Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

2012. szept. 10. 11:23
Eszembe jutott még, hogy a lakótelepi gyerekek szinte mindegyike bérlakásos volt. Éppen ezért ez az én koromban nem is volt téma. Ma már sokan az albérletben lakókat is leszólják, mert még lakásuk sincs.
81. Banyaci (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 11:22

Én is bugyigumiztam annak idelyén. Emlékszem a Trapper farmerre és a Tisza cipőre. Viszont akkor még azok voltak többen, akiknek nem volt. Látszatra sem.

A látszat emberek, sokkal jobban leszólják azokat akiknek látszat sincs, vagy pedig nem fontos. Sokszor a gyerekek sem tudják, hogy a szüleik légvárban nevelik őket, amit a bank bármikor kipukkaszthat.

80. titzi (válaszként erre: 71. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:22

Az autó meg a telefon nagyon sokak szemében egyre inkább nem jelöl státuszt,sőt ellenkezőleg!!!!Önvédelem!!!

Sokat járok Svájcban, az legidősebb kisiamat St Gallaenban iskoláztatjuk(uniformisos),a svájciak alapból vacak kiszuperált autókkal szeretnek járni és nem azért mert nem telne Maseratira,Lamborginire!

Önvédelem egyrészt! Másrészt tudatos állásfoglalás a rongyrázás ellen! Harmadrészt egy gazdag környezetben így akar különbözni az emberek zöme! Negyedrészt,azért a garázsban álló Ferrarit lehet,hogy néha előveszik,de nem rendszeresen,a fent említett okoknal fogva.


Én úgy láttam,bármerre is jártam,hogy a rongyrázás olyanoknak fontos,akikre hirtelen,érdemtelenül ráesett egy nagyobb pénzmennyiség és belül üresek,csak a márkanevekkel tudnak hivalkodni

79. erikpipi (válaszként erre: 55. - 549be03e80)
2012. szept. 10. 11:21

"szegenyebbek is hozzajuthatnak jo ruhakhoz, a Salvo-nak, es kulonfele karitativ szervezeteknek koszonhetoen, igaz itt nincs az az oltozkodesi mania sem mint otthon:)"


Itt a nagyobb áruházak, ha pl. pici folt van az új cimkés ruhán, már nem tehetik ki a polcra, azt leadják karitatív szervezeteknek.

De a vöröskeresztbe, majdnem hogy szemetet visznek, mert az itteni gondolkodás szerint, ha valaki szegény, örüljön, hogy egyáltalán kap valamit, és ne fumigálja. Így lehet az, hogy nálunk egy ilyen szervezet, ritkán kap jó árút, inkább csak szemetet.

Ugyan ez vonatkozik a szociális ellátásra. Míg nyugaton, csak megélsz a munkanélkülidből, vagy egy általános segélyből, ami arra azért elég, hogy szinten maradj, itt semmire nem elég.


Ez még a régi rendszer hozadéka. Ha segélyre szorulsz, és van mondjuk egy autód, akkor add el, vagy nem jár bérlakás állami, mert van egy kocsid..


Valóban, itt nem jó sem szegénynek, sem nincstelennek lenni, mert még mélyebbre süllyedsz, sokszor önhibádon kívül.

Bár annyi pénzem lenne, hogy az ilyen embereknek segíthetnék.

78. b486c9cf7d (válaszként erre: 71. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:20

Spanyolorszag katasztrofalis helyzetben van, az emberek lassan eheznek, bocs, de ez nem jo szemleltetes, ok 3 ev alatt szinte tonkrementek.


Az atlagspanyol azert ha teheti, nagyon is szeret rongyot razni, legalabbis koztuk elve ezt a benyomas alakult ki bennem.,

77. michelle.r (válaszként erre: 73. - Eab6abb0fa)
2012. szept. 10. 11:20
Esetleg tudatosság? ;)). Én is az vagyok, szalonna tormával, mustárral - persze cukormentes - bármikor, persze kenyér nélkül.
76. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. szept. 10. 11:16

Engem is felháborít amit írtál!!!!

Sajnos a szülők a hibásak,mert félrenevelik a gyerekét.

Én is zsíros kenyéret ettem nem is keveste,apukám is,a férjem is,és érdekes felnőttünk...

Ma ha már nem Pókemberes,vagy Helló Kitty-s a gyerek tolltartója,vagy a füzetborítója,már lenézik...

75. michelle.r (válaszként erre: 64. - Vikica76)
2012. szept. 10. 11:16
Ennek örülök, máris nem vagyok olyan egyedül :)
74. michelle.r (válaszként erre: 61. - Vizöntőlány)
2012. szept. 10. 11:15

És meg is érkeztünk a vesszőparipámhoz, miszerint minden következő generáció olyan, amilyenné az előző neveli :o)).


A másik most éppen attól boldog, hogy vettem egy tányér alátétet, amin a Verdákból a kedvenc Matukája van, lehetett vagy háromszáz forint ;)


Tudod mitől kapok sikítófrászt? Amikor azt hallom, hogy a gyerek valamiért nagyon nyekereg és azzal rázzák le, hogy nincs rá pénzük. Nem elmagyarázza, hogy nincs szükség huszadik babára, mert a többi is épp olyan jó, hanem nincs pénz. Édesség: nem azért, mert egészségtelen, elromlik a foga, tele van értéktelen anyagokkal, hanem nincs pénz.

Persze, hogy a gyerek lealázva érzi magát, amikor a másik édességet is kap, meg felesleges dolgokat is. Mert rögtön összeáll a kép, nekik van pénzük, nekünk nincs.

2012. szept. 10. 11:14

Ezt biztos a szülőktől hallotta.

Olyat is hallottam már, hogy kolbász meg szalonnazabáló.


Intelligencia hiánya...

2012. szept. 10. 11:14

Megdöbbentem, nálunk ilyet nem tapasztaltam. Mi szeretjük a finom házi zsírt,erre kimondottan lapockát veszek, és ezt sütöm zsírban. A gyerekemmel van aki elcseréli a sonkás szendvicsét, mert ő pl. azt utálja, és eszi a mi zsírosunkat....


Azt gondolom, minden a szülőn múlik, hogy neveli a gyereket. A gyerek csupán azt veszi át amit otthon kap. A barátait is e szerint válogatja.

71. c9f9b53798 (válaszként erre: 70. - Titzi)
2012. szept. 10. 11:13

nem lehet általánosítani, mert Barcelona banki negyedében én is láttam a rongyrázást, de egyébként roppan régi autókkal járnak, nagyon rossz körülmények között él a többség, Rómában is a Corso körül persze, hogy csupa menő ember szaladgál, de el kell menni a Terminihez, vagy felülni egy hévre, és nagyon lepukkant emberek utaznak, én meglepődtem, mert Bp-n ilyet nem tapasztaltam (mármint nagy általánosságban)


és akartam is írni már az előző hozzászólásomban, hogy a nagyvárosok, fővárosok persze külön kezelendők, az mindig egy külön világ


nekem banki vezető spanyol ismerősöm mesélte, hogy a mobilja öt éves, és nem is kívánja lecserélni, mert a funkciójának megfelelő, és állítása szerint az átlagspanyol így gondolkodik - de persze nem lehet általánosítani

70. titzi (válaszként erre: 65. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:06

Szerintem a spanyoloknál van rongyrázás ,de láttam uniformisos iskolákat,illetve csak azt láttam:)

Na a Görögök szegények,ott tényleg nem láttam nagy rongyrázást,bár fura volt,hogy sok anya filippino nevelőnőre bízza a szeme fényét,ahogy athéni barátnőm mesélte,ott ez egy státuszt is jelöl,hogy alkalmazol -e harmadik világbeli baby sittert

69. c9f9b53798 (válaszként erre: 68. - Titzi)
2012. szept. 10. 11:03
privátban megírom, ha ennyire fontos a település neve:) de szerintem lényegtelen ebből a szempontból
68. titzi (válaszként erre: 67. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:02

tetszetta hozzászólásod

egyetértek

én is falusi általánosban kezdtem:)

67. c9f9b53798 (válaszként erre: 62. - Titzi)
2012. szept. 10. 11:01
falusi általános
2012. szept. 10. 11:01

Szerintem ilyenek regen is voltak, csak nem vettek fel es tettek internetre.

Tarsasagban sok fiatal megkergul, nem akarnak kilogni a sorbol, kenyszeresen menőznek.

Valoszinuleg felnottkorukban szegyellni fogjak magukat emiatt, ha visszagondolnak.

65. c9f9b53798 (válaszként erre: 60. - Titzi)
2012. szept. 10. 11:00
MÉg ezt sem mondanám, így általánosan, mert pl. a görögöknél, spanyoloknál nem (és nem élnek nagy életszínvonalon - bár lehet, hogy ott az anya szerepe még jelentősebb, több nő csak a családjának él), ott sem fektetnek nagy hangsúlyt az anyagiakra. Ez inkább az amerikai tudatos népbutítás hatása, hogy melyik országban mennyire tudott hatni. Nálunk nagyon. Szerintem itt van a kutya elásva, és ez gyűrűzött tovább az élet minden területére.
64. Vikica76 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 11:00
Nálad a pont. Maximálian egyet értek Veled!
63. Dinkaanyu (válaszként erre: 51. - Fr.andi)
2012. szept. 10. 10:59
Hát azért egy Suzuki Vitara, sem nem, olcsó sem nem gagyi:D
62. titzi (válaszként erre: 57. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 10:59
Hol jártál suliba általánosban?
61. vizöntőlány (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 10:59
De,gondolom Te nem tennél különbséget két gyermeked között. Én az önzésre nevelésre gondoltam,sőt talán még a saját testvérét is lenézi,akit így nevelnek.
60. titzi (válaszként erre: 55. - 549be03e80)
2012. szept. 10. 10:56

hello Brizzy


Ausztraliaban még nem voltam!

Azt gondoltam,hogy a jó angol -szász hagyományokhoz mérten kötelező az egyenruha!


Ezt jól mondod az öltözködési mániával kapcsolatban, én is azt vettem észre jártamban -keltemben a világban,hogy minél szegényebb egy ország es annak lakossága,annál inkább fontos a márkás ruha,külcsín,míg minél gazdagabb,annál egyszerűbb,sportosabb,normálisabb az öltözködési stílus.

59. Darcy73 (válaszként erre: 5. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 10:53

Én sem!!! :)

Inkább szalonna vagy zsíroskenyér.(Megjegyzem,többe is kerül az igazi szalonna és házi zsír.)

58. fr.andi (válaszként erre: 54. - Darcy73)
2012. szept. 10. 10:53
Mivel nekünk gyerekkoromban trabink sem volt, én nagyon elégedetten ülök a suzukinkban, a három gyerekkel...mert tudom, hogy mennyit dolgoztunk érte! És ez a lényeg...azok a gyerekek el sem tudják képzelni, mennyi melóval lehet elérni azt, ami van, mert nekik minden extra a lehető legtermészetesebb! hajrá Suzi-sok:))
2012. szept. 10. 10:53

Baromi szerencsés voltam, falusi iskola, mindenki "mackóban" járt, és kész. Középiskolában szigorú rend volt, és az osztály többsége szegény volt, egy-két vállalkozógyerek pedig meghúzta magát!!! ki lettek volna közösítve, és mindenki a tanulásra koncentrált. Volt egyenruha, de csak ünnepségeken, sajnos.


Aztán egyetem alatt hirtelen belecsöppentem a klikkesedésbe, sznobságba, újgazdag csemeték csak egymást majmolták...stb annyira ott sem volt gáz, mert annyian voltunk, annyi félék, hogy ők voltak kisebbségben.


Most már van gyerekem, és szomorúan látom, hová halad a világ. Mi lesz vele? Néhány hozzászólást végigolvastam, egyetértek szinte mindegyikkel.


Egy történet. A nővel kezdtem el beszélgetni a játszótéren. Kiderült, hogy Francia Guyana-ban laknak, mondta, hogy ott a javak másodlagosak, a gyerekek együtt játszanak, kevés a ruhájuk, játékuk, és sokkal boldogabbak, mint itthon, soha nem költözne már vissza Magyarországra.


És ami a probléma egyik forrása, hogy sikerült kishazánkban a fogyasztói társadalmat 150%-osan megvalósítani úgy, hogy az nincs arányban a fizetőképes kereslettel. A népbutítás kiválóan sikerült, a reklámok beválnak, és senki nem mond ellent. A gyerekek ebben nőnek fel. Nemcsak a szülő a hibás, ez társadalmi probléma, komplett összefogás kell. Ha nem becsüljük a tárgyainkat (úgyis van újabb, divatosabb), akkor egymást sem fogjuk. Egyébként kezdenek ezzel foglalkozni a pszichológusok is. Emiatt mennek szét a házasságok, vagy nem is köttetnek, hiszen, ha a másik nem felel meg, nem baj, jön a következő... teljes burn-out szindróma (de ez van a munkahelyen is... ne soroljam). Részben szakmám, foglalkoztat a kérdés. Mélyen, gyökeresen kellene változtatni, és nem egyetlen területen, az összesen. Hogy lehetséges? Nem tudom. Ahhoz egy óriási nagy pofon kellene, úgy globál mindenkinek (szerintem, sajnos).


Elnézést, hogy ilyen hosszú lettem.

56. Darcy73 (válaszként erre: 50. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 10. 10:51
Persze,akkor is voltak menők...de nem volt ilyen éles a klikkesedés.
55. 549be03e80 (válaszként erre: 22. - Titzi)
2012. szept. 10. 10:51

Ezen a cikken oszinten megdobbentem!:( Annakidejen en is zsiroskenyern nottem fel,es az osztalytersaim sokkal finomabb uzsonnakat hoztak,de soha nem volt tema ki mit eszik.Igaz az iskolakoppeny is kotelezo volt,de tanitas utan,sha nem volt teme,ki mibe oltozik,igaz a mobil is ismertlen vol,hala Istennek!:)

Itt Ausztraliaban kotelezo az egynruha,meg a public iskolakban is,de nem kell semmit elfedni,mert a szegenyebbek is hozzajuthatnak jo ruhakhoz,a Salvo-nak,es kulonfele karitativ szervezeteknek koszonhetoen,igaz itt nincs az az oltozkodesi mania sem mint otthon:)Szoval koszi a cikket!:)


Elnezest az ekezethianyert itteni gepen irtam,ami angol billentyus..:))

54. Darcy73 (válaszként erre: 51. - Fr.andi)
2012. szept. 10. 10:50

Tyűha..akkor mi csórók vagyunk a Suzukinkkal???

Régen azt sem nézték le akinek nem volt autója.Most meg a Suzuki is csóróság.

53. bb1e0dc56a (válaszként erre: 51. - Fr.andi)
2012. szept. 10. 10:50
Na ja, régen a Trabi volt az, ami ma a Suzuki.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook