Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

52. voltam...leszek (válaszként erre: 40. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:49
Ha nem érti meg, akkor ott gond van. Nem hiszem, hhogy minden KELL, mert az a gyerek szeretné.
2012. szept. 10. 10:48
Nagyon jó a téma, és egyből beugrott egy nemrég látott riport: egy pesti elit iskolában arról kérdezték a gyerekeket (akik már nem is olyan gyerekek, inkább kamaszok), hogy szerintük egy-egy szóval miként lehet jellemezni a szegényeket. Jöttek az átlagos gondolatok: turkáló, csíkos szatyor...stb. És jött a döbbenet: suzuki! Aki ilyennel jár, az szegény azok szerint, akik oda, abba az elit iskolába jártak! Meg sem tudtam szólalni!
2012. szept. 10. 10:47

Jó a cikk, de a jelenség nem kimondottan mai.

Ezt én is átéltem 30-35 évvel ezelőtt, csak akkor az volt a menő, akinek Trapper farmerja és Tisza cipője volt. Hát nekem nem volt.

Azt hiszem minden korszak kitermeli a saját "menőjét" és "cikijét".

49. michelle.r (válaszként erre: 44. - Vizöntőlány)
2012. szept. 10. 10:45
A lányom több mint egy éve lobbizik egy yorkshire terrierért. Ha év végén kitűnő lesz a bizonyítványa, megkapja. Kivártam, reméltem, hogy fellángolás, de tényleg kitartóan akarja és piszok keményen meg fog érte dolgozni, mert nagyon kemény a suli, ahová jár.
48. titzi (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 10:45

ezt jól mondod,az odatartozást is szimbolizálja az uniformis!


-magam is uniformisos suliba jártam,nagyon szegény családból származtam és ma látom, többre vittem mint bármely osztálytársam

-az uniformis abban segített,hogy kialakuljon az a légkör,hogy a versengés színtere a szellemi

-persze,hogy tudjuk egymás között,hogy mekkorák a társadalmi különbségek,hiszen ez gyorsan kiderült az első síszünetben,amikor én nem tudtam gleccseren síelni:)

-de az uniformis miatt az a téma,amit te itt feszegettél,hogy ki milyen telefonnal telefonálgat és mit hord az kivonódott a beszélgetésekből és ez már elég,hogy a gyerek megtanulja,hogy a belbecs,főként a szellemi teljesítmény becsülendőbb,mint a külcsín


- hozzáteszem,hogy azok,akik akkor a szülői hátter miatt előnyben voltak, ma már sehol nincsenek hozzám képest


Ennyit jelent az uniformis

47. michelle.r (válaszként erre: 40. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:43

Nem kell nélküle élni, csak a helyén kell kezelni. A mobil arra való - nincs a gyerekemnek, dacára annak, hogy sok osztálytársának már két éve igen - hogy ha korábban végez, fel tudjon hívni, ha késésben vagyok tudjak szólni neki, hogy ne kapjon frászt, nem arra, hogy azon fecsegjen. Persze ha tőlem azt látná, hogy órákat beszélek rajta, nyilván nem tudnám őt sem visszafogni.


De ezen mi már sokat vívtunk és akkor sem értettünk egyet ;)

2012. szept. 10. 10:41

Arisztotelész mondta ezt i.e. 4. században:


,,Ha ránézek a mai fiatalokra, a leghalványabb reményem sem marad nemzetünk jövőjét illetően. Ijesztő arra gondolnom, hogy egy szép napon ezek lesznek majd az ország vezetői. Micsoda puhány, semmirekellő, felelőtlen, önző nemzedék!''



Mégis eljutottunk valahogy 2012-be :)

45. a6bc29c843 (válaszként erre: 43. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:38

Szerintem is jó volt. Mennyiszer szoktuk a tesómmal emlegetni, a kislányának mesélni mik voltak. :)


Amúgy én egy tamagocsiért voltam oda. Soha nem vettek, pedig csak 800 ft volt. :( :)

2012. szept. 10. 10:35

A gyerekeinket mi neveljük.A nagybetűs ÉLET már nem sokat tehet.

De mit is várunk? Volt egy kolléganőm,két gyermeke van.A fiának mikor elvégezte jó eredménnyel a nyolcadik osztályt szines TV-t vett jutalom gyanánt.A lányának egy szelet csokit sem.Mire nevelte a fiát? Milyen ember lesz belőle?

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 38. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 10:35
Pedig köztünk több mint 10 év korkülönbség van... akkor még te is tudod, milyen volt. Szerintem jó volt:-))
2012. szept. 10. 10:34
de szerintem nem az iskolaköpeny a legnagyobb gond a cikk nem is erről szól,
41. a6bc29c843 (válaszként erre: 38. - A6bc29c843)
2012. szept. 10. 10:34
Még a hülye randijukra is mindig elvittek. Aztán lefizettek egy gesztenyepürével, amit a mai napig rühellek, annyit ettem. :DD
40. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 36. - Voltam...leszek)
2012. szept. 10. 10:34

Nem lehet átadni, hiszen a mai gyerekek másban hisznek. Próbáld megmagyarázni egy kamasznak, hogy mobiltelefon, márkás ruha, meg mp4 nélkül is lehetne élni, nem értené meg, mert minden haverjának van, neki is kell.

Még azok a szülők is előteremtik valahogy ezeket a holmikat, akiknek kajára is alig telik...:(

2012. szept. 10. 10:33
Nagyon igaz ez a cikk,sajnos.
38. a6bc29c843 (válaszként erre: 32. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:33
Még az én gyerekkorom is ilyen volt. Lakótelepen nőttünk fel. Tudnék mit mesélni. És milyen ismerős az "azonnal gyertek fel" , 8 kor takarodó volt, nyáron 10 kor. Ja és én mint legkisebb gyerek, a nővéreimnek KÖTELEZŐ volt magukkal vinniük, mindenhová. :P
37. michelle.r (válaszként erre: 33. - Titzi)
2012. szept. 10. 10:33

Így igaz, a nagy és komoly múltú iskolák. De ott sem a különbségek eltüntetésére szolgál, hanem az odatartozást szimbolizálja.


Nem a különbözőség fog csökkenni, hanem annak látszata.

36. voltam...leszek (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:30

Miért ne tudnád átadni?


De nagyon igazad van....és mégis túléltük ezt a sanyarú gyermek-kort :))

2012. szept. 10. 10:30
Igen! Az egyenruha jó dolog!
2012. szept. 10. 10:30

A szegénység olyan jelenség, amit a fogyasztói társadalom nem fog soha megoldani.

Fajétől bűzlik a hal.

A gazdagságot, szépséget, sikert, pénzt reklámoza a sajtó, azt mutatja minden körülöttünk. Az emberek pedig attól lesznek ilyenek, hogy hajszolják azt, amit a fejükba nyomnak.

Igazán megazdagodni pedig csak úgy lehet, ha mindenkin átgázolunk, és magunk alá gyűrünk. Tisztelet a kivételnek! Bár manapság tisztességesen, munkából, egyenes úton, jó lelkülettel mások felé meggazdagodni nem sok ember tud.


Az embereket adni kell tudni megtanítani, szeretni, tolerálni, és átérezni.

Ez a szülő feladata! És mindenkié, hiszen a jó érzéseket és gondolatokat átadni nem csak egy gyereknek lehet!

33. titzi (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 10:29

ez egy nagyon szemellenzős nézet

a különbözőség sosem szűnik meg,de csökken!!!


a legkomolyabb multú iskolák világszerte uniformist használnak St Gallentől Algériáig:)

32. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 10. 10:29
*nem gumibugyival, hanem bugyigumival:))) hát nem mindegy....:))))
31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. szept. 10. 10:26

Szívemből szóltál!

Sokan nem akarják nekem elhinni, hogy amikor én általánosba jártam, úgymond íratlan szabály volt, hogy az extra kajákat (téli szalámi, banán...stb.) nem vitték be a suliba a gyerekek. Akik megtehették volna, azok sem. Mert a másiknak, a "zsíroskenyér zabálónak" rosszul esett volna. Akkoriban valahogy jobban felfogták a szülők, hogy nem jó a gyerekeknek, ha folyton a társadalmi különbségeket éreztetik velük.

Tudtuk, mindenki tudta, ki az, aki tehetősebb, ki a szegényebb, de a suliban egyformák voltunk. A szegényebb ugyanabba a táborba jutott el, ahová a gazdag, ugyanazt játszottuk. (Gumiztunk, hehehe....:))))) Egy 3 méteres gumibugyival egész nap eljátszottunk, ha nem volt ki a három személy hozzá, akkor egy fára, vagy széklábra akasztottuk. A tornacipőt ha kinőttük,kivágták az elejét, mert a játszótérre jó volt az is. Ha valakivel találkozni akartunk, elmentünk hozzá. Kamaszként egy telefirkált padon ülve röhögtünk, amíg csak valamelyik szülő le nem ordított az emeletről, hogy "na mostmár felfelé mindegyiknek...!" - nem chateltünk hajnalig, nem volt mobilunk, márkás cuccunk, mégis jól megvoltunk.

Emlékszem, olyan 15-16 évesen nagyon-nagyon vágytam egy NIKE (akkor még nem "nájki"-nak, hanem "nájk"-nak mondták), de persze nem telt rá. Sokszor álmodtam is róla, hogy olyan cipőm van - akkor még megfizethetetlen volt ez nekünk, talán 28 vagy 30 voltam, amikor az első márkás sportcipőmet megvettem.

Egytől viszont félek: mivel a saját gyerekemnek már nem tudom átadni azokat az értékeket, amiket én annak tartok, vajon belőle milyen ember lesz...?

30. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Nalexa8811)
2012. szept. 10. 10:20
A fiam egyszer kapott - 7-es lehetett talán egy Nike téli cipőt. Ez volt a Mikulás-karácsony-névnap-születésnapi ajándék. Ellopták tőle az általános iskolában!!! Télvíz idején -20' hidegben zokniban jött haza!!
29. michelle.r (válaszként erre: 27. - Voltam...leszek)
2012. szept. 10. 10:17
Én is így gondolom.
2012. szept. 10. 10:16
Felháborító, de sajnos ez van. Legutóbb a Párom unokahúga boldogan mutatta nekem a nemtudommilyen babáit (darabja 6-8ezer ft) és elmesélte, hogy amíg neki nem volt, addig kiközösítették. Teszem hozzá, kb. fél éve még valami másik méregdrága játék volt a divat. Sokszor a szülő sajnos erején felül is megvesz ilyeneket a gyerekének, hogy ne legyen kirekesztett az osztálytársai között. Később meg jönnek a márkás ruhák, a drága telefonok. Nem egyszer találkozom 12-14 éves gyerekkel, akinek fullosabb mobilja van, mint nekem. persze én megdolgoztam az enyémért, ő azt sem tudja mit jelent ez...
27. voltam...leszek (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. szept. 10. 10:15

Szegénység mindig volt, és lesz is.

Itt most arról van szó, hogy mi szülők, mire is neveljük a gyereket..hogy aki szegény, az már szar ember is?!

Igen, aki majd megrendeli a Pradából, az el is fogja otthon mondani, hogy látod-látod, mi megtehetjük.

Pedig rendet kéne a fejekben tenni.

26. Dinkaanyu (válaszként erre: 22. - Titzi)
2012. szept. 10. 10:13

Az egyenruhát ,már nem is mertem írni,de az lenne a legjobb.A mobilt meg a portán le kéne adni!

A köpeny,meg egyenruha nem csak arra jó,hogy eltüntesse a külömbbségeket,hanem arra is,hogy kímélje a saját ruhát.

25. michelle.r (válaszként erre: 21. - Boldogzokni)
2012. szept. 10. 10:13

Ezért irritál nagyon ez a "gázos nemzedék" kifejezés. Könyörgöm, a mostani nemzedéket az előző neveli ilyenné.

Én is úgy gondolom, lehet ilyen-olyan irányba eltéríteni a gyereket, de az alapértékeket nem tudják tönkretenni, ha azok elég stabilak.

24. michelle.r (válaszként erre: 18. - _telihold_)
2012. szept. 10. 10:09

Igen, és a lábukra is valami műanyag egyencipő, és kötelező legyen mindenkinek Nagyatádon nyaralni, Nokia 6010-est használni, mp3, mp4 tilos és természetesen busszal iskolába járni, vagy a szülőknek megtiltani, hogy egy kilométeres körzetben megközelítsék az iskolát :/.


Ez egy szemellenzős, álszent baromság, ettől nem szűnik meg a különbség. Újgazdag apuka majd a Prada-ból rendeli az iskolaköpenyt :)


Egyébként pedig nem takargatni kellene a szegénységet, hanem tenni ellene. Már ami Rózsikanéni és kollégái áldásos tevékenységét illeti.

2012. szept. 10. 10:05
A lányomék osztályában, a régi iskolában volt két nagyon szegény családban élő osztálytársa. Volt, hogy egyáltalán semmit nem hoztak tízóraira. És az én elb.szott, elkényeztetett, félrenevelt kölyköm odaadta neki a kajája felét azzal, hogy ő nem tudja megenni, mindig annyit csomagolok neki. Én meg csodálkoztam, hogy mit csinál ez a gyerek ennyi kajával, mert otthon sose evett többet. Aztán szülőin derült ki, hogy szép lassan megszervezte az osztályban, hogy milyen jópofa, hogy senki sem azt a kaját eszi meg, amit hoz. Ami igazán szívet melengető, hogy a 30 fős osztályból senki nem tiltakozott. A két anyuka sose járt szülőire, vagy mert szégyellték magukat, vagy nem érdekelte őket, ez nem derült ki. Jó kis osztály volt, sajnálom. Ehhez persze kellett egy olyan pedagógus gárda, aki valóban nevelte is őket, nem csak ledarálta az anyagot, aztán másnapig ne is lássa őket.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook