Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőkkel együttélni fórum

Szülőkkel együttélni (beszélgetős fórum)

100. Ritu91 (válaszként erre: 95. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 22:18
:DDD az nem kifogás!!! ;)
99. unom (válaszként erre: 96. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:18

Ugyanaz, pepitában.

Ők csak játsszák a felnőttet, de az is hibás, aki pénzeli őket.

Egyébként a nehezebb út elköltözni, felelősséget vállalni, önállóan élni, és jó, ha van hátország, biztonságot ad.

De iskola után minden fiatalnak jót tesz az önállóság. Iskola alatt is, csak akkor nehezebben megoldható.

98. Ritu91 (válaszként erre: 93. - Plavalaguna)
2016. nov. 22. 22:17
ilyen irányból tényleg nem lehet megközelíteni, de ha a másik végéről nézzük, már nagyon rossz kifogásnak tűnik hogy azért van otthon valaki mert még nem önálló. ez szerintem a húszas évek közepéig működik, utána azért gyakran elindul a szülői nyomás is, mert 40-50-60 évvel ezelőtt nem ez volt a normális, mikor ők nőttek fel.
97. massalhangzo (válaszként erre: 88. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:17

ha ugy vesszuk, a keson ero majdnem szellemi fogyatekos :D mert akkor azt jelenti, hogy peldaul 30 evesen egy 15 eves szintjen van :D


abba nem gondoltal bele, hogy mennyi mindenrol lemarad az, aki kenyelembol otthon el felnottkent? ha barmit el akarsz erni az eletben, azt 20 evesen alapozod, 30 evesen valositod, 40 felett aratod le a gyumolcseit. ha 30 evesen meg alapozol, sosem ersz el semmit, az egesz eleted egy elcseszett langyosviz lesz

96. MZsanett (válaszként erre: 85. - Unom)
2016. nov. 22. 22:14

Ez igaz. Mármint a felelősségvállalás rész.


Viszont ismerek olyan párt, akik külön éltek, de mégis életképtelenek. Mások támogatják, pénzelik őket. Ha mások nem lennének, nekik se lenne saját életük. Akkor már inkább azt mondom, hogy maradjon otthon, amíg be nem érik a feje lágya.

2016. nov. 22. 22:13
gondolom, ti ketten meg a szulokkel eltek, tanultok, ezert a kifogas :D
94. MZsanett (válaszként erre: 83. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 22:12

Hát ez az:D


:)

93. plavalaguna (válaszként erre: 85. - Unom)
2016. nov. 22. 22:12

de a felelősségvállalás függ attól hol alszol, és rendezed be az életed?


ennyi erővel aki otthonról úgy költözött el, hogy egyből összeköltözött egy párkapcsolatba, az se tudja mi az egyedül önállóan felelősen... mert sose élt egyedül, nem kellett egyedül felelősséget vállalnia (látszatra) , nem kellett egyedül döntésthoznia, stb...


szerintem ez azért nem ilyen. hogy aki otthon lakik gyerek, aki külön felnőtt... baromi sokan albérletben lakva simán mamahoteleznek, pl az anyjuk jár takarítani meg a szennyesért. kívülről meg rákérdezés nélkül, hogy ők milyen marha önállóak... közben az otthonélő haver százszor felnőttebb...


nem a lakóhelytől függ ez, ki felnőtt ki nem.

2016. nov. 22. 22:12

Azért, mert mások esetleg cikinek tartják ne költözz el.

Az viszont biztos, hogy így lesz. Egyedülállóként ez a párkeresés kapcsán majd esetleg sokszor okozhat kellemetlenségeket.

Szóval lehet, hogy anyagilag nem annyira kifizetődő elköltöznöd, de a magánéleted miatt szerintem célszerű lenne a költözést komolyan fontolóra venned.

Otthon a szüleiddel -még ha meg is hagyják neked a szükséges életteret-, nem tarthatsz baráti összejöveteleket, nem hívhatsz fel egy férfit, vagy ha bezárkóztok a szobádba... hát értem én, hogy egy jó dugásért mindent, de nem biztos, hogy ezzel minden pasi így van :D

Szóval ez egyértelműen kellemetlen lesz Neked a későbbiekben, erre jobb ha felkészülsz.

91. Ritu91 (válaszként erre: 87. - Unom)
2016. nov. 22. 22:11
most hogy mondod.. :DD
90. MZsanett (válaszként erre: 82. - Ritu91)
2016. nov. 22. 22:11
Akik jó körülmények közül, jó családból jöttek, azok nem fognak ilyen hamar lelépni otthonról. Ez neked használt, de nem mindenkinek használna. Van, akinek az segít a személyiségén, ha később indul neki, mert még nem érett meg.
89. Ritu91 (válaszként erre: 79. - Plavalaguna)
2016. nov. 22. 22:10
persze, rengeteg tényező van, a saját példámat csak azért hoztam fel hogy lássák, nem csak otthonról lehet elindulni az életben :) sőt, az anyukám már 30 évesen két gyerekkel a háta mögött építgette tovább a karrierjét, nekem ő a példa :)
88. MZsanett (válaszként erre: 81. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 22:10
Nem is akartam belekeverni a kivételes eseteket. Viszont az nem kivételes, ha valaki későn érő. De attól még nem szellemi fogyatékos.
87. unom (válaszként erre: 82. - Ritu91)
2016. nov. 22. 22:09
Mert nagyon jó kifogás: "nem én vagyok a felelős, nincs lelkierőm"
86. massalhangzo (válaszként erre: 82. - Ritu91)
2016. nov. 22. 22:09
en sem ertem ezt a lelki ero dolgot, komolyan 30 evesen lelki ero kene ahhoz, hogy az ember leszakadjon a szuleirol? :D nem munka, a lehetosegek felkutatasa, megteremtese?
85. unom (válaszként erre: 80. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:08

Vannak kivételek, pl. ha azért marad otthon, mert a szülei segítségre szorulnak.

Aki simán lusta önállóan élni, felelősséget vállalni az nem tartozik a kivételek közé. Tetszik vagy nem: éretlen, nem lett felnőtt.

Keress kifogásokat, felelősöket, de 30 évesen mindenki saját magáért felelős.

2016. nov. 22. 22:07
Elnezve a lakasberleti arakat... max. egy rovid ideig; ha tudok zsiroskenyeren elni.
83. massalhangzo (válaszként erre: 78. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:07

most erre mit lehet mondani? szerinted maradjon szulokkel, 50 evesen is siman lehet, valoban, es akadnak is olyanok :D


te hany evesen koltoztel el a szuleidtol?

82. Ritu91 (válaszként erre: 77. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:06

miért mindig a lelki erővel érvelsz? szerintem sokkal inkább a kényelemről kell beszélnünk. nekem az egyetem 5 éve plusz az egy év ""nyomorgás"" megért annyit hogy megalapozzam az életem.

egyébként senkit nem nézek le, ezt te látod bele.

81. massalhangzo (válaszként erre: 75. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:05

de ne keverjunk mar bele egy tokatlag elettel rendelkezot, ami a forum temaja olyan helyzetekhez, ami kiveteles. igen, lehet valaki beteg, szellemi fogyatekos es meg lehetne sorolni, amiert 30 evesen nem kepes egyedul eltartania magat es onallo eletet elni


lathatod, hogy a forumindito is kepes lenne, adottak az anyagi es egyeb lehetosegek ra, nem arrol van szo, hogy ne elhetne, csak a szuleivel


az mas, ha valakinek nincs igenye ra vagy kenyelmesebb otthon

80. MZsanett (válaszként erre: 71. - Unom)
2016. nov. 22. 22:05
Általánosítás. Persze szíved joga.
79. plavalaguna (válaszként erre: 73. - Ritu91)
2016. nov. 22. 22:04

én nem költöztem el 18 évesen, de már 16 évesen én csináltam az ünnepi menü felét, vagy akár az összes húsvéti sütit, vagy intéztem bármit, amihez nem kellett nagykorúként aláírni..


Van egy másik oldal is. Sokminden függ adott körülményektől, lehetőségektől családtól ;)


szerintem olyanon vitáztok, ami felesleges. mert nem fekete vagy fehér.

78. MZsanett (válaszként erre: 74. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 22:04

És ha azért nincs, mert nem találkozott megfelelő emberekkel? Akkor most menjen bele egy szr kapcsolatba azért, hogy ne legyen ciki?


Nem azt mondom, hogy 50 éves koráig lógjon anyuci és apuci nyakán, de ha értelmetlen elköltözni, mert kevés a lehetőség, megfelelő párkapcsolatot se talált, meg semmit, akkor mégis mi a francnak nyomorogjon? Már ha jól kijön a családdal.

77. MZsanett (válaszként erre: 73. - Ritu91)
2016. nov. 22. 22:02
Akkor most jogos a véleményed? Jó dolog, hogy volt lelki erőd hozzá, de attól még nem kell senkit se lenézni, akinek nincs.
2016. nov. 22. 22:01

Ha neked is jó, meg a szüleidnek is, és amúgy is ésszerűbb maradni akkor maradj.

Csak azért hülyeség elköltözni, mert más szerint ciki.

75. MZsanett (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2016. nov. 22. 22:01
Márpedig van olyan is, hogy nem tud. Nem tudhatod, kinek milyen sorsa volt, milyen nehézségekkel küszködött. Nem biztos, hogy csak a lustaság volt az oka.
74. massalhangzo (válaszként erre: 70. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:00

mint elobb leirtam, az is jelent valamit, nem is keveset, ha valaki nem tud kapcsolatot sem kialakitani


de akkor szerinted az a normalis, ha 40 evis korig szulokkel el az ember, minden penzt felretesz, hogy majd legyen lakasa, majd 40 felett vegre ha lesz, ujje, elhet boldogan, mert ez a jo. mitol lenne ez jo onmagaban? ennyi erovel maradhatna vegleg a szuleinel, aztan venlanykent megorokli. legalabb kozben nem kell sporolni, hanem kolthet magara vagy felreteheti nyugdijas eveire


tudom, hogy sok ilyen ember, elet van, de attol meg elcseszett, es nem ez a norma

73. Ritu91 (válaszként erre: 62. - MZsanett)
2016. nov. 22. 22:00

én is "nyomorogtam" egy évig az egyetem után, mert csak gyakornok lehettem és bár támogattak volna otthonról, szándékosan nem fogadtam el, mert tudtam hogy ezen át kell esni. azóta sokkal jobban meg is becsülök mindent, bármit el tudok intézni a lakásban vagy az autóval, nem kell "férfit" hívni mert csak ő ért hozzá, nem kell a szüleimre támaszkodom semmilyen téren. el sem tudod képzelni az idő alatt mennyit tanultam! biztosan nem csinálnám másképp, szerintem az tett felnőtté, nem az hogy hány évet éltem.

még egy dolog: iszonyatosan jó érzés az hogy ha a szüleimet meglátogatom én viszek nekik sütit, vagy az ünnepi menüm felét, én intézek el helyettük sok dolgot, nem pedig rám főz az anyukám és segít be az apukám.

72. massalhangzo (válaszként erre: 68. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:58
en az ilyeneket sivar, elcseszett eletnek gondolom. 35 eves korig (vagy akar tovabb, mert barmi lehet melohellyel) szuloknel lakni, hogy minden fillert felretegyen valaki, hogy fizethessen egy onreszt, aztan tovabb a hiteltorlesztest pont arra jo, hogy a legszabadabb, legjobb eveit taccsra vagja. nem beszelve arrol, milyen gaz az, ha valaki ennyi ideig nem tud felmutatni egy olyan kapcsolatot, ami komoly, szoros, egyuttelos
71. unom (válaszként erre: 69. - MZsanett)
2016. nov. 22. 21:58

Akkor ne tegye az ő dolga.

Az én véleményem akkor is az, hogy 30 évesen ciki, és kicsit sem mutat érett felnőtt embert.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook