Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2021. asakbir (válaszként erre: 2020. - Gilmore*girls)
2011. márc. 4. 12:12
Hát ez nagyon tetszett!
2011. márc. 4. 11:41

Szerintem akik folyamatosan bírálnak, háborognak, ítélkeznek, minősítenek, észt-osztanak, kioktatnak, ijesztgetnek, rémisztgetnek, rettegnek, félnek, összeesküvéselméletet gyártanak, terjesztenek, világvége hangulatot árasztanak és leginkább biztosak abban, hogy az egy és egyedüli út az ő éltaluk járt és csak az visz a hegy tetejére...hát azok még nem találták meg a lelkük nyugalmát. Mindegy, hogy mit esznek, az még ami bemegy, aminek a rezgése ezt váltja ki, ami nem békét hanem harcot hoz, ami ilyen kisugárzást vált ki belőlük, nem válik épülésükre...

Szerintem.

2019. gilmore*girls (válaszként erre: 1995. - Asakbir)
2011. márc. 4. 11:30

Érdekes ez a kivonulás...

Mi egy kis faluban a domb tetején az erdő mellett egy hatalmas telken építkeztünk. Szomszédunk egy van, nem látok vezetékeket...évekig nem volt televíziónk és autónk most sincs. Nincs net, nincs zaj...

De ez sem jó, főleg amíg GYES-en voltam. Alig vártam, hogy jöjjön 2 hetente a kukásautó és történjen valami. A buszmegálló 2 km-re van, két kisgyerekkel legyalogolni nem piskóta. A túl ingerszzegény környezet sem jó. Hiába ettek az őkez szinte a kezemből, a házból kilépve az erdőben álltam...régen azt hittem ez adja meg a boldogságot...hát nem...rájöttem, hogy nagyon szeretem az embereket, szeretem őket nézni, nézni a város forgatagát...legalább annyira, mint az erdőt...

Ezért nem ítélek el senkit, nem tartom birkának, kreténnek, ha másképp étkezik. Mindenki aki akar, rátalál arra, neki mi a jó. valaki boldog és sokáig él a kevésbé egészséges élelmiszerek emellett is. Több vega ismerősöm, vagy Atkins szerint táplálkozó, vagy makrobiotikus vagy zsidó konyhát vetzető vagy gyorséttermet előnybe részesítő és boldogan-békében és egészségesen. Minden a lelkünkben dől el. nekem a paleo sok nyugalmat hozott mindn terüketen. 48 napja étkezek így és a függőségeimtől megszabadultam meg 9 kg-tól. de nem a súlyvesztés a legfontosabb, hanem a lelki béke...

2018. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2017. - Szikati)
2011. márc. 3. 23:12

Az a cikk az azért "különleges" mert Dr. Pusztai Árpád írta. (függetlenül hová került fel) Ő a génpiszka élelmiszerek nagy ellenzője.


Mercolánál a szója szintén a pajzsmirigy betegségek egyik kiváltója (meg a kukorica is), Mercola szerint szóját csak fermentálva szabadna fogyasztani. Ez is az emberi leleményesség egyik példája, hogy ami nem embernek való, azt főzéssel, fermentálással azzá teszi. (persze a fagyi vissza is tud nyalni)


Pusztairól szóló cikket épp most olvasom Szendi G. oldaláról.


[link]


Ha érdekel a génpiszka, akkor ajánlom Pusztai egyik könyvét, itt megtalálod:


[link]


Van még egy jó dokumentumfilm a Monsanto szennyes ügyeiről, ezen az oldalon rákereshetsz:


[link]



Ha már a szójánál kalandozunk, ajánlok még egy rövidfilmet:


[link]

2017. szikati (válaszként erre: 2016. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 22:58
Egyébként a Natursziget oldalon volt a cikk, amit a szójáról belinkeltél.
2016. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2014. - Szikati)
2011. márc. 3. 22:55
szívesen!
2015. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2012. - HViki)
2011. márc. 3. 22:53

Na igen, Szendi G. A könyv megjelenésekor még tejet tett a kávéjába, (én a kávéról is leszoktam :)) , meg szójalecitint szedetett a feleségével, kiátkozta a csicsókát, most meg a prebiotikumos hírlevelében a legfontosabb kutatások tárgya közé sorolja az inulínt. :)


Fejlődik, mint mindenki....


(bár az oxysterolos hozzászólásaimat, és az ételek főzéskor keletkező HCA vegyületes kutatásokról nem vesznek tudomást a blogján)


Azt elintézi annyval, hogy az állatok is inkább a főtt ételt eszik, mert az jobban emészthető :)

2014. szikati (válaszként erre: 2013. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 22:53
Köszi a megnyugtató választ! :))))
2013. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2010. - Szikati)
2011. márc. 3. 22:43

Kókuszzsír telített zsír, ezért a koleszterin szintet emelő zsírokkal 1 kalap alá szokták venni. Ez óriási baklövés. De a kókuszzsír a rövid szénláncú zsírok közé tartozik.


A rövid láncú zsírsavak (10-12 C atom) az epesókhoz kötődve micellákat képeznek és közvetlenül a vérben szívódnak fel

A hosszú láncú zsírsavak (12C-nál hosszabbak) kilomikronok (triglicerid+foszfolipid+koleszterin+fehérje) formájában a nyirokkeringésbe jutnak.


A kókuszzsírban legjelentősebb zsír a laurinsav, ugyanaz mint az anyatejben.


Aztán ott van Dr. Cordain (paleo guru) ajánlása, akinél azért kerülhetett fel a rossz zsírok listájára, mert nem tartalmaz omega3-at. Ez igaz, de nem is baj, lényeg, hogy ne tartalmazzon sok omega6-ot, hisz omega6 -hoz ígyis hozzájutunk, mert szinte minden nem trópusi olajos mag ilyet tartalmaz. Ezért alapból nagy az omega6 túlsúly, ha magokat is eszünk.


Dr. Mercola (nem paleo) szintén ajánlja, főleg a pajzsmirigy rendberakásához kiváló.


[link]


Én személy szerint használom, de rendszeresen szoktam kókuszt is fogyasztani.

2012. HViki (válaszként erre: 2010. - Szikati)
2011. márc. 3. 22:39
Hogy milyen cikkről van szó nem tudom, de az biztos, hogy amikor megjelent a Paleolit táplálkozás könyv, akkor még Szendi Gábor is a rossz zsírok között szerepeltette a kókuszzsírt, de az új könyvben (szakácsköny) már rehabilitálták. :)
2011. szikati (válaszként erre: 2006. - Asakbir)
2011. márc. 3. 22:33

Én ebédelhetnék a menzán (olcsón), több kollegám ezt teszi, még ételhordóban haza is visznek 1-2 adagot. De amikor néha kipróbáltam, mindig kikészült a gyomrom (akkor még nem is hallotam a paleoról), egész délután fel voltam puffadva, szenvedtem.

Így inkább főzök (este vagy reggel) és magammal viszem.

2010. szikati (válaszként erre: 2004. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 22:26

Nem baj, ha új infókat hoztok, csak borcsok kissé kioktató néha, bár lehet, hogy csak egyszerűen pasis a stílusotok, és nem finomkodtok annyit.


Egyébként meg szoktam nézni a belinkelt oldalakat, csak azt az egyet tiltotta le, a múltkor az egyiken volt egy cikk a zsírokról olajokról, és a kókuszzsírt a legrosszabbak közé sorolta. Itt meg azt hallom, hogy milyen jó és sokan használják, már én is vettem egy kilót. Akkor most melyik az igaz?

2009. HViki (válaszként erre: 2004. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 22:18

Szerintem Te nem voltál erőszakos, csak Borcsok kolléga lehengerlő, novella méretű bemásolásai már kicsit érzékennyé tette a fórumozókat.

Személy szerint én úgy érzem, hogy mióta itt vagy és írogatsz fent említett fórumtársunk is sokat finomodott. Végre beszélget. Ha így kezdi lehet nyitottabban reagáltunk volna. :)

2008. borcsok1 (válaszként erre: 2006. - Asakbir)
2011. márc. 3. 22:16
Magyarnál talán az amierikai nép birkábbak ezen a téren,amit az orvos vagy az állam mond az a tuti,sok gyógyszertárba járót 1-2 hónap alatt rendbe lehetne rakni normális táplálkozással,de ez sem véletlen nekik ezt az életet kell végig élniük ettől fejlődhetnek majd etc etc.melóba csak néznek amikor reggl 2 kg manadrint hámozgatok majd ebédre lenyook 8-10 banánt,majd megszem 4 fej salit:)
2007. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2006. - Asakbir)
2011. márc. 3. 22:15
Ősszel bontottam fel 1 kg nyírfacukros csomagot. Még mindig van belőle. Ilyen felhasználás mellett szerintem ugyanennyi répacukorral sem nagyon árthatnék magamnak :)
2006. asakbir
2011. márc. 3. 22:08

Ismét lesz iskolatej akció! Klassz mi? Jó erős lobbijuk van.

A hamburger adóról ne is beszéljünk. Én nem vitatom, hogy nem túl egészséges, de amit a közintézményekben, és a közétkeztetésben adnak, inkább moslék mint tápláló étel. Nagy a zűrzavar a fejekben!

Ezért van az, hogy neked magadnak kell utánanézni , magadon kísérletezni, csomó buktatón, és tévedésen átevickélni, mire megtalálod a számodra legjobbat.

A közegészségügy teljes tévúton jár szerintem. 50 éve ugyanazt hajtják:

"A tej élet, erő, egészség."

"Kenyér az élet."

És az emberek is érdekesek. Pedig az már nyílt titok, hogy a cukor milyen egészségtelen, mégis mit csinálnak, nem csökkentik a fogyasztást, hanem elrohannak, és kifosztják a boltokat a 400 Ft-os cukortól.

Ez nekem magas. Még mikor nem paleoztam, akkor is csak kb. havi 1 kg cukrot vettem. Mibe raknak ennyi cukrot?

2005. asakbir (válaszként erre: 2000. - Pacalpörkölt)
2011. márc. 3. 21:53

Legutoljára mikor ilyen méretet hordtam (40-es), 10 kilóval voltam kevesebb.

Azért ez nagy különbség, nem?

És ennek nem tudom az okát. Még öt kiló, és jó lesz rám a 38-as (bár egy szoknyám már van 38-as). Lánykoromban kellett ilyen méretű ruha!

2004. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2001. - Szikati)
2011. márc. 3. 21:46
Nem értem félre. Nem hiszem, hogy erőszakosan akartam volna rátukmálni bármit is másra. Elmondom a véleményemet, aztán mindenki döntse el, hogy megéri-e neki, vagy nem. Ha csatolok linket, akkor az nem érdekel senkit, vagy nincs ideje megnézni/elolvasni, vagy nem engedi a tűzfal (konkrétan Neked). Hol itt a baj?
2003. asakbir (válaszként erre: 1999. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 21:45
Azért én is fejlődöm. Arra már rájöttem, hogy a tej nem egészséges.;)
2002. asakbir (válaszként erre: 1998. - Borcsok1)
2011. márc. 3. 21:42

Nem lepődök meg.

És ez nem is új dolog. A bicsérdisták évtizedek óta így esznek.

2001. szikati (válaszként erre: 1999. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 3. 21:36

Félreérted. Nem a mondanivalóval van/volt baj, hanem a stílussal.

De látom, ezt nem értitek.

2000. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1994. - Asakbir)
2011. márc. 3. 21:19
Igen ezt én is átéltem,hogy a súllyom ugyan annyi és a méreteim változtak.Szerintem amikór beindúl az öngyógyítási folyamat a szervezetben akkór 1 kicsit át is rendezi magának a terepet.
1999. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1998. - Borcsok1)
2011. márc. 3. 20:57
Tudod, ez a kettős mérce. De nem baj. Mikor valaki addig már eljut, hogy a tej tele van egy rakás káros anyaggal, de ha arról beszélünk, hogy sajnos a hőkezelt ételek is ártanak, akkor ez már erőszakos térítés. Bár részemről képmutatás lenne, mert még fogyasztok főtt ételeket, de mostanában csökkentem az arányukat. Egyelőre semmiféle energiahiányt nem tapasztaltam, amivel azok riogatnak, akik szerint a főzéshez evolúciós szempontból alkalmazkodtunk, és hozzánőttünk.
1998. borcsok1 (válaszként erre: 1995. - Asakbir)
2011. márc. 3. 20:44
vajon akkor miért lepődsz meg azon,hogy Én meg a húsevéssel,és a főttekkel is így vagyok ha valaki eszi:)
1997. Felicita77 (válaszként erre: 1990. - HViki)
2011. márc. 3. 10:28
az a helyzet, hogy nekemnagyonlassanolvadoznak a kilóim, de türelmes vagyok magammal. Januárban egy hónapot nem voltunk itthon, bevallom ott nem nagyon tudtam tartani a paleót, nyilván az én hibámból és gyengeségemből kifolyólag. Többször készítettem a háziaknak paleo muffint, amit nagyon díjaztak. Vissza fogom venni a süti és a magfogyasztást, és visszaállok a rendszeres testmozgásra. Az egy hónap alatt minden nap gyalogoltunk 5-8-10 kilométert, így a nem paleo étkezés ellenére hála istennek egy dekát nem híztam. Megérkezésünk után nagyon megbetegedtem, most várom, hogy egy kicsit megerősödjek és megyek vissza tornázni. Köszi az ötletet a magok sütik visszavételével kapcsolatban.
1996. szikati (válaszként erre: 1994. - Asakbir)
2011. márc. 2. 21:56

Szia! Ezzel én is kiegyeznék, bár nekem nem is kellene -14 kg. Már lement 5, még továbi 4-5-től szeretnék megszabadulni. Aztán pedig stagnálni.

Szerintem az a jó ebben a paleoban, hogy átalakul a szervezeted, és nem az izomtömeg csökken, hanem a zsírraktárak ürülnek ki szép lassan. Legalább is én így gondolom.

1995. asakbir (válaszként erre: 1987. - Szikati)
2011. márc. 2. 21:55

Egyetértek, ez a Rousseau-i kivonulás a természetbe, nagyon kevés ember számára megvalósítható. Aki megteszi, kiiktatja magát a társadalomból, a 21. századi civilizációból.

Számomra valamilyen kompromisszum keresése a feladat. Nem akarom kirobbantani magam a civilizációból, szeretném élvezni az előnyeit, és megszabadulnia hátrányaitól.

Nem fogok lovaskocsin elindulni Párizsba (bár érdekes út lenne), igenis felülök a repülőre, vagy beszállok egy autóba, nem taglózom le saját kezűleg a marhát, hanem megveszem a húst a hentesnél. De már nem veszek a húsból készített felvágottat, készételt.

Igyekszem, és midenkiben tisztelem az igyekezetet, ha valamilyen módon változtatni akar az életmódján.

Még azt is meg tudom érteni, aki annyira kiáll az elvei mellett. Az erőszakos térítést, meg hogy valaki megmondja nekem a tutit, arra nincs szükségem. Ahány tutiban hittünk már életünk során!? Mindenki gondolja át.

Bár mikor egy kisgyerek felhajt egy pohát tejet, összerándul a gyomrom, mert mostani nézeteim szerint, mérget iszik.

1994. asakbir (válaszként erre: 1979. - Szikati)
2011. márc. 2. 21:38

Én 9 hónapja paleozok (eü. előnyöket most nem részletezem), 14 kilót fogytam, deigazából az első 4 hónapban. Azóta mérleg ugyanazt mutatja, de 1 számmal mégis csökkent a méretem.

Érdekes dolog, nem igazán tudom megmagyarázni. Sőt mintha most még egy méret lemenne, bár a mérleg nyelve ugyanott áll. ??

1993. szikati (válaszként erre: 1981. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 2. 20:47

Ez az olduvai dolog most hogy jön ide? Sejtem, mit értesz olduvai paleon.

Lehet, hogy struccpolitika, de én nem szívesen olvasok ilyen írásokat. A tűzfalam le is tiltotta az oldalt, amit belinkeltél.

1992. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1983. - Szikati)
2011. márc. 2. 18:40
Nem vagyok lekezelő, és nem minősítettem receptklubbá a fórumot. Ha ez "főzés" vagy "receptek" alatt lett volna nyitva, hozzá sem szóltam volna. Mivel "egészség" címke alatt van, ezért mertem összeszedni olyan érveket is, amik esetleg egyeseknek kényelmetlenek. (az igazság fájni is tud) Persze megkaptam már párszor, hogy a többség szívesen olvasgatna recepteketet, ezért tőlük kértem elnézést, mert a falura költözés érvei mellé az egészséges ételek termesztésén kívül felhoztam a peek oil témát is, ami valóban nem ide tartozik. Bár mindannyiunkat érinteni fog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook