Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

70. MZsanett (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:55
Viszont ugyanolyan sokan vannak, akik nem jutottak el idáig. Mert nem találták meg a megfelelő párt, állást, életcélt...Akkor így minek?
69. MZsanett (válaszként erre: 65. - Unom)
2016. nov. 22. 21:54
De lehetnek tervei, de most csak azért nem fog dobbantani és nyomorogni, mert különben ujjal mutogatnak rá.
68. MZsanett (válaszként erre: 63. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:53
Ma már egyre jobban kitolódik ez a fejlődés a hosszú ideig tartó tanulás miatt. Nekem van olyan 27 éves ismerősöm, aki most kezdte el a mesterszakot nappalin, és még mindig nem volt munkahelye. Szerintem lesz 30, amikor elkezd dolgozni.
67. plavalaguna (válaszként erre: 59. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:52

"az nem foz, mos, takarit magara, az nem intez szerelot, ha valami gond van, az nem oldja meg az anyagi problemait, az nem vallal teljes felelosseget magaert minden teren."


??? na itt a fekete fehér... baromi sokan mindezt megteszik, hiába azonos a szülőkkel a lakcímük. A mamahotel, meg az azonos lakcím nem ugyanaz...

66. MZsanett (válaszként erre: 59. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:52

Azért ez nem egyszerű. Főleg ha teljesen egyedül indulsz neki. Nem is azt mondom, hogy lehetetlen, de ha nem jönnek össze a dolgok, akkor nem könnyű. És igen, van olyan is, amikor egyszerűen nem jön össze semmi.


Attól még beleadhat a közösbe, nem zsebpénzt keres meg. Persze nem olyan, mintha magát tartaná el, de azért mégse olyan, mint a gyereklét, hogy csak zsebpénzért dolgozik. Azért ne túlozzunk már:D

65. unom (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:52

Az egész életét így akarja leélni? Nincs célja, terve?

Kifogás mindig van, könnyebb találni, mint megoldást.

64. massalhangzo (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:51

az lenne az ertelme, hogy felnott ember letere ra legyen kenyszerulve arra, hogy normalisan eltartsa magat es felelosseget vallaljon sajat magara


ne viccel, rengetegen 30 evesen mar sajat csaladot tartanak el, halal fuggetlenkent, egyedul ha nem tudja eltartani magat valaki, akkor az hogyan boldogulna egy csaladdal? nemcsak anyagiakban, minden teren

63. massalhangzo (válaszként erre: 57. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:49
van egy kis kulonbseg 18 es 30 kozott :D de egyebkent normal lelki fejlodesnel 18 evesen mar boven dobbantani akarnak otthonrol, es azon munkalkodnak, hogy meg is tudjak tenni
62. MZsanett (válaszként erre: 61. - Unom)
2016. nov. 22. 21:49
Ha nincs jó fizetése, akkor csak nyomorogna. Így mi értelme?
61. unom (válaszként erre: 55. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:48

Nem értek egyet. 30 évesen nincs igénye saját életre, nem tud önmagáért felelősséget vállalni?

Nem 18 évesről van szó, hanem 30.

Ha neki így jó, az ő dolga, de valahol megrekedt, nem nőtt fel teljesen.

60. MZsanett (válaszként erre: 58. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:47
Örülj neki, hogy neked sikerült. Volt lelki erőd hozzá, és meg tudtad csinálni.
59. massalhangzo (válaszként erre: 56. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:47

de szerintem abban altalanossagban egyeterthetunk, hogy 30 evesen a szulokkel egyutt elni nem normalis. kiveve olyan csaladoknal, ahol generaciok elnek egyutt, igy tervezik


abban is egyeterthetunk, hogy a legtobb fiatalnak igenis problema az alberleti dijak fizetese, plane sajat lakas vasarlasa egyedul


azert ha egy emberne igenye van onallosodasra, az megoldja. fiatalon koltozhet baratokkal, baratnokkel kozosen alberletbe, rengetegen csinaljak. megis mas baratokkal egyutt lenni, mint szulokkel. aztan legtobben kozosen a parjukkal oldjak meg a lakaskerdest


de ha valakinek nincs igenye onalloan elni, akkor ne eroszakolja magara. bar szulok helyeben azt tennem :D


mert nem, nem onallo az, aki a szuleivel el. az nem foz, mos, takarit magara, az nem intez szerelot, ha valami gond van, az nem oldja meg az anyagi problemait, az nem vallal teljes felelosseget magaert minden teren. az az otthoni halo biztonsagaban el, mint egy gyerek, annyi kivetellel, hogy eljar dolgozni es sajat maganak termeli a zsebpenzt. mert az annyira sem tartja el magat, hogy kifizessen egy felnott teljes rezsit, kosztpenzt, mindent

58. Ritu91 (válaszként erre: 57. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:45
nem azt mondtam hogy 18 évesen mindenképp dobbantani kell, hanem hogy én cikinek érezném ha 30 évesen otthon laknék.
57. MZsanett (válaszként erre: 49. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:39
Oké, oké. Csak annyit a végére, hogy nem mindenki képes arra, hogy 18 évesen világgá menjen, mert mások vagyunk. Az eleje és a vége üti egymást.
56. MZsanett (válaszként erre: 53. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:38
Ne érts félre, nem a mamahotel mellett kardoskodok. Mert nem érdekel, ki mit kezd az életével. Csak annyit mondtam, hogy nem biztos, hogy a kényelemszeretet az oka. Lehet más is. Úgy érzem, leírjátok azokat, akik még nem tudtak különköltözni.
55. MZsanett (válaszként erre: 50. - Unom)
2016. nov. 22. 21:36
Szerintem az nem gáz, ha nincs rá igénye. Attól még lelkileg lehet stabil és önálló.
54. MZsanett (válaszként erre: 51. - Unom)
2016. nov. 22. 21:36
Hol mondtam én, hogy pozitív? Ezt így könnyű leírni, de nem biztos, hogy csak ez az egy oka van.
53. massalhangzo (válaszként erre: 46. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:36

gondolom, te is valami hasonlokeppen, ha emellett kardoskodsz


barmilyen fura, korulottem a 30-35 evesek sem ugy kezdtek, hogy sajat lakas full tele loveval :D


a te gondolatmeneted szerint mennyivel lesz neki jobb, ha 5 ev mulva sajat lakasba koltozik egyedul, amikor most is inkabb a szuleivel akar lakni? es elsosorban nem anyagilag ertem, mert ugyanaz kiadasban. abban se nagyon hiszek, hogy ha most nincs annyi loveja, hogy onerot fizessen, azt egy-ket even belul osszegyujti

52. plavalaguna (válaszként erre: 51. - Unom)
2016. nov. 22. 21:35
igen, nálunk szerintem a végletekben gondolkodás jellemző... vagy mamahotel, vagy tökegyedül... Közben meg egy csomó árnyalat van. És mind ok lehet.
51. unom (válaszként erre: 46. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:31
A mamahotel nem is pozitív kifejezés. Jól összefoglalja: a kényelem fontosabb, mint az önállóság.
50. unom (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:30
Kétlem.
49. Ritu91 (válaszként erre: 48. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:29
Nem csak egyet, továbbra is a legelső hozzászólásom végét ajánlom ;)
48. MZsanett (válaszként erre: 45. - Ritu91)
2016. nov. 22. 21:28
Nem is kell, mindenkinek meg lehet a véleménye. De reagálni már csak lehet rá. Engem nem sértettél meg. Viszont csak egy szempontot látsz.
47. MZsanett (válaszként erre: 40. - Unom)
2016. nov. 22. 21:27
Attól még lehet érett személyiség.
46. MZsanett (válaszként erre: 41. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 21:27
Hát pedig nem sok korombelit, vagy 30-35 évest ismerek, akinek van saját lakása...Mindenki vagy szülőkkel, vagy albérletben tengődik. Nem véletlenül született meg a "mamahotel" kifejezés, már külön fogalom.
45. Ritu91 (válaszként erre: 33. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:26
nem fogom átfogalmazni a véleményem azért hogy valaki nehogy magára vegye és megsértődjön. :) egyébként úgy gondolom teljesen vállalhatóan fogalmazok :) az pedig hogy kinek milyen lapot osztott az élet.. nekem is otthonmaradósat, mégis elmentem, mert AKARTAM. ennyi :)
44. plavalaguna (válaszként erre: 40. - Unom)
2016. nov. 22. 21:26

de a kamaszkor nem azon múlik hol élsz. van aki otthon lakik és 15 évesen felnőttebb, mint más albérletben 35 évesen... ebben semmi összefüggés nincs avval, ki hol lakik.


Abban sincs, hogy van e saját élettér. Vannak családok, akik több életteret biztosítanak egymásnak családon belül, mint egy tulaj az albérlőnek, a szabályaival...


mindenre van példa pro és kontra. én erre rom, hogy csak egyedi helyzetek, megoldások vannak.

2016. nov. 22. 21:24
Mindenki hozzászólásában van igazság, ilyenkor sajnálom,higy nem személyesen beszelhetjuk ezt ki mert így mindenki kicsit kialakít egy képet a másikról, ami nem is biztos hogy valós. Mindenki véleményét tiszteletben tartom, köszi hogy megosztottatok velem:)
2016. nov. 22. 21:23

Amúgy szerintem itt van a két véglet, aki még házason is eleve szülőkkel együtt tervez, a másik meg, már 18. szülinapkor se tervez velük. És ezek sokmindentől függenek, habitustól, körülményektől stb.


szóval szerintem pro és kontra semmi se ciki, mert egyedi megoldások vannak csak. nincs ilyen, hogy így jó válasz.

41. massalhangzo (válaszként erre: 30. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:20

igen a kerdesedre a valasz. en siman leirtam barmi pasit, ha 30-on felul meg a szulokkel elt, es annyi igenye nem volt, hogy onallo eletet alakitson ki. elkepzeltem, ahogy nokhoz jarkal szexelni, vagy hazaviszi oket, es pszt, csendben kell lenni


a nem osztott mindenkinek ugyanolyan lapokat az elet meg azert hulyeseg, mert a nagy tobbseg suli befejezese utan nem keresi halalra magat, es a szulok is keveseknek tudnak lakast biztositani. a legtobb ember szinte ugyanarrol kezdi, a nullarol. ha ez azt jelentene, hogy mindenki csak 30-40 evesen koltozne el otthonrol, elpazarolna a fel eletet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook