Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2171. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2169. - Szikati)
2011. márc. 9. 23:41
Még az előző folytatásához. Így még a műveletlen területen növő fű is hasznosítható, és a komposztba kerül egy kis nitrogén is az állatok trágyájaként. Ez is szempont. (nem kell ezt így csinálni, előre bocsátom, nem kényszerítem Rád, se senki másra)
2170. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2169. - Szikati)
2011. márc. 9. 23:32

"A paleo meg nem szentírás, csak egy irányelv. "


Akkor meg miért akartok dilidokihoz küldeni, csak mert ugyanazon irányelvek mentén továbbmenve kevesebb feldolgozott étel mellett teszem le a voksot?


Gyümölcsöt sajnos nekem is boltban kell venni. Ültettem pár gyümölcsfát, de évekbe telik mire termőre fordulnak. Nyáron van elég saját, de nincs télre tárolható gyümölcsöm, legfeljebb kis szilva meg sárgabarack aszalva. Idén még szeretnék hozni 30 fát. Csak sajnos elég messzire kell értük menni, ahol még fellehetők olyan fajok, amik vegyszerezés nélkül termőképesek... De ez is időbe telik mire teremni fognak.


Nálunk a faluban a felvásárló behozza külfölfről a nagyüzemi uborkákat, alkalmazottak lehámozzák róla a vákumfóliát, másnap jönnek érte a kofák, és árulják a piacon!


Saját tenyésztésű nyuszit valóban nehéz levágni. Én el tudnám képzelni az életemet nyúlhús nélkül, de mint írtam, rajtam kívül még 3 embernek kell a betevő falatról gondoskodni a mi háztartásunkban, és még ott van a két saját gyerekem, akik szintén szokták hétvégéiket nálam tölteni. Igényt tartanak a húsra. Most nekik adjak hormonkezelt antibiotikumozott bolti szemetet?

2169. szikati (válaszként erre: 2168. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 23:08

És miért baj, hogy engem nem foglalkoztat, hogy kémiailag milyen izévé alakul a kaja? (nem vagyok vegyész)

A paleo meg nem szentírás, csak egy irányelv.

Muffint nem szoktam sütni (ill. eddig 2x sütöttem), a gyümisalit én is szeretem, azt pedig nem mindig tehetem meg, hogy ne üzletben vásároljak. Ha van lehetőségem, piacra megyek, de sajnos már az sem az igazi. De egyelőre más lehetőségem nincs.

A saját tenyésztésű nyuszikákat meg biztosan nem enném meg.

2168. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2163. - Szikati)
2011. márc. 9. 22:55
Nekem már kezd az az érzésem lenni, hogy Ti kényszerítenétek rá a feldolgozott muffinjaitokat meg a zárt tartású húsokat mindenkire. Sajnos ez van. A gyümölcssaláta még paleo szerinted? Vagy már holnap reggel ne is egyem meg? Paleo alapelvek közt nem szerepel véletlenül a feldolgozott ételek fogyasztásának minimalizálása? Mindennek ellenére szinte minden második hozzászólásomban azt írom, hog azt csinálsz amit akarsz, azt eszel amit akarsz. Engem nem zavar. Ennyit a toleranciáról!
2167. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2161. - Vica cica)
2011. márc. 9. 22:49

Kedve Vica Cica! Miért akarsz nekem rosszat?

Ajánlom figyelmedbe, mielőtt bárkit is tudatmódosító szerek fogyasztására kényszeríttetnél:


[link]

2166. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2165. - Szikati)
2011. márc. 9. 22:40
Akkkkóóóó magyarázd el, lécci lécci lécci!
2165. szikati (válaszként erre: 2164. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 22:38
Hát azért, mert nem érted, hogy miért.
2164. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2162. - Vica cica)
2011. márc. 9. 22:36
miért is?
2163. szikati (válaszként erre: 2159. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 22:33

"Jó az ecet? Nem ! Jó a só? nem! jó a tojás?nem!jó méz? nem különösebben! jó a főtt étel? nem! jó a az állati fehérje? nem ..."

És miért higgyem el ezt neked? Csak azért, mert te ezt hiszed, és ezt követed, és ezt súlykolod?

Találtál néhány elméletet ehhez, amiről azt gondolod, hogy ez az egyetlen üdvözítő igazság, és hülyénel nézel minket, mert nem hisszük el neked és követünk vakon?

Hát a hiba a te készülékedben van. Valami súlyos önértékelési válságban szenvedhetsz, ha ilyen módon próbálod akaratodat érvényre juttatni.

2162. vica cica (válaszként erre: 2160. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 22:32
MELEGEN AJÁNLANÁM NEKED IS!
2161. vica cica (válaszként erre: 2159. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 22:31
Keress fel egy pszichiátert!
2160. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2136. - Gilmore*girls)
2011. márc. 9. 22:29

Ezen szoktam agyalni, és elolvasni anyagokat, amik ezzel a témával foglalkoznak. Az evolúció nyilván nem állt meg, hisz azok akik tejtől kaptak 1-es típusú cukorbetegséget, azok már nem nagyon nemzettek utódokat. (az inzulin kezelés elfedezése előtt) A gluténérzékenyek sem szoktak felnőni. A rejtett gluténérzékenyek meg már továbbadták a génjeiket, aztán rá nemsokára itthagyták ezt az árnyékvilágot.

A Kárpátmedence és a paleolit kor érdekes téma. Én hajlok az felé a nézet felé, hogy akik akkor itt éltek, hasonlóan vadászatból szerezhették a betevő falatot, valamint a gyűjtögetés lehetett a fő élelmiszerforrásuk. Aztán jött a jégkorszak. Jégkorszakot barlangokba húzódva túlélték, majd utána jött a mezőgazdaság hódítása, a vonaldíszes kerámia kúltúra. Nem volt köztük békés viszony, legfeljebb nyílhegyet cserélhettek, azt sem "kereskedelmileg". Jason Godesky írása (bár nem palós tanulmány) ezt az elméletet sugallja:


[link]


Hasonló átmenet lehetett, mint mikor Cortesék kezdték az indiánokat lóhátról puskaporral evangelizálni pár évvel Amerika felfedezése után.


Szóval evolúció. Bizonyos mutációk történtek népcsoportok között, kaukázusi faj gyerekkor után is nagy mennyiségú laktózzal megbirkózik. É

Ázsiai népeknél van egy másik mutáció. Ez az alkohol lebontását érinti. Az alkohol acetaldehiddé alakul, az acetaldehidet aztán az acetaldehid-dehidrogénáz enzimrendszer bontja le ecetsavvá, ami aztán gyorsan tovább redukálódik vízre és széndioxidra. Ázsiaikaknál az alkohol gyorsabban bomlik, az acetaldehif meg lassabban. Neki a tivornya azonnali mérgezási tünetekkel jár. Eszkimók szépen elélnek napi 22 g szénhidráton 229 g proteine és 169 g zsíron.

Paradicsomi állapotok az Atkinseseknek :)

Bőrünk színe is szépen megváltózott, kevesebb napfénnyel beéri a D vitamin szintézis (panelketrechez meg neonfényes munkahelyekhez még nem alkalmazkodtunk)


[link]


Ha az élelmiszerekhez történt evolúciós átalakulásra gondolsz, szinte nem történt semmi jelentős.

Teszem azt, ott van a rizs. Keményítő tartalmát le tudjuk bontani, de a fitinsavval kötött nyomelemek töredékét sem tudjuk belőle hasznosítani. Tehát csak annyit ér, mint ha szőlőcukros vizet innánk. Érdekes módon, a rágcsálók például patkányok tökéletesen tudják hasznosítani a nyomelemeket a rizsből. Mi meg csak elvétve.


[link]


Azt az 50 g glukózt, amit rizsből vinnék be, inkább beviszem másból, mondjuk gyümölcsből.



Hamburgert inkább ne egyél, az evolúció épp most szelektálja azokat, akik nem bírják a transzzsírt :)

2159. borcsok1 (válaszként erre: 2155. - Szikati)
2011. márc. 9. 22:05

valami gond lehet nálad:)leírtam ammit gondolok nem osztom az észt bár abból soem elég,amiket írtam próbáltam valamivel alátmasztani,aztán ugye értelmes párbeszéd nem alakult ki mert ha elfogytak a szakmaiérvek ment a nyűszítés:)

Jó az ecet? Nem ! Jó a só? nem! jó a tojás?nem!jó méz? nem különösebben! jó a főtt étel? nem! jó a az állati fehérje? nem a növényi jobb! kb ezeket veséztem ki nem mondtam senkinek hogy egyez csak ezt mondtam kemény az átmenet de lépésról lépésre lehet haladni stb stb.Tehát a hiba az ön készülékébe van:)

2158. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2150. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 21:43

Az az érdekes, hogy amiket ide beírtam nagyjából ugyanazokat a Szendi féle blogon is megjelenítettem. Ott kinek nem inge ne vegye magára nem pisilt tőle tüzet senki. Aki paleo alapanyagokból készült sütiket akar enni, azt teszi továbbra is. Sőt állandóan szajkózom, hogy ha már valaki húst eszik, akkor az legyen minőségi. Hogy mi nem minőségi, azzal szinte mindenki tisztában van.


[link]


Érdekes, mi sem táplálkozunk ugyanúgy, mégis el tudjuk fogadni, elmondjuk egymásnak a véleményünket, aztán vagy megfogadjuk, vagy nem.


Azt hittem, tudom tolerálni más szokásait.

Mondok példát:

Barátnőm főz a 2 fiára, majdnem nagykorúk, nagyobbik vedeli a tejes dolgokat. Meg proteinnel tömi magát, hisz "gyúrminátor". Én magamnak készítem a harapnivalókat, ezt hordordom munkahelyre is. Nekik sem ütök ki semmit a kezükből, legfeljebb a földimogyoró meg chips helyett megpróbálom őket rábeszélni valami másra. Ha nem fog rajtuk, nem fogom erőltetni. Ők is elfogadják, az én hóbortomnak tartják. Hogy most is 4 vödör gyümölcs van bekészítve a kamrába, legfeljebb rájárnak, de ők még a kenyér a nátrium-benzoátos bolti szlámikat követelik. Már az eredmény, hogy legalább a margarinról hagyták maguket lebeszélni (tartott vagy 2 évig) Csak azt tudom tenni, hogy információval látom el őket, meg példát mutatok nekik. Ennyi. Itt meg folyton azt kapom, hogy erőszakos vagyok meg térítek, meg hogy kenjem a kajáimat a hajamra.

Sebaj, még kicsit szoknom kell ezt a "savas" környezetet. Úgy gondolom, hogy egyeseknek fájfdalmas lenyelni azt a bizonyos pirulát (lásd video), ezért sikítanak ilyen hangosan...

2157. Tücke (válaszként erre: 2156. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 21:20
persze de ha a biokémiáról akarsz eszmét folytatni ill cserélni azt nem egy ilyen forumon kell mint ahogy már borcsoknak is több milliószor el lett mondva ...csak épp baszik az egészre és ott folytatja ahol abba ahgyta és hiába kérte meg mindenki egyenként hogy ne itt csinálja ezt... teljesen érthető a paleosok felháborodása és elmenekülése a forumról egy saját klubba főleg hogy valakiu ennyire semmibe veszi az ő döntésüket és hirdeti az igét
2156. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2152. - Szikati)
2011. márc. 9. 21:16
Engem érdekel a biokémia, és az is, hogy hogyan működik a szervezetünk. Belátom, hogy Téged nem, csak a végkövetkeztetést szeretnéd tudni. Én viszont azért szoktam megadni lelőhelyet, hogy aki akarja, utána tudjon nézni, hisz több szem többet lát. Ne levegőbe beszéljek, ha valaki pedig cáfolni tudja, hát kérem állok elébe.
2155. szikati (válaszként erre: 2150. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 21:14

Egyébként gartulálok, sikerült majdnem mindenkit elüldözni a fórumról. De ezek után kinek osztod az észt? És miből gondolod, hogy bárki vakon hisz neked?

Azért, mert neked valami nem frankó, még egyáltalán nem biztos, hogy úgy is van. Te valamiben vakon hiszel, és minket meg megszólsz, mert más a véleményünk.

(Számomra pl. egyáltalán nem követendő példa 8-10 banánt letolni egyszerre.)

2154. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2150. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 21:11

Én kérek elnézést valóban pontatlan voltam. A zsenge zöldekkel nincs baj, azokra szükség van. Volt ültetve metélő petrezselymem, az utolját még a hó alól kotortam ki. Elfogyott. Idén rengeteg spenót, mangold, snidling és hasonlók vannak tervben. (elültetni)


Még egy apróság, tudom bioszból bukta lenne suliban, de ilyen megközelítésben az uborka, paradicsom, és a tök is egy egynyári növény "gyümölcse", ezeket sem a zöldségek közé kellene sorolni.

2153. Tücke (válaszként erre: 2151. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 21:06
ugyan már kit érdekel hogy hány éves a kapitány ha elnavigál a hajóval normálisan?
2152. szikati (válaszként erre: 2151. - Borcsok1)
2011. márc. 9. 21:03

Jaj, ne túlozz már, a kémiája nem érdekel, meg a hozzá fűződő okoskodás. Nyilván nem úgy főzök, hogy előtte tanulmányozom az összes alapanyag kémiai átalakulásának folyamatát.

Egyébként hamburgert sohasem eszem, és nem érdekel, hány éves a kapitány.

2151. borcsok1 (válaszként erre: 2146. - Szikati)
2011. márc. 9. 20:47
az sem érdekel gondolom,hogy jön az áram de azt tudod mi lesz ha belenyúlsz a konektorba ollóval:) az sem tudod mi zajlik le ha csak hamburgert ennél 30 napig de tudod nem lenne jó,így van ezzel is attól hogy nem érdekel és jóízüen eszed a kémia változások megtörténnek,nem lenne jobb ha tudnád hogy hány éves a kapitány?:)
2150. borcsok1 (válaszként erre: 2127. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 20:43

Pontosítás kedvéért csak:) gyümik mellé a zöldek fontosságát ajánlottam,és nem a zöldségekét a zsenge zöld nem keverendó a zöldségekkel,azoknak a nagy részét valóban nem célszerű nyersen fogyasztani petrsze lehet de nem nyerünk vele sokat ezeknek csak a levét kell fogyasztani föleg a kruciféléknek.De egyetéretk avval amit írtál.


Más:eljön az idő amikor ki ki maga megtapasztalja hogy a természetes táplálkozásnál nincs jobb,persze a gasztró kultúra a kényelem meg a megszokás nagy úr,nincs is evvel semmi baj.Amit írtam mondtam abból fakad hogy rávilágítsak pár dologra nem korbácsolok senkit hogy mit egyen,belátom nehezen fogadom hogy van aki egészségesnek gondolja az ecetet,sót mézet és a tojást sorolhatnám próbálok türelmesebb lenni,valóban van mindennek pro és kontra oldala,de elég sokat olvastam meg Te is és ezzel hátha tudunk segíteni másoknak hogy már könnyebb dolguk legyen ne kelljen nekik is kutatni kereseni mi a jó,sokan nem értik ezt.Engem az anyámba is el lehet küldeni nem sértődök meg mert lehet hogy egy értelmes mondat is keveredik közé és akkor már megérte.Sajnos a művésznől megsértődnek ha bántjuk a sütiket,húsokat de hát ami nem frankó az nem frankó:-)

2149. vica cica (válaszként erre: 2145. - C97e3a64fb)
2011. márc. 9. 20:08
Én kezdő vagyok,de én megyek veletek!
2148. c97e3a64fb (válaszként erre: 2147. - Szikati)
2011. márc. 9. 19:28
Gyere
2147. szikati (válaszként erre: 2145. - C97e3a64fb)
2011. márc. 9. 19:15
Szia, én is mennék!
2146. szikati (válaszként erre: 2134. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 19:15

Éppen hogy nem belapátolom, hanem igenis jól összeválogatom, hogy változatos, egészséges és finom és gusztusos legyen. De nem érdekel, hogy mi történik a cellulózzal a beleimben, és hogy milyen anyagokká alakul a tojássárgája, és hogy milyen kémiai változásokon megy keresztül a többi tápanyag, olaj stb.

Evés közben nem erre gondolok.

Egyébként ez a bélfal karistolás is hülyeség, a lenmag tényleg karistol, amit direkt ajánlanak a tisztítókúrákhoz

2011. márc. 9. 17:23

Életmód váltás Paleolit szerint!

ez a címe.Gyere várunk:))

2144. Nessa (válaszként erre: 2141. - C97e3a64fb)
2011. márc. 9. 17:10
Szia, jönnék én is, hol találom?
2143. c97e3a64fb (válaszként erre: 2142. - Tücke)
2011. márc. 9. 16:45
Nincs.
2142. Tücke
2011. márc. 9. 16:38
dehogy van mért lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook