Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3842. laszlo100
2012. márc. 26. 19:32
Sziasztok!Azután érdeklődnék ha valaki tudja - amit most szavazott meg az országgyűlés- 20millióig rögzitett árfolyamon. No mármost ezt ki veheti igénybe? Konkrét kérdés 2010 márciusban felvett hitel akkor 10.000.000-ft euróban akkori árfolyam 268.-ft. Ebben az esetben??? Köszönöm a választ(-okat)! László.
3841. a-nesz
2012. márc. 19. 13:15
tudd=tud
3840. a-nesz
2012. márc. 19. 13:14

Sziasztok,

tudd vki segíteni?Most hívtak a bankból, hogy a földhivatal visszautasította a forint hitel bejegyzési kérelmünket, mert kell a MÁK-tól is engedély, mert van szocpol is a házon.Azt nem értem, hogy ezt előre nem tudták a bankban???És az a baj, ha csütörtökre nem tudjuk az engedélyt megszerezni, újra ki kell fizetni a 12600ft-ot.Volt valaki hasonló helyzetben?Köszi!anesz

3839. boci88 (válaszként erre: 3838. - B4ca0947f4)
2012. márc. 14. 15:31
Köszönöm szépen!
3838. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3837. - Boci88)
2012. márc. 12. 06:58
A Pszaf-enk írj le mindent és kérd a teljes kivizsgálást.
3837. boci88
2012. márc. 11. 13:03

Sziasztok!

Mostanában egyre többször hallom a rádióban, hogy akiknek elutasították a végtörlesztési kérelmét, ők írhatnak valahova egy panasz levelet. A PSZÁF-nak vagy a Pénzügyi Békéltető Testületnek kell? vagy egy teljesen más helyre?

Ebben tudnátok segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm!

2012. márc. 9. 07:54
Na jól megkaptuk a kormánytól megint. Árfolyamgát, több lépcsőben. Nekem szabadfelhasználású jelzáloghitelem van, s szeptemberig nem tudom húzni a többletfizetést.Már minden létezőt eladtam, hogy ne kerüljek az adósok közé, innentől nem tudom. Van valami ötlet?
2012. márc. 4. 11:05
Szervusztok! Tudtok már valami többet, hogy mennyit kell azoknak fizetni, akik igénybe szeretbnék venni (én is) a 180,-Ft-os 5 éves fizetési könnyítést? (Gondolok -már ha lesz - közjegyző, ingatlanos, földhivatal azaz járulékos költségek). Köszönöm, ha tájékoztatnátok, mert április már ma/holnap itt is van.
2012. febr. 26. 19:18
Köszönöm!
3833. kissbrigit (válaszként erre: 3832. - Fe80e17aca)
2012. febr. 26. 17:50
Én itt találtam róla bővebben: [link]
2012. febr. 26. 09:28

Ma ezt az infót hallottam, de még nem néztem pontosan utána. Azért osztom meg veletek, mert hátha precízebb tudással szolgáltok ebben a témában:

- a 90 napos, 78 oooFt-ot meghaladó fizetési csúszásban lévőknek tartozásukat Ft-ra váltják át,és elengednek 25%-ot: feltétele, hogy az ingatlan értéke nem lehet 20mill.Ft. magasabb és nyilatkozni kell 2012.márc. 15-ig a hitelező banknál. (ott lehet ezt igénybe venni is).

Az átváltás 2012.03. 15 -04. 15. közötti középárfolyamon történik.


Egyenlőre ennyi most (inf:BankRáció)

3831. bigris (válaszként erre: 3826. - Katharosz)
2012. febr. 24. 21:33

Szia!


Igen "normális" bankoknál az a divat, hogy benn a pénz és a bank lezárja a hitelt. Küldd el nekik azt a levelet pl. emilben, amit kisindigo 3816-os hozzászólásában írt.

Nekem jan. 30 volt az értéknapom, jan. közpén már ott volt a pénz a hitelszámlámon, és csak febr. 21-én voltak hajlandók lezárni a számlámat, miután a saját adataimra igazítva elküldtem nekik az előbb említett levelet. Nekem is elküldték az értesítőt a februári törlesztőrészletről, de az üfélszolgálatos azt mondta ezt már nem kell befizetnem, és én nem is fizettem be. Egyébként ha az eredeti, általad meghatározott értéknap januári volt, és az ő késlekedésük miatt nem zárták le időben a hitelszámlát, akkor szerintem már nem kérhették volna a februári törlesztőt. Azt vissza kellene, hogy kapd. Ha a februári törlesztőrészletedet követő értéknapot határoztál meg a végtörlesztési kérelemben, akkor neccesebb a helyzet. Mindenesetre én elküldeném azt a levelet, beleírnám, hogy jan. 31-i állapot szerint zárjanak és kéred vissza a többletet, beleértve a februári törlesztőt is.


Sok sikert!


bigris

2012. febr. 24. 18:50
Szervusztok! Érdeklődnék, hogy tudtok-e valamit arról, hogy mennyibe fog kerülni (áprilistől kérhető)a l80,-Ft-os 5 éves fix összegű fizetési rendszer? Mert, sehol nem találok végrehajtási utasítást.
3829. misz (válaszként erre: 3828. - B4ca0947f4)
2012. febr. 23. 21:14

Hát ez szuper! :) Akkor marad a zsebemben 12.600!

Ez egy jó nap! :)

Köszönöm szépen az információt. :)

3828. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3827. - Misz)
2012. febr. 23. 17:09
A forinthiteled már tuti rég bejegyzésre került, és már megfizetted a 12.600-at. A törlés ingyenes. Azért kell bevinned a földhivatal által érkeztetett törlési kérelmet, hogy megnyugodjanak, folyamatban van a törlés. 30 nap a hivatalos ügyintézési idő.
3827. misz
2012. febr. 23. 10:53

Sziasztok!

Ma bementünk a BB-ba, és megkérdeztük a tartozásos levelet. Azt mondták, eltéphetjük, tárgytalan. Ez megoldódott. :)

Végre a törlési engedéllyel a kezünkben engedték, hogy megszüntessük a hitel- és folyószámlánkat.

Ezután átmentünk a Földhivatalba, ahol érkeztették a törlési kérelmünket. Azt mondták, 30 napon berül törölnek és értesítenek a dologról bennünket levélben. (Miért kell ehhez 30 nap? Na mindegy.)

Közben pedig még be kell menni a forint hitelt adó bankba a földhivatalos érkeztetéssel, és majd ott megmondják, hogy a bank intézi a jelzálogbejegyzését vagy nekünk kell. De az biztos, hogy 12.600Ft-ba fog kerülni.


És ha az egyik bejegyzés lekerül, a másik meg bekerül, na akkor lehet pezsgőt nyitni, mert akkor lesz VÉGLEGESEN VÉGE a tortúrának.

3826. katharosz (válaszként erre: 3759. - B4ca0947f4)
2012. febr. 22. 22:39

Én is FHB-s végtörlesztésre várok.

Január 26-án fizettem be a pénzt. Hiába fizettem ki januárban, még a februári 13-i törlesztést teljes árfolyamon számolta, valamint még hozzászomol február 13-a és 24-e (ez a 60 nap a bejelentéstől számitva) közötti időre kamatot, kezelési költséget. Csak nem tudom milyen kamatot és milyen kezelési költséget, mivel a pénz bent van január óta. Ma közölték én használom még az bank pénzét, mert a hitel még fennáll.Olvasom a fórumon más bank a pénz beérkezését követően pár napon belül lezárja a hitelt. Egyszerüen nem tudom hová forduljak, hogy tisztességesen számoljanak el velem. Az általuk meghatározott összegtől többet fizettem be és végül mégis kevés lesz.

3825. misz
2012. febr. 22. 20:18

Megkaptuk ma a törlési engedélyt végre!!!!!!! :)))

Holnap mehetünk a Földhivatalba! :))


A dolog pikantériája, hogy szintén ma jött egy másik levél, hogy decemberi száítások szerint a tartozásunk 48CHF, és hogy 8 napon belül fizessük be, mert felmondják a szerződésünke. :DDD

Ilyet!!!

3824. Recs79 (válaszként erre: 3817. - Misz)
2012. febr. 22. 17:11

Furcsa dolog ez a törlési engedély! Miért kellene ennyit várni!!!

Nekünk i smondta a bank, majd szól ha lehet érte menni! Felhívtam a központot, ott mondták a 8 napot, de hozzátette a hölgy, hogy azért már másnap ki szokták állítani!

Ja, gondoltam, hogy ez csak ennyi, hogy mikor van kedve kiállítani, így bementem, és mondtam, hogy jöttem a törlési engedélyért, mert azt mondták a központban jöjjek nyugodtan! Nos, 5 perc múlva meg is írta az ügyintéző! :)

3823. bigris (válaszként erre: 3816. - Kisindigo)
2012. febr. 22. 10:06

Köszi szépen a levelet Kisindigo!


Igen pénteken már elküldtem én is ezt a szövegű levelet a banknak e-mail-ben. Tegnapra le volt zárva hitelem és a többletet visszautalták a számlámra. 10 e Ft-tal többet utaltak vissza, mint amit vártam. Azt nem tudom megmondani, hogy azért zárták le végre mert elküldtem a levelet, vagy azért, mert amúgy is "én kerültem volna sorra".


Mostmár várom a törlési értesítőt.


Nagyon megkönnyebbültem, mondhatom.


Mégegyszer köszi!


bigris

3822. Tide_
2012. febr. 21. 20:18
Aaaa koszi holnap megirom :)))
2012. febr. 21. 17:47

3778-as hozzászólás:... "igy kaptak egy tertivevenyes fizetesi felszolitast, hogy fizessek vissza a jogalap nelkuli gazdagodas targyat kepezo osszeget, es ha ezt 8 napon belul nem teszik meg, akkor az ugyvedem felszamolasi eljarast kezdemenyez a bank ellen. Harmadnap a szamlamon volt a penz."


Szerintem ez kellően hatásos:)

3820. Tide_
2012. febr. 21. 10:03

Sziasztok,


szeretnék egy kis segítséget kérni. Az MKB még mindig nem adta vissza a saját pénzemet és az erre vonatkozó "azonnal ide a pénzemmel hivatkozva törvényekre" levelet valaki el tudná nekem küldeni?

Már minden pénzt visszakaptam, de egyedül ők ülnek a saját kis aprópénzemen....


(na meg persze várom a törlési engedélyt)


Köszönöm!

3819. kisindigo (válaszként erre: 3818. - Kisindigo)
2012. febr. 20. 20:45

Ja és mi kértünk egy érkeztetett példányt belőle, hogy bevették!

Ezt ne felejtsetek kérni!


Indigo

3818. kisindigo (válaszként erre: 3817. - Misz)
2012. febr. 20. 20:43

Persze vedd nyugodtan, hiszen azért írtam, hogy más is fel tudja használni. Ne hagyd magad, a lényeg, hogy bevegyék a levelet!

Ha már bevették, akkor szerintem meg fogják csinálni a törlést hamar.


Indigo

3817. misz (válaszként erre: 3816. - Kisindigo)
2012. febr. 20. 20:31

Ez a levél szuper! Nem bánod, ha én is kölcsönveszem?

Nekünk febr. 7-én ért be az utolsó tétel a CHF-es bankba, és azóta várjuk a törlési engedélyt. Szóban mondtuk mi is a 8 napot, de nem igen érdekelte őket.

3816. kisindigo (válaszként erre: 3811. - Bigris)
2012. febr. 20. 18:49

Szia!


Nekem 3 nap alatt lezárták a hitelt és kiadták a törlési engedélyt. Szerdán utalt a forinthiteles bank, ami ugye csütörtökre oda ért a svájcis bankba.

Csütörtökön a következő levelet vittem be a bankba:

Tisztelt Bank!


A xxxxxxxxxx számű hitelszerződésem teljes végtörlesztési összegét a mai napon a ( takszöv, bank, magánszemély akárki) a hitelszámlámra átutalta/befizettem. Ezek alapján a végtörlesztési összeg jóváírása a számlámon 2012.01.yy napon megtörténik. Kérem önöket, hogy a szerződés lezárását a 2012.01.yy értéknappal készítsék el. Kérésemet a Ptk 292.§ (2) (A jogosult a határnapot megelőzően,illetőleg a határidő kezdete előtt felajánlott teljesítést is köteles elfogadni; ilyenkor a teljesítés és a lejárat közötti időre kamat vagy kártalanítás nem jár.) pontjára hivatkozással kérem tudomásul venni.


Kérem Önöket, hogy a Hpt. 200/B §. (4a) (A hitelfelvevő - ha az (1) bekezdés szerinti pénzügyi intézménnyel szemben eleget tesz a végtörlesztéssel kapcsolatos valamennyi fizetési kötelezettségének - a lakóingatlanát terhelő (1) bekezdés szerinti zálogjogról való lemondást követelheti a zálogjoggal rendelkező pénzügyi intézménytől. A zálogjoggal rendelkező pénzügyi intézmény a lemondást tartalmazó jognyilatkozatát az erre irányuló követelés érvényesítése esetén a végtörlesztés teljesítésének igazolását követő 8 napon belül kiadni köteles.) pont alapján az igazolást 8 napon belül szíveskedjenek kiadni.


Tisztelettel:

Fejőstehén és Aranytojást Tojó Tyú


Kicsit vonakodtak bevenni, meg az ügyintéző csúnyán nézett mondván ők is felvannak készülve törvényileg. Illetve 3-an elvonultak a fiókvezető irodájába tanácskozni a levelünkön.

Azért a végén bevették a levelünket és ma hétfőn meg is kaptuk postán a törlési engedélyt. :)

Holnap megyünk a földhivatalba és vége......

Egyébként nekünk febr. 24-én zárult volna a 60. nap.


Szóval próbáld meg bevinni ezt a levelet, veszíteni nem fogsz vele. Csak nyerhetsz,mint mi is.


Indigo

3815. bigris (válaszként erre: 3812. - R75)
2012. febr. 20. 09:25

Gratula!


Elvileg legkésőbb egy-két napon belül vissza kellene utalják a pénzt, de lehet, hogy én azért rákérdeznék a banknál, mikor szeretnék visszautalni a pénzt.

3814. bigris (válaszként erre: 3813. - Misz)
2012. febr. 20. 09:24

Köszi!


Jó lenne már túllenni a dolgon. Kicsit idegőrlő ez a várakozás.

3813. misz (válaszként erre: 3811. - Bigris)
2012. febr. 20. 07:20

Hű! Ez nem semmi! :( A mi ügyünk sem volt sétagalopp, de a te sztorid után nem szólok egy szót sem.

Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy miért ültetnek valakit az asztal vagy a telefon mellé, ha nem rendelkezik a megfelelő információkkal (akár saját hibájából, akár azért mert fenntről nem küldik az infót). Családok életével, megélhetésével és jövőjével szórakoznak. Mert a hétköznapi embernek azért nem áll több millió a kamrába, hogy bármikor előkapja. Teljes bizonytalanságban tartják az embert és közben gyakorlatilag tehetetlenek vagyunk a bankokkal szemben. Ők mindent megtehetnek, mi meg nyeljük a békákat egymás után. :(

Drukkolok Nektek, hogy a rendeződjenek a dolgok, és minnél hamarabb túl legyetek ezen a próbatételen. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook