Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

142. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:36
Nagyon igazad van. Sajnos:( És nem értik meg a fiatal szülők, hogy a gyereket kicsiként kell elkezdeni nevelni, és bizony nem kell minden rájuk engedni. Ami meg a legfontosabb, hogy nem mindegy mit látnak, tanulnak a szüleiktől, mert ugye a nevelés egyik legbefolyásolóbb tényezője, a szülői példamutatás. Sokaknak hatalmas probléma, hogy nem bírnak a pár éves gyerekükkel. Mit fognak ezek a szülők később csinálni? Akik tehetősebbek, és elfoglaltak, azok pénzzel fizetik ki a szülői gondoskodást, az időt amit a gyerekekre kellene fordítani. Ezeknek a gyerekeknek fogalmuk nincs arról, hogy léteznek másféle értékek is, mint a pénz, olyanok, amiket nem lehet megvenni. Sajnos a mai szülők nagy részének borzalmas gyerekei vannak. Ez már kitűnik az óvodákban, iskolában még jobban, na és a középiskolák....borzalom, hogy mennyire nem gondolkodnak, hogy hogyan élnek emberek.
141. titzi (válaszként erre: 134. - Deothora)
2012. szept. 10. 12:36

A mi gyerekkorunkban még nem voltak nagy társadalmi különbségek.

Én egy kis falusi iskolábajártam,mint Tabula rasa és ott a pedagógusok puhatolóztak a gyerek társadalmi helyzetéről úgy,hogy :mit kaptál karácsonyra???!!!!

140. Deothora (válaszként erre: 136. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:35
Én azt vallom hogy a vallásnak semmi keresni valója nincsen az iskolákban, mindegy hogy milyen vallás.
139. Deothora (válaszként erre: 135. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:34

Az a gond hogy sajnos nem:(

Addig amíg a munkákat és kulcs poziciókat ma Magyarországon nem a teljesítmény hanem a "haver/koma/sógór/jó barát/csinos/jó az ágyban" alapján osztogatják, addig sajnos iszonyat nagy baj az hogy nagyon sok , söt - sajnos túlzás nélkül állíthatom- a legtöbb helyen arrogáns, hozzá nemértö emberek vannak, fontos poziciókba.

És addig amíg ezt a rendszert valahogy nem minimalizáljuk itthon, addig sajnos nem is lehet nagy elvárásokat támasztani sem az Y sem pedig a Z generáció, sem pedig a cégek, gazdaság és társadalommal szemben.

138. Banyaci (válaszként erre: 131. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:33
Ez így jól hangzik, de sajnos első második után ez már nem működik. Nem csak bizonyos népcsoportnál nem működik. A szülők egy része nem hajlandó meghallani, ha az ő gyereke piszkál.
137. titzi (válaszként erre: 135. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:31

Na neeeeem! Még távolról sem!!!!!!


A mi gyerekkorunkban egy közterületen rendetlenkedő gyereket például bármelyik felnőtt rendes viselkedésre inthette!!!

Itt kezdődik az,hogy a gyereket integrálod a társadalomba! Nem cssak neked kell megfelelnie,hanem másoknak is,érted?

136. titzi (válaszként erre: 132. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 12:30

ez nagyon érdekes és mire jutottatok?hogy lehet motiválni a z generáciot?


tudod mi az érdekes,hogy itt nyugaton nagyon hódít az ultrakonzervatív nevelés a bevándorlók iskoláiban(muzulman)

ők is rájöttek egy generáció alatt,hogy a gyereknek kellenek a korlátok


de én ezektől a gyerekektől is félek,mert őket jellemzően a fehér ember elleni gyűlöletre nevelik nagyon szigorú vallási keretek között

135. b486c9cf7d (válaszként erre: 132. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 12:28
Kiselejtezodnek, mindenki figyeljen a sajat gyerekere, csak ennyi a teendonk.
134. Deothora (válaszként erre: 126. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:27

Igen az egyenruhával teljesen egyetértek.

Anno amikor én általánosba jártam már felsöben nem kellett köppenyt hordani, de pl. az iskola direkt megkérte a szülöket hogy a gyerekeket ne drága cuccokkal küldjek iskolába és pl. a banán-narancs meg ilyenek még hiány árú volt, és beírták az ellenörzönkbe hogy kérik hogy ha lehet akkor ne ilyenekket adjanak reggelire a gyereknek mert a szegényebbeknek rosszul eshet hogy valaki elöttük eszi a drága gyümölcsöt.


Amúgy meg csak egy példa: hugomat középiskolában terrorizálta egy pár "svéd" lány, volt hogy úgy vágták fejbe hogy, kórházba kellett vinni..a "svéd" lányok átlaga a béka segge alatt vol, a hugom négyes-közepes tanuló volt, az igazgató mégis az én szüleimnek mondta hogy irassák át a hugomat más iskolába...

Az sokkal könnyebb az iskolának, meg a tanároknak is hogy még az áldozatot alázzák meg , és a terrorizáló gyerek meg, békésen konstatálja hogy nyugodtan csinálhatja tovább a feszkót úgysem csinálnak vele semmit...ameddig ez a beállítottság nem változik ne is várjunk túl sokat, egyik oldalról sem.

133. titzi
2012. szept. 10. 12:26

az uniformis szegényesebb magyar változata a köpeny,a semminél jobb,de állítom,hogy abban is volt versengés,kinek milyen van

a formaruha jobb

azt hiszem be akarta vezetni a művelődési tárca a köpenyt,tekintettel az egyre nagyobb segénységre,azzal mi van?

132. c9f9b53798 (válaszként erre: 116. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:26

kinyílt a szem, a világ benyomult, ami addig tudatosan el volt zárva, a régi generáció kiöregedett, és talán kicsit örült is, hogy a gyerekeinek (én generációm) már jobb lesz, más, jöhetnek-mehetnek, mindent megkaphatnak


amit írsz: lakáskérdés


sok-sok országban luxus a saját lakás, sokan bérlik, és ezt normális, itt a fiatalok sírnak, hogy nincs saját lakás, bezzeg a szüleiknek, de a szüleik máshogy éltek - tehát valamit-valamiért


és részben ide vág, hr-es konferencián pár éve már probléma volt, hogy mivel motiválják az akkor iskolapadból kikerülő generációt, a X generáció (a rendszerváltáskor jó helyen, jó időben lévők, akiknek a fejükben is volt valami - sikeres emberek) még motiválhatóak lap-toppal, telefonnal, céges autóval. Az Y generáció már kevésbé (számukra is ezek a dolgok már "járnak"), és a Z generációval egyáltalán nem tudnak mit kezdeni, nincsenek határaik (térben-időben-kapcsolatokban-erkölcsi tekintetben...), teljesen individualisták (de már a szó negatív értelmében), nehezen kezelhetők.

131. b486c9cf7d (válaszként erre: 126. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:25

Kezdemenyezni kell, adott esetben en ha piszkalni fogjak a gyerekemet, kezdemenyezni fogom a masik szulojevel a kommunikaciot, oldjuk meg egyutt, feltetelezem pozitiv hozzaallast tapasztalok majd. Itt nem is felek, leszamitva egyes nepcsoportokat, az emberek nagyon normalisak.

Ezt kellene ott is csinalni.

Kapja el o a sz.ros kolyket, en meg az enyemet, ha nem tud viselkedni.

130. titzi
2012. szept. 10. 12:23
hány olyan kiváló iskolát tudtok,ahol nincs uniformis? mert én egyeet sem!
129. b486c9cf7d (válaszként erre: 124. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:22
Biztos vannak vasarlok, azert vannak ott gazdag emberek, az izles pedig nem mindig jar karoltve a tehetosseggel.
128. b486c9cf7d (válaszként erre: 124. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:20

Direkt most megneztem, lattam egy kremszinut, no az szepnek tunt (bar nem tetszik kozelrol az anyag, azt oda se merik irni, hogy mi) es 300$ korul van, tobbre szamitottam.

Meg mindig nem kellene.

127. titzi
2012. szept. 10. 12:19

szerintem a gúnyolódás meglétéért a szülő is az iskola tehető felelőssé,a kölyök még nevelés alatt áll,az a hibás,aki az ő kilengéseit nem teszi helyre


az biztos,hogy ,aki szülőként már most nem tesz rendet a gyerek fejében a külsőségek tekintetében,annak a kölykét el fogja sodorni a felszínesség,üresség az életben,a társadalom legalját nevelik fel az ilyen szülők

126. Banyaci
2012. szept. 10. 12:13
Vajon hogyan lehet ebben a tekintetben jól nevelni? A cikizések,kiközösítések rőlmég eszembe jutott valami. Én annak a híve vagyok, hogy mondjuk az osztályon belüli problémákat igenis, nekünk szülőknek is fel kell vállani és tenni kell azért, hogy a cikizéseket megállítsuk. Találkoztam olyan szülőkkel akik azt vallják, hogy nem baj, ha a gyerekek bántsák egymást csak ne az én gyerekem legyen az akit bántanak. Én ezen fölháborodtam. Azt hiszem az egyenruha mint egy iskola közösségéhez való tartozás szimbóluma, jó lenne. Igaz annak megfizetése más kérdés. Úgy gondolom, hogy anno az őrsigyűlések, nagyon jót tettek a közösségnek. Nem minden volt rossz az átkosban. A közösség is fontos volt, nem csak az egyén. Ma már nagyon kevés közösségkovácsoló program van ingyen. Megkockáztatom, hogy egyátalán nincs ilyen.
125. titzi (válaszként erre: 122. - Gabi0630)
2012. szept. 10. 12:12

dehát az egész ország más,könyörgöm


csóró magyar gúnyolja a csóró magyart a csórósága miatt?

124. michelle.r (válaszként erre: 121. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:11
Pont ezért tetszik :). Szeretem, a letisztult, klasszikus formákat. Én sem értem, miből élnek meg a Belváros egyik legdrágább utcájában egy viszonylag nagy üzletben. Presztízs, hogy itt is legyen üzlet?
123. titzi
2012. szept. 10. 12:11

én sok kiscsajt látok jobban öltözködni kínaiból,mint nagy világmárkákba burkolt egyéneket


nem jelent sokat a ruha,ha nem formás,ami alatta van

2012. szept. 10. 12:10

Én iskolás régebben voltam, azóta eltelt jó 15 év.


Már akkor is trendi volt csúfolni, bántani, megalázni azt, aki "más". Csak akkor még nem voltak felvevős telefonok, így nem neten, csak iskolai berkekben keringtek a történetek.

Tudom, mert én is "műs" vagyok.


AZóta anya lettem, és kimondottan örülök, hogy a gyerekem integrált oviba jár. És vannak ott is "mások", és tanítom neki, hogy attól, még Ő is ember, gyerek mint Ő. Sajnos már ilyen kicsi gyerekekben is van előítélet.


Ruhával kapcsolatban pedig, persze, ez szülőktől indul. Én iskolás koromban köpeny volt, pedig akkor még ennyire égbe kiáltó különbségek nem voltak. Én pártolom a köpenyt, pont az ilyen okokból kifolyólag.

121. b486c9cf7d (válaszként erre: 120. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 12:06

A nagyim hasonloval maszkalt vasarnapi misere, persze occsobbal ;)

Igen, az anyagokkal nagyon racsesztek, ennyi penzt normalis ember nem ad ki muanyagert.

120. michelle.r (válaszként erre: 115. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:00

Azért az új Pont Neuf-öt nem mondanám kacatnak. Igaz, nem is készültek a korábban jól bevált színekben :D

De az egész márkát lejáratták a sok műanyag utánzattal.

119. b486c9cf7d (válaszként erre: 114. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 11:59
Nem vagyunk menok, szornyu.
118. b486c9cf7d (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 11:58

Nehez eldonteni, mert az eredetik is gagyin festenek- szerintem. :))


Hallottam, hogy hamisitjak az iPhone-t, fura, itt nem satusz szimbolum, mert az emberekhez vagjak a szolgaltatok, ott meg...

117. titzi (válaszként erre: 115. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 11:56

pontosan! ahol pénz van,ritkán van ízlés is:)

LV szerintem a giccs paródiája

Valaki itt Pr-t is említette,én csak úgy hívom menekült style,igénytelen unisex holmik

116. titzi (válaszként erre: 110. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:54
nem tudom,hogy hogyan jutott a magyar lakosság ide,ugyanis régebben a megtakarításai(saját lakás) eléggé ésszerű gazdálkodásra vallottak világviszonylatban
115. b486c9cf7d (válaszként erre: 110. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 11:54
Fura, mert egy LV kistaskaert egy fillert se adnek, kacatnak nez ki mind.
114. michelle.r (válaszként erre: 100. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 11:53

Ezt mondtam én is, szalonna és kolbász zabáló vagyok :D


Holnap jönnek meg a szakácskönyveim végre!

113. titzi (válaszként erre: 102. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 11:52

abszolut nem praktikus két jeep az ottani hegyi utak szélességéhez mérten a ferrari pedig a terepviszonyokhoz alkalmatlan

nem gondolom őket praktikus embereknek


ha sokat autózol Svájcban pl,látod,hogy az emberek ott gazdagságuk ellenére szívesen járnak 15-20 éves roncsokkal!


vagy mondok mást,tudtátok-e,hogy az IKEa magyarországi (svéd) főnöke tüntetőleg évekig ladával járt!


A svéd sem egy rongyrázós nép!


Én is egy kis ,gazdag államban élek ,gyakori a porche,ferrari itt is,de azért a fekete merci vagy BMW inkább a koszovói ,török bevándorlók körében menő:-))


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook