Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő, ültetési rend, elvált szülők fórum

Esküvő, ültetési rend, elvált szülők (beszélgetős fórum)


19. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 7. 12:38

Szia!


Magadat adod férjhez: vonulj az oltárhoz egyedül, büszkén.


A fő asztalnál üljön a fiatal pár és a tanúk.


Ennyi a nagy titok.

máj. 7. 12:18

Szia! Én több ilyen esküvőn is részt vettem már és ilyen megoldásokat láttam:


- az ifjú pár ült a fő asztalnál (2 személyes asztal)

- az ifjú pár és a két tanú ült a fő asztalnál

- egy nagy körasztal volt az ifjú párnak és az összes szülőnek+párnak

- fiú-lány testvérek esetén: a fiú esküvőjén az anyuka ült a fő asztalnál az új férjjel, lány esküvőjén cserébe apuka ült ott a saját párjával

- az új pár mellett a saját apja-anyja ült, az új párok a következő pót-főasztalnál a testvérekkel együtt


A bekísérést a legegyszerűbben úgy lehet feloldani, ha elhagyjátok az amerikai módit, miszerint apuka kíséri a lányát, és maradtok a magyar hagyományoknál, ahol az ifjú pár együtt érkezik mind a templomba, mind a polgármesteribe.

17. Timilight (válaszként erre: 13. - Halacskaaaa)
máj. 7. 12:01
Pont ezt akartam írni, én is voltam egy ilyen esküvőn, csak a pár ült a főasztalnál.
máj. 7. 09:51
Jólvannnnna 😌slendián volt a megfogalmazás. Úgy értettem, hogy a menyasszny-vőlegény mellett jobbra és balra elosztani az összes szülőt, hogy mindenki a főasztalnál ülhessen.
15. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
máj. 6. 18:31
Hol lesz a férj és az ő szülei?
máj. 6. 18:19
Felénk a násznagyok ülnek az ifjúpár mellett, nincs probléma...
máj. 6. 17:14
Egy ismerősöm úgy oldotta meg, h a főasztal csak kétszemélyes volt. Így csak az ifjú pár ült ott. A főasztalhoz legközelebb eső asztaloknál pedig a szülők, testvérek stb.
máj. 6. 17:00

Ha nekem lenne ilyen szitu, a szüleimet mellém ültetném,hiszen ez nem a Te problémád, hogy elváltak attól ők a szüleid,a vőlegényem szüleit meg természetesen mellé az ebédidőben, vagy vacsoráig. A párjaikat addig egymástól távolabbi helyre, a főétkezés után meg üljenek oda, azzal akivel akarnak.

Sok boldogságot Nektek!

11. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 6. 16:48
Hogy vannak a helyek a főasztalnál? Hány hely van összesen?
10. fokhagyma (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
máj. 6. 16:34
Hol ülne a vőlegény, ha a menyasszony jobbján és balján is szülők ülnének?
máj. 6. 16:11

Nem régen voltunk egy esküvőn, ahol szerencsére nem volt ültetésrend. A bejáratnál elvettünk egy-egy ültetőkártyát és mindenki letette oda, ahová leült.


Persze, a fő asztal ú, adott. Szerintem ott kell ülni a szülőknek és a párjuknak.

Nagymama és a többiek üljenek máshol;)

8. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 6. 16:03

Egyetértek azokkal, akik azt mondják: a Te esküvőd, Neked legyen jó! :)

Természetesen nem ismerem a családi viszonyokat, a miérteket és hogyanokat, de én azt szeretném, ha apám kísérne az oltárhoz. (Nem volt templomi esküvőm, így ez kimaradt.)

Egyébként, ha az asztalok elrendezése megengedi, úgy szeretném, ha anyukám ülne mellettem a párjával - tekintve, hogy ő nevelt -, és mellettük apukám a párjával.

A nagyinak szépen, tisztelettudóan elmondanám, hogy "ez az én esküvőm, rólam és a páromról szól", nem az ő érzéseiről. Ha emiatt nem akar Veletek örülni a nagy napon, az az ő döntése. Bánni fogja. :)

7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
máj. 6. 15:19
Az ifjú pár nem egymás mellé ül?
máj. 6. 13:52

Aki nyíltan nem kedveli valamelyikünket, azt nem ültetném az asztalunkhoz. Igaz, lehet nem én adom a legjobb tanácsokat, mert teszek az összes ilyen hagyományra, meg hogy hogyan szokás, de akkor üljön minden szülő meg élettárs szépen egy külön asztalnál, ne kelljen a vőlegényed fejét nézniük, ha annyira nem szeretik 🤷‍♀️


A bekísérés a másik, amikor még esküvőben gondolkoztam, én úgy voltam vele hogy majd anyu kísér, vagy egyedül megyek, mert eleve nem élem ezt az "egyik férfi átadja a másiknak a leányt" dolgot :D Nekem sem volt apámmal túl szoros a viszonyom, nem gondolom úgy, hogy ő kellene hogy "átadjon" a leendő férjemnek. De végül nem mentem férjhez, plusz közben apám is meghalt, így ez nem valósult meg. Ahogy PöttyösPanka írta, ez csakis a ti napotok a pároddal, alakítsátok úgy, ahogy ti szeretnétek!

máj. 6. 13:49
Ahogy érzed. Én ebben az esetben mint a négyüket a főasztalhoz ültetném.
máj. 6. 13:47

Így, így, ahogy Panka mondja. A te esküvőd, a te napod.

Én mind a négy "szülőt" a főasztalhoz ültetnék. Anyámat a bal oldalamra, a párját az ő baljára, apámat a jobbomra, a párját a jobbjára. Ebbe senki nem tud belekötni - csak hogy a nyugalmad is megmaradjon.

máj. 6. 13:43
Ez a te esküvőd, úgyhogy úgy csináld, ahogy te szeretnéd. Akinek meg fontosabb, hogy hova teszi le a kis popóját amíg tömi a kis pofiját annál, minthogy veled ünnepeljen, az pukkadjon meg.
máj. 6. 12:30

Elvált szülők gyereke vagyok.

Nem volt nagy esküvőnk. Apám kìsèrt be,pedig nem nagyon vett rèszt a nevelèsemben.

Ha lett volna lagzi a főasztalnál ültek volna,mert ők a szüleim.

Èlettársak pedig külön.

máj. 6. 12:27

Sziasztok!


Tanácsokat szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy mivel elvált szülők gyereke vagyok , több kérdés és probléma felmerült az esküvőmmel kapcsolatban.


1. Hogy ki üljön a főasztalnál velem.

Anyukàmnak és apukámnak is 20 éve más párja van. Anyum párja nem igazán szereti a vőlegényem( de ő senkit se szeretett soha aki hímnemű az életünkbe volt de mindegy)

Apukám ugyan nagyon barátságos ember, nem volt aktív résztvevője a nevelésemnek sajnos. Illetve mamám ( apa anyukàja) közölte ha nevelőapumat ültetem oda ő el se jön…

2. Ki kísér az oltárhoz

Nagyjából ugyanez a dilemma.


Alapjáraton mindenki normális mindenkivel, de ezekkel egy kicsit meg vagyok lőve. Aki hasonló cipőben járt , hogy oldotta meg?

Köszi a válazokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook