Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2081. asakbir (válaszként erre: 2079. - Borcsok1)
2011. márc. 6. 15:54

Tiszta test két mondatban 5-ször?

Ez nálad valami mantra?


Befejeztem a veled való eszmecserét. Te totál hülye vagy.

2080. borcsok1
2011. márc. 6. 09:49
De le is zártam az ecet kérdést 1 mondatban a lényeg: az ecet nem nekünk való nem egészséges ne használjuk!!!
2079. borcsok1 (válaszként erre: 2068. - Asakbir)
2011. márc. 6. 09:48

Mi más lenne, mint ecetsavas erjedés, és az alkoholnál meg alkoholos erjedés.


Bort készítünk a gyümölcsből, és utána szándékosan megecetesítjük vagy az gyümölcslével egyenletesen meleg helyen álló kádakba tesszük, és erjesztjük mindaddig, amíg meg nem érezzük az ecet illatát.. És a harmadik amikor semmi köze nincs a gyümölcshöz mert szintetikus ecetkészítés.

[link]

[link]


A bor erjedt szőlőlé. Alkoholtrtalmú lötty. Az alkohol halálos sejtméreg, erősebb drog, mint a cigi. Attól hogy isszák, attól az még nem egészséges. Ecet, függetlenül attól milyen eredetű, hasonlóan nem keletkezik a tiszta testben, a tiszta testben nem ismert, ilyen módon nem része a tiszta testi működésnek. Ilyen anyagok külső bevitele a tiszta testbe, súlyos testkémiai zavart, mérgezést okoz, és azonnali helyreállító mechanizmusokat generál a tiszta testtől, mely életenergiát von el.


Nem az a lényeg, hogy nem bennünk állítódik elő, hanem az, hogy mint kűlsóleg előállított anyagot bevisszük a testünkbe, holott annak ott semmi helye nincs, mivel TESTIDEGEN anyag, nem a test kohójának kémiájában keletkezett, a táplálék áthasonulásában szerepet játszó anyag.

Lehet iszogatni ezeket, csak akkor ne reméljünk tiszta, testműködést.

2078. borcsok1 (válaszként erre: 2076. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 6. 09:42
nem monoton nagyon a futás ? anno 13évesen már a Velencei tó körül a nem normális tornatanár miatt 28 km kellett futnom,jártam fut a Deit és egyéb nyalánkságokra:) brinyóba is sokat kitekertem Szlóvákiába pl,e inkább teniszem focizok az nem monoton fogynimeg nem kell helyes táplákozásnál erre nincs szükség:)
2077. borcsok1 (válaszként erre: 2075. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 6. 09:40
de jó lenne ha csak ennyi baja lenne táplálkozásnak istenem:)
2076. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2073. - Vica cica)
2011. márc. 5. 23:49

Hát csak pár gondolat. Mikor kollágák a filmeről beszélnek, azt szoktam tőlük kérdezni, mi az a TV?


Tájékozódás egy különleges formája számomra... Netről lehúzott előadásokat a répa gyomlálása közepette hallgattam meg sokat. Rajtam volt a headset, szomszédok legnagyobb szórakozására...


Könyveket általában lehúzom telefontra, és buszon utazás közben elolvasom, vagy ha valahol várakozni kell. Akár WC-n :)


Télen sportnak maradt a szobabicikli, és host lehet röhögni, de sok időt így neteztem:


[link]


Még hoxázni is lehet sportolás közben.


De ne hidd, nem megy minden ilyen gördülékenyen.

Ma sem tudtam elültetni a mákot, pedig már ideje lenne. Régi öregek hóra szokták szórni. Az új nyúlól sincs befejezbe, az egyik nyuszi meg mától várandós :)

2075. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2074. - Szikati)
2011. márc. 5. 23:37
Igen, én is így gondolom. De mindenbe bele lehet kötni, aztán oda jutunk, hogy a fáról szedett friss bio banántól nincs jobb :) (de abba is bele lehet kötni, mert savas eső esett rá) De ami ettől egy fokkal visszább van, az máris kompromisszum.
2074. szikati (válaszként erre: 2072. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 23:23

Szerintem meg lehet találni a kompromisszumot.

Attól, hogy valami egészséges és paleo, még lehet finom is.

Csak egy kis ötlet, fűszer és kreativitás kérdése.

2073. vica cica (válaszként erre: 2072. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 5. 23:11

Minden elismerésem a Tiéd!

Azt szeretném megkérdezni,mikor műveled a kertet,dolgozod fel a terményt,gondoskodsz a családodról,mosol,főzől,megkeresed a villanyszámlára valót,nem beszélve a többi kiadásról.

Tájékozott vagy e témában,utána olvastál ez tény,de a munkád mellett mikor érsz rá.

Adj tanácsot,mert nekem ez nem megy.

2072. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2071. - Szikati)
2011. márc. 5. 22:54

Persze, lemondani nem kell. De paleózni sem kötelező. De ugye aki belefogott, az azért tette, mert egészségesen akar élni. Elindultunk egy úton, csakhogy minél jobban előrehaladsz egy ilyen úton, annál többször kell az egészség és a gasztonómiai élvezet között választani. Ha valakinek az élvezet a fontosabb, az nyilván nem megy tovább, leragad valahol. Ha pedig más továbbmegy, azt meg azok nem kritizálják, akik inkább bevállalják a kockázatot az élvezet javára.

(Ma reggel benyaltam egy hatalmas tál gyümölcssalit, majd letekertem az 57 km-es edzésemet.)

2071. szikati (válaszként erre: 2070. - Borcsok1)
2011. márc. 5. 22:43

Igen, néha azt is fontos szempont, hogy finom legyen az, amit megeszünk. Az ember nemcsak egy tank, amit meg kell tölteni időnként megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaggal. Az étkezés ennél azért több.

Lehet, hogy számodra a gasztronómiai élvezet nem játszik szerepet, de én szeretem a jó és változatos ízeket.

És a paleoval erről nem kell lemondanom.

2070. borcsok1
2011. márc. 5. 22:01
kis mértékben az arzén sem olyan nagy etvas,cigizni is lehet,meg inni,meg cukort is lehet nyomatni stb,de nem ez a kérdés,az ecet természetellenes az embernek nem kell neki nem belénk való,mi ebben a hihetetlen,mert ugye a paleo is valami útkeresés hogy elhagyjátok a nem ideillőt,akkor miért szentségtőrés ha azt mondom az ecet sem idevaló uborkát meg magában kell eni nem tejfőllel ecettel,az más kérdés úgy finomabb lenne:)
2069. asakbir (válaszként erre: 2065. - Borcsok1)
2011. márc. 5. 20:03
...és nagyképű, meg lekezelő, mint mindig.
2068. asakbir (válaszként erre: 2062. - Borcsok1)
2011. márc. 5. 19:59

Az ecet az ecetgyártásban az első fázis. Ecesavbaktérium kultúrát használnak, tiszta faforgácsot, vagy egyébb nagy aktív felületű anyagot, ezen csordogál az almalé, vagy a bor, és az ecetsavbaktériumok a nagy felületen, oxigén jelenlétében a cukrokat ecetsavra és vízre bontják. Ez sem nem bomlás, sem nem erjedés. Az erjedés során az élesztőgombák (ők ugyanis nem baktériumok!) a cukrokat alkoholra és vízre bontják. Ennek köszönhető-hála legyen az Úrnak!- a bor.

Talán az valóban nem jó, ha bennünk erjed meg valami, de ebben az esetben nem ez történik.

2067. szikati (válaszként erre: 2066. - Fef02ca393)
2011. márc. 5. 19:44

Az a célja, hogy játssza az okostojást. Pedig nagyon egyoldalú az okoskodása, csak a neki tetsző és a mi véleményünkkel ellentétes téziseket szajkózza.


Az ecet nyilván nem jó nagy mennyiségben és töményen, de nem is így használjuk. Én már rengeteg (enyhén) ecetes ubisalit megettem életemben, mert régebben nagyon szerettem, és semmi bajom, nem vagyok elsavasodva.

Mint ahogy a kávéból sem vödörnyit iszunk (ami tényleg ártalmas lenne), az ecetet is erősen hígítva használjuk. (igaz, mostanában már alig használok ecetet)

És pl. a nagyapám se halt bele, amikor egyszer véletlenül felhajtott egy kupica tömény ecetet, mert azt hitte, pálinka. :))) Igaz, szegényt attól kezdve már az ecet szagával is ki lehetett üldözni a világból.

2011. márc. 5. 18:31
borcsok ember nincs aki ide olyat írhatna be amit te a netről kikeresve meg ne cáfolnál. Változatlanul egyetlen katyvaszod sem érdekel. Mi a célod?!
2065. borcsok1
2011. márc. 5. 17:42
remélem az ecet kérdéssel nem lesz több gond:)
2064. borcsok1 (válaszként erre: 2042. - Asakbir)
2011. márc. 5. 17:41
Az ecet olyan biológiai lebomlási melléktermék, mely normál körülményekben és helyesen működő testben nem ismert, és nincs helye. Ezen anyag mesterséges adagolása a testbe káros folyamatokat indukál a testkémiában. Az ecet, legyen az biológiai, vagy szintetikus, súlyos sejt méreg. Erősen savasít, csak igen nehezen lúgosít ható ki a test, ha ecetet fogyasztott. A testbiológiai egyensúlyt teljesen felborítja. A legkisebb mennyiségben sem ajánlott a fogyasztása. A tápláló hatása messze alatta van még egy zöld salátához képest is.Nem az a cél, hogy mindenből töményen kapjon a test, hanem pont az a cél hogy mindenből az igények szerint kapjon.
2011. márc. 5. 15:09
A zabpehelylisztnek mekkora a GI és GT értéke? Hasonló a zabkorpához vagy inkább a búza liszté?
2062. borcsok1 (válaszként erre: 2042. - Asakbir)
2011. márc. 5. 10:35
Az ecet a biológiai bomlás, vagy erjedés utolsó fáziásban jön létre. Ez gátolja meg az élesztőgombák szaporodását. Igazából az a legjobb, ha egyáltalán nem erjed meg bennünk semmi. Az összes alkohol és származékai májkárosítók és a savasítás folytán csontritkulást okoznak, etc etc hogy stílszerű legyek:)
2061. borcsok1 (válaszként erre: 2058. - HViki)
2011. márc. 5. 10:32
az nem baj mert jobb mint ha semmit sem szednél:) de mit fogyasztasz írd le,Én beírtam szerintem mi a legjobb ha már szedsz valamit frankót szedjél ne szemetet ennyi:)
2060. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2059. - HViki)
2011. márc. 5. 08:20

Ez azért van mert a szervezeted telített a vitaminokban és különösen ha a növény teljesértékű akkór kevésbé vagy éhes.De ha a műkajákat ennéd csak attól lehet elhízni és állandóan éhesnek lenni.Amíg nem változtattam a gondolkodásomon és az étrendemen én is szinte állandóan éhes voltam.A mű kaja teljesen átprogramozza az ember életét így az étvágyát,gondolkodását,tompítja az agyat is.

Ez 1 óriási csabda.Ezért mondom mindég,hogy közelebb kellene a főldhöz és a természethez kerűlni.

2059. HViki (válaszként erre: 2047. - Adrenalin0625)
2011. márc. 5. 07:03
Amit megfigyletem magamon, hogy a paleós ételektől sokkal később leszek éhes. Ezért sűrűn alakul úgy, hogy csak kétszer eszem egy nap. Igaz akkor rendesen jóllakom. Igaz nekem a "sokszor keveset" soha sem jött be, így az ötszöri étkezés nekem mindig túlzás volt.
2058. HViki (válaszként erre: 2049. - Adrenalin0625)
2011. márc. 5. 06:59
Mi szedünk vitaminokat. Borcsok hozzászólásai ne rémisszenek el. Ő a nyersétel fogyasztás híve és feltett szándéka mindenkit erre áttéríteni. Időnként elfelejti, hogy ez egy paleós fórum. :)
2057. HViki (válaszként erre: 2048. - Vicuska55)
2011. márc. 5. 06:53
Fűszereket használok, csak az ilyen előre elkészített, ízfokozóval és mindenféle egyéb "jóval" dúsított ízesítőket hagytam el.
2056. borcsok1 (válaszként erre: 2054. - Adrenalin0625)
2011. márc. 4. 23:22
ez a másik butaság be lehet vinni mindent simán természetes módon,és ez a legjobb a szervezetnek ezt felismeri hasznosítja ez kell neki erre lett teremtve,ne hidd el a butaságot,gyümibe+zöldekben+kis magban minden benne van ami kell igaz enni kell sokat na és :)ok küldöm a linket.
2055. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2054. - Adrenalin0625)
2011. márc. 4. 23:15

Erről lehet vitatkozni. Sajnos az élelmiszerek vitamin és nyomelem tartalma valóban csökkent. Műtrágyák csak 3 elemet pótolnak, többiben szegényedik a talaj.

A probléma másik fele, hogy miért van szükségünk ennyi vitaminra? Feleslegesen tesszük ki szervezetünket mindenféle környezeti hatásnak, amit aztán antioxidánsokkal meg vitaminokkal próbálunk meg ellensúlyozni.


Csak egy példa. Az oxidált koleszterint E vitamin teszi hatástalanná.

2054. Adrenalin0625 (válaszként erre: 2052. - Borcsok1)
2011. márc. 4. 22:45
" porok,kapszulák,tabletták kutyagumit sem érnek,természetes úton kell bevinni ezeket"Ezzel vitatkoznék.Ma már természetes úton lehetetlen bevinni azt a vitamin mennyiséget amire valóban szüksége van a szervezetnek. Kíváncsiságból megnézném ezt a spray vitamin. Légyszíves ha tudsz privátban küld egy linket hogy ne reklámozzunk.
2053. borcsok1 (válaszként erre: 2051. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 4. 22:37
Bicsérdy is sokat böjtöl böjttel gyógyitani is lehet szinte mindent,ilyenkor nem terheljük a szervezetet az emésztéssel ami a legtöbb energiát veszi el a testtől stb stb.
2052. borcsok1 (válaszként erre: 2049. - Adrenalin0625)
2011. márc. 4. 22:35
erről is írtam már porok,kapszulák,tabletták kutyagumit sem érnek,természetes úton kell bevinni ezeket,de ha akarsz valamit ami jó akkor az a spray vitamin szerintem nem olcsó de nem is drága kb 6-7e forint 1 hónapra elég 2 percen belül a véráramba van kimutathatóan 95% hasznosul a zsíroldékyon vitaminokat a mizelizáció révén vizoldékonnyá tették,én is használtam,gyerekek most is kapják,de nem kötelező csak leírtam Én hogy látom:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook