Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1961. wencus (válaszként erre: 1959. - Felicita77)
2011. márc. 1. 15:21
Nekem is van egy ismerősöm hétfőtől-péntekig menza kaja, szombat vasárnap fagyasztott krumpli/ nem kell pucolni/ be a frituba. Minap kérdezi mi a véleményem ő bio konyhát akar vinni. Na eldurrant az agyam. Mondom hétfőtől-péntekig eszed a szemetet és szombat vasárnap bio, ennek mi az értelme? Ha főznél és dobozban elvinnéd a munkába a hazait akkor OK, de Így mi értelme? Nekem ez a véleményem, de én főzők minden nap, a hűtőm tele tanyasi csirke, kacsa, tyúk, nyuszi, liba, kevés mű dolgot használok, de nem is tehetem mert van egy táplálék allergiás fiam. Nálam a milánói az nem üveges, hanem hús, hagyma, répa, zeller, fűszerek, és üveges paradicsom /házi/. Na jó a tészta az bolti, de egy időben egy néni csinálta nekem / de már nagyon idős/ máshoz meg nincs bizodalmam.
1960. Tücke (válaszként erre: 1955. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 1. 14:39
egyébként tökéletesen egyetértek veled:)
2011. márc. 1. 14:35

van még egy probléma Magyarországon, amit észrevettem. Mivel nagyon sok család ilyen-olyan okból rá van kényszerülve, hogy spóroljon, általában a kajával kezdik. Sajnos nem gondolja végig senki, hogy lehet, hogy így több marad a családi kasszában, de hosszú távon olyan károkat okoz a rossz minőségű élelmiszerek bevitele, hogy nem lesz kinek spórolni, mert a test ezt hosszú távon nem fogja elviselni. Van egy ismerősöm, akinek súly és egészségi problémái is vannak. Étrendjében rendszeresen szerepel túlnyomórészt a fehér kenyér, tészta krumpli rizs, húsok, felvágottak, és a kedvencem a löncshús minden formában. Rántva, sütve, prköltnek,tésztára, szendvicsbe, mert csak x forint és milyen finom. Amikor javasoltam, hogy vegye fel az étrendjébe a zöldségeket és gyümölcsöket mondta,hogy hát jó jó szereti őket, de milyen drága minden ilyesmi, a löncshús meg csak x forint. Nem hiszem, hogy innen van miről beszélni. Az embernek szeretnie kell annyira önmagát és gondolnia kell annyira a jövőjére, hogy megválogatja mit eszik. Addig amíg nem jön összefüggésbe a fejben, hogy minek mi a következménye, nincs könnyű dolga annak, aki tömegeket akar meggyőzni arról, hogy milyen jellegű táplálkozás hova vezet. Ha egy kicsit is gondolkodunk a jövőben, mindenképpen meg kell tennünk a maximumot, amit a lehetőségeink megengednek. Voltunk egy hónapot külföldön, és előtte érdeklődtem a barátnőmtől ahová egy hónapra mentünk, hogy milyen árakra számítsunk. Mondta, hogy ő a készételeket, hamburger ilyesmi nem nagyon tudja, mert a náluk valamit is magára adó ember a piacon vásárol a termelőtől, és az ételt maga készíti el a családjának. Ezt jó volt hallani. Szóval van remény:)

Én a legjobban mostanában a vidékről ajándékba kapott kertben termelt zöldségnek gyümölcsnek örülök. A répa bizony nem mézédes és nem olyan szép, mint a csomagban, de biztos vagyok benne, hogy nem génkezelt és nem permetezték agyon. És ha férges, akkor kivágom és kész.

Remélem, hogy szépen lassan növekedni fog azok száma, akik törődnek magukkal.

Mindenkinek szép napot!

1958. Felicita77 (válaszként erre: 1955. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 1. 14:23
Kedves Éva! a mondanivalóddal teljesen egyet értek,és örömmel olvasom, hogy vannak még olyan emberek, sorstársak, akik mernek változtatni, és el is érik a maguk sikereit. A helyesírási hibák feletti ítélkezés helyett megnéztem az adatlapodat, és nagyon meglepődtem. Szendi honlapjáról ugyanis a te sikertörténetedet szoktam ajánlani mindenkinek, akinek kétségei vannak a paleoval kapcsolatban.Nincsenek véletlenek.....
1957. Felicita77 (válaszként erre: 1956. - Tücke)
2011. márc. 1. 13:40
és ez így van!
1956. Tücke (válaszként erre: 1955. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 1. 13:10
ne haragudj nem akarlak megsérteni de az én szótáramban a saJát és a táJékozatlanság az pontos J nempedig LY-os .... és megint csak nem szeretnélek megsérteni de ilyen tipusú helyesírási bakit az ember akkor se vét ha 10gépen dolgozik egyszerre és vagy 1000mailt ír közben esetleg 50telefon csörög :)
1955. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1928. - Frezia1)
2011. márc. 1. 11:25
Nagyon is az emberek agyával van baj.Elhitték,hogy a megoldás és a megváltás a polcon vagy a patikában van.Nézzétek meg az elmúlt 15 év alatt az ország tele lett ilyen 1 selytű agyú emberekkel akik dobozból és tiszta műanyag kajákat esznek.Mindenki megvan döbbenve,hogy az orvos nemtud rajta segíteni hol ott salyát magát mérgezte meg,,, és ez mind a tályékozatlanságából adódik.Hát nem az agyával van baj.Ha kívánom neki mondani a helyes utat,, azonnal védekezik és félti a kényelmét.Ugyan is úgy szeretne lefogyni,hogy ne keljen az étrenjdén változtatni és a régi rossz szokásokon.Mosmár az a véleményem,hogy nem kötelező egészségesnek lenni.Ahelyesírási bekim az sem véletlen, sokszór 3 gépen dolgozom és néha 4 telefon csörög,napi 50-80 mail és száz fele szaladok és gondolkodom.
2011. márc. 1. 11:15
muffinnál nálam a diós banános kakaós a nyerő, egyszerűen annyira imádom, hogy mindig azt készítem el ha sütök és még másig nem is jutottam el
2011. márc. 1. 11:11

nálam az atkins ott bukott el, hogy gyümölcsöt az elején nem lehet enni, utána is csak mértékletesen, mert sok benne a ch. Na most én gyümölcs nélkül meghalok

egyébként tegnap készítettem pirított kocka bacon szalonnát, és rádobtam az összetört karfiolt, majd összekevertem, valami isteni lett, törött bors, és önálló étek, próbáljátok ki

1952. Tücke (válaszként erre: 1949. - Bellaxvita)
2011. márc. 1. 07:27
minden paleostól bocsi... sztem te is abba a hibába estél az atkinssel kapcsoaltban mint sokan mások... nagyon egyoldalúan táplálkoztál és az atkinssel pedig nagyon váltrozatosan lehet enni vannak édességek ugyan úgy.... ha érdekel van egy receptes naplóm nézz körül
1951. HViki (válaszként erre: 1949. - Bellaxvita)
2011. márc. 1. 05:23

Igen. :)

Lehet fogyni vele és vannak paleo muffinok, meg sok egyéb finomság is.

Sok paleós receptoldal van. Nézz körül rajtuk biztos kedvet kapsz néhány finomsághoz.

Bár én a paleót az egészségem miatt kezdtem el jó sok feles kilótól is megszabadultam a segítségével.

1950. vica cica (válaszként erre: 1948. - Szikati)
2011. febr. 28. 22:51

nők nagy százalékánál előfordul!


Ugyanugy min a vesénél


Jó éjszakát,mert holnaptól szebb nap következik!

2011. febr. 28. 22:40
sziasztok! ezzel a paleo "dietaval" lehet fogyni is? en anno az atkinsszel probalkoztam, amivel szepen fogytam 6 kilot, de ezt visszaszedtem es most szeretnem leadni... viszont ketlem, hogy megint birnek csak tojason es huson elni. hallottam, hogy vannak pl. paleo muffinok is?:)
1948. szikati (válaszként erre: 1947. - Vica cica)
2011. febr. 28. 22:29

Köszi.

A PCO-ra rákerestem a neten. Szerencsére engem ezek a bajok elkerültek, de több fiatal kolleganőm küzd hasonló betegségekkel.

1947. vica cica (válaszként erre: 1946. - Vica cica)
2011. febr. 28. 21:53
PRIVIBEN MEGIROM!
1946. vica cica (válaszként erre: 1945. - Szikati)
2011. febr. 28. 21:52

Szia!


Ezeket a röviditéseket mint PCO,COPD,IRB,BPN stb IIDM,soroljam még mi akik eü dolgozunk mi sem mindig tudjuk.


PCO,Polycystas ovarium ill.uterus,vagyis cystas petefészek vagy méh,de igy tul egyszerü lenne!


ÜDV.v.

EGYSZER EGY KOLLEGAM AZT ÍRTA FTMB,/EZT INKÁBB NEM ÍROM LE MINEK A RÖVIDITÉSE/

1945. szikati (válaszként erre: 1937. - Frezia1)
2011. febr. 28. 20:37
Meg is találtam. Ezért kezdtél paleozni? És segített?
1944. szikati (válaszként erre: 1937. - Frezia1)
2011. febr. 28. 20:33

Egyáltalán nem a te ozzászólásodra céloztam.


Egyébként is, mindenkinek joga van bármit írni, ha tiszteletben tarja a többiek véleményét.


A net persze nagyon hasznos, csak tudni kell eligazodni és szeletálni. Nagyon sok tévinformációval, félrevezetéssel is lehet találkozni. Én is bedőltem egyszer...


Mi az a PCO? Na jó, utánanézek a neten. :)))

1943. borcsok1
2011. febr. 28. 14:25
Én is borzasztóan írok helyesen mert sietek mindig sokszor egy gyerek ül az ölembe,de remélem ez bocsánatos bűn:) egyedül vagyok csak a magam nevében írok aki akar megtalál:) sokat olvasok sok dolognak van pro és kontra része mindenki abban hisz amiben akar:)
1942. szikati (válaszként erre: 1940. - Asakbir)
2011. febr. 28. 14:16

Nahát, nekem is még pont -5 kiló a célom. Most kissé megállt a fogyás, de nem vagyok türelmetlen, szerintem menni fog. Sajnos a magokat és az aszalt gyümiket én is szeretem, de próbálom csökkenteni a mennyiséget.

Mondjuk kész anyagi csőd ez, mert már minden ruhámból, nadrágomból kifogytam, vásárolhatok újakat. :)))))

1941. szikati (válaszként erre: 1938. - Asakbir)
2011. febr. 28. 14:10

Igen, erre már én is gondoltam, de remélem, a nyomdában azért akad lektor és korrektor.


Ettől függetlenül a legnagyobb tisztelet és főhajtás pacalpörinek a csodálatos eredményért. Fantasztikusan néz ki, és példa lehet mindenkinek, aki az egészségtelen táplálkozás és mozgáshiány miatt elhízott.

Nálam nem volt még olyan szörnyű a helyzet, de az évek alatt felkúszott néhány nem kívánatos kilócska, amitől már nem éreztem jól magam, és az egészségem is kezdett jelezgetni, hogy jó lesz vigyázni.

De azért én eddig is igyekeztem odafigyelni a táplálkozásra, mozgásra, csak több volt a kilengés.

Most úgy érzem, rátaláltam egy olyan útra, amit követni tudok, és jó nekem. Biztosan van más, sőt többféle út is, lehet, hogy van ennél jobb is, de én ezt választottam és kész.

1940. asakbir (válaszként erre: 1936. - Szikati)
2011. febr. 28. 13:59

Én is hasonlóan táplálkozom. Kenyeret nem sütök, kiiktattam. :)

Tudom az egészség a fő, és azzal lassan már minden rendben is van, de még 5 kiló nem bánnám, ha lemenne. Ezért kéne az esti evést, meg a magokat visszafognom.

1939. asakbir (válaszként erre: 1932. - Szikati)
2011. febr. 28. 13:56
Szívemből beszélsz!
1938. asakbir (válaszként erre: 1930. - Szikati)
2011. febr. 28. 13:54
A helyesírás katasztrófa az a könyv érdekes lesz, ha senki sem lektorálja.
1937. Frezia1 (válaszként erre: 1932. - Szikati)
2011. febr. 28. 13:01

szia


ezt a Pacalpörkölt hozzászólására írtam, ott említette hogy mást mennyire nem érdekli ha valami baj van az egészségével, vagy csak nagyon sokára kezdd el tenni valamit,ebben írtam hogy nagyon egyetértek vele,

nem itt a fórumtagokra gondoltam, csak én is ezt az ellenállást tapasztalom a környezetemben, ha próbálok mesélni a paleoról,


/ a másik téma : nekem a net segített megtalálni hogy mi a bajom, PCO -s vagyok sajnos, és a tünetek alapján a net infói alapján mentem el endokrinológushoz, nekem kellett a körzeti dokinak mondani, hogy hova küldjön, és sajnos ebben a betesgségben elég tájékozatlanok a dokik, de ez már egy más téma /

1936. szikati (válaszként erre: 1926. - Asakbir)
2011. febr. 28. 13:00

Ha rámjön a késő esti evés, megeszem egy almát, és az is elég.

Én is átálltam agyilag a paleora, és az az érdekes, hogy egyáltalán nem hiányzik a kenyér, de még a paleo sem.

Reggelire legtöbbször - ha otthon vagyok - szalonnás (húsos) tojásrántottát eszem zöldségekkel. A munkahelyemen pedig paleo szendvicset (jégsaláta, sonka, 1 főtt tojás, zöldségek). Délben rendes paleo ebéd, napközben sok gyümi, és este már nem vacsizom, csak kevés magot és gyümit eszem akkor is.

Nekem ez nagyon bevált, jól tudom tartani. Nem kívánom az édességeket, így muffint se sütök, csak nagyon ritkán.

Ja és naponta két kávét iszom nyírfacukorral és kókusztejporral.

1935. Felicita77 (válaszként erre: 1934. - Szikati)
2011. febr. 28. 12:52
igen, tetszett:)
1934. szikati (válaszként erre: 1930. - Szikati)
2011. febr. 28. 12:46
No, a szórendet én is jól megkevertem itt. :))))
2011. febr. 28. 12:45
mivel ez általános iskola második osztály, én úgy érzem, hogy valaki szórakozik itt szabadidejében velünk
1932. szikati (válaszként erre: 1928. - Frezia1)
2011. febr. 28. 12:42

Szia!

Szerintem aki itt van a fórumon biztos, hogy változtatni akar vagy már változtatott is a táplálkozásán, életmódján.

De az a legjobb, ha mindenki megtalálja a neki legmegfelelőbbet, amit követni tud, és amiben hisz. Nem vagyunk egyformák (szerencsére), ugyanaz a dolog másképp hathat ránk, ill. a céljaink is változóak. Nekem szerencsére nem kell 50 kilótól megszabadulni, az egészségem sem hever romokban, pedig nem vagyok már mai csitri.

A neten való tájékozódással pedig egy nagy baj van: attól, hogy fönn van a neten, még egyáltalán nem biztos, hogy igaz, sőt a nagy részük ellenőrízetlen, tudománytalan agymenés, legtöbbször azzal a céllal, hogy valamilyen terméket burkoltan el tudjanak adni.

Ha nagyon sok időt szánnék a neten való keresgélésre, borcsok barátunk írásainak és elméletének az ellenkezőjére, cáfolatára is rá lehetne bukkanni.

Bár, ha sok időm lenne, biztos nem erre fordítanám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook