Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1991. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1987. - Szikati)
2011. márc. 2. 17:27
Teljesen igazad van.Fontos,hogy valamelyest javítson az étrendjén,az is nagy haladás,,óriási ha belátja,hogy változtatni kellene.Maga a felismerés,rádöbbenés,hogy nem jó uton jár.
1990. HViki (válaszként erre: 1974. - Bellaxvita)
2011. márc. 2. 17:05
Ha nem eszel folyamatosan sütiket, meg magokat, akkor szerintem szépen meg fognak indulni lefelé a kilók. Én nem éheztem, ettem sütiket is mégis már 10 kg fölött járnak a leadott kilóim augusztus óta.
1989. HViki (válaszként erre: 1986. - Gilmore*girls)
2011. márc. 2. 17:01
Még "forgalomban" van a vírus is, ami ilyen tüneteket okoz. Néhány hete végigment a családon is, csak én maradtam ki a "jóból".
1988. szikati (válaszként erre: 1986. - Gilmore*girls)
2011. márc. 2. 15:41
Mióta paleozom, nekem kétszer volt hasonló, igaz csak erős hasmenéssel, de hamar átestem rajta. Hőemelkedésem nem volt. Én úgy gondoltam akkor, hogy az átállás és a tisztulás miatt érzékenyebb az emésztőrendszer néhány dologra (én pl a savanyúkáposztára gyanakodtam).
1987. szikati (válaszként erre: 1984. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 2. 15:36

Ne általánosíts!

Biztosan sok ember gondolkodásával van baj, de sokan nem kényelemből nem változtatnak életmódjukon gyökeresen. Most ezt én se tehetném meg, nem részletezem, hogy miért, de nem lustaság miatt. Talány néhány év múlva...

Minden esetre már az is nagy lépés, ha valaki változtat az életmódján, táplálkozásán, ehhez nem feltétlenül kell faluba költözni (képzeld el, mi lenne, ha a 2 milliós Budapest vidékre költözne).


Persze sokkal többen vannak azok, akik nem törődnek a táplálkozásukkal, válogatás nélkül tömik magukba a műkajákat (sok legyen és olcsó).


De ők nem látogatják ezt a fórumot.

2011. márc. 2. 15:05
Előfordulhat, hogy van összefüggés a paleo táplálkozásom és a napokban átesett gyomorrontásom között, ami az epémet viselte meg? (hányás, világos széklet, hőemelkedés).Már jól vagyok, nem eszek sem sokat, sem túl fűszerest, sem zsírosat. vagy az egész csak véletlen volt?
1985. Felicita77 (válaszként erre: 1966. - Vica cica)
2011. márc. 2. 13:45
természetesen tisztában vagyok vele, hogy nagyon nagyon sokan egyáltalán nem válogathatják meg az elfogyasztott élelmiszerek minőségét, és örülnek, ha egyáltalán tudnak étkezni. Mivel alapvetően ezen a fórumon a paleolit táplálkozásról nyitottunk beszélgetést, ez feltételezi azt, hogy megvan a választási lehetősége az illetőnek. Sajnálom, akik nem választhatnak, de itt most nem ez a kérdés. Én olyanokról beszéltem, ami megengedhetné magának a változtatást, vagy a jobb ételminőséget, de azt gondolja,hogy ha a kaján spórol, akkor majd másra több jut. A konkrét ismerősömet, akit a löncshússal kapcsolatban emlegettem jól ismerem, és pontosan tudom, hogy megengedhetné magának a változást, de spórol!!!!! ezt szerettem volna kihangsúlyozni, és nem azt taglalni, hogy bezzeg mennyien nem tudnak rendesen enni. Elnézést, ha félreérthető voltam.
1984. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1981. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 2. 11:00
Ezért van az emberek gondolkodásával baj!Mert úgy gondolják,hogy vidéken nincs élet,hol ott,, szinte csak ott van.Ezt a házcsere témát már én is leírtam,én meg is csináltam.Az eredmény a fotóimon látszik.De a kényelem óriási úr és mikór rájönnek a lényegre már késő.De nagyon sok ember úgy hal meg,hogy nem jön rá.200 négyszögől szép parkosított házunkat felcseréltük 800 négyszögőlre.Az állatokat szinte csak a trágya miatt tartjuk.Egyre közelebb kell a főldhöz kerűlni és így van az emberiségnek esélye az egészséges élethez.
1983. szikati (válaszként erre: 1981. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 2. 10:19

Erről beszéltem az előbb.

Azért, mert nem mindenben értünk egyet veled vagy más véleménynek is hangot adunk, nem kell lekezelőnek és fölényesnek lenni, és receptkubbá minősíteni a topikot.

1982. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1184. - Borcsok1)
2011. márc. 1. 23:46
Elkezdtem olvasni Ralph Bircher könyvét. Van amivel nem értek egyet, devan ami nagyon megfontolandó....
1981. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1980. - Szikati)
2011. márc. 1. 23:29

Nos a helzyet az, hogy jelenleg városi ingatlan árán kertes házat lehet venni falun. Sokan nem lépik meg, mert ugye tovább tart ingázni melóba. Csakhogy a városokban egyre élhetetlenebb lesz az élet. Olyan ez mint a béka megfőzése. Mire sokan feleszmélnek, addira már késő lesz. Pár év rámegy arra, mire a városi ember rájön 1-2 dologra. Erről regényt tudnék írni. Adják a faluban a tippeket, mit mivel műtrágyázzak, meg mit mivel permetezzek. Hülyének néznek azért is, mert nem tápon tartom az állatokat. (sokkal lassúbb a növekedésük)

Igen, igazad van, tecsós kaja és tecsós kaja között is van különbség. A nyugati étrenhez képest bármi jobb. Ehetsz zárt tartású tenyészetből származó pulykát (mikor a dögöket felfőzik, és azzal kannibalizálják az élőket). Vehetsz szebbnél szebb bolti zöldségeket, csillagos égbe szökő nitrát tartalommal. Már ez előre lépés. (Kádárkenyérhez képest) De ha én most ilyen paleót szeretnék csinálni, nekem már ez "visszalépés" lenne.

Aztán vannak még olyan vetületei a témának amiről nem beszéltem. (vagyis beszéltem a "sz@rok neked vitamint" topicban. Valami anorex fogyiszeres topicban eldőlt bennem a borjú, aztán megkaptam, hogy hiteltelen vagyok, meg elgurult a gyógyszerem..... Nem akarom itt is a kongatni a vészharangot, de elég szétnézni az ffek.hu oldalon. Nem paleós sütik a téma, bár ha ezt sütinek neveznénk, igencsak fanyar ízűk lesznek. Ezért szoktam más fórumokon emlegetni, hogy majd az olduvai paleoban mások lesznek a szabályok. Apropó. Olduvai elmélet:


[link]


Olduvai paleóban a fogyókúra az garantált lesz mindenkinek!


(bocs az off topicért, nem zavarom tovább a receptklubot)

1980. szikati (válaszként erre: 1976. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 1. 22:41

Tetszett a tv-s videó. :)))))

Sajnos sok igazság van benne.


Ennek ellenére nem teljesen értek veled egyet. Persze jobb az, amit maga termel meg az ember, de erre sok embernek nincs lehetősége, és nem feltétlenül a kényelem miatt.

Ettől még lehet egészségesen élni és táplálkozni.

Én azt tapasztalom, hogy sokan őrült mennyiséget megesznek, szinte az evés rabjai. Ha kevesebbet fogyasztanának, mégha nem is bióból, már akkor is jobb lenne a helyzetük. Különösen akkor, ha biozonyos káros anyagokat is elhagynának.

1979. szikati (válaszként erre: 1974. - Bellaxvita)
2011. márc. 1. 22:01

A fogyást senki sem garantálja, az kizárólag rajtad múlik.

Ha komolyan ráállsz a paleo szerinti étkezésre, nem is fogod annyira kívánni az édességeket. De ha a szokás rabja vagy, és gyakran "bűnözöl", mert nem tudsz ellenállni az édességeknek, akkor nem lesz az eredmény olyan, amilyet szeretnél.

Ahogy már többen írták, agyban dől el minden.

Én 2 hónapja paleozom, és eddig 5 kg ment le. De én ezt csak egy kellemes mellékhatásnak tarom, nem görcsölök a fogyás miatt, fontosabb az egészség, a közérzet.

1978. szikati (válaszként erre: 1964. - Fef02ca393)
2011. márc. 1. 21:49

Teljesen igazad van.

Persze mindenki leírhatja itt a véleményét vagy ellenvéleményét, csak azt megfelelő stílusban tegye.

Pl. ne nevezze szemétnek azt az ételt, amit főzünk és fogyasztunk, és ne nevezze orbitális baromságnak, hülyeségnek azt, amiben hiszünk, és ami szerint táplálkozunk, és ne tartsa csökkent értelműnek azokat, akik nem az ő elveit követik.

1977. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1958. - Felicita77)
2011. márc. 1. 21:47

Kedves Fellicita77!Köszönöm.Amit csináltam teljesen önszántamból és önerőből csináltam.

Egyáltalán nem is ismertem a paleolit étrendet,valóban ösztöneim irányítottak.Igen,így van!Nincsenek véletlenek.A szervezet tudja,hogy mi a jó,képes minden hibát helyre hozni amit mi elrontottunk.De csak akkór ha adunk lehetőséget neki és eltérünk attól a szokásoktól amivel ártottunk neki.Tehát változtatni kel a régi rossz szokásokon és a minőségen.Fontos,hogy legyél kitartó és foglalkozzunk magunkal.Kutakodjunk a megoldás után.Én 10 évig kisérleteztem,óriási tapasztalatot szereztem és mindent őszintén mondok el és nagyon őszintén,kertelés nélkűl tárok mindent a nyílvánosság elé..Van mit mondanom,nagyon sok volt a ködösítés ezen a területen és ezért eredménytelen sok embernek a fogyása.

1976. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1959. - Felicita77)
2011. márc. 1. 21:22

Nem akarok magyarázkodni, de nem akarásnak nyögés a vége. Ne tudd meg, mekkora (akarom mondani milyen kicsiny) területen termett meg ez:


kepfeltoltes.hu/110219/20110219037__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Aztán arról is írhatnék, hogy nem leány álom hajnalban meló előtt nyúlakat etetni. Tyúkok aránylag önkiszolgálók. Mindennek meg kell fizetni az árát. Ha nincs rá pénzed, akkor fizethetsz szorgalommal meg kitartással.

Ja, de akkor nem jut idő tévére?

Nálam a TV valahol itt foglal helyet:


[link]


Mindenkinek tudni kell mi mit ér meg. Mivel a helyben termelt garantáltan bio zöldségek adottak, a maradék anyagi keretből lehet venni minőségibb kajákat, meg még exotikus gyümire is futja.

1975. Tücke (válaszként erre: 1973. - Bellaxvita)
2011. márc. 1. 20:00
hát érdekes mert én az első szakaszban tudtam enni húsléevest tészta és krumpli nélkül , tudtam enni rakott zöldséget darálthússal, tudtam enni májat is szintén zöldséggel .... van egy csomó recept ami direkt atkinsre van kialakítva... én már 3 éve élek így és érdekes módon nem undorodom semmilyen kajától amit eddig ettem sőt egyre változatosabban tudok enni és egyre kreatívabb vagyok benne
1974. bellaxvita (válaszként erre: 1951. - HViki)
2011. márc. 1. 19:56
szoval, ha csinalom a paleot, de eszek mondjuk paleos edessegeket, akkor is garantalt a fogyas?:)
1973. bellaxvita (válaszként erre: 1952. - Tücke)
2011. márc. 1. 19:52
az elso szakaszban szinte semmit nem lehet enni tojason, husokon, meg zoldsegeken kivul :((( es nalam az elso szakasz volt a leghatasosabb, de azokra a kajakra ra sem birok mar nezni
1972. vica cica (válaszként erre: 1969. - Fef02ca393)
2011. márc. 1. 17:19

Bocs.mégegyszer ,egyszere írtunk és véleményünk is egyezik!

Én is szeretnék egészségesen étkezni,lejárok a piacra/ha tudok/ ha van pénz lehet válogatni.

Legtöbbször nincs,sajna!

Üdv.É.

2011. márc. 1. 17:17
Ja és nem jól értelmezted az írásomat. Én ellene vagyok a bemásolt több méter hosszúságú tudományos téziseknek.
1970. vica cica (válaszként erre: 1968. - Fef02ca393)
2011. márc. 1. 17:16

Tökéletesen igaz,ezt írtam én is!

Sajna a diéta a legdrágább!

Nem bántani akartalak!

2011. márc. 1. 17:15
Kedves Vica cica nem hinném, hogy téged meg bántottalak volna.
2011. márc. 1. 17:14

Sajnos a szomszéd házaspárnak 10 e ft jut 1 hétre kajára pedig becsülettel végig dolgozták életüket de "csak" Tsz szinten, az tudjuk mit jelent nyugdíjban. 20 km-re van a legközelebbi kisváros mindennel: teszko, penny, lidi. A férj már ingyen utazik és átjár mert itthon a kis boltokban nem tudná meg venni a kajához valót. Ugyanis a falvakban a kisboltosok ezekből az áruházakból vesznek mindent és itthon meg ráraknak csomó hasznot, értelem szerűen. És ráadásul így ugyanazt ennék ha itthon vennék is meg, de egy szállítással több ezt tudjuk mit jelent minőségileg. Egy kis példa: én ezt a topikot végig olvasván megpróbálok Paleózni vagy legalább ahhoz minél közelebb kerülni. Nos, első dolgom volt, hogy szétnéztem a neten mennyibe kerülne a kókusz olaj. (a kókusz zsír aranyár) A kókusz olaj 1345 ft-ért rendelhető. Szomszédom elment a helyi gyógykészítményeket áruló boltba (nekem nehézkes...., a nő mondta meghozza nekem. Meghozta: közel 2000 ft-ért. Na most adjuk ezt össze a konyhára kellő rengeteg másfélével is. Természetesen többé nekem nem hoz ilyen olajat a nőci mert inkább rendelek 5 l-t a neten. :-)))


És a fentebbi házaspárhoz hasomló helyzetben milliók vannak. Mielőtt kérdezné valaki: igen, a kert ki van használva náluk is és olyankor kissé könnyebb. Patisszon, padlizsán, zöldség féle, stb.


A férj súlyos cukor beteg de az egészséges életmódot nem bírja megfizetni.....mert nem is lehet.

1967. vica cica (válaszként erre: 1964. - Fef02ca393)
2011. márc. 1. 17:13

Kedves tutis!

Nem kötelező itt olvagatni!!

Találsz számodra megfelelő tudományos oldalt.

1966. vica cica (válaszként erre: 1959. - Felicita77)
2011. márc. 1. 17:12

Sajnos én sok családot ismerek akik ilyen-olyan ok miatt kénytelenek megvásárolni azokat a sz..

kajákat ,mert bár rendesen dolgoznak,de kevés pénz marad ételre.

Van olyan barátom aki bio kaján él,gyerekét bi golyonak hivják a társai,reggel 8-10 féle vitamin,minden bio,ja és előre panirozott hal és csirke/szerinet bio/

Közben szüleinek hatalmas kertjük van,de lusta kimenni érte,igy a boltban árult drága bio dolgokat vásárolja,amiben én nem biznák meg.

Én piacra járok és megfőzők,de előfordul hogy kész ételt hozatok ha éppen 24 órában dolgozom .

Nagyon sok szegény család van ,gyerekek éheznek jó ha rendes étel kerül az asztalra.

1965. wencus (válaszként erre: 1962. - Felicita77)
2011. márc. 1. 16:42
Én úgy gondolom, hogy nincs sok értelme 1-2 dolgot biora cserélni, ha tescso csirke comb van mellé, akkor kár a bio répa a levesbe. De ez az én külön véleményem.
2011. márc. 1. 16:40

Sziasztok.


Szerintem a topik az utóbbi jópár hozzászólásában átfordult a Paleó témától a nem Paleózó emberek elmeállapotát megkérdőjelezendő vélemények irányába.:-))

Nem beszélve pár posztolóról akik változatlanul összehordanak tücsköt bogarat a netről idézett tudományos vagy nem tudományos km hosszúságú hozott anyaggal. És van aki szerint hülye aki nem csak gyümölcsöt eszik, de az is aki főzi az ételt. Hát?! Ez már túl sok egy véletlenül erre tévedőnek.:-)

Elnézést.....

1963. wencus
2011. márc. 1. 16:39
Hát szerintem nem sok gőze van róla, azt tudja, hogy van egy flancos bio piac a barátnői oda járnak. Ja a másik múltkor mondta, hogy tudom-e, hogy a margarinba mi van / ő a bordseve márkára esküszik/ szerinte abba kőolaj származék van és hú meg jaj. Mondom ezért veszek én tea vajat abban nincs semmi. Vagy a liba zsírt és sütöm a hájból mert a bolti sertés zsírban tejpor van.
1962. Felicita77 (válaszként erre: 1961. - Wencus)
2011. márc. 1. 15:38
miért nem mondtad neki, rendben van, szerinte mit jelent a bio konyha,mert biztos vagyok, hogy halvány lila gőze sincs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook