Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2111. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2101. - "ÖNMAGAM")
2011. márc. 8. 09:48

"Ehhez nem kellene mást megtenni, mint megnézni a hegyi gorillát, nem igazán eszik húsit!!! :)

"

A csimpánz meg eszik...


[link]


Persze nem azt mondom, hogy ez neki "alapélelmiszer".

2110. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2108. - Fef02ca393)
2011. márc. 8. 09:43
Ezért keverem hidegen sajtolt lenmagolajjal. Az 48% alfa-linolénsav. Az oliva olajat meg inkább az antioxidáns tartalma miatt előnyösebb fogyasztani. Sajnos friss olivabogyó nem terjedt el felénk, a konzerv már tartósított. Avokádó jó zsírforrás, meg a kókusz.
2109. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2100. - Gilmore*girls)
2011. márc. 8. 09:38

Ami a "barnamacit" illeti, nyilván sokkal több rostfogyasztással jár a paleo mint a korábbi étrend. Túl sok rostnak van hátulütője, hogy sok értékes tápanyag távozik a szervezetből. Ezt a jelenséget főleg sok nyers zöldség fogyasztásakor szoktam megfigyelni. Nekem ebből az a tanulság, hogy a zöldségek (gyökerek) nem az optimális üzemanyagunk. Nyersen alig hasznosul belőlük valami, mert a cellulóz tartalmuk miatt nagyrészt emészthetetlenek. Megfőzve meg rengeteg értékes dolog tönkremegy bennük.

Elég megnézni, azokank az állatoknak milyen az emésztőrendszerük, melyek képesek az ilyen táplálékot maradéktalanul megemészteni. A tehenek kérődzők, több gyomorral rendelkeznek, és fokozatosan fermentélják a kaját, míg végül emészthetővé teszik. Embernek ez a fazék, és megfőzi a cellulózt, majd hasonló vízoldékony rostokká teszi, mint amilyenek a gyümölcsök.

A nyúlak érdekes módon oldják meg a növények emésztését. Egy gel-szerű anyaggal bevonják a világos szímű ürüléket, majd újból elfogyasztják. Ez az anyag megvédi a gyomorsavtól, majd miután másodszor is megemésztették, akkor lesz az eredmény a közismert sötét színű nyuszibogyó.


[link]


(lásd: álkérődzés...)


Érdekes még, hogy az ilyen állatoknak hatalmas vakbelük van, ahol a baktériumos bontás végbemegy. Az ember vastagbele aránylag rövid, ezért sem tartom logikusnak, hogy túl sok rostra lennénk megalkotva.

2108. fef02ca393 (válaszként erre: 2107. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 8. 09:28

Én nem is javasolltam semmit, csak az általa keresett olaj oldalát linkeltem. De szerintem az oldalon éppen azt bizonyítják, hogy kevesebb Omega6-ot tartalmaz ez az olaj mint az Oliva, amit én is használok. Mert 1-1 ben vagy 1-1.5 ben tartalmazza a többi olajban meg több az Omega6.


"- Omega-3 : Omega-6 zsírsav aránya 1:1, 1:1,5"

2107. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2104. - Fef02ca393)
2011. márc. 8. 09:10
Távol áljon tőlem a kötekedés, de úgy gondolom, hogy omega6 -ot ígyis fogyasztunk sokat. Felesleges bevinni még több omega6-ot olajban. Én olivaolajat lenmagolajjal keverve használok salátaöntetnek, de minimális mennyiségben. Olivabogyót viszont még gyümölcssaliba is szoktam tenni.
2106. HViki (válaszként erre: 2105. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 8. 05:48
:)
2105. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2098. - HViki)
2011. márc. 7. 22:13

Aranyos vagy köszönöm!

A lényeget bele írtad a leveledbe.

KÖVETED A PÉLDÁM.

Hidd el ez a célunk aki ad ezen az oldalon jó tanácsot.Csak ki így vagy úgy fogalmaz.

Ezért ne sértődjál meg.

Szándékunk nagyon jó indulatú.

Nagyon jót szeretnénk,nagyon szeretnénk segíteni.

Javuljon az életkedv és különösen az egészség.

A külömbség óriási és én ezt szeretném,hogy minden rászorulónak tudjak segíteni.

Nagyon sok segítség a legkissebb segítség is,,, én tudom.Nekem senki nem segített.Az orvosom évek óta azt szajkózta,hogy foggyak le.

De sosem mondta,hogy hogyan.

Képzeld el,hogy ösztönzésemre 1 dombóvári lány 38 kg-ot fogyott 5 hónap alatt.Nagyon kövér volt.

Én irányítottam.

Sírva keresett fel és azt mondta,hogy az utolsó reménye bennem van,, segítsek neki.

Mondtam neki,hogy segítek, de nekem nem szólhat vissza,és csak azt ehet amit én mondok.

38kg minusz az eredmény,pedig voltak mélypontok és néha próbálkozás az ellenállásra és olykór telefonos párbaj.

A napi imájában van most a nevem.

Néha sértő a dolgokat leírni,de ha mondanánk az biztos másként hatna.

Ezért ne haragudj rájuk.Biztos,hogy jót akarna.Tudom,tudom, Téged is értelek..Sok sikert

2104. fef02ca393 (válaszként erre: 2101. - "ÖNMAGAM")
2011. márc. 7. 22:09

Valószínűleg erre gondolsz.


[link]

2103. szikati (válaszként erre: 2100. - Gilmore*girls)
2011. márc. 7. 20:34

Gratulálok, 50 nap alatt nagyon szép eredményeket értél el, csak így tovább!

Most vettem észre, hogy naplód is van, végig is olvastam. Nagyon jók az ételeidről készült fotók, lesz honnan ötleteket meríteni.

2102. Járminé Ritus (válaszként erre: 2100. - Gilmore*girls)
2011. márc. 7. 18:52

Szia!!

Csak hasonló dolgokról tudnék beszámolni, de ennyire részletesen nincs időm.Fogytam, centikben és kilókban,na és a széklet ugyanaz:)))))

2101. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 2097. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 7. 18:49

Ehhez nem kellene mást megtenni, mint megnézni a hegyi gorillát, nem igazán eszik húsit!!! :)


Gyerekek! A múltkor kaptam hírlevelet, abban arról volt szó, hogy megjelent a piacon egy olaj, amely 1:1 arányban tartalmazza az omega3-at és 6-ot....nincs meg valakinek az elérhetősége ennek a terméknek?


Előre is köszi!

2011. márc. 7. 14:22

Az 50 napnál tartok, és habár tudom, hogy a paleo nem elsősorban fogyókúra, hanem számomra egy út az egészsségesebb étkezés és életmód írányába, de a mellékterméke a súlyvesztés, alakátrendeződés nálam nagyon fontos, mert túlsúlyos, kövér vagyok.nagyon jók a tapasztalataim, legyőzem az ételfüggőségem és talán a depresszióm is a múlté. Még a hipochondriával küzdök, de remélem az is elhagy. A bőröm, a kedvem egész más lett. A naplóírás sokat segít, egyben kontroll is.Az eredmények is magukért beszélnek, de a látvány megdöbbentőbb.

A súlyom az 50 nap alatt 94kg-ról 84,9kg-ra csökkent. Derékbőség: 95 cm-ről 84 cm-re csökkent. Ez-11 cm.

Csípőbőség: 128cm-ről 121cm-re csökkent. Ez-7 cm.

Combkerület: 75 cm-ről 70 cm-re csökkent.Ez-5 cm.

Vádli: 44 cm-ről 41cm-re csökkent.Ez-3 cm.

Kar: 35 cm-ről 34 cm-re csökkent.Ez-1 cm.

Mell:110cm-ről 105cm-re csökkent.Ez-5 cm.


nekem a múltkor az epém szórakozott egy kicsit (eddig soha), és a székletem színe azóta is világosabb a megszokottnál és formázott, de lazább. Egy ismerősöm azt mondja ez a peleolitnál természetes. remélem nem undorít a téma benneteket, de ezírányú tapasztalatotokról írnátok nekem?

2099. HViki (válaszként erre: 2097. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 6. 21:41

Elolvasom, de az tuti, hogy 1-2-re ajtón kívüol találnám magam, ha azt mondanám a páromnak, hogy mostantól nem kap mást csak gyümölcsöt. :)

Lehet egyszer eljutunk odáig is, de amig az ember maga nincs kész a változtatásra, azt kívülről nem lehet lenyomni a torkán.

Én spec. egyenlőre annak örülök, hogy a paleóhoz kedvet kapott és saját elhatározásból hajlandó (nagyjából) így étkezni. Majd, ha kevésnek bizonyul biztos tovább lépünk, de egyenlőre élvezzük a paleótól kapott eredményeket. :)

2098. HViki (válaszként erre: 2093. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 6. 21:37

Először is, amit véghezvittél magadon az csodálatra méltó. Másodszor minden hozzászólásod arról szól, hogy Te milyen tapasztalatokat szereztél. Ez így szép és jó, szívesen is olvasom. Lehet egyszer még követni is fogom. Ami ellen én szót emeltem az az, hogy Borcsok időnként úgy fogalmaz, mintha az Ő birtokában volna az egyetlen igazság és csak és kizárólag Őt követve lehetünk egészségesek. Márpedig én nem kívánok vakon követni senkit se Őt, se mást. :)

A saját példák mind útmutatók, az új eredmények elgondolkodtatók, de nem kötelező érvényűek másra nézve.

Aki ezen a fórumon jelen van az mind rálépett a változás útjára ami jó dolog. Nem hiszem, hogy folyton a földbe kéne őket (minket) döngölni, csak mert lassabban haladunk, esetleg más úton járunk. És újra szeretném megjegyezni, hogy ez nem rád volt jellemző. :)

Mégegyszer minden tiszteletem a Tied, mert hatalmas munkát végeztél el. Bizony a Te példád is segített, amikor belekezdtem a paleoba.

2097. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2089. - HViki)
2011. márc. 6. 21:34

Nem vagyok vega. De távolról sem eszek húst hússal. Nem vegetaránizmust akarom itt propagálni, de azért aki azt állítja, hogy húsevés nélkül nem lehet komoly fizikai terhelést végezni, az olvassa el ezt:


[link]

2096. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2078. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 21:28
Monoton fogyi az nem az én világom. (kalóriamegvonás meg súlyzó eredményesebb az edzetleneknél) Viszont bringázni imádok, nem egyszer mentem 250 km-t egy nap alatt. Ehhez mindenképp állóképesség kell, és ezt nem lehet egyik napról másikra megszerezni. És bizony ennek ára van, időben is, meg bevitt kalóriákban is. Engem még 2000-ben kapott el a bringázás, azóta tekerek. Minden évben a telet is végig szoktam tekerni, de 3 éve költöztem falura, és hát a havas csúszós utakon már nem szeretek extrém-sportolni. Aztán már 2 télen megtörtént, hogy elszállt a kondim. Idén nem hagytam. Hideggel nincs bajom, de esőben nem szeretek tekerni. Futni meg sárban sem. Fagyott talaj vagy hó nem zavar, de mikor ragad a cipőre, azt nem. Futni azért kezdtem, mert az ülőmunka + bringa elég kiegyensúlyozatlan izomzatot eredményez. Kell némi váltózatosság.
2095. HViki (válaszként erre: 2091. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 21:24

Az LR (MLM cég) Vita Aktiv nevezetű vitaminja. :) Kiváncsi vagyok mit találsz róla.

Köszönöm, ha megpróbálod kicsit visszafogni magad. Az új hírek, eredmények érdekelnek, és szerintem másokat is, de attól hogy én nem követem őket, még nem vagyok kevesebb. :)

2094. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2080. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 21:19

Én még hozzátennék 1-2 gondolatot. Valahogy úgy kezdődhetett az ecetes történet, hogy mikor az ember fermentálni kezdett bizonyos kajákat, rájött, hogy a savas közeg gátolja a további erjedést. Vagyis jobban elállt a régi világban. Aztán rajtunk maradt mint szamáron a fül.

Az alkohol kérdését padig úgy gondolom legvalószínűbbnek, hogy mivel az édes gyümölcsöket ettük, ezek túlérés esetén alkoholt is tartalmazhattak. Aztán a szervezet lebontotta. Szóval mint méreggel meg tud birkózni, de nem látom értelmét külön ezzel terhelni. Akinek jól esik, hát tegye!

2093. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2090. - HViki)
2011. márc. 6. 21:06

Én nagyon őszintén mondom nektek.

Amíg dagi voltam faltam mindent válogatás nélkűl.

Változtattam a szokásaimon,életvitelemen,gondolkodásomon és az éterndemen.Ezt mind azért mert sok féle betegség utólért.Állandóan fáradt voltam,álmos és tipikus dagi lusta.Óriási dolognak lettem átélője,megtapasztalója,hogy AMIÓTA NEM FOGYASZTOM HÚST,GABONÁT ÉS HÜVELYEST AZÓTA AZ ENERGIÁM HATALMAS ÉS FÁRADHATATLAN VAGYOK.Én sem tudtam elképzelni,hogy ne egyek húst.Hihetetlen,reggel 5-től éjjel éjfélig szaladok,dolgozom és nem fáradok el,,sőőőőőőt az erőm sokszorosa a réginek.Az a gondom a mostanio husokkal,gabonával és hüvelyesekkel,hogy ezek mid egetverően kemikáléval mérgezettek,ami a szervezet kárára fogyasztanám.Ezt több oknál fogva nem teszem.Az életet nem túlélni kívánom sok szenvedéssel és betegséggel,a hátralévő éveimben nemkívánok a patikára keresni értelmetlenűl.Európa legbetegebb népe a magyar,minden szemetet megeszik amit a bóltban kapni.A mai ételek már nem azonosak a 15 évvel ezelőtti ételek minőségével.A magyar jóminőségű élelmet kiviszik az országból és ide hozzák be a sok hulladékot.

2092. szikati
2011. márc. 6. 20:37

Most értem haza a fiaméktól, vittem nekik egy kis mákos kóstolót, hát pillanatok alatt eltüntették.


A recept (nagyjából, mert nem szoktam méricskélni):

Tészta: 2 tojás sárgája + 1 egész tojás, kb 5 evőkanál őrölt mandula, ugyanannyi lenmagliszt, 1 dl kókusztej (más folyadék is megteszi), 2 ek méz, sütőpor, 1 ek Xukor, 1 ek olvasztott kókuszzsír.

Ezt jól összekevertem, és a tészta 2/3-át egy sütőpapíros (kisebb) tepsiben vékonyan szétkentem (nem volt könnyű, mert kissé ragadt). Elkezdtem 170 fokon elősütni.

Mákos töltelék: a 20-25 dkg darált mákot 1 dl kókusztejjel (vagy vízzel), 1 reszelt almával, 2-3 ek xukorral, 1 ek kókuszzsírral összekevertem, felforrósítottam, és hozzákevertem a kemény habbá felvert 2 tojásfehérjét (forrón), + 2-3 marék előre beáztatott mazsolát. Kb 10 perc elősütés után rákanalaztam a tésztára és óvatosan szétkentem a mákos masszát.

A maradék tésztát zacskóba raktam, kis lyukat vágtam rá, és óvatosan kinyomva a masszát, berácsoztam a mákot.

Visszatettem a sütőbe, és készre sütöttem (30-35 perc)

Érdemes a tepsiben hagyni, amíg kissé kihül.

2091. borcsok1 (válaszként erre: 2089. - HViki)
2011. márc. 6. 19:55
meg fogsz lepődni anno ÉN IS KŐMÜVESKÉNT VÉGEZTEM:) ez a másik sztereótpia hogy fizikai munkásnak húst kell enni,ha kibírna a férjed az átmenetet két kézzel vakolna utána:) akkor szoktam úgymond elszállni ha evidens dolgokat kell 10-szer elmondani,józan paraszti ésszel hogy lehet egészséges az ecet ezt nem tudom felfogni ezért akadok ki de majd igyekszem ezen felül emelkedni,ird már le a vitamin folyékonynak a nevét ránézzek egy kicsit:)
2090. HViki (válaszként erre: 2087. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 6. 18:23

Lehet, hogy így van. A stílusa viszont eléggé megkérdőjelezhető.

Én magam már régóta csak vízkőoldásra használok ecetet, ettől még nem oktatok ki senkit sem. Nem érzem rá méltónak magam, mert nincs nagyobb tudásom ebben a kérdésben mint másnak. Egyszerűen nekem így jobb, de attól még másnak nem biztos ugyanez a jó.

2089. HViki (válaszként erre: 2061. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 18:21

Vitamint többfélét is szedünk. Multiból nem szemetet, de nem isaz általad javasoltat szedjük. Ettől függetlenül jó, termszészetes, zöldségekből és gyümölcsökből készült, folyékony úgyhogy hasznosulni is jól tud és a gyerekeknek is könnyű adagolni.

Újra úgy érzem hogy visszatértél a kioktató, ellentmondást nem tűrő hangnemedhez. Jobben kedveltem a párbeszédes stílusodat. Újdonságokat elfogadok, de kinyilatkoztatásokat nem, és Te már megint ezt teszed.

Az ide írogatók többsége változtat, vagy változtatni szeretne. Ez nem megy egyből. Az biztos, hogy a nyugati tipusú táplálkozás és az általad képviselt nyersétel fogyasztás között hatalmas a távolság. Nem mindenki tudja egy lépésben lekűzdeni, sőt van aki nem is akar odáig eljutni. (Szerintem én is ide tartozom.) Változtatunk, mert felismertük, hogy rossz az amit eddig ettünk és ez jó! Nincs rá szüksége senkinek, hogy Te a földbe döngöld, mert még mindig maradt meg olyan szokása, ami szerinted szintén elhagyandó. Ez ahelyett, hogy segítené az ember(lányá)t, inkább elveszi a kedvét az egésztől, vagy lehet hogy ez a célod? Néha már így érzem. :(

A többség ráadásul nem csak saját magára, hanem a családjára is főz. Én elképzeltem, hogy reagálna a (paleoval szemben már teljesen toleráns) kis családom, ha kijelenteném innentől nincs főtt étel. A kőműves férjem biztos, hogy fellázadna. Nem tudom elképzelni, hogy napi 10 órán keresztül bírná azt a fizikai terhelést amivel a munkája jár csupán gyümölcsön élve.

Azt, ha elmeséled Te mit és hogyan érzel OK, de nem kell kinyilatkoztatni, hogy mindenki tegye ezt. Ez nem a Borcsok követők fóruma. Ez egy olyan fórum, ahol elkezdtünk változtatni a saját igényeink, lehetőségeink szerint és szeretnénk a saját tempónkban haladni.

2088. HViki (válaszként erre: 2083. - Szikati)
2011. márc. 6. 18:04
Engem is érdekel az a recept, úgyhogy ne tartsd magadban. :)
2087. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2079. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 17:53
csillagos 5,szuper
2086. borcsok1 (válaszként erre: 2083. - Szikati)
2011. márc. 6. 17:18
ecetről már hónapokkal ezelőtt írtam már!
2085. borcsok1 (válaszként erre: 2081. - Asakbir)
2011. márc. 6. 17:17
Nem veszem fel főleg nem egy hölgytől aki ráadásul majdnem földim( apám Derecskéről való:) mantra sem rossz dolog bár ezt nem annak szántam,végül is a cél az volt hogy nem kell ecetet enni mert nem jó mi ezen a hülyeség ha megkérdezel 1000 hozzáértőt aki ismeri a testünk mükődését kivétel nélkül ezt mondanák Én megspóroiltam neked evvel csomó időt,tehát dobb ki nyugodtan az almaecetet vagy átveszem tőled:)
2084. vica cica (válaszként erre: 2083. - Szikati)
2011. márc. 6. 16:20

Kényszer pihenőn vagyok,ezért most több időm van.


Te is ma főztél sütöttél,vagyis van elfoglaltságod.

Szegény Nektek akrja megmutatni mit is tud,nem kell foglalkozni vele,mintha itt sem lenne.


Engem nagyon érdekel a süti receptje,mert még "tanuló" vagyok.

2083. szikati
2011. márc. 6. 16:04

Megfigyeltem, egy-egy ilyen borcsok esszé után mindenki eltűnik a fórumról.

De kinek is van kedve írni, amikor mindenbe beleköt, ellentmondást nem tűr, vitatkozni nem lehet vele.


Pedig el akartam újságolni, milyen fini rácsos-mákost sütit találtam ki, ami teljesen paleo.

2082. szikati (válaszként erre: 2079. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 15:59

Ez nekem már fájt.:((((

Ne büntess már minket ezzel a sok "okossággal".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook