Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


13. Seila (válaszként erre: 7. - Manon)
2006. júl. 11. 15:29

Próbáltam már nagyon sok mindent. Reikit is például, pszihológussal kezdtem, de nem tudott mit kezdeni velem. Addig eljutottunk, hogy a családomnak kellene hozzá járnia. Tiszta fejjel látok mindent, de nem tudok ellene tenni. Volt olyan időszak amikor 9 hónapig nem szedtem gyógyszert! egy kiss stressz, és visszajött!

De volt,hogy az sem kellett hozzá. Csak úgy beállított. Hat év után eljutottam oda, hogy ha gyógyszer mellett!!!4 jön a roham, akkor csak nagyon ritkán tud elhatalmasodni rajtam. enyhe tünetekkel megúszom

12. kisgé (válaszként erre: 10. - Manon)
2006. júl. 11. 15:29
Ez annyira rossz! Meg az, hogy nem tud az ember segíteni rajta. Szerintem természetes módszereket próbálnék ki, viszont a lakótársnál látom, ha valami segít neki (pl. talpmasszázs, masszázs), akkor azt nem csinálja végig.
11. kisgé (válaszként erre: 9. - Seila)
2006. júl. 11. 15:28
Azért aki depresszióra hajlamos, az a pánikra is. Ha depis az ember még könnyebben pánikol, így értettem én.
10. Manon (válaszként erre: 8. - Kisgé)
2006. júl. 11. 15:26
Sajna anyós is ugyan ez! hiába lenne erős, már nem használna neki!:(
9. Seila (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2006. júl. 11. 15:25
A pánik és a depresszió két különböző dolog, de ha párosul akkor kész a katasztrófa. Három éve volt ilyen nálam, akkor két hétig folyamatosan zokogtam a rosszullétek mellé, sőt dolgozni sem tudtam járni, a gyógyszerek nem használtak. csináltam magamnak egy kis környezetváltozást, akkor elmúlt a depresszió:-), csak a pánik maradt:-(.
8. kisgé (válaszként erre: 7. - Manon)
2006. júl. 11. 14:23

Én is fejben oldottam meg, de ez nem kémiai betegség, ami akkor nekünk volt. Én pontosan tudom, miért alakult ki és ennek oka volt, kézzel fogható. Azoknál nem elég fejben eldönteni, akiknél a pajzsmirigy, vagy egyéb elváltozás okozza.

A lakótársam anorexiás, bulémiás és depressziós. Évek óta kezelik gyógyszerekkel és néha azt gondolom rajta múlna, de van mikor látom, hogy nem lenne elég, ha erősebb személyiség lenne! Nagyon durva betegség ez.

2006. júl. 11. 14:19

Igen meg a sok stressz, ami még nem tesz jót!

A páromnál az jött be a nyugtatók helyett, hogy ha érezte, hogy valami nem stimmel és kezd jönni a roham, fejben eldöntötte, hogy ő márpedig nem lesz rosszul!

Az orvos azt mondta neki, hogy soha nem fogja tudni abba hagyni a tablettákat, de ő eldöntötte 3 hónap után, hogy neki nincs rá szüksége, és az élet is bizonyítja hogy tényleg nincs, azóta nem jött ki rajta soha!:)(azért ezt lekopogom!:)

Bár biztos attól is függ, hogy valaki már mennyire van ebben benne!

6. kisgé (válaszként erre: 5. - Manon)
2006. júl. 11. 14:11
Nem is tudom, ez most egy népbetegség a depresszióval együtt, bár a kettő katalizátora a másiknak. Iszonyat. Szerintem ez a mostani életvitel, ami jellemző a mai emberre, ez a táptalaja ezeknek a pszichés betegségeknek. :(
5. Manon (válaszként erre: 1. - Seila)
2006. júl. 11. 14:00

Szia!

Nekem eddig szerencsére egyetlen egyszer volt pánik rohamom, senkinek nem kívonom!

Soha többet nem akarom átélni!

A párom családjában szinte mindenki az valamilyen szinten. A párom is 3 hónapig élt nyugtatón, mert rajta is kijött! Tudom, hogy nem öröklődik, csak egyszerüen furi, hogy ez így van!

Aki a legjobban beteg az az anyósom!

Nála iszonyatos mértéket öltött a betegség, már attól pánikol, ha elfelejti bevenni a tablettáit!

:(

4. kisgé (válaszként erre: 1. - Seila)
2006. júl. 11. 13:27

Szia!


Nekem régen volt pár pánik rohamom, de miután pár rossz dolog ért. Én magam le tudtam kezelni a dolgot önkontrollal, de mondom, ez egyáltalán nem kémiai dolog volt!

2006. júl. 11. 12:16

Ez szerintem hála az égnek nem pánikbetegség, csak szimpla rosszullét,főleg ha csak egyszer fordul elő. Remélem nem éled át mégegyszer, mert ez sem lehetett kellemes.

Enyhe tömegiszonyra is tippelnék :-) az nekem is van plusszba!!!!

2006. júl. 11. 11:52
Én multkor elmentem vásárolni az egyik bevásárló központba, ahol a felvágottas sorba álltam be. Iszonyatos hossszu volt a sor, éreztem hogy el fogok ájulni, gombóc volt a torkomban. Ezekután kiálltam a sorból, megvettem a drága csomagolt felvágottat és sajtot. Lehet hogy én is pánikbeteg vagyok? Utálom a tömeget, nem szeretek tömeges helyekre menni.
2006. júl. 11. 08:47

Nagyon jó, hogy volt egy olyan szavazás ami erről a betegségről szól.

Ha valaki felvállaja szívesen venném tapasztalatait, megfigyeléseit.

Én már hatodik éve vagyok ebben az állapotban.

Hol jobb, hol rosszabb...

Késöbb leírom a történetem is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook