Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

172. Banyaci (válaszként erre: 154. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:57
Nálunk már tavaly betiltották az iskolába a mobiltelefont. Beírták, hogy tilos bevinni. Ha a szülő akar valamit a gyerektől, hívja föl az iskolának a vezetékes telefonján. Ha fontos, akkor úgyis hívja. Ha meg az iskolában történik vele valami, akkor értesítik a szülőt. Van iskolabusz, elviszi őket. Van egy portásunk is, aki aranyat ér. Városi iskola többszáz gyerekkel, de mindegyiket névről ismeri. Sőt megismeri a szülőket is. Alsós gyereket nem enged ki az iskolából, csak ha vége a tanításnak és (vagy)be van írva, hogy elmehet. Sőt, nálunk szülő sem mehet be az iskolába, csak alapos indokkal. A portás szünetben is figyel a lurkókraés rájuk szól. Aranyat ér az az ember.
171. a14deb9047 (válaszként erre: 161. - B8103f009a)
2012. szept. 10. 12:57
Tanítottam olyan iskolában, ahol tilos az ékszer, a smink, a szűk-átlátó-dekoltázs, tetoválás, stb. ruha. A telefont reggel le kell adni, és a tanítási nap végén kapják vissza... Először fújtak a szülők, aztán kiderült, hogy az igazgatónőnek van igaza.
170. michelle.r (válaszként erre: 153. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:57
Pont erről olvastam egy könyvet a hétvégén, Dr. Natasha Campbell - Mc Bride: GAP szindróma. Pontosan azt feszegeti, hogy milyen összefüggések vannak a rosszul táplálkozás és különféle pszichés problémák között. Nagyon sok hasonlóság van a paleolit és a GAP étrend között.
169. c9f9b53798 (válaszként erre: 165. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:56
alkotási vágy állítólag nagy bennük, kötöttségektől mentesen, tudod a "világmegváltás", meglátjuk, én nem hiszek benne, de az a baj, hogy egy melóhely nem fogja betörni ezeket a fiatalokat, inkább mennek tovább és tovább
168. Deothora (válaszként erre: 164. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:56

Azért azt tegyük hozzá, hogy a "befogadó" országok is olyanok hogy, hiába születtek a fiatalok szülei, meg a fiatal is már az új országban, még mindíg megkapják a "tözsgyökeresektöl" hogy te csak egy sz.r török stb. vagy...azért éreztetik ám rendesen velük, meg velünk kelet európaiakkal is.

Én is hányszor de hányszor kapom meg a mai napig is hogy én csak egy szar külföldi vagyok, pedig jobban tudom a saját anya nyelvét és többet tudok az országáról meg a népéröl mint ö maga...de az ö szemükbe mi csak másodosztályú emberek vagyunk és leszünk...ezzel a viselkedéssel pedig úgymond saját maguk kényszerítik bele a fiatalokat ezekbe a radikális közegekbe, hiszen a fiatalok szeretnének valahova tartozni.

167. titzi (válaszként erre: 161. - B8103f009a)
2012. szept. 10. 12:54

pannonhalmán korlátozzák a mobilhasználatot

pedig bentlakásos!

fegyelem van

166. b486c9cf7d (válaszként erre: 161. - B8103f009a)
2012. szept. 10. 12:54

Csak az ilyenek szulei mennek balhezni, nem?

Ezert nem mer sok tanar fellepni, mert a gyerekek es szuleik jobban tudjak a kolykok jogait, mint kotelessegeit.

165. titzi (válaszként erre: 162. - C9f9b53798)
2012. szept. 10. 12:53
kreatívabb generáció,mint a többi volt?
164. titzi (válaszként erre: 157. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:52

hát ezaz,nem kötelező itt élni,mégis egyre többen jönnek

majd köpnek a befogadó országra

nekem döbbenetes,mert a kelet-európai akar asszimilálódni 2 hazájának tekinti a befogadó országot

na ők nem! csak úgy parázslik a gyűlölet,volt pár érdekes beszélgetésem muszlim fiatalokkal,megvetik és gyűlölik azokat az országokat,amelyekbe önszántukból költöztek vagy éppenséggel ide születtek

2012. szept. 10. 12:51

Ja még eszembe jutott valami: amikor én pici voltam akkor nekem anyu, mindíg a kezemre csapott a boltban, és igenis elmondta hogy elöszr is kifizetjük az árút, és a boltban nem eszünk, nem pakoljuk le a fél polcot stb. Söt nekem annó a nagyszüleim azt is mondták hogy illetlen dolog az utcán enni, enni otthon kell.


Most mit látok?...a kölkök ülnek a bevásárló kosárba, anyuci leszed a polcról valamit, kibontja és odanyomja a gyerek kezébe..az harap egyet és puff eldobja...

Gyakorlatilag még el sem érnek a kasszáig már jól lakik a család...szerintem ez meg illetlen és paraszt dolog.De ha szólsz akkor meg vérig van sértödve.


Amikor leltároztunk egy nagyobb üzletben, volt olyan bunkó aki a felbontott pudingot a ruhák közé dugta be, meg a féli megrágot csokik a polcok alatt, és ez még csak a jéghegy csúcsa...szóval valami kollektív viselkedést ill. alapvetö kultúrát sem ártana tanítani.

162. c9f9b53798 (válaszként erre: 136. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:51
nincs annyi kreatív és kötöttségektől mentes munkakör, mint amennyi számukra elegendő lenne, de nyilván a kötetlenség ami motiválja majd őket (most kerülnek ki az egyetemről), de majd elválik, hogy a teljesítmény is meglesz-e hozzá
161. b8103f009a (válaszként erre: 26. - Dinkaanyu)
2012. szept. 10. 12:50
Igen, az egyenruha még jobb megoldás lenne. És igen, iskolába max mobilt lehessen vinni, azt is leadni tanítási időben. Akinél meg olyan dolog van, amit nem lehet vinni, attól elvenni, év végén a szülője megkapja. Fiam tavalyi osztályába volt egy tanár, el szokta küldeni a lányokat mosakodni, és levetetett minden csingilingit. Jól tette, több ilyen tanár kellene.
160. b486c9cf7d (válaszként erre: 152. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:48
Ennyire meg nem gondoltam bele, egyaltalan meg azt se tudom, mi var rank :S
159. Deothora (válaszként erre: 151. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:48
Igen, buta és álszent társaság...a legjobb példa: számukra minden európai ill. nyugati társadalomban élö nö, tisztáttalan, és úgy is néznek mindegyikre mintha Qva lenne...viszont dugni, nagyon szeretnek ezekkel a tisztáttalan nökkel...a "rendes, tisztességes " feleségüket meg otthon tartják, nem tanulhatnak, férfi nélkül nem mehetnek ki a házból, és meg is verik ha úgy tartja kedvük....
158. titzi (válaszként erre: 152. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:47

pontosan

így épül a közösség

így integrálódik a gyerek a társadalomba

itt kezdődik,hogy nem csak én vagyok meg a gyerekeim,hanem vannak mások is-nagyon egyszerűen megfogalmazva a velejét

157. b486c9cf7d (válaszként erre: 151. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:47

Ebbe jobb, ha bele se megyek!

Egyre tobben vannak es nem akarnak integralodni, pedig nem kotelezo itt elni...

156. titzi (válaszként erre: 145. - B235ac96d5)
2012. szept. 10. 12:46

mint pedagógus írhatnal arról,mivel rontjak el a szülők a gyereket!


én is uniformispárti vagyok,de az olcsóbb,magyar valóságba beilleszthető megoldás lehet,hogy a köpeny volna

155. Deothora (válaszként erre: 143. - Spinneli)
2012. szept. 10. 12:45
Sajnos nekem teljesen más tapasztalatom van:(Mint munkakeresö és mint ügyfél/üzlettárs/dolgozó is:((
154. b486c9cf7d (válaszként erre: 145. - B235ac96d5)
2012. szept. 10. 12:45
Igen, vissza az egyenruhakat es ki a telefonokkal az osztalytermekbol!
153. b486c9cf7d (válaszként erre: 142. - B8103f009a)
2012. szept. 10. 12:43
Egyre tobb a problemas gyerek- egyszeruen rosszabbul sikerulnek, hiperaktivak, lelki betegek, nagy az iskolakban a nyomas, ez ratesz egy lapattal, a szulok nyugtot akarnak, a gyerekeken tukrozodik minden, ami a vilagban zajlik, rossz minosegu taplalekok, rossz ivoviz, szegenyseg...
152. Banyaci (válaszként erre: 135. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:43
Az én véleményem, hogy figyeljünk a máséra is. Én megvédem a másét is, de rá is szólok ha kell, magasról tojok rá, hogy a szülő mit szól hozzá. Képes vagyok messzire menni, tenni azért, hogy gyerekeim közössége elfogadható legyen. Én más gyerekéért is az asztalra csapok. Főleg, ha más nem teszi meg érte.
151. titzi (válaszként erre: 147. - B486c9cf7d)
2012. szept. 10. 12:42

de még mekkora!

csak a gyűlöletet oltjak beléjük kicsi kortól


pl az egyik kedvencem: azt mondjak nekik,hogy azért kell szegénységben élniuk,mert az európaikai ingyen veszik el szülőföldjük olaját,gázát,

150. b486c9cf7d (válaszként erre: 139. - Deothora)
2012. szept. 10. 12:40

En ezt nem erzem akkora problemanak, mindenutt bejatszanak mas elvek is a dolgozo-valasztasba, mint a ratermettseg es alkalmassag az adott munkara.

Legalabb ennyire szamit az is, hogy az illeto ne jelentsen veszelyt a felettese munkajara nezve, tehat silanyabbat vesz fel.

149. titzi (válaszként erre: 140. - Deothora)
2012. szept. 10. 12:40

Sajnos itt nyugat európában szélsebességgel terjed az ultrakonzervativ muzulman életszemlélet,és már egész kicsikbe oltjak

a kormány tehetetlen,


egy sarokra nyílt egy ultrakonzervatív ált.iskola,két nappal a tanévkezdés előtt szóltak a kormányzati szerveknek,hogy el kéne jönni a megnyitóra,mert ők beindítjak a sulit és passz

148. b8103f009a (válaszként erre: 7. - Dinkaanyu)
2012. szept. 10. 12:39
Én sem értem. Nagyon nem vált a gyerekek előnyére, hogy ennyire nincs szabályozva az iskolákban való megjelenés, mit lehet vinni, és főleg, hogy lehet viselkedni. A legnagyobb baj pedig az, hogy a deviáns viselkedésnek nincsenek igazából következményei.
147. b486c9cf7d (válaszként erre: 136. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:38
Ezt ismerem ez gond is, anti-nyugatistak, ebbol meg nagy gondok lehetnek!
146. michelle.r (válaszként erre: 138. - Banyaci)
2012. szept. 10. 12:38
Én azt gondolom, hogy a gyerek pont olyan, mint a szülő. Az a szülő, aki nem hajlandó kezelni, az a munkahelyén is ugyanígy viselkedik. Valószínűleg ő az összeférhetetlen kolléga.
2012. szept. 10. 12:37

A címet olvasva eszembe jutott, hogy kisiskolás koromban a tízóraim zsíroskenyér és egy szép alma volt. A kettő együtt fenségesen finom volt!:)Pedig, nem voltunk szegények.Anyukám minden reggel becsomagolta és én minden nap jóízűen megettem. Hozzáteszem, eszembe sem jutott, hogy ne egyem meg vagy, hogy kidobjam vagy mást kérjek. Ezt kaptam, ezt ettem.

Végigolvastam a hozzászólásokat és kivétel nélkül, szinte mindegyikkel 100%-ban egyet értek.

Az iskolaköpeny témához annyit tennék hozzá, hogy ha már az iskolaköpeny mint ötlet felmerült, akkor inkább az egyenruhára szavazok. Ez teljesen egyforma! Az pedig, hogy kinek-milyen egyéb nagyon menő kütyüje van, arról pedig az igazgatók rendelkeznének az iskolai portán elhelyezendő kis széfekkel.Ha megérkezik a nebuló tegye bele, zárja le, ha megy haza kiveheti.Azt, hogy hazafelé mivel kérkedik, már nehezen lehet kontrollálni, de ha azt nézem, hogy hány gyerekért mennek kocsival a szülei, már is nem olyan a szám.

Szóval az iskolai formaruha inkább elfogadható.

Én pedagógus vagyok és meg kell, hogy mondjam, egy idő óta nem kérdezem meg a gyerekektől szeptemberben, hogy ki merre járt a nyáron. Csak azt, hogy jól érezte-e magát, konkrétan játszott-e sokat, fürdött-e, meglátogatták-e a rokonokat? stb. Ugyanis nem találom sok értelmét annak, hogy felsorolják némelyek, hogy hány országban, milyen tenger partján stb nyaraltak.Közben van olyan, aki egész nyáron a napközis táborban volt. Mert szerintem nem ez a lényeg.

Egyet értek azokkal, akik a szülők felelősségét emelték ki! Nagyon sok szülő számára presztizs kérdés, hogy a gyereknek mindenből a "leg" jusson.

Ezért gyakran erejüket meghaladó tempóban akarják felvenni a verseny. Hosszan tudnék arról írni, szülők mivel és hogyan rontják el a gyerekeiket.

A cikkhez gratulálok! Nagyon időszerű témát választott, jó megfogalmazásban a cikk írója!

144. b486c9cf7d (válaszként erre: 137. - Titzi)
2012. szept. 10. 12:36

Sajnos nem kaphatom es razhatom meg a masik gyereket.

Igazabol a gyerekem kell felkeszitenem arra, hogy a sorbol kilogni nem jelent szuksegszeruen rosszat es bizni abban, ogy kommunikacioval dulore juthatunk, a tobbi majd aztan jon, ha az nem valik be.


Regen tisztelnunk kellett a felnotteket, anno en mindenkinek koszontem es magaztam :D elmult, mas idoket elunk, ebben a vilagban kell a gyerekeknek megtanulniuk eligazodni.

143. spinneli (válaszként erre: 139. - Deothora)
2012. szept. 10. 12:36
Igazán fontos pozícióba nem tesznek abszolút hozzá nem értő embereket (maximum mű posztokra)-bármilyen is a barátság/rokonság a vezetőknek azért egyik kapcsolat sem "éri meg" annyira, hogy tönkremenjenek.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook