Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. jan. 13. 18:38
Az engem is izgat:DD
1240. Tücke (válaszként erre: 1239. - Asakbir)
2011. jan. 13. 18:02

a cukkinis lapcsánkát hogy csinálod ???

az oké h lereszelem mg só meg tojás és még???

1239. asakbir (válaszként erre: 1238. - Anyukka)
2011. jan. 13. 17:30

Én nem sütök kenyeret. Totál kiiktattam.

Reggeli változatok:

1. főtt tojás

2. tükörtojás

3. rántotta számtalan variációja

4. sült (házi) kolbász

4. sült császárszalonna

5. tükör tojás szalonnával

6. disznósajt

7. sütőtök sülve

8. gyümölcsök

9. előző napról maradt sült hús

10. Saláta tojással, sajttal,vagy magokkal dúsítva

11. Lapcsánka cukkiniből

12. magból sütött süti, vagy muffin

... és mindenhez zöldségek (paprika,hagyma,uborka,retek,paradicsom)

És a sort még sokáig tudnám folytatni.

1238. anyukka (válaszként erre: 1222. - Asakbir)
2011. jan. 13. 14:52
hát... nekem most minden sokkal tovább tart. darálgatni kell sokat. Vagy az, hogy reggelire nem csak előkapom a kenyeret és rákenek egy kis vajat. Arról nem is beszélve, hogy a paleo kenyeret is mindig el kell készíteni
1237. wencus
2011. jan. 13. 13:28
Nekem is vannak olyan süti receptjeim mint a paleos, wenta fedőnevem alatt. A cukrot bármivel kiválthatjátok, van mákos, diós, gesztenyés.
1236. Tücke (válaszként erre: 1230. - HViki)
2011. jan. 13. 13:24
oké értem én én meg csak elmélkedek és közben leírogatom amit kigondoltam :DDD
1235. asakbir (válaszként erre: 1233. - Wencus)
2011. jan. 13. 13:18

Persze hogy kiválthatod, és a fehérje legyen keményre felverve.

Én már mákból is csináltam, akkor aszalt szilvát dobáltam bele, de meggyel is remek lehet.

1234. asakbir (válaszként erre: 1226. - Wencus)
2011. jan. 13. 13:16

A legegyszerűbb, ha csak megőrlöd, egy alkalmas kávédarálóval. De én 7 hónapja paleo-zok, és egyszer vetemedtem szezámmag őrlésre, mert ki akartam próbálni milyen a hús, ebbe panírozva. Jó lett, de a ráfordítás értékarány szempontjából, egy cseppet sem volt jobb, mint a natúr sült hús.

De én a "fő az egyszerűség" elvet vallom, isten őrizz, hogy megbonyolítsam az életem a konyhában.

De sokak szerencséjére, vannak sztárszakácsok a peleosok között, rengeteg remek bloggal, szuper receptekkel. :)

1233. wencus (válaszként erre: 1232. - Asakbir)
2011. jan. 13. 13:15
Ez a recept jól hangzik a mandulát kiválthatom esetleg darált dióval? A fehérjét kemény habnak kell verni?
1232. asakbir (válaszként erre: 1229. - Wencus)
2011. jan. 13. 13:06

20 dkg darált mandula 399 ft.Hát a lisztnél sokkal drágább az igaz, de a paleosok nem sütögetnek állandóan sütiket. Jó, ha két hetenként sütök, azt is csak a férjem kedvéért. Volt, hogy egy hónapig nem sütöttem.

De most hétvégén sütöttem, egy nagyon egyszerűt, amibe nem kell egy csomó magliszt, meg különleges dolgok. Ezt kipróbálhatod, garantáltan ízleni fog.

Paleo kossuth-kifli: 30 dkg ő.mandula, 6 tojás, 2-3 evőkanál méz, egy citrom reszelt héja (esetleg egy mokkáskanál szódabikarbóna), egy jó marék dió, durvára vágva. Úgy kell elkészíteni, mint a piskótát, a fehérjét felvered 1 kanál mézzel, a sárgáját összekevered 2 kanál mézzel, a végén mindent kutyulj össze, a tetejére szórd a diót. Sütés 170 fok 20-25 perc, légkeveréssel.

Kb. 800 ft-ba kerül, de 4 napig ettük, ketten a férjemmel.

1231. HViki (válaszként erre: 1226. - Wencus)
2011. jan. 13. 12:36

Némi utánajárást jelen, míg az ember megtalálja, a környékén a legjobb beszerzési helyet. Lenmag és szemámlisztet, mag, vagy pehely darálásával készítünk. Én nem szoktam neten rendelni a postaktg. miatt.

Van amit gyógynövényesnél, van amit TESCO-ban, Müllerben vagy SPAR-ban lehet olcsóbban kapni. Persze itt Budapestiek előnyben, hiszen ott van pl. a Mediline ami elgé kedvező árban, illetve a kínai, indiai fűszerboltok, ahol olcsóbbak a nekün új alapanyagok.

Egyébként bár elsőre tényleg soknak tűnik az alapanyagok ára, de lényegesen kevesebb fogy belőlük a paleó során. :)

1230. HViki (válaszként erre: 1225. - Tücke)
2011. jan. 13. 12:25
Csak a tejtermékes kérdésedre reagáltam. :)
1229. wencus
2011. jan. 13. 12:13
Oké, de ez egy vagyon. A receptek többsége Pl: 40 dkg madula darálva, vagy tökmag v napraforgó. Ezek méreg drága dolgok. Nem merem kipróbálni őket, mi van ha nem is sikerül. Vagy kenyér helyett 10 tojás és még 5-6 féle liszt mag stb.
1228. Tücke
2011. jan. 13. 12:04
azt ne kérdezd melyika jobb a szűrt vagy a szűz kókuszzsír
1227. Tücke
2011. jan. 13. 12:03
[link] --ezt találtam neked hirtelen
1226. wencus
2011. jan. 13. 11:42
Hol szerezitek be szezámmag lisztet, és lenmag lisztet? Vagy csak elég ha le dalálom a lenmagot és kész a liszt? Meg a kókusz zsírt?
1225. Tücke
2011. jan. 13. 11:37

az oké hogy nem fogyókúra hanem életmód :) ezt értem is de pl ha valaki atkins szerint étkezik élete végéig már az se fogyókúra:) és ugyebár ugyan úgy bekapcsolódhat mellé a gyümölcs is :)


az atkinsben a tényleges fogyáshoz az első időben 20g/ch kell naponta... de ez szakaszonként emelhető és elviekben napi 100g/ch val már nem fogyás van hanem életmód:) ha megnézem pl a napi menütöket akkor kb ezen vagytok ....

1224. HViki (válaszként erre: 1223. - Tücke)
2011. jan. 13. 11:25

A paleó nem a fogyókúra, ezért nem a tápanyagok energia, zsír, stb. tartalma szempontjából különbözteti meg az ételeket.

Azt nézi, hogy mi az, aminek az emésztéséhez evolúciónk során nem alkalmazkodtunk, így fogyasztása hosszú távon megbetegít. :)

A tej és a tejtermékek sajna ide tartoznak.

1223. Tücke (válaszként erre: 1222. - Asakbir)
2011. jan. 13. 10:57
étem:) hát érdekes hogy míg pl az atkins a 2dik szakaszától megengedi a tejtermékek fogyasztásást addig a paleo nem ...
1222. asakbir (válaszként erre: 1221. - Tücke)
2011. jan. 13. 10:52

Hát... A paleoban nem eszünk semmilyen gabonafélét (búza, rozs, nekem a zab is idetartozik stb.), nem eszünk hüvelyeseket (borsó, bab, lencse, szója, földimogyoró),tejterméket (kemény sajt néha, bár én megvagyok nélküle), és mellőzük a krumplit, rizst,kukoricát, cukrot.

És mellőzzük az élelmiszeripar "csodás", agyonkezelt termékeit is.

Soknak tűnik, amit nem lehet, de még több amit lehet.

A konyhatechnika nagyon leegyszerűsödik. :)

Egy csomó edényre nem lesz többet szükséged!

A hagyományos táplálkozásnál 2 órát töltesz a konyhában, és 15 percet az asztalnál, most nálam az arány 30 perc a konyhában, és 30 perc az asztalnál.

1221. Tücke (válaszként erre: 1219. - Asakbir)
2011. jan. 13. 09:33
látom te régi motoros vagy a szakmában:))))) alisztes gluténes dolgokon kívül mi a tiltott felétek???,? megvallom őszintén lusta vagyok rákeresni a neten
1220. f758a7200f (válaszként erre: 1214. - Borcsok1)
2011. jan. 13. 08:40

Bocs, de én ezt nem fogom elolvasni!:O


Ha ezzel akarsz mindenkit kényszeríteni, hogy elolvassa a könyvedet, sztem elszámítottad magad.


Ja, és Gillian mc-Keith 2 szóban elmagyarázta volna. A tudás egyébként ott is látszik, amikor valaki tud TÖMÖRÍTENI nem pedig oldalakat másolgatni innen onnan

1219. asakbir (válaszként erre: 1218. - Borcsok1)
2011. jan. 13. 07:29
Feleslegesen fáradtál, ezt már senki el sem olvassa.Szépen átgördülünk rajta az egérrel. Szeretettel.
1218. borcsok1
2011. jan. 12. 23:05
Mára ennyit emészétek sok szerettel!
1217. borcsok1
2011. jan. 12. 23:00

Az emberi test egy élő szűrőrendszer, melyet a levegő, táplálék közvetlenül átjár.

Minden szűrőrendszer vagy szivacs eltömődik a nem rendeltetésszerű használatban.

A test egyik legfontosabb szivacsa a vese, mely a vért szűri, funkcionális egységei a nefronok. Egy-egy vesénkben kb. 1,2 millió nefron található. A HŐKEZELÉS HATÁSÁRA DENATURÁLT, összesűrűsödött, összetapadt fehérjemolekulákat a nefronok képtelenek felhasználni, az eltömíti, ezáltal elpusztítja azokat. A kor előrehaladtával az ember veseállománya ilyen eltömődött, elpusztult nefronok tömkelege.

Egyed saját természeti táplálékod nyersen, hogy a táplálék áthasonulása akadálymentes legyen, s hogy megőrizd a nefronjaid szűrőképességét, mert ez létfontosságú egészségedre nézve!!!

1216. borcsok1
2011. jan. 12. 22:58

A talajok és a föld vizeinek ásványi anyagai szervetlenek

-A növényekben és állatokban az ásványi anyagok szerves formában vannak jelen( kívéve a nem természetes táplálékát fogyasztó emberben és háziállatokban szervetlen ádványi anyag depókban, és elásványosodott rideggé vált szövetekben(életkorral meszesedvek a szervek) szennyeződés formájában is fellelhető szervetlen ásványi anyag amivel a test nem tud mit kezdeni, számára az toxikus)

-egyedül a növények képesek a talaj , a vizek, szén dioxid, és a napenergia felhasználásával szervetlen ásványokból szervest élőállítani testükben

-Az állatoknak egyedüli lehetősége, hogy az életfontos szerves ásványi makro és microelemekhez hozzájusson , ha nyers növényt , vagy növényevő állatot nyersen eszik saját természeti tápláléka szerint.

-a szervetlen ásványok használhatatlanok és toxikusak az állatok s az ember számára

-A HŐKEZELT ÉTELEKBEN A SZERVES ÁSVÁNYOK VISSZAFORDÍTHATATLANUL ÁTALAKULNAK SZERVETLENNÉ , ILYENMÓDON HASZNÁLHATATLANOK , TOXIKUSAK, MELYEKET A SZERVEZETNEK EL KELL TÁVOLÍTANI(HA TUDJA??? DE NEM TUDJA!VESEKŐ, ÉRELMESZESEDÉS VAJON MI?) SÚLYOS ÁLDOZATOK ÁRÁN.

- Az embernek alapvetően szerves organikus vízre, nyers fehérjére(kis), nyers zsírra(kis), nyers egyszerű szénhidrátra(sok, legfőbb üzemanyaga az embernek), szerves ásványi makro és mikroelemekre van szüksége. Persze ezen kívül még sok más anyagra is, pl. enzimek, fitohormonok stb.

VALAMENNYI FENTI TÁPANYAG VISSZAFORDÍTHATATLANUL KÁROSODIK S AZ EMBERI TEST SZÁMÁRA MÉRGEZŐ TOXINNÁ VÁLTOZIK A HŐKEZELT ÉTELEKBEN, MELYNEK ELTÁVOLÍTÁSA MEGOLDHATATLAN FELADAT AZ EMBERI TESTNEK.

1215. borcsok1
2011. jan. 12. 22:56
A szervezet az elfogyasztott ételből folyamatosan újraépíti magát, emellett génjeinkben örökletesen működő szüntelen javító és gyógyító mechanizmusok működnek. Ezért amikor az elfogyasztott étel minősége magasabb mint a testet felépítő, meglévő sejt- és szövetállományunké, a test azonnal elbontja az alacsonyabb minőségű sejteket és szöveteket, és anyagaikból újraépítí, újra srtukturálja magát. Ezen folyamatban valamennyi használható elbontott alapanyagot felhasznál, és a bekerült magasabb minőségű tápanyagok segítségével és felhasználásával egészségesebb, minőségibb sejteket, szöveteket produkál. Ezen folyamatos biológiai evoluciós folyamatban az eredmény az lesz, hogy minden új generációs sejtállomány egészségesebb lesz mint a régi sejtállományunk volt.
1214. borcsok1
2011. jan. 12. 21:36

Sokszor taglaltuk már hátha esetleg most eljut a fülekbe:)

Aki azt mondja, hogy az embernek állati fehérjét kell ennie ahhoz, hogy egészséges legyen, hogy minden tápanyagot bevigyen, az desinformált szerintem még ha ez erősnek is hangzik.Az embernek nem hogy nem kell ennie ilyet, hanem egyenesen tilos ennie ilyet, hogy valóban egészséges maradhasson. Nemcsak fehérje szempontból, hanem teljes testbiológiai és habitus szempontból sem szabad állati fehérjét enni, mivel azok testidegenek az embernek. Az elsődleges, vagy növényi fehérjében minden építőelem ott van, minden esszenciális aminosav megtalálható minden növényben egyébként. Semmilyen aminosav nem jöhet máshonnan, csakis a növényektől, az állatban is csak azok az aminosavak vannak jelen, ami a növényekben is megvan, a ház csak téglából épülhet, a tégla az egyedüli alapanyag. A különbség, hogy egyesekben kevesebb van adott aminosavból, és ilyen módon nem a kellő arányban tartalmazza az adott, főként limitáló aminosavakat a növény, mint amit az ember napi mennyiségben meg kell kapnia az ételtől. Ezért ezeket a hagyományos, de mára elavult tudomány szintjén kikiáltották inkomplett vagy hiányos fehérjetartalmúnak hagyományos berkekben. A kérdést kalória szemszögből kell nézni szemben a hagyományos tömegszázalék nézőponttal. Kalóriatartalomra vetítve a növények jelentős fehérje hordozók élükön a zöldek, melyek között sok olyan fehérje hordozó van, mely mögé elbújhatnak a legerősebb húsok is fehérje minőségben. Aki rendszeresen eszik mennyiségben (hogy a napi kalória bevitel meglegyen, a lényege, annyi kalóriát eszünk, olyan mennyégben, amivel fedezzük a napi tápanyag bevitelt minden szempontból a legideálisabban) gyümiket, rendszeresen eszik mellé zöldeket, annak még csak magot sem kell enni ahhoz, hogy minden aminosavhoz a kellő mennyiségben hozzájusson. Ilyen módon, aki a zöldeket szegény fehérjéjűnek titulálja, az óriásit téved, a zöldek valóságos fehérje bombák, melyek igen magas biol. értékben tartalmaznak egyszerű, könnyem mobilizálható fehérjéket. A gyümik fehérjetartalma is tág határok között van, s alkalmazkodik a gyümölcs, mint ételfajta jellegéhez, megtalálhatóak a szerényebb 0,2-0,5 tömegszázalék tartalmú fajták és vannak az erőteljesebbek, 0,6-1,8 tömegszázalék fehérjéjűekig, köztük egy pár komplett fehérjéjűvel is, pl. narancs, kaki gyümölcs, paradicsom, mint savas gyümi. A gumószöldségek hagyományos szóhasználatban szintén inkomplettek, de itt is vannak komplettek, krumpli, csicsóka. A füvek erőteljesek, a saláták közel komplettek.Nem szükséges a komplett fehérje, mert minden növényben ott van minden esszenciális aminosav, és ha a szerényebb fehérje hordozóból többet eszünk, melyben a mennyiség kiadja a komplett szintet, vagyis az adott limitáló aminosav tömege a mennyiséggel arányosan eléri a komlettálási küszöböt.tömegben esszük az ételt, a tömeggel visszük be a kellő kalóriát, ha a kellő kalória bekerült, akkor minden bekerül a lehető legideálisabb arányban, sűrűségben, és biológiai értékben minden tápanyagból, legyen az zsír, fehérje, ásványi anyag, enzim, vitamin, organikus víz. Az ember nem fehérje evő, hanem gyümölcscukor üzemanyagú lény, csak annyi fehérje kell neki ÉS AZ A FEHÉRJE KELL NEKI, amit a gyümölcsevéssel meg a zöldekkel felvesz.A több, a hő által károsúlt és az állati fehérje, legyen az főtt vagy nyers nem használ az embernek, csakis árthat. És a súlyos az, hogy az ember ideális testbiológiai táplálkozásánál jobb anyagbeviteli lehetősége nincs is más az embernek!!!z embernek nem marad más választása csakis a helyes testbiológiai táplálkozás.Az állati fehérje és aminosav nem létezik elsődleges forrás, a növény nélkül. Nincs olyan, hogy csakis állati fehérjét kell enni, hogy valamely fehérjéhez hozzájussunk, mivel amikor valaki ezek megevésére vetemedik, ugyanúgy először azt építőelemekre kell bontania, egyszerű aminósavakra, hogy azokból a saját fehérjéit felépíthesse. Nincs más út. Az állati fehérje szerkezet bonyolultabb, nehezebb a lebontása, amikor ételt eszünk a fehérjét lebontjuk és annak elemeiből, az aminosavakból építjük fel a saját fehérjéinket. A növényi, finom szerkezetű fehérjéket a test könnyebben lebontja, mint a durva állati fehérjét, melyet ugyanúgy le kell bontania aminosavakra, ha abból akarja a saját fehérjéjét felépíteni. Mivel azonban az elsődleges, vagy növényi fehérje minden esszenciális aminosavat tartalmaz, ezért sem szükséges állati fehérjét enni különösen az embernek, aki gyümölcs és növényevő lény. Sokkal inkább kell tartania fehérje mérgezéstől, és bármennyire hihetetlen fehérje hiánytól is annak, aki hőkezelt és testidegen (hús, tej, tojás, gabona) ételeket eszik. Egyrészt folyamatosan mérgezi magát kollaguált, denaturált fehérjékkel, melyet a test nem tud beazonosítani, mert évmilliók alatt nem ezt kapta, testbiológiája nem erre lett megalkotva, testkémiájának idegen ezen anyagok emésztése és feldolgozása, és ilyen módon, lebontani sem tud és felhasználni. Ezek a vérben ott keringenek folyamatosan és kényszerdepókban tárolódva időzített bombaként várnak egy mutációs ütközést a degeneratív betegségeket váltsanak ki a testben, magyarán degeneratív szemétként működve terhelik, mérgezik és megbetegítik a testet.A gyümölcs előemésztet a saját enzimtartalma által érése folyamán. Tápanyagait közvetlenül, azonnali áthasonulásban, minimális testi energia ráfordítás árán, könnyed rágásos aprítás és lenyelés után adja át a testnek közvetlenül. Lényegében a gyümölcs hús testhússá építődik anyagaiból. A gyümölcssav segíti ezt a folyamatot, fertőtlenít, és tisztítja a testüreget, de a savas gyümölcsök túlzott savtartalma már nem teszi azokat ideálissá, az embernek az édesgyümölcsök az igaziak, és a mérsékelten savas gyümölcsök. A gyümölcs a savasságát a gyomron túl már elveszti és a belekben már lúgos salakként halad át, a vérnek átadja lúgos ásványi anyagait, lúgosítva a testnedveket.

A gyümölcs az emberi biológiai lebontó gépezetnek, az emberi emésztő traktusnak lett megalkotva, tökéletesen illeszkedik az emberi testkémiához, támogatja és építi az emberi testet, valamennyi funkcióját érvényesítve a testen. Tisztít, táplálja és védelmezi a testet. Ideális arányban tartalmazza a tápanyagokat az embernek, elsődlegesen gyümölcscukrot és organikus vizet.


A gyomorsav az ember saját testnedve, ha nem pazarlódik el a gyomor életenergiája a többletgyomorsav termelésre a felesleges testidegen ételek és hőkezeltekkel való kínkeserves megküzdésben, akkor a gyomorsav és kiválasztó mirigyrendszere bő marad, egészséges, erős, és ezzel a testet erősíti, az emésztés tüze mindig egészségesen lobog majd.


A test elhasználódásának elodázását, és ezzel együtt öregedését , vagy nevezhetjük megfiatalodását is, a helyes testbiológiai táplálkozás minden esetben megadja a testnek. Aki a természetes, valódi megfiatalodásban és egészséges élet kitolásában, a degeneratív elmúlás sanyarú tényének elkerülésében gondolkodik, annak legideálisabb eszköze, a helyes testbiológiai táplálkozás megtanulása és magas szintre hozása, és mindennapi életmóddá tétele.

1213. borcsok1 (válaszként erre: 1203. - Tücke)
2011. jan. 12. 16:18

Mondtam rövid a mérés de kb 2 hónap elég volta mikor csak gyümit és zöldet ettem hogy megfigyeljek pár dolgot a test ezen rövid idő alatt is jelezz már,nyílván az ünnepek alatt vétkeztünk jócskán de szarul is éreztem magam:)


Leleteim nem tudom milyenek nem voltam mostanában orvosnál:) vérnyomáson 120/80 cukrom 5,6 ennyit tudok 185 cm/ 86 kg vagyyok de ez semmit nem jelent:) este jövök egy kis fejtágitóval a fehérjékkel tegnap lemaradt:)

1212. szikati (válaszként erre: 1202. - HViki)
2011. jan. 12. 14:42

Köszi a megnyugtató választ.

Bogarászom a recepteket, keresem az ötleteket, bér elég kreatívan főzök (főztem eddeig is). Tegnap este pl. nyársra húztam zöldségeket, filézett cs.combbal, sovány szalonnával stb, alufóliába csomagolva reggel megsütöttem. Ez volt az ebédem, isteni volt, a kollegáim csak bámultak. Utána egy alma és kész, nem is kívánok semmi mást, édességet pláne. Bár hétvégén kipróbálok valami paleo sütit. Egyébként én is libazsírt használok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook