Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


823. rebeledó (válaszként erre: 822. - Gáspi)
2007. febr. 22. 22:30
komolyan??de jó:)én is alsón leszek tantó néni:) ha az isten is úgy akarja!mostmár tudja a szakvezetőm is, elmondtam neki a bajom, és nagyon kedves volt velem.bár lehet jobb lenne ha te lennél szakvezetőm:)és miket szedsz? már semmit nem? vagy xanax? jajj de jó, hogy te is tantó vagy, mert akkor te tudod milyen kiállni, meg betojni egy osztály előtt, feltételezem volt ilyen élményed!pedig gyerekcentrikus vagyok...hát ha egyzser túlélem ezt sok pánikot!pussz
822. Gáspi (válaszként erre: 820. - Rebeledó)
2007. febr. 22. 18:34
Három éve pánikolok "hivatalosan",de korábban is voltak tüneteim.Egyedül,felügyelet nélkül sokkal könnyebb lesz a tanítás./Mellesleg én is szakvezető vagyok alsótagozaton,technikából./
821. rebeledó (válaszként erre: 819. - Reni79)
2007. febr. 22. 18:00
Köszi! remélem így lesz!
820. rebeledó (válaszként erre: 813. - Gáspi)
2007. febr. 22. 18:00

köszi hogy írtál.:) akkor össze kell szednem magam, bár gondolom később, ha saját osztályomban tanitok szakvezető nélkül, sokkal könynebb lesz, nem igaz?

Neked mióta van pánikod?

sziszi:Edó

819. reni79
2007. febr. 22. 13:21
Edó:megkésve kivánok Neked boldog szülinapot és kivánom hogy a következőt már gyógyultan ünnepeld!Puszi
818. reni79 (válaszként erre: 817. - Rituska83)
2007. febr. 22. 13:19

Szióka!Örülök hogy jól telt az estéd!A mai is legyen ugyanolyan jó!

Én megvagyok csak szenvedek az oldalammal.Ideggyulladás.

Ajánlottak egy spéci krémet.Este kiprobálom.

Legyen szép napotok!Puszilok mindenkit!Rena

2007. febr. 22. 13:04

Sziasztok!

A tegnapi estém elég jól telt.

Kártyapary volot aztán meg alvás.

Most szerencsére elég hamar elaludtam (pedig délután is aludtam 1 órát), és nem voltam stresszes.

Remélem ma is igy lesz!

Puszi: Rita

816. happydj (válaszként erre: 815. - F703770793)
2007. febr. 22. 11:34

Köszi a válszt!


Remélem beválik nálam... :(

Te mióta szedted, és mire kaptad?


Üdv, Norbi

2007. febr. 22. 08:02

szia Norbi!


a Rexetin egy könnyő kis kedélyállapotjavító, sokszor helyettesítik a Paroxat-tal. volt 'szerencsém' mindkettőhöz, de a hatása inkább a depresszióra hajlamosoknál mutatkozik meg.a mellékhatásai sem alakulnak ki, ha egy másik, erősebb gyógyszerrel, pl. nyugtatóval együtt szeded.

az antidepi gyógyszer, így a Rexetin is, nem okoz függőséget annyira, végülis jó szer.hogy segít-e, azt te tudod eldönteni, hogy jobban érzed- e magad tőle.

Akinek felírnak Risperdalt, az kicsit óvakodjon és kérje meg a dokit, hogy mást adjon helyette, az ugyanis durván függősít és növeli az étvágyat. persze kinek a pap...

814. happydj
2007. febr. 22. 02:35

Szió mindenki!


Újabb híreim vannak!

Gyogyszer váltáson vagyok. Most Rexetin-t írtak fel! Azt mondják sokan, hogy ez nagyon jó. Sok embernek segített! Ha valaki szedte, akkor írja meg a tapasztalatát!


Vovi! :)

Itt vagyok! :D


Üdv, Norbi

813. Gáspi (válaszként erre: 797. - Rebeledó)
2007. febr. 21. 21:20
Boldog szülinapot!!!Nekem tanítás közben nem okoz gondot a pánik.Nagyobb a probléma, ha továbbképzésre kellene utazni és ráadásul egyedül.No ez nekem nem menne,mert rögtön jönne a roham.Főnökeim, kollégáim tudnak a betegségemről, így nem eröltetik.Távolra tehát csak akkor utazom,ha valaki jön velem.
812. Vovi
2007. febr. 21. 19:30

Szia Mindenki!


Örülök hogy jobban vagytok valamivel, mert így hogy most visszaolvastam jó sokat, ez jött le!

Most-lekopogom- én is jobban vagyok kicsit, és ennek nagyon örülök!! Pedig nekem is rohangálós napjaim vannak, idegeskedéssel, de a körülményekhez képest még jól viselem.

Edó! írtam iwiwen már! Boldog szülinapot!!!

:-))))Örülök, hogy ilyen jól megy a gyaksi!

Emagdi: Lehet a nő csak szimplán utálja a kutyákat, sajnos én már láttam ilyet, sőt még macsekkal is. De lehet hogy valami nagyon rossz tapasztalata volt kutyusokkal, vagy allergiás rájuk, a fene se tudja, de sztem ez nem pánik.

szinszijev: sztem is itt segíts nekünk, ne másik fórumon, hoxa jól mondja! De mindenki nevében mondhatom szerintem hogy mi itt minden segítségnek örülünk!

Rena: Nagyon örülök neked, hogy jobban vagy, ahogy olvaslak, a gyógyulás útján vagy! Nagyon is jól haladsz rajta, csak így tovább!

Rituska: nekem is sokszor volt-van ilyen tünetem! Elalvás-pár pillanat és olyan szörnyű felriadás. Nekem csak úgy jön, nincs magyarázata, hogy napközben ért-e rossz élmény vagy sem, ezekhez semmi köze. De sajnos én elég sokszor rosszat is álmodok, aminek okát szintén nem tudom, meg senki se. Én a felriadás ellen zenét hallgattam halkan, nyugtatós zenét fülhallgatón. És az sokszor segített. Ez jó módszer ha nem zavar a füleden a kis bigyó. És ne stresszelj azon, hogy úristen elalszok és felriadok megint, nem szabad, de tudom hidd el, hogy mennyire nehéz parancsolni magunknak. De azért kitartás! A férjed remélem megértő lesz veled szemben, most erre van szükséged! Drukkolok neked!

Legyen szép napotok és ne szorongjunk!

Puszi mindenkinek, Vovi

Norbi: adj hírt magadról!!!

2007. febr. 21. 18:19

Sziasztok!

A tegnapi napom is eltelt.

Most anyósom itthon van ezena héten, most nem vagyok annyira egyedül.

próbálom én is mindig lefoglalni magam, de van mikor semmi nem jó!

Reni:Annak örülök, hogy jobban vagy!!!

Edó: Neked meg gratulálok, mondtam én, hogy ügyi csaj vagy te :P

Puszi nektek: Rita

2007. febr. 21. 17:24

aha, most látom! bocsi Hoxa! igazad van!

megpróbálok itt segíteni, akinek tudok!

újabb fórumtémaindítás akció törölve:)

2007. febr. 21. 17:23
bocsi, de valamiért nem sikerült a fórum indítás, majd holnap újra megpróbálom!:(
808. emagdi
2007. febr. 21. 17:13
erről a topikról jut eszembe hogy ma reggel nagyon ledöbbentem, amikor az egyik szomszédnénivel beszélgettem a lépcsőházban, akinek egy fehér törpeuszkárja van (kb 2 kiló az egész kutya, szóval kicsi). Egyszercsak jött egy nő, és már fél emelettel feljebbről kiabált, hogy vigye odébb a néni a kutyáját, mert ő ott akar elmenni (a kutyától kb másfél méterre). Baromira nem értettem a dolgot, mert tényleg kis szobakutyáról van szó, aki ha akarna sem tudna ártani senkinek. Lehet hogy ez a nő is pánikbeteg volt, és ennyire fél minden kutyától még az ilyen kis szőrcsomóktól is?
807. Hoxa
2007. febr. 21. 17:11
Szerintem így csak szétmegy a téma több topikra, akit meg érdekel, nem biztos, hogy mindegyiket megtalálja. Ezért én mégiscsak szeretném összevonni.
806. Hoxa
2007. febr. 21. 17:09
És biztosan nem fér bele szerinted ebbe, vagy a másik pánikbeteges topikba?
2007. febr. 21. 17:08

írtam egy fórumot a témában Győzd le a pánikot címmel.

természetesen az a pár szó kevés, amit előbb leírtam, de ha már legalább egy embert sikerül jó irányba terelnem vele, akkor nem jött létre hiába.


kívácsi vagyok a hozzászólásokra!

2007. febr. 21. 17:04

Azért hoztam létre a fórumot, mert láttam, hogy van egy hasonló fórum, ahol mindenki küzd a pánikkal és igényét éreztem annak, hogy legyen a bajokra megoldás.


A tanácsadásban segít 2 éves pszichoterápia gyakorlatom, amelyet egy amerikai orvos mellett töltöttem el! jelenleg továbbképzésen vagyok egy itthoni orvosnál, aki Amerikában tanult 14 évet.


Jómagam is megküzdöttem a pánikkal fiatal korom ellenére, és elhagytam a gyógyszereket is. még mindig előfordul néha, hogy jön egy roham, de már tudom azt kezelni!


Mindezt azért írtam le, hogy tudjátok, nem a levegőből beszélek és tényleg szeretnék segíteni!

2007. febr. 21. 16:54

Üdv mindenkinek!

szenteljetek időt erre a pár sorra, ha már elgondolkoztat, az mindenképpen jó!


pár jótanács a pánikkal küzdőknek:


1. Nincs olyan, hogy pánikbeteg! olyan létezik, hogy valaki pániktüneteket produkál bizonyos helyzetekben, de ezt nevezhetném extrém szorongásnak is. Tehát a legelső gondolat még akkor is, ha legszarabbul vagy, hogy: Nem vagyok beteg!

2. a pánik gyógyítható! bizony ám! de senki ne várja, hogy a doki fogja beszélgetéssel, kézrátétellel, gyógyszerekkel vagy tudomisén mivel meggyógyítani. Te tudod saját magad gyógyítani! kérdezzetek rá az autogén tréningre, jóga vagy meditáció is éppolyan jó!

3. a gyógyszer és a papírzacskó csak mankó! lehet rá támaszkodni egy darabig, de utána rájössz, hogy anélkül is megy!

4. a negatív gondolatok, a félelem, az önbecsülés hiánya mind-mind elpusztít.

nagyon nehéz a gondolatainkat jó felé irányítani, de ha már megpróbáltad, akkor megtetted az első lépéseket a gyógyulás felé.

5. lehet a másik oldalt is választani, de a szorongás, halálvágy, önsajnálat, öngyilkosság, na az mindig a könnyebbik út. a legnehezebb szembeszállni saját leőrlő gondolatainkkal. de ne feledjétek, a legnehezebb nem azt jelenti, hogy lehetetlen!


ha valakit érdekel, hogy hogyan tud küzdeni a pánik ellen, szívesen segítek, ingyen!

802. rebeledó (válaszként erre: 801. - Reni79)
2007. febr. 21. 16:50

szia!

Jó hogy írtál Te is! A mai nap mindenki olyan aranyos!:) rengeteg kedves szót kaptam ma!tudjátok ma szülinapos vagyok, és rájöttem a legnagyobb ajándék a Szeretet! ha ezt nem kapsz, akkor szart se érnek az ajándékok!ha nincs egy jó szó, egy kedves mosoly, vagy egy szeretetteli pillantás, akkor nem ér semmit az élet!

de jó neked! akkor jó a dokid! az sokat jelent sztem!

nem tudom meséltem e már neked, vagy hát itt nektek, mert ide sokan feljárnak, hogy beszéltem a szakvezeőmmel, akitől nagyon féltem. nagyon szigorú csajszi, rettenetesen jól tanit, de velünk főiskolásokkal nem túl kedves. na mindegy a lényeg hogy elmondtam neki őszintén hogy nekem van eza szorongásos nyavalyám! és annyira aranyos volt, hogy menten elbőgtem magam! hihetetlenül együttérző volt, és közölte hogy majd segit nekem mindenben amiben csak tud, meg mondta hogy a lehető legjobb helyre kerültem. holnap szeretne velem találkozni, és egy kcsit beszélgetni a dolgaimról.azt mondta van a családjában pánikbeteg illetve volt, és már nem beteg, vagyis hogy meggyógyult!Hát én ennek annyira örültem! Most már nemis félek annyira az én elrettentő gyöngyi nénimtől!:)

na pusszancs

801. reni79 (válaszként erre: 800. - Rebeledó)
2007. febr. 21. 16:24

Szióka!Látod mikor olyan dologgal foglalod le magad amit szeretsz nem jön elő.

Örülök hogy azért sikerült:-)

A doki szerint jó jel hogy nem volt rohamom egy hónapja.Viszont a csökkentett xanax miatt a szervezetem megérezte a külömbséget és fájt a fejem,szédültem stb.Szóval a közérzetem nem volt jó.Viszont azelött még suliba sem mentem mert nem volt kedvem semmihez.Azóta késztetést érzek és szinte feldob a gondolat.

Szóval azért valamivel jobban érzem magam!

A doki szerint nem igaz hogy ezt nem lehet teljesen gyogyitani és az sem törvényszerú hogy vissza lehet esni.

Nagyon rendes nő!!!Örülök hogy átjöttem hozzá!Sok akaraterő kell ezt ő is mondta ugyhogy kitartás csajok!!!!

Jó érzés amikor biztató dolgokat hallok!

Szép délutánt Neked és vigyázz magadra!Pihenj,kapcsolodj ki!Sok puszi mindenkinek!!!!

800. rebeledó (válaszként erre: 799. - Tamara30)
2007. febr. 21. 16:12

Helló!:)


Jól van, ha nem oylan pánikszerű volt a rosszullét! nagyon vigyázz magatokra!Örülök neked mindig ha írsz!

Kibirtam a tanitást is, huha... Az ideg előtte van, de az vmi förtelem. Mikor tanitottam nem éreztem hogy pánikolok. De előtte igen. meg utánna is. mert aztán csapodott az idegesség. Még most is sokszor úgy megszédülök, hogy menten úgy érzem nem tom mi történik 2 perc múlva. :( de nem történik semmi:( mégis rossz.

meg nekem, csakúgy mit a Reninek...nagyon fáj a hátam, csupa ideg, meg zsibbad, rettenet.

ja, és érdekes hogy tanitás közben nem jött rám hányinger sem, csak lőtte, meg utánna.de fura dolgok ezek.

ha vannak fejlemények veletek, majd irj!puszi


Reni! akkor ez most jó hir, ha azt mondta a doki, hogy jobban vagy.nem?vagy te nem igy érzed?

sziszi

799. Tamara30 (válaszként erre: 797. - Rebeledó)
2007. febr. 21. 10:12

Szia!

Szorítok neked,hogy rendben teljen a mai napod.Nekem most csak annyi bajom van,ha sokat kell állnom,várnom,félek,hogy leesik a vérnyomásom,mivel elég alacsony,de ez a várandósságtól van.Tegnap ugyanis az történt,míg vártam a boltba,éreztem,hogy a lábaim gyengülnek(elájulok)ettől megijedtem a szívem elkezdett kalapálni,de csak épphogy.Szerencsére hamar elmúlt,de ettől egész délelőtt rossz volt a hangulatom.e

Tudod,ez az ijedtség már nem olyan pánikszerű volt,hanem mint régen egy"normális"ember megijed valamitől,csak olyan nehéz még különbséget tenni köztük.Nyilván először a pb.roham jut eszembe,hogy megint visszajött,holott ez nem lehetséges,mivel"elvileg"nem lehet vissza esni.

Puss

798. reni79
2007. febr. 21. 09:53

Sziasztok!Hát voltam tegnap a dokinál.Maradtunk ennél a gyogyszernél és adagnál mert szerinte kicsit javultam.Egy hónap mulva kell visszamennem.Mondta hogy ettől az időtől érezzük rosszabbul magunkat.

Ritus:Hogy telt az estéd?Hogy érezted magad?

Ha a gyogyszer mellé iszod ezt a teát nem lesz semmi bajod hidd el!Nekem nagyon jót tett.

Edó:Drukkolok hogy minden rendban legyen!Ird meg hogy sikerült!

Sok puszi mindenkinek!Rena

2007. febr. 21. 07:58

sziszi everybody!


szurkoljatok! ma tanitok:( nyamvadt kis pánik:( már reggel megint rókán keltem. van köztetek pedagógus? Gáspi??(jól emlékszem) te hogy birkózol meg a munkád során a pánikkal?

félek...a fene egye meg. ráadaásul ma mosolyognom kell egész nap, hát szép mondhatom. (már mondták reggel hogy ma a szülinaposok mosolyognak!) hát sok kedvem nincs vidulni.

azért remélem nem rontom el nagyon az órát a gyerekeknél. edig én olyan tanitó nénis alakat vagyok, csak kár hogy a félelmek gátolnak engem.

szebb napokat, és kitartást a munkahelyeken!

ui.: Vovi! de eltűntél!!!mi van veled? már a wiwre sem irsz!

Tamika! Veled mizu? sokszor eszembe jutsz!remélem minden oké veletek!

puszi

796. kisana (válaszként erre: 789. - Reni79)
2007. febr. 20. 21:31

Sziasztok!

Úgy látom senki sincs csúcsformában...:-(Engem még ez a nyavalyás influenza is elkapott.Alig élek:(

Reni!Mintha az én szavaimat írtad volna le.Pár hónapja ugyanezt mondtam a dokinak.-az ő véleménye az,h nincs pánikbetegség,ez csak egy tünetegyüttes aminek ezt a nevet adták.Őszerinte rosszul fogom fel,h vmi "elromlott" bennem.Ezt meg kell tanulni kezelni-amit egy kínai nyelvtanfolyamhoz hasonlított.(ezek szerint egyszerű lehet)

Jobbulást Mindenkinek!!!!:)))Élvezzük a napsütést!!:))

795. rituska83 (válaszként erre: 794. - Reni79)
2007. febr. 20. 17:37

Szió!

Igen ameddig elfoglalom magam addig nincs is baj, de mikor aludni kéne akkor jár az agyam meg mindenféle történik.

Én most éppen iszom valamilyen fógyasztóteát, nemtom, hogy jó lenne.-e mellé mégegy tea, meg ez a 2 gyógyszer (sertwin, xanax)!

Próbálok másra gondolni, de ez nem olyan könnyü!!!

Remélem ti jobban vagytok!

Puszi: Rita

794. reni79 (válaszként erre: 793. - Rituska83)
2007. febr. 20. 13:06

Szia csajszi!Nekem régen volt ilyen!Nappal elvoltam valahogy de este rámjöttek a rohamok.Volt hogy napokig alig aludtam mert ahogy picit elaludtam felijedtem és dobogott a szivem 100-al.

Ez kb.1 hónapig volt.Azóta szedem a seropramot.

És kúraszerűen ittam esténként a Herbária nyugtató teát.Próbáld ki!Nagyon jót tesz!!!!

De minden nap este igyál egy jó nagy pohárral!

Akár naponta 2-szer is.

Én sem vagyok túl jól.Egyébként ez az idő is közrejátszik szerintem.És probálj meg napi kb 5 percet relaxálni.

Remélem a mai estéd már jól fog telni!Csak ne ugy állj hozzá hogy úristen ma is rosszul leszek mert akkor tuti ugy lesz.

Probálj kikapcsolni.

Sok puszi!Rena

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook