórolás. Az enyémben mindig volt felvágott, és paprika/retek, stb...hát erről ennyit. :D

2012. szept. 10. 09:53

Tavaly nyáron Balatongyörökön hallottam:szemmel láthatólag ujgazdag cicababa nyafitázta a kedves édesanyjának:érdekes itt nemcsak a lepattantak járnak biciklivel.Felfordult a gyomrom.

Amúgy meg nagy lóról lehet nagyot esni.

2012. szept. 10. 09:52
Az én tapasztalatom az, hogy már azért is cikizik a gyereket, mert milyenek a szülei...kövérek, lelakott ruhákat hordanak....mert otthon azt hallják, hogy ilyenekkel ne barátkozzanak. Ha a gyerek nem büfében vásárolja a tízórait,ha turkálós cuccokban jár..... A fogyatékost csúfolják, alázzák, verik, mert azt hallják, hogy ezeket megint le kéne lökni a hegytetőről...igen, ezek mind a szülők hibája, meg a fogyasztói társadalomé.
2012. szept. 10. 09:51
Szégyen ami mai világba megy. Sajnos szülők nevelik rosszul gyerekeket(tisztelet a kivételnek). Inkább eszem zsíros kenyeret mint felvágottat.Ma már a felvágottba mindenféle szemetet beledolgoznak.Ismerek olyan családot ahol a gazdagság felszínes,márkás ruhákba járnak a gyerekek,megkapnak minden féle flancot.Közbe ott a hatalmas adósság a bank felé.Lehet hogy van több ingatlanuk,de viszont el vannak adósodva.Ingatlanokon jelzálog hitel van. Inkább legyen 1 kis lakásom,de ne legyen rajta nagy hitel.(Nekem már csak 172 000 Ft hitelem van.Amit kiszeretnék fizetni egybe amint lehetőségem adódik rá) Fiaim is megkaptak,kapnak mindent amire szükség volt,van,de nem márkás cuccokat.Turkálós ruhák közt is vannak jó minőségű ruhák. Én is szívesen elfogadtam mások által megunt vagy kinőtt ruhákat,és én is szívesen adtam/adok olyanoknak ruhákat,akik rá vannak szorulva.
13. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 09:50

50 évvel ezelőtt is volt ilyen: két-három gyerek volt az osztályban, akik hétfőn rántott húsos meg fasírozottas szenviccsel tüntettek az osztályban. Egyébként nem foglalkoztunk velük. Jó nagyokat, harsogva haraptunk bele a nagy piros almánkba...

Nekik meg az nem volt.

12. titzi
2012. szept. 10. 09:48
és hogyan jutottunk odáig,hogy azok,akik gyerekként zsíroskenyeret ettek,úgy nevelik a kölyküket,hogy a pénz az új isten
2012. szept. 10. 09:47
Az iskolaköpeny nem takar. Én látom, hogy bizony abból is lesz olcsóbb és drágább fajta is. Na és akkor már nem is jó arra amire újra be akarják vezetni. Az iskolaköpeny eredetileg a ruha védelmét szolgálta a tintás, palatáblás időkben.
10. a6bc29c843 (válaszként erre: 7. - Dinkaanyu)
2012. szept. 10. 09:45
Az az iskolaköpeny max partedlinek lesz jó, másra nem.
2012. szept. 10. 09:44
Tény, hogy cikizés régen is volt. A gyerekek az én időmben is megtalálták, hogy kit mivel lehet cikizni. Viszont az, hogy a szegénység szégyen lett, nálam kiveri a biztosítékot. Azt is tudom, hogyha egy gyerekről kiderül, hogy szegény akkor kiközösítik. Nem a gyerekek kezdik ezt, hanem a felnőttek. Főleg hogyha némi elhanyagolás is van a hátterében. Ahelyett, hogy a felnőttek odafigyelnének rá, kirekesztik, "csak az én gyerekem ne álljon szóba vele". Sajnos felénk sok ilyen kisgyerek van. Sokuk jószándékú, lehet velük beszélgetni és bizony ha egy felnőtt odafigyel rájuk, meghálálják (aki figyel rájuk, annak szót fogadnak).
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Dinkaanyu)
2012. szept. 10. 09:42
Ne haragudj, de ez az iskolaköpeny téma egyszerűen nevetséges. Mit vártok ettől? Eltakarja majd a 20 ezres cipőt, a 30 ezres táskát, a dzsekit, a drága mobilt, iphone-t, stb? Nem pólóval meg nadrággal menőznek a mai fiatalok, ebben biztosak lehetünk.
2012. szept. 10. 09:29
Na igen a cikizés nem újdonság.Ezért nem értem amikor az iskolaköpeny ellen harcolnak egyesek.az legalább eltakarja,ha esetleg a gyereknek "csak" turis ruhája van.
6. Dyus
2012. szept. 10. 09:25
Hát sajnos a gond ott kezdődik, hogy a mai világban sok ember már fizetés után két nappal zsíroskenyeret eszik, mert mire kifizeti az összes csekket, meg a lakástörlesztőt, nem marad másra.Sok ilyet ismerek, és mielőtt még valaki beszólna, nem isznak, nem dohányoznak, nem költenek felesleges dolgokra, nem járnak nyaralni évente 2x és 1 gyereket nevelnek, mert nem mernek többet vállalni.
5. a6bc29c843 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. szept. 10. 09:19
A párizsit már akkor sem enném meg, ha utánam dobnák. Ezerszer inkább a zsíros kenyér. :)
2012. szept. 10. 09:17
az olyan dolgok mint a csúszdázós eset....nem sok dolog van ami engem kihoz a sodromból,egyesek szerint ilyen dolog nem is létezik...de az ilyenek...áá...ez gonoszság!hogy válik ilyenné egy gyerek?milyen szülei vannak???
2012. szept. 10. 09:16

Örülök ennek a cikknek!Bizony, nem ártana fejekben is helyre tenni a dolgokat!

Gondoljuk csak végig: liba-kacsazsíros kenyér paprikával-paradicsommal-lilahgymával... fenséges!

És tegyük hozzá: igazából nem olcsó, de tudjuk, miből készült és nem mű! És egészségesebb is, mint a műanyagból készült margarin és társai!

Háborús időszakban a zsír-cukor-szalonna-liszt a túlélést jelentette! Csak most lenézik, mert sokan már jódolgukban nem tudják, mit egyenek.!

És nem voltak kövérek miatta! És még egy dolog! A zsíroskenyér nem romlik meg a párizsis szendviccsel ellentétben!

2012. szept. 10. 09:14
Ez elég szomorú, de nekem nem új. Én ezt a cikizést átéltem az iskolában, csak nem zsíroskenyér zabálónak neveztek. :(
2012. szept. 10. 09:08
Minap hallottam ezt a kifejezést használni egy gyermek szájából. Leszólt így egy másik gyereket.
"- Jó van má, ő egy zsíroskenyér zabáló!"
Megkérdeztem a nagyfiamat, hogy mit is jelent ez a korabelieknél. Kiderült, hogy a szegényebb gyerekeket gúnyolják így. Mert ma már ciki szegényebbnek lenni a többitől és a zsíroskenyér ciki lett.

Ugrás a teljes írásra: Zsíroskenyér zabálók

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook