Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


2007. febr. 12. 12:31
papírom van róla, hogy nincs semmilyen pszichózisom, csak pánik tüneteket produkálok bizonyos helyzetekben. nem vagyok depis, nem akarok öngyilkos lenni, csak utálom a gyógyszert, ami függővé teszi az életem.
2007. febr. 12. 12:28

sziasztok!

olvastam, h valaki közületek már több éve küszködik pánikkal. nekem 4 éve van, és a legerősebb nyugtatót szedem hozzá, amivel a heroinosokat szoktatják le a cuccról.

vasárnap, azaz tegnap óta nem vettem be egy szemet sem, nem tudom, meddig bírom.

aki gyógyszerfüggő és rohama van, meg tudom érteni. a gyógyszer nem segít! most komolyan. saját magamon vettem észre, amikor már attól megnyugodtam, hogy a fecskendővel felszívták a nyugtatót.

itt jelzem, hogy nyugtatóelhagyást 3 éve kíséreltem meg először, és egy hónapig bírtam.

most ez a 2. no comment.

761. kisana
2007. febr. 11. 20:45
Megnéztem a blogot...teljesen le vagyok taglózva.Nagyon sajnálom szegényt!!!!!!!:(
760. kisana (válaszként erre: 758. - Rituska83)
2007. febr. 11. 20:14

Szia Rituska!

Megnéztem az adatlapod.Gyönyörű a kisfiad!!!:)Aztán majd jön a hugi is...Remélem nekünk is sikerül!:)Minden vágyam h egy egészséges kisbabánk legyen!

2007. febr. 11. 20:10
Sziasztok! Mindenkinek ajánlok egy tanúlságos történetet egy kislányról aki tegnap 16 évesen sok szenvedés után meghalt. Halála előtti napjairól blogot írt, sokan tanulhatnánk tőle! [link]
758. rituska83 (válaszként erre: 755. - Kisana)
2007. febr. 11. 12:38

Ja és még ezt kihagytam:

Ha te most érzed, hogy kisbabát szeretnél/szeretnétek akkor szerintem semmi akadálya!

Igaz én mondom akinek van már babája és 23 éves vagyok! :P

Nekem mondjuk utána jött a pánikom..szerencsére.

Igy nem is hiszem, hogy szeretnék még egy kisbabát.

Bár jó lenne egy kislány is :)

757. rituska83 (válaszként erre: 755. - Kisana)
2007. febr. 11. 12:38

Ja és még ezt kihagytam:

Ha te most érzed, hogy kisbabát szeretnél/szeretnétek akkor szerintem semmi akadálya!

Igaz én mondom akinek van már babája és 23 éves vagyok! :P

Nekem mondjuk utána jött a pánikom..szerencsére.

Igy nem is hiszem, hogy szeretnék még egy kisbabát.

Bár jó lenne egy kislány is :)

756. rituska83 (válaszként erre: 755. - Kisana)
2007. febr. 11. 12:34

Szió!

Én is örülök neki, meg nem is, hiszen te is ebben a cipőben jársz mint mi :(

De hidd el itt tök jó a társaság, mindenki rendi, és jó itt beszélgetni!

Úgy tudom, hogy gyógyszer mellett is lehet teherbe esni, csak nemtom, hogy melyik gyógyszer az.

De tényleg jobb lenne, ha nem szednéd!

Mondjuk én még nem érzem úgy magam, hogy letudnék róla állni!!!

Még egy ideig bizztos szednem kell...sajnos :(

Puszi: Rita

755. kisana
2007. febr. 11. 01:02

Sziasztok!

Most találtam Rátok.Örültem is meg nem is-sajnos egyre többen esünk e betegség áldozatává.34 éves vagyok,és sajna egy pár éve engem is gyötör ez a "nyavalya".Most már szeretnék én is "normális" életet élni.Babát szeretnénk-bár tudom már nem vok olyan fiatal,de sajna még nincs-,de annyi aggályom van.Én is Seropram-ot szedek,most akarom elhagyni.Vajon elég erős leszek-e,h megálljak a saját lábamon.Van egy szuper férjem,de néha már sajnálom,h egy ilyen "idióta" nőt talált magának.

Köszi h meghallgattatok(elolvastatok).

Mindenkinek EGÉSZSÉGET kívánok!!!!!!!!

754. rituska83 (válaszként erre: 753. - Reni79)
2007. febr. 10. 16:18

szió!


Igen észrevettem/észrevettük :(

De gondolom sok a munkád.

Remélem azért nem felejtesz el minket???

Hát megvan nekem már a xanax hatása...fáradtabb vagyok és éjszaka is alszom.

Ez már elég jó jel!


Puszika: Rita

753. reni79
2007. febr. 9. 11:48

Sziasztok!Nagyon keveset jártok fel mostanában!Remélem mindenki jól van!

Ritus!Remélem minden rendben volt este és sikerült lekötnöd magad!

Kati:Remélem Te is jól vagy!

Puszilok mindenkit!Nagyon szép hétvégét kívánok!!!!Rena

752. rituska83 (válaszként erre: 751. - Reni79)
2007. febr. 8. 11:16

Szió!

Remélem nem lesz semmi gond.

De már beszéltema szomszéddal (ha esetelg rosszul lennék), átmegyünk a manókámmal.

Amugy a párom nagybáttyjáék laknak itt.

Igy most nyugodtabb vagyok, hogy azért annyira mégsem leszek egyedül.

örülök neki, hogy jobban vagy.

De én is azt szedtem, ha jól emlékszem, de mostmár a Sertwint szedem helysette.

Csak az a gáz vele, hogy alig szedik ezt a gyógyszert és mindig csak másnapra tudom kiváltani.

Igy volt ez ma is, elég rosszul voltam odafelé, de már az úton hazafelé bevettem, nehogy baj legyen.

Persze általában úgy rendel vissza a doki, hogy épp elég addig mig mennem kell hozzá, ez nem igazán tetszik :(

Puszi: Rita

751. reni79 (válaszként erre: 750. - Rituska83)
2007. febr. 8. 10:57

Szia!Hidd el úgy alszol majd mint a bunda!

Én megvagyok!Hála isten amióta másfél seropramot szedek nem volt még rohamom.Söt,a kedvem is jobb.

Na de nem iszok elöre a medve bőrére!

Csak ez az állandó álmosság ne lenne!

Foglald el magad!Nézz valami jó filmet!Ami leköt!

Kellemes napot kivánok!Sok puszi.Rena

750. rituska83 (válaszként erre: 746. - Reni79)
2007. febr. 8. 10:40

Szió!


Hát nagyon remélem, hogy nem leszek ma rosszul, mert megint egyedül leszek este 10.-ig :(

Uram meg csak holnap délután jön haza, és ma reggel ment el :(

Ma kezdtem el szedni a xanaxot, remélem este már tudok majd aludni!

Remélem te jól vagy! ??

Puszika: Rita

2007. febr. 7. 23:24

Bocsi de gyógyszerszedéssel alapvetően nem értek egyet.. természetesen van amikor szükséges, de ok és okozat megszüntetése szerény véleményem szerint két különböző dolog.


Szintén pussz


ui. Elnézést a gyógyszeripari elkötelezettektől!

2007. febr. 7. 23:18

És még valamit találtam:

Akit érdekel (nincs a neten Lundbeck kiadvány)


Pussz: Csillag



A férfiak depressziójának speciális tünetei



A klasszikus depressziós tünetcsoport elsősorban (bár nem kizárólag) a nők depressziójának klinikai képét tükrözi, de újabb vizsgálatok szerint a biztosan depressziósnak minősíthető férfiak esetében gyakran a következő tünetek is fennállnak:



1. Alacsony toleranciaküszöb, ingerlékenység

2. A környezet felé irányuló agresszív magatartás (szóbeli vagy tettleges)

3. Csökkent impulzus kontroll

4. Jelentős testsúlycsökkenés vagy gyarapodás

5. időszakos dühkitörések

6. Regresszív (gyermeki) magatartás, csökkent önértékelés

7. Abúzusokra való fokozott hajlam (alkohol, illegális drogok, ill. munkába, vagy különböző sporttevékenységekbe való menekülés)

8. Hatóságokkal való ütközés



Ezek a tünetek gyakran fordulnak elő bizonyos személyiségzavarok (antiszociális, borderline) eseteiben is, de mint láthattuk, nem specifikusak azokra...

...Régi megfigyelés,hogy a depresszióhoz társuló másodlagos alkoholizmus, vagy illegális drog használat (amely a depresszió tünetét teljesen elfedheti) sokkal gyakoribb férfiaknál. …

…További vizsgálatok szükségesek ezen komplex problémakör végleges tisztázása érdekében.


Dr. Rihmer Zoltán

Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet

2007. febr. 7. 23:02

[link]


Akit érdekel



Pussz

746. reni79 (válaszként erre: 745. - Rituska83)
2007. febr. 7. 16:35

Szia!Én xanaxot szedek és nagyon jó!Gyorsan enyhiti a szorongást.

Én semmi mellékhatását nem érzem!Aludni pedig nagyon jól fogsz tőle az tuti!!!!

Sok puszi!Vigyázz magadra!Rena

2007. febr. 7. 15:38

Sziasztok!


Hát ma sem irok valami jót, legalábbis nekem nem az!

Ma voltama dokinál és mondtam neki azt, hogy nem birok aludni, erre a Frontint lecserélte Xanaxra SR.-re (o,5).

Hallottam már erről a gyógyszerről, de nem tudtam,hogy több féle is van belőle. Ismerítek??

Nekem nemnagyon jön be mert olyanok vannak a leírásban, hogy az csak na, rengeteg mellékhatása van. :(

De ma megyünk korizzni, nemsokára indulunk :)

Puszi nektek: Rita

2007. febr. 7. 08:58

Sziasztok,


Mellékelek egy érdekes összeállítás. folyt. lenn.


"Túlzott teljesítményelvűség

A depressziót a férfiak viselik nehezebben


A depresszió egyre inkább népbetegséggé válik a fejlett országokban – olyannyira, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) előrejelzése szerint 2020-ra a kóros kedélyállapot a második munkaképtelenséget okozó betegségnek fog számítani a fejlett világ amúgy is öregedő és csökkenő lélekszámú társadalmaiban. A pszichés zavarok a legfontosabb egészségi problémát jelentik világszerte a negyvenöt évnél fiatalabb népesség körében. Ez a probléma egyfajta gazdasági bombaként ketyeg, hiszen az érintettek ellátása és a munkaerő-csökkenés igencsak megterheli majd a központi költségvetéseket. "


Pussz

2007. febr. 7. 08:56
Lapunk kérdésére Kopp Mária egyebek közt elmondta: több okból nem ért egyet azzal a megállapítással, hogy a magyarok különösen hajlamosak lennének a depresszióra. Egyrészt azért, mert ez a megállapítás, ha sokat hangoztatják, önbeteljesítő jóslatként is m?ködhet. Másrészt és legfőképp azért, mert nem igaz az állítás: a leszakadó rétegekhez tartozók lelkiállapota ugyan aggasztó, viszont bizonyos társadalmi rétegeknél éppenséggel javulás tapasztalható. Nemzetközi összehasonlításban sem támasztják ezt alá az adatok, például az öngyilkosságok tekintetében az osztrákok vagy a németek nem egyszer megelőztek minket. Az viszont megállapítható, hogy a magyarok másokhoz képest nehezebben viselik a frusztrációt, teljesítményelv?bbek, magasabbak az elvárásaik önmagukkal szemben. Ez a "magyar virtus", bizonyítani akarnak, de míg az ötvenes-hatvanas években ez az ambíció kimerülhetett a magyar sportteljesítményekben, addig mára uralkodóvá vált a pénzközpontú szemlélet: az viszi valamire, aki mindenek előtt anyagilag jól boldogul. A nálunk szerényebb viszonyok közt élő görögöknél vagy oroszoknál például megfigyelhető, hogy többnyire könnyebben elfogadják a helyzetüket, és kevésbé akarnak bizonyítani – f?zte hozzá a szakember.
742. Tamara30 (válaszként erre: 740. - Rebeledó)
2007. febr. 7. 08:35
Igen,szerencsére minden rendben van velünk,ha lesz vaalami,írok.
741. happydj
2007. febr. 6. 23:11

Sziasztok!


Hát az ideggyógyászom azt mondta, hogy nem tud rajtam segíteni, mert nem hatottak a gyógyszerek... Áttoltak a phszihiátriára... :( Mostantól ott kezelnek, vagyis fognak... :)

Röviden ennyi most!


Üdv mindenkinek!

Norbi

740. rebeledó (válaszként erre: 739. - Tamara30)
2007. febr. 6. 21:45

hát:) azt megköszönném, bár jó lett volna ő, mert így jobban hittem volna benne, hogy tudom, hogy téged meggyógyitott.

remélem jól vagytok mindeketten, és jól viseled:)szurkolok, és örülök hogy írtál, puszi:Edó

739. Tamara30 (válaszként erre: 738. - Rebeledó)
2007. febr. 6. 17:42

Szia!

Igen,voltam.Sajnos Szeged felé nem jár,Pesten rendel még.Azt viszont elfelejtettem megkérdezni,tud-e valakit.Ha annyira szeretnéd,a héten valamikor felhívom,megkérdezem tőle.

2007. febr. 6. 16:39

hello!

Tamara voltál e tegnap kineziológusnál?kérdezted tőle hogy jár e Szeged fele?és ha igen mikor...

pussz

2007. febr. 6. 16:34

Sziasztok!

Hát én sem fogok valami jót irni!!! :(

Tegnap nagyon magam alatt voltam.

Anyós este 10.-ig dolgozott, uram meg csak ma reggel jött haza!

Annyira egyedül éreztem magam, és még a manókám is belázasodott délutánra, igy ki sem mentünka tegnapi nap.

Szerintem ezért voltam teljesen kész.

Igaz olyan messzire nem tudok menni, egyedül (gyerekkel), de azért jó lett volna kimozdulni.

7végén nem mentünk korizzni, mert akkor sem voltam valami jól.

Nekem az áélmatlansággal van igazán gondom.

Régen 10 kor már úgy aludtam mint a bunda, most meg örülök, ha 2.-3 körül elalszom. Ma pl 4.kor sikerült elaludnom!!

Holnap megyek a dokihoz, kivi leszek mi lesz.

De viszont holnap mostmár tényleg megyünk korizzni, remélem jó lesz!!

Puszi nektek: Rita

2007. febr. 6. 12:28

Sziasztok itt vagyok,csak mostanàban sok a dolgom.A gyerek megint elkezdett oviba jàrni,ùgyhogy most talàn lessz egy kis nyugi itthon.

Egyèbkènt màr 3 napja èn sem vagyok tùl jòl.Pròbàlok sokat elmenni itthonròl vàsàrolni stb..

Sajnos ma nekem is volt egy kis rohamom vezetès kozben.Fèlreàltam egy fèl percre ès szerencsère elmùlt.Lehet,hogy ez az idojàràs ami szorakozik velunk?

Sok puszi mindenkinek.

2007. febr. 6. 10:32

sziasztok!

mostanság én sem vagyok vmi jól...állandóan tiszta ideg vok, meg rosszullétek gyötörnek! utálom! lehet nem kellett volna még buliznom. volt egy erős rohamom akkor este, és aztán egész este attól féltem, hogy mi lesz, mi fog történni:( nagyon nem élveztem a partyt, bár táncizni tánciztam. de a rosszullétek elvették a kedvemet a következő partyzástól:(pedig a szülinapom mindjárt itt van, és a lányok nagyon akarták, hogy legyen még egy buli. de én úgy érzem nekem elég lesz most ennyi!sajnos.

tegnap is volt egy roham szerűség, ami az egséz napomat depissé tette. megint elkezdődött a suli, megint mindennap utazás:( fú, de utálom

Ritus jó volt a korizás?

puszi, és jól legyen mindneki!

734. reni79
2007. febr. 6. 09:09

Sziasztok!Nagyon elvesztetek!Remélem jól vagytok és minden oké!

Vovi!Ez előfordul nálam is!Pihenj sokat hogyha van rá lehetőséged!

Puszi mindenkinek!Rena

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook